Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

+15
LRodica
ioana soare
Lumaria
Angelica18
myky7robc
mihulmic
lilibili
piciul
kmn
canadianca50
Celya_f40
Maria Tatuti
cris_io_mat
valentinadof
kerkyra
19 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de macanetu Mar 03 Mar 2015, 10:01 am

In primul rand felicitari castigatoarei . Fiind si prima ei esarfa e bine sa fie incurajata sa continue .
Apropo de metoda de alegere a castigatorului nu am mai intalnit-o pe acest forum , stiam de Random , votare....in functie de concurs si dorinta sau o extragere filmata . Data viitoare pentru a nu crea disensiuni poti cere parerea fetelor participante daca sunt de acord cu o eventuala ( ....alta...) metoda de alegere a a castigatorului .
Eu una initial nu am vrut sa inscriu esarfa in concurs pentru ca mie una nu imi place grozav dar promisesem si nu imi place sa nu ma tin de cuvant . Oricum e maritata deja...si-a gasit stapana wink  Vreau sa precizez ca am spus toate astea oarecum in apararea fetelor ...pe mine nu ma deranjeaza modalitatea de alegere , pana la urma toate lucram din placere si fiecare provocare careia ii putem da curs este inca un motiv pentru a incerca ceva nou .
Va pup pe toate si va doresc o primavara superba tuturor . kiss
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de ioana soare Mar 03 Mar 2015, 12:03 pm

Mihulmic nu e ok. Trebuia sa faci o tragere la sorti, asa e la provocari. Dar daca ai schimbat regula si ai desemnat o castigatoare fara tragere la sorti, trebuie sa spui in baza caror criterii s-a facut departajarea - Dificultate, complexitate, originalitate, armonie, cromatica, finisare, versatilitate, etc... Nu e ok sa spui "am vrut sa castige cutarica".

Felicitari tuturor participantelor! Flowers
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 03 Mar 2015, 12:22 pm

Felicitari fetelor pentru creatii.Am ramas surprinsa de felul in care s-a ales.N-am mai intalnit aceasta metoda aici desi am oarecare vechime pe forum.Poate ne spui si cu cine te-ai consultat si,la fel cum scrie Ioana,in baza caror criterii ati facut alegerea.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de mihulmic Mar 03 Mar 2015, 2:47 pm

Imi pare rau ca am facut asa probleme; iaca cum am procedat: nestiind ce sa fac, am aratat esarfele sotului si l-am intrebat care ii place cel mai mult ...
si el a ales-o pe cea castigatoare ... e tot un fel de tragere la sorti ... nu am stiut, iar alta data o sa am grija sa respect regula ... IERTARE !!!
Ideea de baza a fost: cand sunt mai multe culori, e mai bine ca modelul sa nu fie unul complicat caci se estompeaza reciproc; iar al fetei noi (nu ca eu sunt tare veche) este aceeasi culoare si cu model
Mie imi plac TOATE ... nu am stiut de regula si nici ce sa fac ... va rog nu va suparati poe mine Sad
mihulmic
mihulmic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Localizare : Aici :)
Data de inscriere : 12/07/2014

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de myky7robc Mar 03 Mar 2015, 3:57 pm

La asta m-am referit si eu, ca ai schimbat regulile in timpul jocului si nu e corect.
Eu oricum lucrez de placere si nu pt premii.
PS. Unde ai scris care e ideea de baza, ca eu nu am vazut?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 03 Mar 2015, 4:16 pm

Nu vreau sa fiu rea si de cand activez pe acest forum nu am intrat in polemici,dar nu pot sa ma abtin si sa te intreb: Cata experienta are sotul tau in acest domeniu? Mie nu mi se pare corect atata vreme cat intotdeauna s-a mers pe extragere.Aceasta regula o stiau toate fetele,iar daca spui ca n-ai stiut trebuia sa urmaresti celelalte provocari si ai fi aflat.Sau era greu sa rasfoiesti putin?
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de mihulmic Mar 03 Mar 2015, 4:22 pm

Nu am scris nimic ... am spus cum am ales ... si nu am stiut de reguli pentru provocari ... Sad ... si nici nu m-am gandit ca iese asa Sad ... si nu am schimbat regula in timpul jocului cand eu nici nu stiam de reguli ... nu consider ca am facut ceva "incorect", ci ceva gresit ...
imi pare rau, insa nu am intentionat sa supar pe nimeni, pur si simplu nu stiam cum se procedeaza ... este prima data cand fac o provocare ...
daca se considera ca am facut ceva atat de grav, rog frumos sa fiu sanctionata cum se cuvine ... nu cunosc pe nimeni pe acest forum si nici pe fata castigatoare ...
Am inteles ca am gresit si nu as vrea sa se transforme acest forum intr-o cearta continua ... Sad
mihulmic
mihulmic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Localizare : Aici :)
Data de inscriere : 12/07/2014

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de Uca Mar 03 Mar 2015, 4:26 pm

mihulmic, şi tu ai fost aleasă ca şi câştigătoare la provocarea anterioară tot prin extragere. Era simplu, trebuia să foloseşti aceeaşi metodă. De când au început provocările, asta a fost regula, extragere video sau prin random.org.
Ideea provocărilor era să ne motivăm să lucrăm pentru noi câte ceva şi pentru a trece de la un proiect la un altul se făcea o extragere pentru a alege altcineva următoarea temă.

Părerea mea este să ar trebui să faci extragerea şi să nominalizezi persoana care va lansa următoarea provocare conform regulii. Nu ai de ce să fi sancţionată, că doar nu a fost rea intenţie, din greşeli învăţăm.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de mihulmic Mar 03 Mar 2015, 4:29 pm

Multumesc frumos Uca Smile
O sa fac alta extragere si ramane si prima fata Smile
Adica am sa ofer 2 premii Smile
Iata noua castigatoare cu random :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Felicitari si noii castigatoare bucurie
@Mirela: astept si adres ta postala pentru a putea expedia premiul Smile
@Lilibili: cu toate ca ai refuzat premiul, ramai in continuare catigatoare Smile
Banuiesc ca urmeaza 2 provocari Smile
mihulmic
mihulmic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Localizare : Aici :)
Data de inscriere : 12/07/2014

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de Lumaria Mar 03 Mar 2015, 5:11 pm

Sau, cele doua castigatoare se pot consulta si pot stabili impreuna o noua provocare wink , bineinteles, daca permit regulile. Felicitari castigatoarelor. Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 656558278
Lumaria
Lumaria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 51
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de piciul Mier 04 Mar 2015, 5:59 am

E bine cand totul se termina cu bine!  lucru de mana
Felicitari castigatoarelor si asteptam noua provocare!
Sanatate si noroc tuturor!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de mihulmic Mier 04 Mar 2015, 10:10 pm

Da ... este bine cand se termina cu bine Smile
Si am onoarea si bucuria sa premiez 2 fete Smile
Si astept cu nerabdare provocarile, caci chiar nu stiu ce sa mai impletesc Smile
mihulmic
mihulmic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Localizare : Aici :)
Data de inscriere : 12/07/2014

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de ioana soare Joi 05 Mar 2015, 10:07 am

Eu as zice sa ramana ca si pana acum o singura provocare in curs de desfasurare. Cu doua sau mai multe ar incepe sa fie pe alese si si-ar pierde scopul initial - acela de motivare pentru a incerca o anume tehnica sau pentru a lucra un anume tip de proiect. Se pot premia oricate fete si e de admirat acest lucru, insa corect este ca Mirela sa lanseze noua provocare, ea fiind desemnata in urma tragerii la sorti.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de dragan mirela Joi 05 Mar 2015, 2:33 pm

ioana,eu vreau sa stiu daca eu sau o admina deschide un nou topic cu urmatoarea provocare? va rog sa ma ajutati sa fac cum este mai bine si vreau sa nu fie neintelegeri ,vreau sa fie ceva frumos , imi imaginez niste prietene care au o pasiune comuna si se intalnesc cu drag si vorbesc si lucreaza in aceelas timp si cand pleaca isi aduc aminte cu drag de aceesta intalnire
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de dragan mirela Joi 05 Mar 2015, 2:36 pm

am uitat sa spun ca vreau fetele care au placerea sa participe sa vina cu ideei cum sa se numeasca provocarea si cat sa dureze 1 luna sau 1.5 luna? astept propuneri,ideei,sugestii de la toate prietenele de pe forum
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de ioana soare Joi 05 Mar 2015, 5:14 pm

Acum a fost doar o mica neintelegere, nu a fost cearta sau suparare:)

Subiectul cu noua provocare il deschizi tu atunci cand te hotarasti la o tema. Si daca tot ne permiti sa venim cu idei Smile , eu as propune o tehnica, nu un obiect finit impus - tricotatul cu margele.  Fiecare sa lucreze ce doreste, dar sa incorporeze, indiferent in ce proportie, aceasta tehnica.
In felul acesta fetele care nu au mai incercat pana acum, vor fi motivate sa incerce si sa invete ceva nou. Si poate sunt atrase si fetele care au deja un anume proiect in plan, adaugand accente cu margele vor putea sa participe la provocare fara sa trebuiasca sa renunte la obiectul finit dorit.

E doar o idee, poate vor mai fi si altele, dar tu hotarasti ce-ti place si cu ce vrei sa ne provoci.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de dragan mirela Joi 05 Mar 2015, 6:05 pm

imi place ideea ioana,eu nu am lucart cu margeluse inca,astept in continuare si alte ideei si fete cat mai multe sa ni se alature si imi imaginez o sezatoare virtuala deja!
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de LRodica Joi 05 Mar 2015, 8:15 pm

Tricotat cu margele? Shocked Cum se face, dupa ce am vazut ce ai scris am dat cautare tricotaje cu margele si nu m-am lamurit. Eu am crosetat un colier cu margelute dar nu cred ca te referi la acelasi lucru (este la accesorii crosetate anul trecut prin vara l-am 'executat'). Se pun margelele pe fir inainte sau...? Poate ai timp si ne arati o poza.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de macanetu Joi 05 Mar 2015, 8:37 pm

Super Mirela ideea de a cere parerea fetelor pentru o noua provocare , in felul acesta poate vor fi mult mai multe fete care sa participe .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de ioana soare Joi 05 Mar 2015, 8:48 pm

Sunt 2 metode prin care se pot adauga margelele in lucru:
1. se insira de la inceput margelele pe firul de lucru, apoi, cand ajungi la locul unde vrei sa plasezi margeaua, glisezi margeaua pe fir langa andrea si cu firul prin fata lucrului treci urmatorul ochi nelucrat de pe andreaua stanga pe cea dreapta, apoi lucrezi ochiurile urmatoare normal. In felul acesta margeaua se plaseaza in fata ochiului nelucrat - tutorial
2. metoda cu croseta ajutatoare(croseta trebuie sa fie suficient de subtire cat sa incapa prin gaura margelelor) - nu se insira margelele pe fir inainte. Atunci cand ajungi la locul unde vrei sa plasezi margeaua, introduci croseta prin margea, apoi cu ajutorul carligului ei iei urmatorul ochi de pe andreaua stanga si il treci prin gaura margelei. Margeaua se aseaza chiar pe ochi (spre deosebire de prima metoda unde se aseaza in fata ochiului). tutorial

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de flori de camp Joi 05 Mar 2015, 8:55 pm

Ioana, ce idee minunată! Chiar azi am început un cardigan pentru fetiţa prietenei mele şi aş putea să-i pun mărgele pe margini, ca să fie mai deosebit! Mulţumesc de idee! hug
Doar că eu nu pot aştepta provocarea, căci pe 19 e ziua fetiţei şi trebuie să mai ajungă şi tocmai la Baia Sprie coletul. lol!
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de LRodica Joi 05 Mar 2015, 9:08 pm

Imi place. Nu pot sa spun ca sigur voi face dar mi-ar place, mai ales gentutele sunt foarte elegante si chiar mi-ar trebui (anul acesta mai am 2 nunti si as avea ceva nou Smile ).
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de Uca Joi 05 Mar 2015, 9:25 pm

Şi eu sunt pentru mărgele! ura Vreau şi eu să-mi fac  un bolero.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de dragan mirela Vin 06 Mar 2015, 10:23 am

eu as mai astepta pana luni cat mai multe ideei si propuneri venite din partea voastra +cum sa numim acesta provocare si luni dam startul,ce ziceti?
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de myky7robc Vin 06 Mar 2015, 11:15 am

Super faina ideea Ioanei Soare.
Eu as mai adauga si altceva infara de margele.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.14- Tricotat - Esarfa

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB