Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

+55
vlad_mom
kmn
Vica Veronica
angelyc
victoria.
fiordaliso
tomari
ionela07
Anapop
Enache Victorita Nicoleta
Tache Marilena
AITEN
chis mioara
dorinamisov
cozma felicia
mylena
vyky2010
victoriacus
LRodica
myky7robc
piciul
aisha
flori de camp
Angelica18
mlizeta
ioana soare
Giobsy
aidil
lennny
anda81
AlinaJ.Bijoux
cris_io_mat
arra
cristina07
valentinadof
SilviaDumitrescu
trandafiras78
Gabry_ela
Uca
luciana bazavan
Gabica
Dorulet
AcidoR
ema
kerkyra
dorina narita
Alexandra Agrisan
Karina33
Maria Tatuti
Celya_f40
danniela
Greteledelweiss
macanetu
canadianca50
nicolae68daniela
59 participanți

Pagina 16 din 16 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Joi 30 Iul 2020, 10:18 am

Foarte fain.
Imi place mult si culoarea.
Flowers
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de mlizeta Joi 30 Iul 2020, 10:25 am

Foarte frumos, felicitari!
Imi place mult si culoarea.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Gabica Vin 31 Iul 2020, 10:11 am

Piciule, Frumos, îmi place, îmi plac seturile.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Vin 07 Aug 2020, 9:48 pm

Am reusit sa termin un pulover inceput prin martie. Acum i-a venit vremea sa fie gata. L-a fotografiat fiica mea. Pe sotul meu arata mult mai bine. Cand il proba am uitat sa fac poza.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Firul este un amestec de acril cu bumbac. Am folosit aproape 500 g.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 07 Aug 2020, 11:06 pm

Oh, chiar ma speriasem ca e al fetei, ca a vrut ea model barbatesc... Smile Foarte tare! Eu n-as avea rabdare. Soata mea are o problema cu ... prea largi la gat, e de xxl, dar multe sunt si foarte largi la gat, de parca xxl inseamna supraponderali scratch (si nu e aschie, doar putin sub greutatea normala la inaltimea lui).

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Lun 10 Aug 2020, 7:57 am

Sotul meu este cu cateva kg peste greutatea normala. Cateva multe. Adica la 1,78m are 99 kg.
Problema lui este aceea sa nu il stranga, nici hainele si nici pantofii.
Multumesc.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 10 Aug 2020, 10:35 am

Cine stie....poate la un moment dat o sa ma enervez asa de tare ca nu-si gaseste incat o sa-i fac (1,96m si 90kg....chiar si xxl sunt scurtute la maneci si trunchi, in schimb sunt largi... xxl pe latime doar Sad, xxxl nici nu mai zic ...deja sunt vele pentru yahturi)
Zic ca e normal sa nu te stranga, dar nici prea largi sa se vada maieul pe langa gat. Rar mai gasesti si pantaloni aceeasi talie la lungimi diferite (in curand o sa am problema asta si cu flacaul).

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

rivka apreciază acest mesaj

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Lun 10 Aug 2020, 9:28 pm

Prietena mea are probleme cu fiul ei, 1,93 m si vreo 80 kg, Pe deasupra si 45 la pantofi. Foarte greu ii gaseste.
Dar sa fie sanatosi ca pana la urma haine se gasesc.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 11 Aug 2020, 12:28 am

Da, si cu incaltarile e la fel...nu intreaba "modelul asta aveti si 46?", ci "ce aveti 46?"
Ai dreptate...sanatosi sa ne fie!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Sam 15 Aug 2020, 7:54 am

Nu stiam unde s-au mutat pulovarele, citind comentariile voastre... rade
Anul acesta termin proiecte vechi, incepute cu ani in urma!
De aceasta bluza sunt mandra tare! Asa ca ma laud!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Sam 15 Aug 2020, 3:17 pm

Piciule, foarte interesanta.
Si volanasele tot cu andrelele sunt facute?
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Dum 16 Aug 2020, 5:58 am

Da, sunt tricotate si cusute. Primul rand: un ochi simplu, un jeteu, un ochi simple un jeteu,...urmatorul rand pe dos, randul trei: trei ochi simpli, un jeteu, trei ochi simpli, un jeteu...urmatorul rand pe dos, randul cinci: cinci ochi simpli, un jeteu, cinci ochi simpli, un jeteu,..urmatorul rand pe dos si urmeaza doua randuri fara crestere si inchei. Apoi cosi si se aseaza ca un volan.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de mlizeta Lun 17 Aug 2020, 12:00 pm

Foarte interesante volanasele. Imi plac si-mi place cum le-ai asezat pe bluza. Cred ca la purtare arata deosebit. Felicitari!
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Mar 18 Aug 2020, 9:02 am

Multumesc.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de anielle Dum 16 Ian 2022, 5:19 pm

Pulover tricotat, cu aplicatie brodata

Puloverul este marimea xxl, lucrat cu fir alize superlana clasic pus in doua. A intrat 600 grame.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 28 Ian 2022, 4:04 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Lun 17 Ian 2022, 8:00 am

Dragut puloverul.
Firul nu se scamoseaza? Tot caut un fir pentru pulover si nu ma hotarasc.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de anielle Lun 17 Ian 2022, 9:45 am

[quote="LRodica"]Dragut puloverul.
Firul nu se scamoseaza? Tot caut un fir pentru pulover si nu ma hotarasc. [/quote

Eu lucrez cu acest fir de vreo 7 ani si mi se pare ca rezista ff bine in timp, doar ca nu e pufos. In rest, e ff ok
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Lun 17 Ian 2022, 9:10 pm

Mulțumesc.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de anielle Lun 17 Ian 2022, 9:51 pm

LRodica a scris:Mulțumesc.
Cu drag
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

LRodica apreciază acest mesaj

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 16 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 16 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB