Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

+59
rodishor
raluk0182
angelyc
Adorama
Dorulet
flori de camp
LRodica
Michelle88
ninatopor
bluetteblue
ioana soare
mlizeta
greieras
Uca
valentinadof
piciul
kerkyra
myky7robc
Angelica18
Lumaria
Danutzaaa
nsh0207
adinanic
bubu85
Admina
letho
viorica
CCristinaC
alessia2007
nicolae68daniela
Maria Tatuti
danniela
Anusca
ivon
dadah
mihaela_amaria
danabarbu2007
marina40
canadianca50
dannie
Cristache
aidil
Gabica
cris_io_mat
Giobsy
AcidoR
SilviaDumitrescu
mnarcisa
ivanoiuadela9
victoriacus
mariag
macanetu
cozma felicia
dienutzababy
kmn
ANCA ECATERINA
cristinadumitru1977
anda81
Dodo-pui
63 participanți

Pagina 12 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Michelle88 Sam 19 Mar 2016, 12:49 pm

Superb. imi place tot. tot. Felicitari fetele. Mai ce manusi frumoase. Parca o vad pe cea mica cu ele in maini si le admira toata ziua.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de piciul Dum 20 Mar 2016, 2:07 pm

Alessia2007, fain set! Ce fir este? Imi plac culorile si cum s-a asezat firul tricotat!
Dannie, cred ca e vesela tot timpul cand priveste mainile "inmanusate"!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de anda81 Sam 26 Mar 2016, 9:47 pm

Flori de camp,Dannie felicitari pt creatii!
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Danutzaaa Joi 07 Apr 2016, 8:17 am

Buna fetelor, am combinat si eu niste resturi intr-un mare fel sa iasa un cardigan raglan de 2 ani ptr gaza mea de 1an6luni care nu a vrut in ruptul capului sa stea la poza...mai am de pus niste nasturasi si de facut inca o poza cu modelul in cauza...o zi minunata!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Danutzaaa
Danutzaaa
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 150
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de LRodica Joi 07 Apr 2016, 8:22 am

E dragut. Sa-l poarte sanatoasa.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Dorulet Vin 08 Apr 2016, 7:07 am

Gazuta ta va fi o mica frumusete!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de piciul Vin 08 Apr 2016, 4:03 pm

Danutzaaa, felicitari! Ai incercat si tehnici deosebite la bordura de jos, la maneci, la cea pentru nasturi si a iesit ceva deosebit; plus combinatia firelor. Ai devenit maestra! Sa-l poarte sanatoasa!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Adorama Joi 21 Apr 2016, 5:39 pm

Va rog mult, cele care sunteti avansate la tricotat hainute pt bebelusi... am nevoie de un tutorial sau o schema simpla si buna pt pantalonasi 0-3 luni. Am gasit eu mai multe dar la cele in engleza unele abrevieri nu le inteleg - plus ca nu pot lucra de jur imprejur pe circulare doar 70 de ochiuri - iar explicatii romanesti n-am prea gasit pt. pantaloni. va rog tare mult, un link sau o explicatie, ceva.

Se impleteste drept totul, sau la turul pantalonasilor e ceva de scazut/inmultit?
Adorama
Adorama
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Localizare : prin zona
Data de inscriere : 05/04/2010

http://www.pulbere-de-stele.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de piciul Joi 21 Apr 2016, 6:41 pm

"Masori bebele peste fund roata,vezi cati ochi iti trebuie.Faci un elastic si apoi mergi drept in jos pana intre picioare.Acolo desparti lucrul,mergand pana la mijloc si intorcandu-te inapoi.Lucrezi partea asta incepand sa scazi la ambele capete treptat.La fel faci si la partea cealalta dupa ce termini primul crac.Jos spre laba piciorului sunt 3oc fatza,3oc dos cateva randuri.
O alta varianta ar fi sa incepi fiecare crac separat si sa tot inmultesti pe margini pana ajungi intre craci,apoi mergi drept pana la talie.Faci 2la fel si-i cosi.
mai exista variante cu andrele auxiliare..dar nush daca e cazul sa te complici."
Si aici ai o carte scanata cu explicatii; in josul paginii 56 si 57 pantalonasii.....:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Adorama Joi 21 Apr 2016, 7:31 pm

Multumesc tare mult, piciule, foarte utile si poza si linkul!
Pupici dulci! hug love
Adorama
Adorama
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Localizare : prin zona
Data de inscriere : 05/04/2010

http://www.pulbere-de-stele.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de piciul Dum 19 Iun 2016, 7:36 am

Am reusit sa termin si eu un "sac de dormit" pentru un bebe fericit!
E tricotat cu fir pentru bebe Nako Baby si l-am lucrat cu andrele nr.3
A fost o experienta frumoasa si acum imi lipsesc orele cand tricotam la el...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
L-am captusit sa-i fie cald si nu am reusit sa-i pun fermoar si am ales sa-i pun "nojite" din acelasi material
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
La ornament am zbarcit un pic si s-a largit la intins, dar asta este...acum a plecat si sper ca a ajuns cu bine la destinatar!
Modelul de inspiratie aici
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de LRodica Dum 19 Iun 2016, 12:04 pm

Piciule, arata bine. Bebeului ii va fi precis cald. Dar să vrea să doarmă în sac. Pe fiica mea nu am reuşit să o fac să doarmă în sac. Nici acum nu doarme acoperită pe picioare.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Adorama Mier 22 Iun 2016, 8:17 am

Foarte frumos sacul de dormit, piciule! Oare cu andrele circulare nu se poate face? Cilindric, pana sus unde vine partea de la capsor? Adica sa nu fie nevoie de cusaturi/fermoare/nojite/nasturi ?

Fetele, unde gasiti voi agrafele acelea mici, marker? Si ace de plastic pentru cusut bucatile tricotate? Pe net, vreau sa zic. La mine in oras am doua mercerii si vanzatoarele de acolo au facut ochii mari, au zis ca n-au auzit de asa ceva si mi-au oferit ace si agrafe (ace de siguranta) normale, din metal. Dar eu vreau din astea, speciale, de plastic.

Multam fain pentru orice indiciu!


Ultima editare efectuata de catre Adorama in Mier 22 Iun 2016, 8:19 am, editata de 1 ori (Motiv : corectura text)
Adorama
Adorama
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Localizare : prin zona
Data de inscriere : 05/04/2010

http://www.pulbere-de-stele.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de LRodica Mier 22 Iun 2016, 8:07 pm

Are şi Diada, eu nu am  cumpărat, dar m-am tot uitat la ei şi la dispozitivul pentru ciucuri. Am pus link într-un mesaj privat. Nu ştiu dacă aş fi avut voie să îl pun aici.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Adorama Mier 22 Iun 2016, 11:21 pm

Am primit mesajul, multumesc tare mult!
Adorama
Adorama
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Localizare : prin zona
Data de inscriere : 05/04/2010

http://www.pulbere-de-stele.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de piciul Sam 25 Iun 2016, 1:06 pm

Cu andrele circulare nu cred ca reuseam la fel modelul....si e mai usor sa desfaci pe o parte pentru a aseza copilul sa doarma...imi pare rau ca nu am pus fermoar; era mai practic...la urmatorul Smile
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Danutzaaa Mier 29 Iun 2016, 10:09 am

Markerele acelea mici eu le-am comandat de pe aliexpress ca sunt ft ieftine...adica...cu 20 ron cat sunt pe diverse site uri mi=am luat vreo 3 seturi...
Danutzaaa
Danutzaaa
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 150
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Dorulet Mier 29 Iun 2016, 9:04 pm

Eu abia acum am vazut sacul de dormit,felicitari,piciule!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 30 Iun 2016, 1:28 am

Danutzaaa cum ai facut bentita cu frunze ? ai o schema ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Danutzaaa Dum 03 Iul 2016, 11:16 pm

Cascade

Ravelry:cascade petit purls, free pattern
Danutzaaa
Danutzaaa
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 150
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 04 Iul 2016, 2:10 pm

Danutzaaa multumesc !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de myky7robc Dum 16 Oct 2016, 1:59 pm

o vestuta calduroasa pt o fetita dragalasa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de LRodica Dum 16 Oct 2016, 8:28 pm

Ce draguta e vestuta. Sa o poarte sanatoasa.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de piciul Lun 17 Oct 2016, 6:40 am

Myky7robc , deosebita! O culoare de vis!
Sa o poarte sanatoasa si tu sa mai tricotezi!
Felicitari!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de mlizeta Lun 17 Oct 2016, 10:59 am

Myky7robc este minunata. Atat culoarea cat si modelul. Este foarte ingenios modelul. Ai facut dupa vreo schema?
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 12 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB