Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Cum pastram revistele, tiparele? EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Cum pastram revistele, tiparele? EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Cum pastram revistele, tiparele?

+13
rosita
MagdaMarin
StMihaela
arielas
tinassyliliana
puffetta
Camy
Clio_Ela
Admina
geany
ortansa
zylv
diada
17 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de diada Joi 09 Apr 2009, 8:20 am

Ca sa nu invadam subiectul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] va invit sa discutam aici despre cum ne pastram tiparele, revistele, atele, tot ce tine de croitorie. Orice idee este binevenita.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de diada Joi 09 Apr 2009, 10:13 am

Admina a scris:Sa va prezint si alte parti din coltisorul meu de croitorie, incropit intr-un hol. Conurile, aliniate pe culori, cat de cat Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Reviste Burda si alte reviste Burda... ca sa vedeti ca sunt harciog in materie de croitorie, dar cred ca toate suntem...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nasturi in borcanele de condimente si dulapul cu materiale, in toata dezordinea lui zid

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Camy a scris:]Buna fetelor,felicitari Admina pentru aranjament love si eu imi doresc sa am un coltisor numai al meu,vreau o camera in care sa-mi pun tot ce tine de croitorie,dar asta poate in anii urmatori,cu toate ca avem apartament cu 4 camera tot nu este spatiu destul,cand o sa terminam casa pe care inca nici nu am inceput-o :laugh:atunci voi avea grija si de lucrul asta.revistele mele nu prea multe le tin intr-un sertar,deocamdata stau bine sa vedem mai tarziu cand se vor dubla,tripla ce cum voi face.

Vreau sa va arat cum m-am gandit eu ca ar fi foarte bine sa tinem tiparele,asta pentru a le gasi foarte usor.
la mine era tot o alandala si daca as fi vrut sa mai fac un lucru pe care l-am mai facut nu se mai stia de tipar,decat sa stau 2,3 ore sa il caut mai bine o croiam fara,sau scoteam altul zid


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CE NE TREBUIE PENTRU A LE AVEA ASA.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

PUNGUTE CU FERMOAR,ELASTICE DE BANI SAU DE PAR(EU ORICUM NU LE FOLOSEAM LA PARUL lORENEI)SI FOI CARE SE LIPESC.

leg tiparul cu elastic,il introduc in punguta iar foaia pe care scriu masura,numarul revistei...o introduc in interiorul pungutei ca aceasta sa nuse poata pierde.

asta este parerea mea ca ar fi bine,eu chiar asa am sa mi le pun pe toate,apoi le pun intr-o cutie.va astept si pe voi cu alte pareri.

va pupic dulce

hug

geany a scris:camy asa le pastrez si eu tiparele scoase,in plus eu scriu si pe fiecare detaliu modelul si numarul revistei si marimea tiparului Smile ,daca le amestec sa stiu care de unde e...e avantaj ca ocupa foarte putin spatiu si plasticul rezista mult mai bine ca hartia
o zi frumoasa pe mai departe la toata lumea

Camy a scris:geany...pai si eu am scris numarul revistei,masura ....pagina ,eu zic cam scris tot ce era de zis ,uneori dau si detalii,rochita cu floricele,verde, rosie,ca sa imi aduc aminte.

geany a scris:da camy....dar eu ma refer la faptul ca scriu pe fiecare detaliu in parte,,,nu doar pe biletel,,,ca daca folosesc buzunarul de la un model la altul vreau sa stiu unde sa-l pun si la loc,,,si eu le pun in folie de acte (nu stiu cum se numeste)si le pun intr-un dosar mare,,,asa am pus si revistele burda si tiparele...am sa pozez poate maine
Smile

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de diada Joi 09 Apr 2009, 10:17 am

eu doar le fac sul si scriu pe biletel din ce burda, ce model, ce este, ce nr si nu cred ca mai scriu ceva scratch si le pun intr-o cutie mare, dar cred ca nu fac bine..... astept sa mai apara idei coarda

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de zylv Joi 09 Apr 2009, 11:03 am

diada,eu procedez la fel,si le am asa de prin anii 90.am o cutie de banane plina cu tipare
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty cum pastram revistele burda si tiparele

Mesaj Scris de ortansa Joi 09 Apr 2009, 1:37 pm

super idee acest subiect ,poate sunt idei mai multe ,de la fiecare invatam cate ceva .Eu una inca nu mi-am gasit coltisorul meu le tin in cutii in pod la soacra.sper ca o sa am si eu camera mea cand voi reusi sa mamut la mine ,sper cat de curand. Smile
avatar
ortansa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 46
Localizare : mangalia
Data de inscriere : 19/03/2009

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de geany Joi 09 Apr 2009, 4:17 pm

BUNA....multumesc pt.transfer
eu cred ca titlul mai potrivit ar fi ordine in atelierul meu,care sa includa sfaturi si idei wink
desi cred ca suntem muulte care inca nu avem coltisorul nostru ,,,si ni-l formam doar atat cat lucram,,,si eu sunt aici zid
am sa pozez si eu ordinea mea...ca nu-mi place sa caut dupa ele mereu si poate asa mai dau si eu vreo idee pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de Admina Vin 01 Mai 2009, 8:25 pm

Eu am tiparele foarte alandala, nu scrie nimic pe nici unul, cand imi aduc aminte de vreun model, caut prin toate si-mi dau seama dupa partile tiparului... Dar nu bun, asa rade Trebuie sa schimb si asta ca o sa fiu data afara din casa, din cauza materialelor si "chestiilor" de croitorie(si nu numai) aruncate peste tot. Am gasit un Organizator de Tipare si se printeaza o lista cu denumirea, firma producatoare sau sursa si mai multe detalii. Se decupeaza etichetele si se lipesc pe pungile in care tinem tiparele.
Apropo, pt cele care tin tiparele de plastic rulate si legate cu elastic, cand le desfaceti sa le refolositi, le puteti folosi? Ca nu merg calcate, ca si cele de hartie. Cum le indreptati?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de diada Sam 02 Mai 2009, 12:20 am

eu tin tiparele rulate, dar nu am probleme cu ele, parca nu stau "sculate" cand croiesc... le poti prinde in bolduri pe material, poate fetele fac altfel, asteptam alte pareri Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 14 Mai 2009, 2:04 pm

Daca tot sunt azi acasa, citesc din urma Smile
Va arat si eu cum tin tiparele. Inainte cu multi ani le tineam in plicuri, si pe plic desenam si bucatile de tipar. Acum le-am pus in cutii de plastic.
Iar material pt scos tipare... acum o luna, cand m-am reapucat de croitorit, nu aveam nici o bucatica de nylon. Asa ca am cautat in pivnita, si ceva tot am gasit. Ambalajul de la televizor:) Acum imi vine sa plang ca l-am terminat, se taie f bine, si sta si bine pe material, la croit Smile
Poate gasesc sa cumpar la metru. Desi habar nu am la ce se mai foloseste, ca sa stiu ce sa intreb la magazin.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Zilele trecute am reusit sa imi aranjez si coltul meu de croitorit. Dupa Pasti am cumparat un corp cu 6 rafturi, si usi separat, de la Ikea. Si doua minicomode cu sertarase, sunt f practice pt maruntisuri. Si a primit si sotul meu un locsor, pt suruburi si piulite si mai stiu eu ce:) Asta ca sa nu spun ca am fost la cumparaturi numai pt mine Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de geany Joi 14 Mai 2009, 2:22 pm

Mie imi place foarte mult,te-ai inspirat din burda?As vrea si eu un coltisor ,dar deocamdata n-am spatiu ,sper sa ne mutam la casa mai mare sa am si eu atelierul meu.Folie pentru tipare eu am cumparat de-aceea cu, care se acopera mobila la zugravit.Am sa fac poza la pachet sa-ti arat daca te intereseaza;e muuulta si nu-i asa scumpa. love
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 14 Mai 2009, 2:27 pm

Danke Smile Astept poze, si cum se cheama materialul. De scump.. acum tu stii ca aici nu prea e nimic scump in comparatie cu salariile. Sad Imi pare atat de rau pt mult fete din tara, care muncesc 8 ore pe zi, si nu pot sa cumpere mai nimic pt ele. Am stat si eu destul acolo:(. Cand vroiam intarituri sau ceva materiale, trebuia sa fac economii Sad
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de Camy Vin 15 Mai 2009, 4:18 pm

ELA , cam asa este,economie si iar economie.AM avut si am inca ocazia de a pleca din tara,dar sincer va spun nu as putea trai acolo,departe de cei de acasa(parinti,frati,socri,prieteni)

la 2 luni eu plec o luna,asta ca sa poata ca viata noastra sa fie cat mai usoara.(a mea si a sotului)dar ca sa ne mutam definitiv acolo nu cred, niciodata,pentru ca ne leaga prea multe de casa noastra,.de cei de acasa.

pupicei hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de geany Vin 15 Mai 2009, 4:33 pm

ela asta e folia de care spuneam.nu e alunecoasa si e rezistenta
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de diada Vin 15 Mai 2009, 5:08 pm

ordonata maxim, felicitari! eu inca am croitoria peste tot lol!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de puffetta Dum 21 Mar 2010, 10:13 pm

wow, ce topic super!! asa imi mai vin idei pt organizare. deocamdata nu am un coltisor pt croitorie, dar usor usor ma organizez eu.


unde ati gasit pungi ziplock asa de mari? stie cineva vreun site online?
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de geany Dum 18 Apr 2010, 3:32 pm

Eu acum am coltisorul meu cel mult dorit; o camera ce-i drept nu prea mare dar e locul meu de joaca rade Asa imi pastrez eu revistele burda
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de tinassyliliana Dum 10 Apr 2011, 7:25 pm

Eu imi pastrez bine tiparul din revista Burda. Am trecut cu scoch-ul peste el sa nu se rupa ca este din hartie foarte fragila wink . M-am chinuit cateva ore bune, dar rezultatul a meritat tot efortul depus. Daca vrei sa faceti ca mine, aveti grija sa tineti foarte bine intins tiparul... dar si scoch-ul. Succes!
tinassyliliana
tinassyliliana
helper
helper

Numarul mesajelor : 76
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2011

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de arielas Dum 10 Apr 2011, 10:34 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Astea sunt 2 rafturi cu reviste dintr-un dulap care tine si cateva materiale de urgenta, de exemplu captuseala, cateva ate, etc. Am coltisorul meu si sunt multumita.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de geany Mar 02 Aug 2011, 10:16 pm

Arielas imi place coltisorul tau. E bine cand ceea ce ai nevoie, stii de unde sa iei. Felicitari pentru ordine!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de StMihaela Mier 03 Aug 2011, 11:07 am

Eu am reusit sa imi pin revistele ca Admina, materialele arielas Smile
Dar nu reusesc sa-mi pun in ordine atele sub nici o forma.
Eu le am pe papiote mici, nu am conuri mari care sa stea frumos aliniate, se incurca rau si sunt tare in neoranduiala Sad
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de geany Mier 03 Aug 2011, 2:15 pm

Eu am puse asa atele, desi nu ma incadrez in subiect, e referitor nelamurii tale. Poate iti foloseste si-ti vin idei practice Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mosorelele le-am luat din acea tavita transparenta si le-am pus pe suportul unde sunt conurile, mi-emai usor sa le gasesc pe culori cand am nevoie.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de StMihaela Mier 03 Aug 2011, 3:05 pm

Uau idee ! Absolut minunat bucurie


Ultima editare efectuata de catre StMihaela in Mier 03 Aug 2011, 3:26 pm, editata de 1 ori
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 03 Aug 2011, 3:21 pm

Geany ce frumos ai asezate atele si ce muuuulte ai.Bravo e o idee buna pentru un loc in care nu sunt copii sau pisici .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ce le-ar face puradeii mei daca le-ar prinde asa. zid


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Mier 03 Aug 2011, 3:22 pm, editata de 1 ori (Motiv : Adaugat.)

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de geany Mier 03 Aug 2011, 4:08 pm

Magda, dac-as avea copii sau animalute, acolo n-au ce cauta. E doar locul meu de joaca rade Iar pentru cele ce aveti copii, iar peretii va permit, puteti sa le fixati pe perete, pe orizontala, nu vericala (de la mijloc in sus), asa mi-as fi dorit eu, insa pentru ca mi s-a permis asa fara sa mi le incurce nimeni, am ales aceasta varianta.

Va multumesc! kiss
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de arielas Vin 05 Aug 2011, 8:09 am

Uaaa, Geany, cate mosorele, eu mereu ma chinui sa bobinez...Tu lucrezi numai pentru tine???
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Cum pastram revistele, tiparele? Empty Re: Cum pastram revistele, tiparele?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB