Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

+4
Anaderol77
Day
B-Zsu Land
ancaanca
8 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de ancaanca Mar 15 Iul 2014, 10:53 am

Buna, dragi fimoiste!

Tare greu sa gasesti o provocare sa placa si sa fie accesibila pentru toata lumea.
Dupa cautari asidue...pe tot netul, tot pe acest forum am ajuns, la Tutoriale fimo-enjoy!, sa-mi gasesc noua tema pentru provocare.
Imi asum riscul si va provoc sa "crapam" lutul, fara sa folosim foite metalice si vopsele.
O tehnica cam complicata, cu unelte pe care unele dintre noi nu le detinem...si totusi, am vazut ca se pot folosi lucruri uzuale, pe care noi le avem si le putem utiliza pentru obtinerea crapaturilor.

Tutoriale:
http://desiredcreations.com/howTo_PJCrackedClay.htm
https://www.youtube.com/watch?v=phiqsg1uTug&feature=youtu.be

Pueti realiza o bijuterie, obiect decorativ..... orice vreti...lut crapat sa fie Smile

Spor si distractie placuta!

P.S. Sper sa nu provoc dureri de cap cu aceasta tehnica  wink 

ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de B-Zsu Land Mar 15 Iul 2014, 1:32 pm

Wowwww, imi place provocarea!!!!!
Prima metoda am experientat, insa nu mi-a fost asa de simplu cum e descris....
Metoda a doua e tare interesanta, trebuie sa incerc si acela Smile. Spor fetelor!
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de Day Mier 16 Iul 2014, 7:59 am

Faaaina provocarea! Mi-ar fi placut sa intru si eu dar inca nu ma lasa mainile,ramane pentru dupa recuperare Smile
Ma intreb,daca nu avem burnerul acela(de examplu eu n-am ca nu fac creme-brulee)oare merge si un foehn?Sau sa "coc"la flacara aragazului/brichetei suprafata? Acum imi vin in cap mii de variante,dar cand oi pune mana,le uit pe toate,haha
Sa aveti spor,fete cucuiete Smile
E super tentanta provocarea,Anca!Da si tu o data limita,ca oricum trecem peste ea :P
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de ancaanca Mier 16 Iul 2014, 2:46 pm

Din cate am inteles eu, daca nu aveti feon de mare putere, se poate utiliza un pistol de lipt sau incingem bine o lingura, furculita...orice obiect de metal cu care coacem portiuni din lut.

Doina, nu te solicita! Stai linistita! Dai sfaturi ...ne faci galerie....fii cu noi  Smile 

Da, .termenul, 3 saptamani cu prelungiri si premiul, postez maine
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de B-Zsu Land Joi 17 Iul 2014, 11:20 am

Ceea ce se foloseste este pistol cu aer cald, acum vad ca se gaseste si la noi
http://www.colorit.ro/products/pistol-cu-aer-cald.html
Eu am ceva de acest gen... dar imi mai trebuie experienta....
O sa incerc sa precoc in cuptor sa vad daca se crapa.... Sa vedem ce ne iese Smile

Doina, relaxare maxima, dar sa nu uiti sa ne urmaresti Smile
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de Day Joi 17 Iul 2014, 12:53 pm

Haha,dap,l-am vazut Smile Ma gandesc ca suntem putine care sa-l avem si/sau sa ni-l dorim suficient de mult Smile Si cum noi suntem inventive,evident ca mintea mea cauta inlocuitori sau variante ocolitoare :D
Si acum va fac galerie Smile
 ura ura ura 
Treceti la treabaaaa Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de Anaderol77 Joi 17 Iul 2014, 3:02 pm

Interesant, eu ma gandeam la fierul de calcat, ceva...., incerc sa vad Smile.
Anaderol77
Anaderol77
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de ancaanca Joi 17 Iul 2014, 6:20 pm

Eu am un pistol pentru indepartarea vopselei
http://www.stern-austria.ro/cs-photos/products/original/192_1_1.jpg dar voi incerca si cu alte instrumente sa vedem ce iese.
La fier de calcat nu m-am gandit....este o varianta!
B-zsu, daca bagi la cuptor se va coace si crapa baza sau poate pui doar stratul subtire pe care il vei transfera pe o baza.
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Vin 18 Iul 2014, 5:15 pm

interesant efect!
Fetelor, si de la mine  ura 
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de B-Zsu Land Vin 18 Iul 2014, 6:10 pm

Anca - cpistolul acela cred ca este perfect.

Iar , eu.... am facut prima incercare la cuptor... Smile
Deci aveam cuptorul preincalzit la 120de grade, (teoretic) am intins fimo la grosime medie, si am bagat in cuptor aprox 5 min, rezultatul,..... ce credeti ? s-a copt.... si nu s-a mai crapat...
A doua tura.... de data asta aprox 1 min si un pic.... nu este de ajuns deloc.
A treia tura - ca in povesti am copt aprox 3 minute ..... am pus stratul negru si am dat prin masina de paste. S-a cam sfaramat, insa aveam norocul ca primul strat, cel precopt era negru cu rosu.... si.... zic ca nu a iesit rau. L-am mai pudrat un pic de pearl 'ex si asta a iesit....
Nu mi-a luat mai mult de 20 de min... wink 
Curaj fetelor!!!!! sa vedem ce mesteriti voi love 

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay DSC01885_zps913f7017


Ultima editare efectuata de catre B-Zsu Land in Sam 19 Iul 2014, 2:33 pm, editata de 1 ori
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de ancaanca Sam 19 Iul 2014, 1:52 pm

Arata tare fain! Parca este o scoarta de copac soasa din foc si inca mai arde pe alocuri, cu jar si cenusa deasupra. Super!
Ca sa inteleg procesul, 3 min. stratul negru cu rosu semicopt in cuptor apoi pus pe un strat crud si dat prin masina?
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de B-Zsu Land Sam 19 Iul 2014, 2:34 pm

Mersi Anca!
Si Da, ai inteles bine procesul Smile Spor!
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de Floren Dum 20 Iul 2014, 10:23 am

B-Zsu a scris: Embarassed 
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay DSC01885_zps913f7017

Ce aer medieval are ! Il si vad atarnat pe pieptul unui cavaler cu spada si capa ! Frumos ! 

Ptiu ! Ce m-am speriat ! Din viteza , am vazut gheare de gaina , in loc de scoica !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de Anaderol77 Joi 24 Iul 2014, 9:26 am

Super, interesant cum a iesit, da, zici ca e lava, in weekend incerc si eu ceva, sa vedem ce iese.
Anaderol77
Anaderol77
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de ancaanca Vin 25 Iul 2014, 9:39 am

Sa va arat experienta mea zid Este mai greu decat pare.
Cele albastre sunt facute cu foen-ul, cele portocalii, cu pistolul de lip 
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Clipboard1_zps322227bb
Acestea vor ajunge in cutia cu rebuturi... nici nu-mi vine sa le finalizez  zid 

Premiul:
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay 9576f810-b0b5-4487-bfdc-62a00b3cec89_zps8100420c
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de Day Vin 25 Iul 2014, 11:16 am

Sa nu cumva sa le lasi! Ia-le la slefuit cat de mult se poate,pana le duci la un nivel,culorile si efectele sunt DEMENTIALE.Si daca nici slefuite nu-ti plac,baga fimo lichid in crapaturi si mai da o coacere,sau amestecul de fimo gel+solid,ca la filigree.Sunt frumoase....serios,au potential!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de Anaderol77 Sam 26 Iul 2014, 9:53 am

Nici pozele nu sunt prea clare dar sunt deacord cu Day, finalizeaza-le, dar mie efectul mi se  pare realizat, eu azi sunt la munca, deci nici weekendul asta nu reusesc sa fac nimic, sper sa reusesc sa-mi fac timp.
Anaderol77
Anaderol77
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de maddy13 Sam 26 Iul 2014, 12:33 pm

Anca, finiseaza-le si lasa-le asa! Sunt deosebite, unele creatoare lucreaza intentionat asa si am vazut lucruri mai putin reusite decat acestea facute de tine si totusi au succes. Daca ne pui niste poze cu fiecare separat si mai mari poate ne dam seama cum arata.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de B-Zsu Land Sam 26 Iul 2014, 8:43 pm

Anca, fetele au dreptate. Nu cumva sa le arunci!!!! Pe langa cele amintite poti folosi si vopsea de ulei sau acrilic. Spor!
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de ancaanca Mar 29 Iul 2014, 7:23 am

Va multumesc de incurajari si sfaturi Smile
Am sa vad ce pot scoate din ele
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de Anaderol77 Dum 03 Aug 2014, 1:30 pm

Greu, nu-mi iese, asta e tot ce am reusit dupa multe incercari:
- am incercat cu fierul de calcat, imi iesise se crapase dar apoi cand am pus la copt normal s-a faramitat bucata intreaga,
- am incercat din nou cu bricheta si o lingura, nici nu s-a crapat, s-a deformizat,
- am mai incercat odata mai mult cu bricheta, ot nu s-a crapat,
- am incercat cu coptul, prima data nu a mers, cred ca am copt prea mult
am mai incercat cu cuptorul odata,
intre timp am mai schimbat culorile, si depinde iar de duritatea fimo crud,
era mai ceva a un laborator de testari materiale, m-am pus sa notez unde si cat am lasat.
Am revenit la prima incercare cu fierul, si de data asta am lasat fierul efectiv 10 secunde, si nu s-a crapat tot, doar partial, adica s-a format ca o pelicula care nu era crapata pe care am aruncat-o si a ramas partea crapata asa cum se vede in poza, intelege cineva?
In orice caz, nu voi mai incerca, am aruncat foarte multa pasta, si nu-mi place ce a iesit.
[img]Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay 1okutd[/img]
Anaderol77
Anaderol77
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de B-Zsu Land Lun 04 Aug 2014, 12:29 am

Nu stiu de ce nu-ti place.... eu zic ca este chiar ok. Poate daca in loc de mov foloseai o culoare mai vie sarea mai tare in ochi, dar si asa e fain, buzunarul acela e tare misto wink . Si acesta chiar s-a crapat frumos Smile. Pacat de materialul stricat...
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de Hope_blue Lun 04 Aug 2014, 10:51 am

Hello,
B-zsu, imi place piesa facuta de tine, chiar ca are un aer medieval.
Anca, astept sa vad ce ti-a iesit pana la urma si imi place si cadoul.
Loredana, ti-a iesit ceva pana la urma, imi place cum ai montat.

Am hotarat sa incerc si eu, mai ales ca are sotul un feon, cu temperatura reglabila.
Eu am procedat asa: am facut foaia la setarea 4, am plimbat feonul la 120 de grade, cam la 4 centimetri pe deasupra, circa 3 minute. Apoi am pus pe crud si am trecut prin masina.
Timpul de plimbat feonul pe deasupra depinde de cat este de proaspat polimerul. La culoarea maro a fost suficient 3 minute, dar am mai facut o foaie gri, care a avut nevoie de mai mult timp (cam 6 minute).

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay 20140803_182925
Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay 20140803_183021_Richtone_HDR

Mie imi place ce mi-a iesit si abia astept sa port colierul la blugi.
Va pup!
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de ancaanca Lun 04 Aug 2014, 6:27 pm

Loredana, mie imi place ce ai facut! Efecutul a iesit foarte bine. Si eu am ceva aruncat material Sad
Hope, imi plac gogoselele tale crapate! Smile sunt gogosele...da? Din patratelele acelea ai sa faci cercei?
Eu am abandonat piesele, nu am avut nici un chef sa bibilesc la ele. Zilele astea imi fac curaj si mai incerc....am sa reusesc sa fac ceva decent.
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de Hope_blue Lun 04 Aug 2014, 6:47 pm

Da, gogosele sunt. Cu cerceii nu m-am grabit sa-i montez fiindca eu am alergie inclusiv la tortitele din argint si nu o sa-i port. Poate o sa-i fac cadou ... Ma bucur ca iti plac  Merci 
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay Empty Re: Provocarea nr. 59 - Cracked Polymer Clay

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB