Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Operatii estetice EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Operatii estetice EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Operatii estetice EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Operatii estetice EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Operatii estetice EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Operatii estetice EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Operatii estetice EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Operatii estetice EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Operatii estetice EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Operatii estetice EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Operatii estetice EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Operatii estetice EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Operatii estetice EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Operatii estetice EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Operatii estetice EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Operatii estetice EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Operatii estetice EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Operatii estetice EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Operatii estetice EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Operatii estetice EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Operatii estetice

4 participanți

In jos

Operatii estetice Empty Re: Operatii estetice

Mesaj Scris de RalucaS Sam 29 Aug 2009, 8:08 am

Laila a scris:demential de frumoase lucrurile tale Noemi!!!!!!!!!!!!!
Si eu am admirat silicoanele, super faine.
Raluca, cine ti-a zis ca trebuie duse la service? asta nu e deloc adevarat. Celor care vreu sa-si faca, le recomand sa faca, o viata avem !

Pai trebe ca au o durata de max 12 ani zice producatorul..deci probabil vreo 6-8 in practica...si daca ai 30 de ani sa zicem? pana in 40 tre sa ii schimbi...si tot asa...bineinteles ca asta nu scrie asa mare pe prima pagina a site-urilor clinicilor de chirurgie. Si mai sunt si cazurile "vedetelor" care s-au declarat nemultumite, au scos, au pus la loc, au zis ca daca ar fi sa o ia de la capat nu ar mai pune etc....chiar am studiat problema la un moment dat...si riscurile pt sanatate sunt mai mari decat beneficiile estetice, zic eu. Plus ca...daca peste 10 ani nu voi mai avea banii sa refac operatia? Voi fi mai hidoasa decat cu sanii mici.

Articolul asta pune punctul pe I



If you are considering breast augmentation, it is important that you keep in mind that breast implants are not designed to last forever. If you have breast implants, you need to have an annual exam by your plastic surgeon to make sure your implants are not leaking, and that they remain in place.

You should bank on having at least one routine implant replacement, and it could be more. Over your lifetime, depending on how old you are when you get your breast implants, you will have to replace them at least once and likely more.

A common reason for replacement is a leakage problem, which can occur with both silicone and saline implants. Saline implants pose no health risk if there is a leak because your body can absorb the saline, which is only salt water. Saline leaks are also easy to notice because the breast becomes smaller and softer.

Silicone gel implants leaks are not as easy to detect, and the new silicone implants are much safer because they are self-contained in their own pocket.

You should have regular mammograms, which will help detect any leaks.

There are other reasons why you might need a replacement that aren’t related to the implants themselves. You may decide that you want smaller or bigger implants. Your body may change with age, and you may no longer like the way your breasts look. Your implants may begin to ripple, lose their shape, or become hard …

Whatever the reason that you need a breast implant replacement isn’t as important as making sure that you budget for these occurrences. These replacements will not be part of your original costs, and you will need to have the money for the subsequent procedure.

If you won’t have the money, you may have to live with two different size breasts. The “girls” wouldn’t be happy about that.

Will you need a breast implant replacement? The answer is yes, at some point in your life, you will need to have a replacement. When that will be one can only guess. Do discuss it with your plastic surgeon.


Scuze ca am luat-o pe aratura cu subiectul asta, dar daca tot ne-am apucat, am zis sa il lamurim Smile
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Operatii estetice Empty Re: Operatii estetice

Mesaj Scris de Laila Sam 29 Aug 2009, 12:04 pm

Raluca, hai sa sarim calul de tot cu off-topicurile noastre. Deci: solutie salina e o metoda veche , pe care nu o mai utilizeaza aproape nimeni. Cu capsulele de silicon moderne e o alta poveste. Ele au garantie PE VIATA, dar asa cum se intampla cu o plomba, normal ca in caz de complicatii va fi nevoie de o alta interventie. Citez un site de specialitate:
"How long do breast implants last?
Breast implants do not last forever. If you decide to get breast implants, you will likely need additional surgeries on your breasts over your lifetime due to rupture, other complications (for example, capsular contracture, breast pain), or unacceptable cosmetic outcomes (for example, asymmetry, unsatisfactory style/size, wrinkling/rippling)."
cam asta e......ma opresc aici
daca e sa ne luam dupa" si daca mi se intampla mie?" ( tipica mentalitate romaneasca), nu ar mai trebui nici sa traversam strada
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Operatii estetice Empty Re: Operatii estetice

Mesaj Scris de Admina Dum 30 Aug 2009, 5:32 pm

Am mutat de ieri mesajul si am si raspuns, dar mi-a murit calculatorul si mesajul respectiv...
Parerea mea este ca operatiile estetice, sunt un risc inutil pe care ti-l asumi numai de dragul de a fi placuta lumii din jur, numai ca sa fi sexoasa dama , sigura pe tine. Eu am realizat un lucru si m-a facut sa vad cu alti ochi augmentarea sanilor sau liftingurile sau alte interventii. Cel mai bine este sa conservi corpul asa cum este el (atata timp cat este sanatos); la dentist nu renunti la un dinte sanatos doar ca sa-ti pui implant de portelan, atunci de ce sa te duci la operatie de buna voie? Nasterea normala este de preferat inaintea cezarienei, tot pentru ca un organ operat nu mai este ca si unul nou. Nu incep sa ma plang de "drobul de sare", nu se pune problema de asta, dar pot aparea complicatii si la o apendectomie, dar la o operatie mare si intr-o zona foarte vascularizata si sensibila, cum sunt sanii.
Laila, eu cred ca nu se pune problema ca siliconul era cancerigen, serul fiziologic se putea infiltra in tesut sau se puteau decapsula de tot implanturile, astea sunt detalii tehnice. Problema este ca orice tip de operatie este combatuta dupa o anumita perioada de timp; s-au inregistrat sute, mii de cazuri de complicatii dupa operatiile de implanturi de la inceputurile acestor proceduri (mai multe explicatii despre istoria implanturilor: AICI, se pare ca primele tentative sunt din 1895 Shocked ). Aceste ultime tehnici cat de mult au fost testate, cati ani au stat in sanii femeilor, de-si permit ei sa asigure garantie pe viata?
Eu cred ca nu este problema ca romanul crede ca "daca mi se intampla mie?", pentru ca se fac multe implanturi si la noi, se vede cu ochiul liber, pe strada... Este pacat insa sa te supui unui risc inutil; cancerul de san face ravagii oricum, tesutul mamar este foarte sensibil si chiar daca nu se resimte imediat dupa operatie, pot aparea complicatii in timp, pot degenera celulele No ; nu mai zic de ce a punctat Raluca, daca dupa 20-30 de ani, la a 2-3 operatie, nu ai 2-4mii euro sau cine stie cat va costa, sa-ti permiti operatia si ramane un san desfigurat, sau amandoi... Stiu ca nici in afara nu sunt acoperite de asigurarile medicale operatiile estetice, deci este o decizie pe viata, trebuie sa le intretii in timp, pentru ca le afecteaza gravitatia la fel ca pe cele naturale.
Eu zic, care are sa-i traiasca, eu mi-s multumita cu look-ul meu chiar daca sunt "atatata" rade In primul rand conteaza psihicul, atitudinea; daca o femeie este ingrijita, feminina, nu are nevoie de cupa DD ca sa atraga priviri, indiferent de varsta.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Operatii estetice Empty Re: Operatii estetice

Mesaj Scris de Laila Dum 30 Aug 2009, 7:41 pm

Ai perfecta dreptate. Eu cred ca majoritatea femeilor care decid asta, nu o fac doar pt motive estetice, ci pt handicapul fizic. Femei fara sani ( si sa fim serioase, cine-si doreste sa arate ca un barbat?) sau femei cu sanii cazuti .
Si eu cred ca este f important sa ne placem NOI insine, nu ceilalti. Despre cele care fac doar pt a atrage privirile, ma abtin sa comentez Smile
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Operatii estetice Empty Re: Operatii estetice

Mesaj Scris de adar Joi 10 Sept 2009, 9:06 am

Dada, sunt de acord cu Laila !!! Operatiile estetice, de orice fel ar fi ele, trebuiesc facute daca ne scapa de complexe. Eu personal o sa fac o abdominoplastie - o faceam de mult, insa medicul in care cred e operat, asa ca astept revenirea lui - iar operatia aceea imi va schimba radical viata, diminetile ..:D
E cumplit sa nu poti purta ceva care iti place, pentru ca trebuie sa ascunzi burta flasca, pielea lasata ... si ma gandesc ca daca la burta e asa, si cu sanii trebuiesa fie la fel. Nu te mai poti simti sexy, frumoasa ... daca nu-ti place ce vezi in oglinda, nu ????


"Life is too short to wake up in the morning with regrets !!!"
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Operatii estetice Empty Re: Operatii estetice

Mesaj Scris de Admina Joi 10 Sept 2009, 9:51 am

Poate asa e; fiecare ia decizii pe propria lui piele si din punctul lui de vedere. Nu stiu cum va fi la 40-50 de ani, ce voi face cand timpul va fi potrivnic si gravitatia va trage de toate, in jos. Sad Dar mai cred ca si cum ne asternem, asa dormim. A nu se intelege ca fac morala cuiva, eu sunt o mare sedentara, in afara de servici si alergatura de acolo, nu mai fac sport de vreo 4 ani... Si nici timp pentru tratamente faciale nu-mi gasesc. zid Totusi sunt persoane care isi respecta tabieturile, in alte culturi se pune baza pe sport (Geany si Ela spuneau ca in Germania e plin la salile de fitness de doamne trecute de prima tinerete, la 60-70 de ani). I-am spus acest lucru si mamei mele, care se plangea de dureri articulare, de spate; sedentarismul e o povara pe care o purtam cu noi, indiferent de varsta sau de greutate. Un muschi nelucrat, latent se lasa, arata urat pe langa un corp intretinut. Am vazut cateva doamne, de mult la menopauza, mai tonice la corp, decat multe de 20-30. Iarasi am cunoscut doamne care daca nu-si permiteau sa mearga la salon, se ingrijeau acasa, faceau gimnastica de inviorare, masaj facial, creme, masti.
Nici eu nu stiu unde bat, ca la teorie sunt tare, dar practica ma omoara. Probabil, ca putem sa fim multumite de noi si daca avem un corp sanatos, armonios si fara interventii. Bine, nu intotdeauna, ca natura ne mai joaca si feste; niciodata nu am generalizat. Eu tot o tin pe a mea, desi as fi candidata ideala pentru macar un tip de operatie, boo ma feresc de astfel de interventii.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Operatii estetice Empty Re: Operatii estetice

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB