Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+24
arielas
Medeea20
Tache Marilena
romaya
Uca
Gabica
Mirela D
europolis
SilviaDumitrescu
betymi72
sanda b
MagdaMarin
rivka
White_Raven
mihulmic
michelinebeaulieu
piciul
ema
mlizeta
Michelle88
diada
LRodica
vlad_mom
Dorulet
28 participanți

Pagina 15 din 41 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 28 ... 41  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 09 Aug 2022, 5:52 pm

Dorulet, unde vorbiram de margelele alea topibile? Aici sau la un subiect anume? Ca am facut azi un experiment... cu margele pt calcat bagate la cuptor...nu-s incantata.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 10 Aug 2022, 6:13 am

Buna dimineata!
Cred ca aici am vorbit.Mie mi-au iesit bine,insa am pus doar cateva.Dar le prefer pe cele cumparate,arata mai egal.
A plouat destul de bine,acum e ud si pe sub plante,poate mai ploua,ca n-ar strica.
Azi e Ziua Internationala a...leneviei!Voi puteti lenevi?Eu planuiesc sa conserv mere pentru prajitura.
Sa va fie ziua frumoasa! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 10 Aug 2022, 9:32 am

Neata!
Am luat si o punguta de margele pentru calcat la ultima comanda la magazinul meu preferat de hobby, am cautat ieri pe net si am vazut ca la 200grade, puse in forme de taiat biscuiti pe hartie de copt... ce mi s-a intamplat mie: margelele (de fapt sunt niste tuburi de 5mm taiate la lungimi de 5mm) s-au dilatat prin topire si-au impins formele in sus...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Le-am scos fierbinti din forme si le-am lasat libere pe hartia de copt...tot degeaba. Am pus inca odata cu greutate peste forma triunghi ca sa n-o mai ridice...insa nu-mi place cum arata, inafara ca am taiat triunghiul cu cutterul din forma, frunza n-a mai iesit.
Abia apoi am verificat iar pe net si vad ca au folosit alt tip de margele, rotunjoare, nu tuburi.
Am zis sa incercam azi si cu fierul de calcat ca am 2 placi de-alea.
Sporuri!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 10 Aug 2022, 8:09 pm

Eu le-am pus direct in tava,pe hartie de copt.Din margelele Hama am facut cateva suporturi de cani,prin calcare(stele,patrate tricolor,om de zapada)[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

vlad_mom apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 11 Aug 2022, 9:27 am

Neata.
Chestia aia diforma din poza, unde margelele s-au transformat in cerculete si s-au impins unele pe altele...a fost fara forma, direct pe hartia de copt ...si a iesit si mai rau. Ma asteptam sa se topeasca complet, nu doar sa se inmoaie. Aici ma uitasem. Oare trebuia sa le las mai mult? Tie ti s-au topit complet, asa cum apare in pozele astea din link?
N-am mai apucat ieri sa incerc si prin calcare. Au iesit bine patratele tale. Le-ai pus pe placa cu pini?
O zi faina sa aveti! pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 11 Aug 2022, 10:08 pm

Ale mele au fost,sa zicem,multumitoare,dar nu mai tin minte cat le-am tinut in cuptor.Cateva au avut gaura in mijloc,nu stiu de ce.
E super-luna,canta greierii,noapte de vara:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Somn usor![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 12 Aug 2022, 8:31 am

Neața!
Hai ca am testat si prin calcare :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cel mare este aranjamentul piticului, s-au "sudat" relativ greu față de asteptarile mele... a fost necesar sa le bag repede in frigider cu greutate pe ele pentru ca se curbau. Discul, dupa ce s-a sudat, l-am scos de pe placa si am continuat calcarea cu fierul dat la maxim. După părerea mea, arata mai bine in poze decât în realitate. Mulțumesc, oricum pupi
Să ne pregătim de un weekend minunat! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Vin 12 Aug 2022, 2:44 pm

Buna ziua. Sa mai răcorit la noi. In sfârșit. Sufeream rău de cald din cauza podoabei capilare. Dar cu răcirea vremii nu se mai încălzește nici apa din piscina. Ne așteptăm să mai ne bălăcim și luna asta. Se apropie începutul scolii, am emoții, clasa a II-a. Sper sa fim ok
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 12 Aug 2022, 10:31 pm

Buna seara. Si voi tot clasa a 2-a? Eu n-am emotii, am o groaza teribila...iar trezit cu noaptea in cap, iar teme pe care n-are nici o tragere de inima sa le faca... iar nervi si timp pierdut pe post de cioban...din partea mea... Sad Emotii o sa am cu cel mare si sper sa-i fie ok, sa fie asa cum vrea el la examene.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 15 Aug 2022, 12:33 am

Da,le-am facut pe placa.Sambata am facut un suport de pahar cu imaginea lui Garfield,nepotelul fiind fan.A iesit ok.Am asteptat sa se raceasca,apoi am luat hartia.N-am poza,ca i l-am dat,drept urmare a baut la cani cu apa doar ca sa le puna pe suport.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 15 Aug 2022, 3:12 pm

Buna ziua.
Celor care poarta numele Maria le doresc multa sanatate Flowers .

Nu stiu, pentru ca a fost fata nu am avut probleme cu scoala, sau a avut noroc de de invatatoare pe care a indragit-o si mergea cu drag la scoala, ce zicea 'Frau' era lege Smile .
Oricum vor trece ani si o sa vreti sa fie iar la scoala sa fie mai mult cu voi wink .
Sau asa gandesc eu acum.
Si fiului tau cel mare,Vlad-mom sa i se intample cum e mai bine pentru el.
O zi frumoasa in continuare, cat pe aci sa zic o duminica frumoasa in continuare:) .

hug
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 15 Aug 2022, 5:25 pm

Multam, Rodica! Se prea poate asa sa fie ... ca-l simt pe asta mare ca vrea sa plece ... Sad si nu stiu cand au trecut atatia ani...
Azi am dus piticul la demonstratiile marinei militare, mai mult combinate cu elicopter, avion, parasutisti, masini de armata... si o singura nava militara si vreo 4 ambarcatiuni pneumatice cu motor, dar a fost interesant, cu scenariu de lupta, cu impuscaturi cu armament si tun. O sa-l duc si diseara la artificii si parada soldatilor.... na, azi e si ziua marinei militare.
Zi faina! Chiar, si eu am impresia ca azi e duminica... Smile

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Lun 15 Aug 2022, 9:15 pm

Buna seara. Nu avem probleme cu temele s-au trasul de el. Scrie singur si fără probleme. Și merge de plăcere la școală. Momentan. Vedem ce o sa fie mai târziu. Toată vacanta a lucrat pe caiete,fara să clipească,citit zilnic. Pe noi calculatorul ne omoară și jocurile.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mar 16 Aug 2022, 4:20 pm

Buna ziua.
Se apropie sf verii si incepe scolitza de copii. Oroare! Mereu am avut oroare de inceputul scolii, ca eleva dar si ca profesor.
Eu am inceput sa triez lucrurile din casa. Ce e de aruncat va fi aruncat iar ce e de mutat va fi mutat. Da, am zis ca vin in tara si o fac. Sper sa nu fie o decizie gresita pe care sa o regretam. Eu am niste ezitari. Barbatul meu, in schimb, e tot mai indarjit sa plecam de aici. Ne vom muta la parinti. Daca va fi ok, vom ramane cu ei. Daca nu, vom cauta o casa a noastra. Am emotii.
Pt ca ziua a trecut, va doresc o seara placuta.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Mar 16 Aug 2022, 8:53 pm

Buna seara. Unde la țară? O sa fie o schimbare buna. Din start ți se schimba starea de spirit, cum ieși afară și vezi verdeață, simți aerul proaspăt. Eu stau la tara, cât de cât aproape de oraș. Gen Popești de București. Am absolut toate facilitățile la botul calului sa zic așa. Dar noaptea e divin, se aud greieri și broscuțe, avem un pârâu in apropiere. Și e foarte liniște,în comparație cu orașul. Mai ai și tu un fruct in pom, o leguma in gradina, sau poate doar gazon și flori. E de bine.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 16 Aug 2022, 9:42 pm

Seara buna!
Ce frumos descrii tu.... si la mine se aude nasol "divinul" tau noaptea rade ... Cat de diferiti suntem! hug
Stai bine daca-si face temele singurel! Bravo!
Ema, spor la triere si sa fie intr-un ceas bun decizia!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

diada apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 17 Aug 2022, 7:40 am

Buna dimineata!
Asa e la tara,desi eu stau doar vara aici.Astept ca economia de energie sa mai opreasca multele becuri de pe ulite,sa pot vedea cerul in toata splendoarea lui,in cant de greieri.Cu verdele e putin mai greu acum,ca seceta ucide pana si iarba,dar vom uita cand va veni frigul.Am un mar foarte batran,cu scorburi,care face niste mere de vara/toamna cu miez alb,tare,dulce si aromat,care e incarcat, merele-s cam mici anul acesta,dar gustoase.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cum eu nu folosesc deloc chimicale,toata lumea mananca cu placere tot ce se face in gradina.
Ema,succes,sa gasiti ceea ce doriti,o viata linistita!
Sanatate tuturor si spor in ceea ce faceti! prietenie
PS.V-am adus cateva mere,ca marul tine medicul departe:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Vin 19 Aug 2022, 9:39 am

Buna dimineata!
Michelle, chiar mai, divinul tau ma deprima! suntem diferiti, clar! hug Ma bucur ca ne-am adunat aici, asa diferiti, ne uneste pasiunea pentru frumos.
Ema, ma bucur ca te intorci, cu siguranta este o decizie importanta si e bine, pentru tine, ca sa o constientizezi ca este pentru binele tau.

Spor la cafeluta hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Vin 19 Aug 2022, 10:51 am

Buna dimineata!
M-am speriat de cate nimicuri am adunat doar in subsol. Pe principiul ca ”poate voi avea nevoie intr-o zi”. Am aruncat ieri cum n-am aruncat niciodata in viata mea. Inca nu am terminat. Apoi urmeaza restul casei.
Dorulet, astea nu sunt mere care se pun la murat? Din avelea zemoase cu coaja tare? Seamana bine cu ce puneau bunicii la butoi.
Afara e frig, cerul e acoperit dar tot nu ploua. Miroase a toamna si e lumina aceea de toamna.
O zi frumoasa si linistita!

ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 22 Aug 2022, 7:22 am

Buna dimineata!
O saptamana noua care ne apropie de sfarsitul lunii august,in care zilele mai au,pentru unii,gust de vacanta...Dupa ploile din zilele acestea gradina s-a inviorat,straluceste.Ne bem cafeaua [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]si trecem la treburile de neevitat.Sa va fie ziua linistita!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 23 Aug 2022, 8:13 am

Buna dimineata.
O zi minunata va doresc.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 24 Aug 2022, 6:49 am

Buna dimineata!
Se pare ca am intrat in sezonul ploilor,dar e bine,s-a racorit,plantele au baut apa mult asteptata.Asa cum ne bem si noi cafeaua si apoi trecem la treaba:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
O zi usoara pentru toate doamnele de aici! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mier 24 Aug 2022, 1:08 pm

Buna ziua.
Dorulet pentru pamant ma bucur foarte mult de ploaie. Pentru mine mai putin zid . 'Adicatelea' sunt om greu ma multumeste ceva sau cineva. Glumesc, e buna ploaia asta.

O zi linistita in continuare.
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Sam 27 Aug 2022, 6:24 am

Buna dimineata!
Weekend cum va doriti!
Caldura de august, de final de vara. Sa ne bucuram si sa o punem in buzunare! wink
Vom avea nevoie la iarna!
Ema, cand ajungi in tara? Drum bun!
Rodica, da, ne-am racorit un pic, dar a venit vapaia la loc.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 29 Aug 2022, 6:38 am

Buna dimineata!
Sanatate si spor in ceea ce aveti in plan intr-o saptamana jumatate vara,jumatate toamna! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 15 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 41 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 28 ... 41  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB