Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

+47
MihaelaTM
rucsy
AlinaJ.Bijoux
bubu85
SilviaDumitrescu
StMihaela
geany20062006
julix_2007
irinel_i_i
Agatha
Antilopa Bongo
dariaoana
Doina
Lali
viorica
DANIELA.I
Noemi
madymm
oananicu
aidaalex
maria_covacef
carmenush
trice
Armeana
Dariaa
cris_27
irish05
kittygreeneyed
chrissart
Giobsy
felix_79
Bianka7
evelyn
geany
adrina
Carmen G
livia1981
dana_mi16
MihaelaT
adar
Roxy
diada
ioana soare
Eva
aisha
Admina
arime
51 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de ioana soare Mier 23 Sept 2009, 3:27 pm

Ce frumoase!
Le tii acolo ascunse si ni le dai cu taraita wink
Fluturasul e minunat!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de arime Mier 23 Sept 2009, 3:44 pm

Carmenush merci frumos pt. explicatii, sper sa-mi iasa si mie intr-o buna zi wink
Aida super caciulitele, iar fluturasul este mortal love Imi dai idei... acum chiar ma chinui de zori la un flutuas, mi-ai dat link in alt post daca nu ma insel, insa n-am urmat instructiunile la prima incercare si mi-ai iesit asa o "falsitate" de fluture... sper ca aceasta a 2-a incercare sa fie cu noroc wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de Dariaa Mier 23 Sept 2009, 3:55 pm

Daaa, multumes cfrumos de fluturas !!!
Odata si-odata imi va iesi mie asa de delicat wink
Dariaa
Dariaa
helper
helper

Numarul mesajelor : 71
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de aidaalex Mier 23 Sept 2009, 4:01 pm

Arime, multumesc pentru apreciere!
Mai am o varianta de fluturas, ti-am dat link cu acel fluturas crezand ca vrei sa faci mai multi si sa-i aplici, mi s-a parut mai mic si potrivit dar daca vrei sa faci unul singur poate iti place asta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ai putea sa faci unul si sa-i pui ac de siguranta, ca o brosa.
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de Dariaa Joi 24 Sept 2009, 9:32 am

ura
este superb fluturasul !!!
Imi doresc enorm sa-mi reuseasca asa ceva, am in lucru doua caciuli, una inspirata de esarfa-pepene Laughing si una rozalie ... pe cea rozalie ar merge perfect ...
Este absolut superb !!!
Dariaa
Dariaa
helper
helper

Numarul mesajelor : 71
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de Dariaa Joi 24 Sept 2009, 10:35 am

Tot eu ca nu ma pot apuca de lucru pana nu inteleg fluturasul.
Te rog sa mi explici tehnica de inceput, te rog frumos Flowers
Este superb, daca`l fac, am vesnica pomenire a fie`mi queen Ea adora fluturii.
Dariaa
Dariaa
helper
helper

Numarul mesajelor : 71
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de aidaalex Joi 24 Sept 2009, 10:49 am

Lant de 5 o il inchizi in cerc. pe r urmator 3 o lant, 2 p,2 o lnt 3 p pana o sa ai 8 grupuri de cate 3 picioruse despartite de cate 2 o de lant. De fapt asta e primul r care il vezi facut cu galben. Fluturasul se lucreaza in forma de cerc.
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de aidaalex Joi 24 Sept 2009, 10:59 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am folosit schema asta dar eu am facut cate 2 o de lant intre grupurile de picioruse in loc de un ochi cum e acolo.
Te rog dupa ce salvezi schema sa-mi spui sa o sterg, nu stiu daca am voie sa o postez si nu as vrea sa am probleme.
Mult spor!
Daca erai din Bucuresti iti faceam eu unul.
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de Dariaa Joi 24 Sept 2009, 11:04 am

Sigur ai voie sa-l postezi !!!

Multumesc mult, imi place tare, tare mult cum ti-a iesit !!! Ti-a iesit perfect !!! Flowers
Dariaa
Dariaa
helper
helper

Numarul mesajelor : 71
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de aidaalex Vin 25 Sept 2009, 9:47 am

Cu multa placere!
Sper sa-ti iasa si sa ni-l arati si noua cand il termini.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de Dariaa Vin 25 Sept 2009, 10:31 am

Da, am comis 5 fluturi, nu sunt foarte frumosi, dar seamana peace
In wend pun pozicile cu ultimele creatii nervoase croseta

Super broscuta !!!
Fluturii nu-i mai laud ca voi parea obsedata rade
Dariaa
Dariaa
helper
helper

Numarul mesajelor : 71
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de diada Vin 25 Sept 2009, 11:04 am

aidaalex a scris:
Te rog dupa ce salvezi schema sa-mi spui sa o sterg, nu stiu daca am voie sa o postez si nu as vrea sa am probleme.

chiar era bine sa fie in format mai mare si postat la topicul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] multumim pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de oananicu Sam 26 Sept 2009, 1:31 pm

buna fetelor......superbe lucrusoare stiti sa faceti
felicitari tuturor ura
ma chinui si eu de vreo saptamana sa fac prima caciulita crosetata si tot fac si desfac si nu-mi iese....in partea de sus mi-a iesit ca si o bascuta adica mai plata si vreau sa-i fac niste urechiuse de ursulet ca sa fie ceva mai deosebit
am vazut ca va pricepeti sa faceti tot felul de minunatii...daca sunteti dragute Flowers va rog sa-mi explicati si mie cum se fac
multumiri
si spor la crosetat...sa continuati sa faceti multe, multe minunatii sa ne mai bucuram si noi de ele macar vazandu-le...si incercand sa va imitam
oananicu
oananicu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Localizare : turda, jud cluj
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de carmenush Sam 26 Sept 2009, 4:46 pm

Felicitari , fetelor pentru creatiile minunate.
Oananicu, pai asa ti se pare la inceput, plat. Faci un rotund caresa aiba circumferinta casorului copilului , apoi mergi drept, fara sa cresti. Se aseaza apoi pe capsor, ai sa vezi. Eu cel putin asa le-am facut pe toate.
carmenush
carmenush
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 258
Varsta : 43
Localizare : Dambovita
Data de inscriere : 24/02/2009

http://www.creatii-carmen.blogspot.com

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de aidaalex Sam 26 Sept 2009, 6:41 pm

oananicu a scris:buna fetelor......superbe lucrusoare stiti sa faceti
felicitari tuturor ura
ma chinui si eu de vreo saptamana sa fac prima caciulita crosetata si tot fac si desfac si nu-mi iese....in partea de sus mi-a iesit ca si o bascuta adica mai plata si vreau sa-i fac niste urechiuse de ursulet ca sa fie ceva mai deosebit
am vazut ca va pricepeti sa faceti tot felul de minunatii...daca sunteti dragute Flowers va rog sa-mi explicati si mie cum se fac
multumiri
si spor la crosetat...sa continuati sa faceti multe, multe minunatii sa ne mai bucuram si noi de ele macar vazandu-le...si incercand sa va imitam
Pentru partea de sus a caciulitei poti sa cresti dupa schema de mai jos
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pentru urechi, eu fac lant de 11 o pe care lucrez 11 picioruse, randul urmator scad 2 picioruse, r urmator scad 2 p pana ajung la 6 p, depinde de grosimea firului, cu cate o incepi urechea.
Uite cativa din ursuletii lucrati de mine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de oananicu Dum 27 Sept 2009, 12:08 pm

superbi ursuletii Flowers Flowers Flowers
multumesc pentru ajutor dar mai am o intrebare daca se poate....nu stiu cum se scade la crosetat ca abia am inceput sa ma ocup de asta
daca te rog frumos imi explici ...stiu doar cum se scade la tricotat
multumesc mult
oananicu
oananicu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Localizare : turda, jud cluj
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de aidaalex Lun 28 Sept 2009, 8:29 am

oananicu a scris:superbi ursuletii Flowers Flowers Flowers
multumesc pentru ajutor dar mai am o intrebare daca se poate....nu stiu cum se scade la crosetat ca abia am inceput sa ma ocup de asta
daca te rog frumos imi explici ...stiu doar cum se scade la tricotat
multumesc mult
Multumesc!
Ca sa scazi sari peste un piciorus.
Mult spor!
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 28 Sept 2009, 11:37 am

Oana si eu tot acum invat sa crosetez Smile
Eu cel mai bine inteleg din filmulete. Uite aici link unul in care iti arata si cum sa scazi si cum sa inmultesti
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de Dariaa Mar 29 Sept 2009, 11:47 am

Vin si eu cu prima din ultimele 3 caciuli Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Diseara daca reusesc sa decorez celelalte doua, pun pozici wink
Dariaa
Dariaa
helper
helper

Numarul mesajelor : 71
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de oananicu Mar 29 Sept 2009, 4:58 pm

am reusit sa termin si eu prima caciulita crosetata.....chiar daca nu e cu animalute cum am vrut a iesit totusi ceva....
sper ca urmatoarele o sa iasa mai frumoase
eu ma bucur totusi ca am terminat-o..ca de mult tot fac si desfac si nu-mi iesea deloc cum vroiam eu...dar uite ca am reusit
va multumesc pentru sfaturi....o sa tin cont de ele si pe viitor
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
oananicu
oananicu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Localizare : turda, jud cluj
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de irish05 Mar 29 Sept 2009, 7:54 pm

superb !
ambele creatii ! wink
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty caciulite si bascute pt printesa mea

Mesaj Scris de madymm Joi 01 Oct 2009, 1:31 pm

Sper sa va placa!
avatar
madymm
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de madymm Joi 01 Oct 2009, 1:36 pm

Buna, fetelor! Urmaresc site-ul de ceva timp si imi plac creatiile voastre. Crosetez si eu div. lucrusoare dar , din pacate, nu reusesc sa le postez, nu stiu cum sa atasez imaginile. Am nevoie de ajutor, daca are timp cineva. Multumesc anticipat!
avatar
madymm
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de diada Joi 01 Oct 2009, 2:01 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ai un tutorial cu poze despre atasarea pozelor.

Si nu sunt permise mesaje succesive de la acelasi utilizator daca nu au trecut 24 de ore de la postare si bineinteles daca nu ti-a raspuns cineva. Pentru asta floseste cu incredere functia EDIT.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de Dariaa Mier 07 Oct 2009, 9:29 am

In sfarsit vin si eu cu ultimele fotografii:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dariaa
Dariaa
helper
helper

Numarul mesajelor : 71
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1) - Pagina 7 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti-crosetate (1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB