Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

+20
europolis
An-Ca2811
gretty
firicel
tiana
mia and me
sergiu valentin
pink
anca_22
cozma felicia
mariposa.romania
cristi970
Gabica
Celya_f40
Dorulet
danniela
Greteledelweiss
eriliana
Muravka
SilviaDumitrescu
24 participanți

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 28 Aug 2013, 10:18 pm

Dupa ce m-am sucit si rasucit, dupa ce fetele din forum mi-au dat o mana de ajutor, m-am decis sa particip la aceasta provocare cu o bluza racoroasa de vara din bumbac nemercerizat combinatia fiind alb cu verde. Mi-a dat batai de cap putin modelul insa am reusit sa ma dumiresc si iata prima floare din modelul care se repeta.


Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 <a href=Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 4mky 

Stiu ca nu este perfecta dar acum ca i-am dat de cap la model sper sa-mi iasa simetrice. Voi posta pe parcurs ce mai avansez cu lucrul.
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de An-Ca2811 Joi 29 Aug 2013, 9:23 am

Bravo Fiore6, felicitari, va iesi superba bluzita ta. love
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Joi 29 Aug 2013, 10:29 am

Mersi! Abia astept sa avansez cu lucrul si sincera sa fiu este prima data cand lucrez asa ceva, mai ales ca toata viata mai mult am tricotat si n-am decat un singur pulovar crosetat pe care l-am terminat in iulie. Ma bazez mult pe simtul meu artistic si celelalte notiuni pe care le stiu de la toate artele manuale. Va marturisesc sincer ca m-am indragostit de croseta ... love
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 04 Sept 2013, 10:50 pm

Sunt foarte dezamagita Sad 
Dupa ce m-am chinuit sa-i dau de cap la model si am tot facut si desfacut de n ori am ajuns la concluzia ca nu imi place ce iese. Prima data am lucrat cu o croseta de 2 (din cele pt fire groase cu maner de plastic) si modelul iesea mai mic, dar strans. Am incercat cu o croseta de 3 si s-a marit dar este labartat si nu-mi place cum se aseaza, nu are nimic din frumusetea modelului original. Asa incat am sa renunt ca nu lucrez ceva doar de dragul de a avea ce face. Va pun poze sa vedeti si voi " capodopera". Am sa ma gandesc la un alt model , eventual mai accesibil, ca nu stiu cum l-am gasit taman pe cel mai complicat posibil (totul pleaca de la bucla aia ovala care mie imi iese hexagonala)zid 


Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 <a href=Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 B0zi  


Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 <a href=Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 03y4  
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de mariposa.romania Mier 04 Sept 2013, 10:58 pm

Ma bag si eu la provocare kiss 
mariposa.romania
mariposa.romania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/07/2013

https://www.youtube.com/channel/UCHDjKq_lGIjerlZ01Z2z_0Q/videos

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de An-Ca2811 Joi 05 Sept 2013, 9:17 am

fiore imi pare tare rau ca nu iese bine modelul.Dar am o idee:daca la acele bucle ar fi  crosetate pe un fir subtire de nylon, pentru a-si mentine forma ovala??Nu stiu, zic si eu, poate zic o prostie wink .Eu sper ca vei realiza pana la urma ceva deosebit de care vei fi si foarte mandra kiss .Spor in continuare si inspiratie.
Mariposa, bine ai venit la bord.hug Astept cu nerabdare sa vad ce-ti iese din manute.
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Joi 05 Sept 2013, 9:37 am

Mersi, anca ! Se pare ca sunt tare greu de multumit, dar decat ceva prost mai bine deloc. Oricum nu ma dau batuta, trebuie sa gasesc eu ceva si pt bbc asta nemercerizat care imi da batai de cap. Instinctul meu imi spune ca se preteaza doar la lucruri sport de vara si cred ca croseta nr 2 era cea mai potrivita deoarece modelul era ordonat. Firul nu e subtire ci aproape dublu cat cel de la flavia, deci nu am cum sa fac din el lucruri finute si elegante. Dar cum mie imi plac provocarile, mai caut modele si poate ma ajutati si voi cu idei. Si am si alte culori asa ca nu e musai verde cu alb. Iar sapt viit o sa primesc albastru pastel, deci combin eu ceva. Si apropo pana la urma tema concursului era sa facem ceva cu model repetat si unit, deci nu conteaza daca este fusta, rochie, bluza, bolero, geanta, perna, patura, nu-i asa? Sunt cam grea de cap la ora asta asa ca ma scuzati pupi
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de mariposa.romania Joi 05 Sept 2013, 3:13 pm

An-Ca2811 a scris:fiore imi pare tare rau ca nu iese bine modelul.Dar am o idee:daca la acele bucle ar fi  crosetate pe un fir subtire de nylon, pentru a-si mentine forma ovala??Nu stiu, zic si eu, poate zic o prostie wink .Eu sper ca vei realiza pana la urma ceva deosebit de care vei fi si foarte mandra kiss .Spor in continuare si inspiratie.
Mariposa, bine ai venit la bord.hug Astept cu nerabdare sa vad ce-ti iese din manute.
Nu o sa ma complic prea tare, o sa incerc un proiect usor, pentru ca nu am timp prea mult ... Dar o sa va placa ideea ca deja stiu ce am sa fac kiss 
mariposa.romania
mariposa.romania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/07/2013

https://www.youtube.com/channel/UCHDjKq_lGIjerlZ01Z2z_0Q/videos

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de mariposa.romania Vin 06 Sept 2013, 12:02 pm

Buna fetelor, sper ca nu incalc regulmantul prea mult cu mesaje succesive, insa il postez pe asta in alta zi. Eu mi-am terminat provocarea 😉O basca! Ce parere aveti? Am sa-i fac niste poze mai bune zilele urmatoar, acum chiar nu mai am stare de asa ceva zid 
 Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Hlv7
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Pi8k
mariposa.romania
mariposa.romania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/07/2013

https://www.youtube.com/channel/UCHDjKq_lGIjerlZ01Z2z_0Q/videos

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de cozma felicia Vin 06 Sept 2013, 12:27 pm

Mariposa,foarte reusita bascuta;feicitari.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Gabica Vin 06 Sept 2013, 12:30 pm

Mariposa, băscuţa -mi place, dar nu-mi place deloc pozata de la Avatar;
Poate pentu că niciodată nu mi-a plăcut gestul de a scoate limba.
Mă uit la poză, mă uit la ce lucrezi şi parcă văd 2 personalităţi în acelaşi trup.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de mariposa.romania Vin 06 Sept 2013, 12:31 pm

cozma felicia a scris:Mariposa,foarte reusita bascuta;feicitari.
Multumesc Felicia! Si eu sunt mandra de ea. E prima care o fac si are o forma cat de cat ok rade

Gabica a scris:Mariposa, băscuţa -mi place, dar nu-mi place deloc pozata de la Avatar;
Poate pentu că niciodată nu mi-a plăcut gestul de a scoate limba.
Mă uit la poză, mă uit la ce lucrezi şi parcă văd 2 personalităţi în acelaşi trup.
O sa te obinuiesti cu mine. Asa sunt eu mai vesela si jucausa hug 
mariposa.romania
mariposa.romania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/07/2013

https://www.youtube.com/channel/UCHDjKq_lGIjerlZ01Z2z_0Q/videos

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 06 Sept 2013, 5:45 pm

Da rapida esti Maripoaso wink  Si a iesit foarte frumoasa. Cand refaci pozele poate faci una si cu ea pe cap (te rooog!!)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de mariposa.romania Sam 07 Sept 2013, 11:36 am

SilviaDumitrescu a scris:Da rapida esti Maripoaso wink  Si a iesit foarte frumoasa. Cand refaci pozele poate faci una si cu ea pe cap (te rooog!!)
Da Silvia, chiar m-am gandit la asta, dar pentru ca eu am parul scurt nu prea o sa stea cum vreau eu. O sa o pun pe sora mea sa faca e modelul pentru mine Smile))
mariposa.romania
mariposa.romania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/07/2013

https://www.youtube.com/channel/UCHDjKq_lGIjerlZ01Z2z_0Q/videos

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de An-Ca2811 Lun 09 Sept 2013, 3:05 pm

Felicitari,Mariposa a iesit frumoasa bascuta s-o porti sanatoasa.Imi place ca esti foarte hotarata si rapida.ura 
Imi doresc tare mult s-o vad si la purtator wink
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de mariposa.romania Lun 09 Sept 2013, 10:04 pm

Acum sa nu radeti de mine ca mi-am inbogatit si lungit podoaba capilara in Photoshop, insa nu am reusit sa-i fac poza surorii mele, cand am fost acasa la mama, asa ca m-am pozat si modificat wink . Am facut asta pentru ca eu asa vad ca as putea purta basca respectiva, cu parul lung... si uite asa descoperiti si un alt talent de-al meu rade 
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 5xnv
mariposa.romania
mariposa.romania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/07/2013

https://www.youtube.com/channel/UCHDjKq_lGIjerlZ01Z2z_0Q/videos

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mar 10 Sept 2013, 5:35 pm

Foarte frumoasa bascuta! Ce frumos ti-ar sta cu parul lung si eventual ... fara limba scoasa wink 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de mariposa.romania Mar 10 Sept 2013, 5:47 pm

Fiore multumesc! Gata si cu poza de profil wink, ca riscam revolutie din cauza ei rade 
mariposa.romania
mariposa.romania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/07/2013

https://www.youtube.com/channel/UCHDjKq_lGIjerlZ01Z2z_0Q/videos

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de An-Ca2811 Mier 11 Sept 2013, 8:08 am

Mariposa iti sade foarte bine atat cu bascuta, cat si cu parul lung wink .
Felicitari pentru idee si executie, astept si urmatoarele fete sa expuna minunatele creatii bucurie
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de anca_22 Mier 11 Sept 2013, 5:31 pm

E super! Atata modelul cat si culoarea!
avatar
anca_22
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Varsta : 37
Localizare : bistrita
Data de inscriere : 30/12/2008

http://www.pasiunicrosetate.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 11 Sept 2013, 7:12 pm

Fetelor am gasit un model care imi place si vreau sa-l fac pt provocare chiar daca e tarziu. Am nevoie de niste informatii. Firul Flavia se poate croseta si cu nr 2 tulip? Intra cumva la apa? Se preteaza la modelul urmator? Sau mai bine sa lucrez pe acril subtire? Modelul in cauza este dintr-un fir cu 85% vascoza si 15% poliester.


Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 <a href=Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Hzfg 

Am lucrat un patrat in seara asta dar cu tulip nr 3 si mi-a iesit cam strans si batos, parca nu e ca in model si acum nu-mi dau seama ce nu se potriveste: firul sau croseta? Si mie mi-a iesit de 9 cm, iar el trebuia sa aiba 11 cm. Deci e prea mic. Iata si proba cu pricina:


Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 <a href=Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 56lb  
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de mariposa.romania Mier 11 Sept 2013, 9:05 pm

fiore6 incearca un nr mai mare de croseta Smile lucreaza mai leger ... in rest e foarte frumos model m-ar tenta si pe mine, dar nu am timp :D ...
mariposa.romania
mariposa.romania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/07/2013

https://www.youtube.com/channel/UCHDjKq_lGIjerlZ01Z2z_0Q/videos

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 11 Sept 2013, 9:17 pm

Iata si o mostra pe acril subtire cu croseta nr3 cu maner de plastic (pt fire groase). Are 10,5 cm, insa fara farmecul si luciul necesar asa ca ma intorc la flavia si incerc cu croseta tulip nr 1 sa vedem ce iese.

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 <a href=Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Uxn5
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de cristi970 Mier 11 Sept 2013, 9:20 pm

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Mdmt

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 H2q1

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 1yod

am terminat si eu provocarea....
Cum ar zice un coleg de-al meu,am pus mileul pe mine....
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de mariposa.romania Joi 12 Sept 2013, 10:28 am

Cristi970 e superba si cred ca daca ai pune o curea in jurul taliei ar arata si mai super kiss 
mariposa.romania
mariposa.romania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/07/2013

https://www.youtube.com/channel/UCHDjKq_lGIjerlZ01Z2z_0Q/videos

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB