Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

+98
flori balteanu
alban andreea
stalonto
Floren
Dinca Aurelia
AcidoR
pink
emmancita
tantza_m
An-Ca2811
Namp
mihastef
firicel
cocav
calindaniela
georgescu olimpia
dalisia
cozma felicia
daiana25
lucky
aligabriela
mia and me
ALICET
cris_io_mat
ildisor
emilia-elena
munteanu otilia
Giobsy
mari01
zarina28
kmn
fizicuta
cristi970
AITEN
europolis
danniela
valentinadof
dadina
Muravka
Greteledelweiss
vyky2010
ninatopor
stephanya
m.a.r.i.m.a.r.
craluca
adriana33
cristina07
alinachiri
mihamihaela
raluca.terente
myky7robc
Giorgiflor
gretty
danianl
monicris
cristinamihaela
andrecris77
iuliana72
MagdaMarin
gabi1972
letho
Dorulet
anasia
victoriacus
trif maria paula
irinuka_russu
alessia2007
canadianca50
Monica88
fulguta28
cica elena
kla78
mariaz_09
bubulinna
bumbu antonia
Celya_f40
pufoi
alinusha1982
SilviaDumitrescu
eriliana
obanceacristina
Ofelia Buzescu
Angelica18
georgeta.prnic
symos
dragan mirela
Snow Butterfly
Serban Valentina
flori de camp
corilex
elluta
lenus70
Gabica
crina68
mishou
cld
romaya
dorinamisov
102 participanți

Pagina 11 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de crina68 Vin 12 Apr 2013, 2:59 pm

Stai cuminte, că nu poți fi mare până nu ești mic!!!!
Mercic! pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de victoriacus Vin 12 Apr 2013, 8:44 pm

gretty a scris:Victoria, jartiera e din dantela brodata iar perlutele se gasesc asa cum vezi, la metru, daca ai drum in Bucuresti gasesti.
Multumesc.perlutele le am deja. Doar ca am tot incercat azi,cu un bumbac mai plin ca nu am avut altceva,si nu imi iese modelul zid
Oricum,Marti,cand merg la cumparaturi,ma uit sa iau un bumbac fin,ca sa iasa subtire.
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de romaya Vin 12 Apr 2013, 9:34 pm

Victoria , poti incerca stil dantela irlandeza - adica "tivesti" cu pic. mici un smoc lung de 3-4 fire pe care-l indoiesti cum vrei ..altfel nu vad cum ai putea obtine curburile modelului .Si neaparat fir foarte subtire ,de exemplu firul "Croset" de la Talmaciu care e mai subtire decat macrameul la scul
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de victoriacus Vin 12 Apr 2013, 9:50 pm

Multumesc mult Romaya,imi notez sa stiu ce sa cer la magazin kiss
Aaa,ce idee buna mi-ai dat cu smocul de fire.Eu am incercat cu lant si apoi piciorusele pe lant,dar se ingroasa mult.Si,oricum, firul pe care am incercat e gros
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Centru de masa

Mesaj Scris de Giorgiflor Dum 14 Apr 2013, 4:40 pm

Demult nu mai crosetam,sunt ani de atunci.Dar zilele trecute o prietena care venise in vizita mi-a aratat o pagina intr-o retea de socializare cu lucrusoare pewntru bebelusi crosetate (idea era s-o ajut sa aleaga o caciulita pentru fetita ei de un an),am vazut pagina si nici una nici doua i-am zis ca nu-i nevoie sa cumpere ca am sa-i fac eu cateva caciulite.Zis si facut dar sa te pui cu mine ca din nou m-a apucat damblau si nu mai pot sta deloc.Iam facut bebelusei 4 caciulite si cateva perechi de botosei dar acum mi s-a nazarit sa-mi fac un centru de masa.Tot bantui prin internet de cateva zile poate poate oi gasi un model frumos care sa-mi placa,dar pana acum nu am gasit nimic care sa ma convinga si se apropie ziua de luni cu pasi repezi eu trebuie sa merg sa-mi cumpar materialul si inca nu am modelul (idea)nu vreti sa ma ajutati si me mine cu ceva ideiii?? AJUTORRRRRRRRRRR.
am o fata de masa din bumbac un mov deschis simpla si mi-as dori un centru de masa pentru ocazii importante care sa vina pe deasupra ceva care sa-i dea clasa....... zid
Va pup!
Giorgiflor
Giorgiflor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 43
Localizare : madrid
Data de inscriere : 14/04/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de myky7robc Dum 14 Apr 2013, 6:16 pm

giorgi, eu nu inteleg ce vrei tu de fapt un fel de napron peste fata de masa?
Iar daca e asa, inarmeaza-te cu rabdare si colinda toate paginile de la resurse si linkuri pt crosetat si poze pt inspiratie crosetat si gasesti multe albume picassa sau alte situri cu asa ceva.
Ca sugestie eu as face un mileu central rotund sau incolturi, diagrame de ananasi (de care eu sunt pur si simplu indragostita)cu fir subtire si croseta de 1-2, bbc alb sau crem la fata ta de masa mov.
Ce zici?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de victoriacus Dum 14 Apr 2013, 9:33 pm

Giorgiflor a scris:Demult nu mai crosetam,sunt ani de atunci.Dar zilele trecute o prietena care venise in vizita mi-a aratat o pagina intr-o retea de socializare cu lucrusoare pewntru bebelusi crosetate (idea era s-o ajut sa aleaga o caciulita pentru fetita ei de un an),am vazut pagina si nici una nici doua i-am zis ca nu-i nevoie sa cumpere ca am sa-i fac eu cateva caciulite.Zis si facut dar sa te pui cu mine ca din nou m-a apucat damblau si nu mai pot sta deloc.Iam facut bebelusei 4 caciulite si cateva perechi de botosei dar acum mi s-a nazarit sa-mi fac un centru de masa.Tot bantui prin internet de cateva zile poate poate oi gasi un model frumos care sa-mi placa,dar pana acum nu am gasit nimic care sa ma convinga si se apropie ziua de luni cu pasi repezi eu trebuie sa merg sa-mi cumpar materialul si inca nu am modelul (idea)nu vreti sa ma ajutati si me mine cu ceva ideiii?? AJUTORRRRRRRRRRR.
am o fata de masa din bumbac un mov deschis simpla si mi-as dori un centru de masa pentru ocazii importante care sa vina pe deasupra ceva care sa-i dea clasa....... zid
Va pup!
aici te-ai uitat?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
sau aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
kiss
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Giorgiflor Dum 14 Apr 2013, 10:46 pm

myky7robc a scris:giorgi, eu nu inteleg ce vrei tu de fapt un fel de napron peste fata de masa?
Iar daca e asa, inarmeaza-te cu rabdare si colinda toate paginile de la resurse si linkuri pt crosetat si poze pt inspiratie crosetat si gasesti multe albume picassa sau alte situri cu asa ceva.
Ca sugestie eu as face un mileu central rotund sau incolturi, diagrame de ananasi (de care eu sunt pur si simplu indragostita)cu fir subtire si croseta de 1-2, bbc alb sau crem la fata ta de masa mov.
Ce zici?

In primul rand multumesc pentru promtitudinea cu care mi-ai raspuns la mesaj,adevarul e ca nu stiu cum se numeste e necesar sa fie dreptunghiular,nu vreau sa fie foarte incarcat dar nici foarte simplu .
Cred ca ar fi bine sa aiba o latime cam 30-40 cm mai mult sau mai putin si o lungime mai mult de un metru jumate.
As adopta ideea ta cu ananasi dar sincer nu stiu sa fac,nici macar nu am idee care sunt Sad zid .

La bumbac alb m-am gandit si eu,dar.....de la a gandi pana la a face e cale lunga. Sad


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mesaj 2


[quote="victoriacus"]
Giorgiflor a scris:Demult nu mai crosetam,sunt ani de atunci.Dar zilele trecute o prietena care venise in vizita mi-a aratat o pagina intr-o retea de socializare cu lucrusoare pewntru bebelusi crosetate (idea era s-o ajut sa aleaga o caciulita pentru fetita ei de un an),am vazut pagina si nici una nici doua i-am zis ca nu-i nevoie sa cumpere ca am sa-i fac eu cateva caciulite.Zis si facut dar sa te pui cu mine ca din nou m-a apucat damblau si nu mai pot sta deloc.Iam facut bebelusei 4 caciulite si cateva perechi de botosei dar acum mi s-a nazarit sa-mi fac un centru de masa.Tot bantui prin internet de cateva zile poate poate oi gasi un model frumos care sa-mi placa,dar pana acum nu am gasit nimic care sa ma convinga si se apropie ziua de luni cu pasi repezi eu trebuie sa merg sa-mi cumpar materialul si inca nu am modelul (idea)nu vreti sa ma ajutati si me mine cu ceva ideiii?? AJUTORRRRRRRRRRR.
am o fata de masa din bumbac un mov deschis simpla si mi-as dori un centru de masa pentru ocazii importante care sa vina pe deasupra ceva care sa-i dea clasa....... zid
Va pup!
aici te-ai uitat?

Edit SilviaDumitrescu
Atentie regulamentul nu permite postari succesive! Foloseste functia edit daca mai ai ceva de spus si nu a scris nimeni dupa tine, sau nu au trecut 24 de ore de la postare
Giorgiflor
Giorgiflor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 43
Localizare : madrid
Data de inscriere : 14/04/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de anasia Dum 14 Apr 2013, 10:54 pm

giorgi cauta si aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Giorgiflor Dum 14 Apr 2013, 11:14 pm

[quote="cristinamihaela"]Are cineva diagrama pentru modelul asta?!

Diagrama nu am dar cred ca se numeste punct Jasmin si gasesti video in youtube
Am incercat sa-ti pun link-ul din youtube dar fiind noua pe aici imi spune ca nu pot posta deocamdata nici-un link.

Sper sa-ti fie de folos. Smile

Giorgiflor
Giorgiflor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 43
Localizare : madrid
Data de inscriere : 14/04/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Giorgiflor Lun 15 Apr 2013, 8:07 am

Multumesc anasia mai scos un pic din ceata. kiss
Giorgiflor
Giorgiflor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 43
Localizare : madrid
Data de inscriere : 14/04/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de myky7robc Lun 15 Apr 2013, 7:26 pm

cu placere giorgiflor.
Cu ocazia asta am vazut si eu multe mileuri superbe la un loc.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de raluca.terente Joi 18 Apr 2013, 2:42 pm

Petro, poncho-ul tau este foarte finut!

Va arat si eu prima piesa crosetata de mine. Se vede si la calitate Smile Am crosetat acest poncho acum vreo 2 ani cat timp faceam naveta pe tren. Fiecare floricica dura exact cat facea trenul pana la Bucuresti, vreo 40 de minute Smile

Cu drag,
Raluca

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


raluca.terente
raluca.terente
helper
helper

Numarul mesajelor : 13
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 23/02/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de danianl Joi 18 Apr 2013, 2:46 pm

Deosebit acest ponch... Smile de gala.
danianl
danianl
helper
helper

Numarul mesajelor : 47
Localizare : vrancea
Data de inscriere : 06/02/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de raluca.terente Joi 18 Apr 2013, 2:56 pm

Smile Iti multumesc pentru apreciere
raluca.terente
raluca.terente
helper
helper

Numarul mesajelor : 13
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 23/02/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de mihamihaela Vin 19 Apr 2013, 12:03 am

buna seara.fetelor ma puteti ajuta si pe mine?vreau sa fac rochita aceasta ptr a o oferi cadou unei fetite de 7 luni.spunetimi va rog cat trebuie sa fac lanticul ptr a intra caputul lejer.fetita nu e langa mine deci nui pot lua masuri mai ales ca vreau sa fie o surpriza[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mihamihaela
mihamihaela
helper
helper

Numarul mesajelor : 90
Localizare : giurgiu
Data de inscriere : 28/04/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de gretty Dum 21 Apr 2013, 7:51 pm

La bumbac subtire ai nevoie de 90 ochi (croseta 2 mm) mai ales ca s-o aiba si mai tarziu. Ai fundita la gat care o strange cat e nevoie si daca o faci mai lunguta o are si la 2 ani.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de myky7robc Dum 21 Apr 2013, 8:03 pm

am copiat-o si eu, ca e f frumoasa.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de mihamihaela Dum 21 Apr 2013, 9:08 pm

multumesc mult .si cam cati cm sa lucrez pana las de maneci?e bumbac subtire
mihamihaela
mihamihaela
helper
helper

Numarul mesajelor : 90
Localizare : giurgiu
Data de inscriere : 28/04/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de myky7robc Dum 21 Apr 2013, 9:23 pm

eu zic sa numeri randurile executate direct din poza si nu mai ai nevoie de cm in executie.
Pentru dimensiuni copii ai aici subiect chiar asa<<Dimensiuni copii indiferent de varsta>> si gasesti tot ce vrei functie de varsta copilului.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de cristinamihaela Lun 22 Apr 2013, 8:53 am

[quote="Giorgiflor"]
cristinamihaela a scris:Are cineva diagrama pentru modelul asta?!

Diagrama nu am dar cred ca se numeste punct Jasmin si gasesti video in youtube
Am incercat sa-ti pun link-ul din youtube dar fiind noua pe aici imi spune ca nu pot posta deocamdata nici-un link.

Sper sa-ti fie de folos. Smile


Multumesc, ca incerci sa ma ma ajuti! :D
De obicei reusesc sa descifrez modelul, dar la acesta cred ca am nevoie de o diagrama
cristinamihaela
cristinamihaela
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Varsta : 49
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 22 Apr 2013, 12:04 pm

cristinamihaela mai pune odata modelul ca eu nu am reusit sa vad despre ce este vorba

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de cristinamihaela Lun 22 Apr 2013, 12:22 pm

Nu este ceva complicat, dar nu ma dumiresc ...
Ma tot uit la el si parca simt ca-i dau de cap ... apoi im scapa rade

SilviaDumitrescu a scris: cristinamihaela mai pune odata modelul ca eu nu am reusit sa vad despre ce este vorba

cristinamihaela a scris:Are cineva diagrama pentru modelul asta?! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cristinamihaela
cristinamihaela
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Varsta : 49
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Serban Valentina Lun 22 Apr 2013, 12:22 pm

Cristina am gasit eu ceva pe youtube referitor la ,,punctul Jasmin,, .



sper ca am inteles bine .

Succes ! hug

Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 22 Apr 2013, 12:54 pm

aha m-am edificat wink
Destul de complicat, iar ce in video seamana dar nu rasare dupa parerea mea hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB