Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+25
letho
arielas
Medeea20
Tache Marilena
romaya
Uca
Gabica
Mirela D
europolis
SilviaDumitrescu
betymi72
sanda b
MagdaMarin
rivka
White_Raven
mihulmic
michelinebeaulieu
piciul
ema
mlizeta
Michelle88
diada
LRodica
vlad_mom
Dorulet
29 participanți

Pagina 12 din 43 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 27 ... 43  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de rivka Lun 20 Iun 2022, 10:54 am

Deci serios ca am ras ca lacrimi la pataniile cu pisica . Am si eu o intamplare cu o matza wink
Anul trecut am fost in vizita la neamuri , au doua matze babane una e cat un pechinez . Ne punem la somn ,fiindca era foarte cald am lasat un pic usa intredeschisa ,nu stiu cat era ceasul dar dormisem un somn bun , deodata aud pasi usori ma intorc cu fata la usa:shock: Shocked .... doi ochi straluceau in noapte si buf ditamai matza in pat peste mine .Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 4246 Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 4246 Am urlat de am trezit toata casa rade De atunci sa nu mai prind picior de pisica noaptea in casa . Sotul si acum rade copios cand isi aduce aminte wink
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 20 Iun 2022, 7:48 pm

Nu e un motan lipicios, se baga in seama doar daca vrea ceva, un masaj, ceva de haleala, joaca... are un comportament mai de caine, nu intra nimeni in casa fara sa stie el, nu zboara nicio musca, niciun tantar fara sa vaneze el intrusul, nu repara/mestereste/curata/face dus nimeni nimic fara el pe post de asistent principal. Eu il agasez cu imbratisari si pupici Embarassed ... maimutelul meu blanos...
Sa mai zic cum s-a urcat el pe masa de calcat si s-a tolanit peste materialele mele si peste boldurile imprastiate pe-acolo? Nu fac nimic fara sa-si bage si el mustata. Cam asta inseamna un caine, o pisica...nu mai esti niciodata singur, nici macar cand iti doresti rade ...auzi mieunat la usa baii si deschizi ca poate o avea si el o nevoie...daaaa, o nevoie sa vada ce faci tu... rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

diada și anatrif apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 21 Iun 2022, 6:51 am

Buna dimineata!
Sa aveti o zi in care sa va bucurati de sanatate si de tot ceea ce va face placere! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 21 Iun 2022, 8:42 am

Buna dimineata.
Vlad-mom, love .
Dorulet, multumim.

Nu cred ca m-as obisnui cu animale in casa, dar in curte imi plac. Eu imi doresc un caine, dar deocamdata nu am reusit sa il conving pe sotu' Smile . Deocamdata...

Va doresc spor la lucru, eu am foarte mare nevoie de el zid .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mier 22 Iun 2022, 10:15 am

Buna dimineata!
Rodica, mai stiu eu o familie care nu concepea sa aiba un animal in casa. Acum au: eu, un motan iar parintii o potaitza. Stiu ei sa te faca sa-i iubesti. Cine rezista privirii unui caine?
Vlad -mom, motanul meu face controlul la sacose, posete, genti. Cum vine cineva si lasa geanta deschisa, cum isi baga capul si incepe sa scotoceasca cu labutele. E curios de orice.Pe unii ii simte ca nu iubesc pisicile si se ascunde de ei dupa niste flori. Ii pandeste de acolo. As fi vrut si un caine dar e prea mult pt mine. Daca consortul m-ar ajuta...Plus miile de km cu ei in masina...e prea greu.
O zi frumoasa tuturor si spor la treburi.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 23 Iun 2022, 7:26 am

Buna dimineata.
Ema, asa e, niciodata sa nu zici niciodata. Nu stiu, poate cu nepotii cand o sa am.
La noi ploua marunt. S-a racorit putin, e foarte bine venita, se bucura plantele.
Va doresc o zi minunata.
coffee
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 23 Iun 2022, 8:51 am

Buna dimineata!
As vrea si eu si gradina sa vina ploaia...
Pisicutul meu ma ajuta la cules de...cirese:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Joi 23 Iun 2022, 9:22 am

Oooo, ce scumpilici mic ai Dorulet!
Vorbiti de ploaie. Sa dea Dumnezeu ploaie curata! La noi a plouat in unele zone cu gheata cat mingea de pingpong. Nu a ramas nimic intreg. La mine a plouat putin dimineata dar e insuficient.
O zi cu sanatate si spor la treburi.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 23 Iun 2022, 10:49 am

Neata!
Probabil nu e pentru toata lumea animalut in casa, asa cum mie imi plac excursiile ... in poze si la tv wink
Mai acu cateva zile m-am jucat cu un dulau tare prietenos in strada, nu ma mai lasa sa plec... n-am rezistat sa nu-i dau o stampila intre ochi... apoi cand am plecat mi-am mirosit mainile si mi s-au umezit ochii... imi era dor de mirosul ala de caine....cine stie, poate la un moment dat ... Recunosc ca imi doresc casa cu curte doar din 2 motive: sa am mai mult de 1 caine si sa nu mai am vecini perete in perete. N-as gradinari, n-as sta afara decat intr-un foisor blindat cu plasa de tantari (sambata am fost la mama la curte 3 ore, nu m-am "imbaiat" in autan pentru ca eram cu maneca lunga si blugi...si m-am ales pe umar cu o galma cat o pruna si pe spate una zid )
Tot racoare la mine....23 ieri, azi cica 26... mi se face pielea de gaina numai cand imi amintesc ca am vazut oameni care se duceau la plaja...
Sa aveti sporuri! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 24 Iun 2022, 7:08 am

Buna dimineata.
Dorulet, dragut ajutorul tau.
Ema nici la noi nu a fost suficienta ploaia, dar totusi a fost ceva. Cat a fost, a fost bine.
Vlad-mom si pe mine ma musca tantarii dar nu se umfla chiar asa tare.

Sa aveti un sfarsit de saptamana linistit.

hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 26 Iun 2022, 8:11 am

Buna dimineata!
O duminica linistita! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 26 Iun 2022, 12:11 pm

hug pupi
...acum m-am trezit...na, ca duminica... wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 27 Iun 2022, 7:27 am

Buna dimineata!
O saptamana inceputa in Ciresar si care se va sfarsi in Cuptor.Sa fie usoara pentru toata lumea! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Lun 27 Iun 2022, 10:29 am

Buna dimineata!
Mie mi-e un somn teribil. Daca nu as avea treaba, m-as baga la somn. Am avut 17 grade ieri, iar azi e la fel de rece. Asta, dupa 40 de saptamana trecuta. Macar ploua fara gheata sa vijelie.
O saptamana linistita cu ganduri bune!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 28 Iun 2022, 7:03 am

Buna dimineata.
Cred ca au ajuns la noi caldurile de la tine Ema. Dar mie imi place. Inca nu sunt 40 grade, doar 35 Smile .
Anul asta mi s-au facut castravetii. Am pus trei borcane si am mancat salata cu ceapa si rosii, aproape in fiecare zi din saptamana ce a trecut. Sper sa mai pun macar 3 si nu mai pun altele, mi-au mai ramas de anul trecut.
In schimb nu am dovlecel, am cumparat pentru mancat , desi am patru tufe, fac floare si se usuca, desi le udam.

Va doresc o zi linistita cu spor la munca.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hug

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mar 28 Iun 2022, 11:02 am

Buna dimineata! hug

Bine v-am regasit!
Vlad_mom, asta da sperietura, este clar ca nu e pentru oricine sa aiba in grija un suflet in casa. Ma gandeam la mine, am cedat la cerintele copiilor in materie de orice de la carti, mingii, am pana si banda de alergare in casa si gantere de 20kg. E, un animal de companie nu am acceptat niciodata. Singurul animal de companie, la care as fi zis da, ar fi fost o broasca testoasa. O luam cu gandul ca o s-o duc in lac daca nu ma acomodez cu ea. Dar, se pare ca nu este o solutie asta. O broasca testoasa exotica strica ecosistemul natural. Asa ca, se multumesc cu pisicile intalnite pe strada sau la prieteni. La cat plecam noi de-acasa, nici un animal nu s-ar simti bine.

O zi linistita va doresc kiss

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

vlad_mom apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mar 28 Iun 2022, 12:26 pm

Buna ziua! Am profitat de racoare si am facut aproape toate bordurile. Am facut santulet si am smuls tot ce crestea acolo, in special iarba din aceea cu vite lungi si groase pe sub pamant, care se intindea peste bordurile de beton. Cand tundeam iarba era cosmar pt ca trebuia sa le tund separat. Asa, nu mai sunt deloc. Am pus si niste ingrasamant pt muscate pe la rosii si castraveti pt ca nu prea infloresc. Rodica, pt dovleceii tai, ori ii uzi prea mult, ori sunt prea desi, ori trebuie niste ingrasamant (nu e bio dar e singura solutie pt moment- e prea tarziu sa le pui gunoi sau compost). Am citit asta pe niste site-uri de gradinarit de pe la mine.
A iesit soarele. Arde dar vantul e rece.
Ma duc la subsol pt ca mai am putin de gletuit in garaj. E partea cea mai oribila pt ca e plina de tevi. Si as avea si de calcat.
O zi buna in continuare!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mier 29 Iun 2022, 5:59 pm

Ema, desi nu sunt, au rasarit a doar doua oara cand am pus seminte, si am doar patru tufe, la distanta, doar doua sunt una linga alta Ingrasamant au, sunt pe locul unde a fost compostul . Asta e . POate la anul.
La noi caldura mare, fiind sarbatoare stam in casa, unde e foarte bine pentru mine, cald pentru ceilalti Smile . Si as avea atatea de facut, cand povestiti , cate faceti, ce spor aveti imi vine sa plang ca eu nu am. Dar poate imi vine. wink
Va doresc o seara frumoasa.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 30 Iun 2022, 7:12 am

Buna dimineata!
Rodica,primele flori la dovlecei sunt masculine,fara rod,apoi apar cele feminine.Eu am dovlecei,am si daruit,ca am patru tufe si e cam multLe place solul de aici,se fac oriunde in gradina.
O zi linistita va doresc! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 30 Iun 2022, 8:44 am

Neata!
M-am trezit devreme ca sa vad daca tot strepsils-ul si trachisanul mancat ieri a avut efectul scontat, insa se pare ca nu...deci am amanat programarea de azi la stomatolog cu o saptamana ca sa n-o imbolnavesc si pe ea.
In sfarsit a venit vara si la Mangalia, ieri 27 grade, azi sunt preconizate 30.
hug pupi Zi cu spor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Joi 30 Iun 2022, 12:15 pm

Buna ziua. 17 grade, ploaie marunta si cer gri de toamna. Daca nu ar burnita, mi-ar placea.
De dimineata caut niste chef de treaba si nu il gasesc. Rodica, te-ai inselat cu sporul in cazul meu. Inca nu am calcat nimic si nici de gletuit nu m-am apucat. Am facut ordine prin niste scule de atelier. Ieri a fost sarbatoare si am fost la cumparaturi (sunt niste preturi de groaza si multe produse au scazut calitativ, ca sa nu mai zic ca sunt unele care au disparut definitiv).
Vlad-mom, insanatosire grabnica!
Dorulet, nu am stiut ca primele flori sunt baietei. La castraveti o fi la fel? Au inceput sa infloreasca ai mei desi au vrejii mici.
O zi cum v-o doriti !

ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 01 Iul 2022, 8:23 am

Buna dimineata.
Dorulet, nici eu nu stiam ca primele flori sunt masculine.
Ema, nu stiu cum e la castraveti cu florile, dar imi zicea un vecin sa mai rup din copili (ca la rosii, se ramifica vrejul si sa nu ii las pe toti, sa mai rup din ei). A fost ok. Am avut ceva castraveti. Chiar si anul asta am avut, noi mancam multa salata de castraveti, si fiica mea si-a dus aseara cu ea cativa la Cluj.
Cred ca ploaia de la tine Ema, ajunge maine si la noi, cel putin asa zic prognozele Smile .

Va doresc un sfarsit de saptamana linistit si bineinteles cu spor la treaba wink .
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 01 Iul 2022, 10:27 am

Neata!
Multam, Ema!
Moa, dar voi sunteti chiar harnice cu gradinaritul...si mai si vorbiti in japoneza.... rade ...e japoneza pentru mine!
hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Vin 01 Iul 2022, 2:40 pm

Buna ziua si de la mine hug

Va admir pentru conectarea asta cu natura. Nici eu nu fac fata nici macar gandului sa gradinaresc ceva! nici macar un ghiveci de flori.
Ma zapaceste mama sa ma duc sa tai iarba pe la tara, ce vorbesti! aman cat pot. Trebuie sa ma duc sa iau o motocositoare pe benzina (se ocupa sotul de asta) poate treaba asta se va face mai rapid. Deci, eu am o problema si cu taiatul, dar de pus ceva? nici gand.
Inca o data fac plecaciuni in fata voastra. Cu de-ale mine, muream cu totii de foame, cultivam brazi, plopi si salcii.

hug Un weekend minunat va doresc hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 04 Iul 2022, 6:11 am

Buna dimineata!
O saptamana linistita,cu sanatate si spor in tot ce doriti sa realizati! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 12 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 43 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 27 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB