Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyIeri la 11:02 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ornarea torturilor, proiecte homemade

+27
ioana soare
dana_mi16
viorica
Roxy
deiutza23
livia1981
julix_2007
geany
Cristale
oanabijux
mimizami
Eva
Bianca
tomari
Doina
irish05
roxx
duchess
t.alina
cris69
emilia
arime
Camy
sim_one
diada
MihaelaT
Admina
31 participanți

Pagina 3 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Mier 03 Dec 2008, 11:54 pm

abia astept pozele tale. m-ai facut curioasa .
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Joi 04 Dec 2008, 10:54 am

unul simplu de ornat.sper sa va placa

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de duchess Joi 04 Dec 2008, 4:24 pm

Nu e simplu deloc , foarte reusit tortul , Cris kiss
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de roxx Joi 04 Dec 2008, 6:39 pm

Am gasit pozele de care ziceam. Sunt torturi cumparate, din Coreea. Foarte bune, insa neinsiropate.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

acesta e de inghetata
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
roxx
roxx
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 43
Localizare : la mare, la soare :)
Data de inscriere : 02/12/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Vin 05 Dec 2008, 9:47 am

imi plac. deja am m-am inspirat. multumesc.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Vin 05 Dec 2008, 1:23 pm

si ultimul tort terminat de o ora pentru doi prieteni.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de arime Vin 05 Dec 2008, 2:01 pm

Cris tare dragut si ultimul Flowers Mi-ar placea sa dai si reteta, deoarece sunt convinsa ca mai sunt fete ce doresc sa experimenteze asa "opere de arta", Merci eu una as fi interesata, la urmatoarea aniversare a sotului parca ma tenteaza ideea de un tort cu sani Cool
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Sam 06 Dec 2008, 9:27 pm

blat de tort si crema este fiarta. 4 oua, 150g zahar fiert pe abur. untul- 300g se freaca spuma si apoi se amesteca cu crema fiarta si racita.eu pun si 100 g alune de padura prajite in cuptor si sfaramate cu sucitorul.
glazura : 200 g ciocolata, 125 ml frisca -topita pe baie de abur se pune peste tort.
sutienul este facut din pasta de zahar
trandafirii din pasta de lapte praf, zahar pudra si suc de portocale.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Admina Sam 13 Dec 2008, 10:48 am

Cris, as vrea o reteta sigura de blat. Pufosel si destul de teapan, nu pandispan, sa mearga si neinsiropat dar totusi sa nu fie asa sensibil ca pandispanul. Mercic pupi
Postez aici gagicutza care a iesit cam voluptoasa, pentru gustul meu. Dar mi-a scapat de sub control... Atentie, continut doar pt majori vaccinati Embarassed

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Sam 13 Dec 2008, 9:20 pm

e superba domnisoara.vorbesc serios. ti-a luat setul de ustensile pentru martipan?
eu fac blatul : la fiecare ou pun o lingura de zahar si o lingura plina bine de faina, nu pun praf de copt ci doar vanilie.atat. si iese tare bun. nu trebuie insiropat.
daca vreau sa-l insiropez atunci pun mai multa faina sa fie dens. cam la 7 oua pun o lingura de faina in plus.
eu am cantarit odata si la 6 oua am pus 150 g zahar si 200-210 g faina.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de irish05 Sam 13 Dec 2008, 9:40 pm

n-am mai vazut martipan de 100 de ani. de unde il cumparati?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de diada Sam 13 Dec 2008, 11:17 pm

Foarte misto ti-a iesit Admina! Mama, dar te-ai chinuit ceva, sotului meu i-a placut foarte mult (probal ca se asteapta acum sa-i fac si eu asa ceva, numai ca eu sunt neindemanatica :gerila: )
Cred ca si sotul tau a apreciat-o lol!
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 13 Dec 2008, 11:31 pm

da ai muncit ceva....e faina...astept sa ne povestesti despre reactia sotului lol!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Camy Dum 14 Dec 2008, 2:19 pm

admina esti tare,ii plac brunetele sotului tau? rade foarte reusita ,saptamana ce vine ma tin de capul tau ,sa ma ajuti sa fac si eu un tort cu martipan ,dar inimioara,.imi pun toata baza pe tine ,styu ca nu ma lasi.felicitari ptr gagicuta ,dar astept sa vad tot tortul si fii pe f aza ,fa-i o poza sotului ,sa-i vedem reactia rade

va pupic kiss
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Doina Dum 14 Dec 2008, 5:19 pm

ce domnisoara... din ce e facuta? e comestibil totul, inteleg.
avatar
Doina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/12/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Admina Dum 14 Dec 2008, 5:31 pm

Cris, merci de reteta. Vreau sa iasa si bun si frumos, normal. Sa vedem pana la urma, ce si cum. Blatul merge facut cu 2 zile inainte?
Irish, am martipanul de ceva timp, e pe expirate. De aia cred ca am sa acopar tortul cu pasta de jeleuri, sa nu fie vechi. L-am luat prin cineva, care-l avea de la un distribuitor de produse pt patiserii. E pe sub mana, sa zic asa. E mult mai usor de lucrat cu el, e adevarat. Se gaseste in Constanta, la Prismo(parca) dar e la vreo 30-35 lei/kg
Diada, ma bucur ca-i place sotului tau. Lasa ca-ti fac o gagica si ti-o pun la posta(doar ca nu mai vreau sa lucrez dezbracate), sa-mi zici ce culoare de par si o fac Craciunitza, poate.
Camy, pai brunetele ii plac. Asta ar fi cam prea dolofana pt gustul lui, dar... Asa a iesit. Am topit jeleuri si fac ceva pasta; tinem legatura si te invat, cu rabdare faci orice. Si tu ma mai inveti sa-mi fac haine fara tipar Merci
Doina :craciun: , este din martipan comestibil, colorantii sunt tot alimentari(gel). Sau daca nu, se poate face o pasta din jeleuri topite, cu zahar pudra si amidon.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de tomari Dum 21 Dec 2008, 12:12 pm

Fetelor felicitari dar eu prefer sa le foame ; uneori mai fac si eu dar mult mai simple iar ptr zile mai deosebite le comand.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Dum 21 Dec 2008, 4:57 pm

trebuie sa inveti. te ajut eu daca vrei.si nu e greu. dupa ce prinzi gustul incepi sa faci torturi si la vecini.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Camy Lun 22 Dec 2008, 10:03 pm

buna fetelor ,ce facetivoi aici e superb ,am incercat si eu un tort cu martipan ,dar nu styu de ce cand intindeam foaia pe masa era bine ,dar cand vroiam sa o iau se lipea de masa ,sau se rupea ,asa ca trebuiau terminate si am folosit tot frisca ,poate data viitoare voi reusi ,[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

va pupic
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Bianca Mar 23 Dec 2008, 1:17 am

Excelente, felicitari fetelor pentru rabdarea si talentul de care dati dovada. kiss
Bianca
Bianca
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 90
Varsta : 38
Localizare : Germania
Data de inscriere : 16/12/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de diada Mar 23 Dec 2008, 7:27 am

foame foarte bine ti-au iesit! se vede ca faceti de mult timp treaba asta, ies profesioniste!

Camy, felicitari, imi plac foarte mult! pupi
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de duchess Mar 23 Dec 2008, 9:29 am

foarte reusit tortul tau , Camy , felicitari! kiss Flowers
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de cris69 Sam 27 Dec 2008, 2:10 pm

tortul meu de craciun[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Camy Sam 27 Dec 2008, 8:50 pm

cris ca de obicei superbe ,ai mana ,ai talent kiss
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 27 Dec 2008, 9:06 pm

frumoase torturi si apetisante foame beat
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor, proiecte homemade - Pagina 3 Empty Re: Ornarea torturilor, proiecte homemade

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB