Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Quilling-Arta de a rula hartia (19)

+48
trandafiras78
Dorulet
manu7
gaza
annamaria26985
mlizeta
piciul
nicoleta.a
Adelaida
filipoidana
carmendana
tantelu01
elenaveronica
Floren
lauraelenaolar
alban andreea
Si1ver
gabriela1554
AlinaJ.Bijoux
geanina_scumpica
Gianina4ever
MihaelaT
anne
Geta_63
LupulHaski
cosmi
AnnieW
Giobsy
marianaquilling
anka_gabi
dorismaya
anc@
RoxanaL
rivka
zarina28
Dodo-pui
Gabica
deosebita1
georgika_a92
SilviaDumitrescu
catalina_vorbareata
MoniKozi
adrina
ionela_csutak
julix_2007
ghita
Cameleonic
floricica
52 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de Si1ver Mier 15 Ian 2014, 1:37 pm

Spuneti-mi, va rog, in afara de autorizatia de la Primarie pentru a vinde martisoare, mai este nevoie de vreun act?

Multumesc anticipat!
Si1ver
Si1ver
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : oo\0/oo
Data de inscriere : 03/01/2014

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de Si1ver Mar 28 Ian 2014, 6:04 am

La mine, in oras, nu gasesc carton imitatie piele si ma intrebam daca stiti vreo metoda de obtinere a acestui tip de carton. Ma gandesc ca se obtine printr-o metoda de embosare. Eu ma gandeam sa pun nisip intre doua foi si sa trec cu facaletul peste ele. Smile)

Apoi, in legatura cu quillingul, masina aceea de franjurat face figuri? am citit pe aici ca cineva si-a luat teapa, ca nu ii taie bine foile...  Intreb fiinda as vrea sa comand una de pe net dar parca nu ma lasa inima sa cumpar asa, in orb, fiindca eu sunt obsedat de perfectionism si m-ar deranja teribil sa obtin altceva decit in filmuletele de prezentare. Ma gandeam ca mai bine imi trimit un prieten sa mi-o cumpere si sa faca proba la fata locului.  croseta
Si1ver
Si1ver
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : oo\0/oo
Data de inscriere : 03/01/2014

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de Gabica Mar 28 Ian 2014, 12:07 pm

Si1ver, va face proba cu hârtia care se vinde în acel moment în magazin; hârtie care are o anumită densitate; poate va funcţiona ireproşabil.
Te întreb: vei folosi aceeaşi hârtie? De la acelaşi producător? NU ştii sigur?
Atunci vei da vina pe prietenul tău că a cumpărat ceva nefuncţional!!!
Eu am păţit-o cu hârtia creponată, am vrut să fac anumite flori dar când puneam lipici, hârtia mea fiind foarte subţire se "topea";
Florile mele nu erau nici pe departe aşa frumoase ca cele fin filmuleţele pe care le urmăream, nu aveau ţinută!
Mai spunea cineva că dacă nu ai forţă în apăsare nu taie bine.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de Si1ver Mier 29 Ian 2014, 9:26 am

Nu. Hartia va fi din magazinele din orasul meu. Ma gandeam ca masina este un fel de forfecutza mai smechera, care taie la pas. Acum inteleg ca taierea tine si de tipul hartiei...
Stiu cum e treaba cu proiectarea unei piese si ma indoiesc c-au facut aia studii sa taie doar un anumit tip de hartie. Cred ca lama o fi fost ascutita de vreun chinez sau e o chestie de descentrare - lama principala are toleranta prea mare si nu se "freaca" bine de cealalta. Are vreun mecaninsm de apropiere de cealalta lama? vad in imagine  o rotita in fata. Pentru ce anume este?
Pana la urma cred ca o sa-mi pun prietenul sa cumpere o coala si un carton colorat, sa le treaca prin masina.

--------------------

Incolo, tocmai am dat gata toate capitolele. Am remarcat lucrarile lui [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si faptul ca [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] nu i se mai vede nicio poza. Banui ca o fi incarcat pozele pe vreun sit care si-a dat duhul intre timp. Vad ca nu a mai postat pe forum de doi ani. As fi vrut sa o intreb daca, in momentul fotografierii a indreptat spoturi de lumina spre felicitari de i-au iesit culorile nealterate. Eu i-am salvat lucrarile pentru a sti ce combinatii de culori sa fac in viitor si e pacat ca de la acel cap. nu i se mai vede niciuna -am vazut ca a postat multe...


EDIT:
Acum ma gandeam ca nici nu am nevoie de masina asta pentru ca, momentan, vreau sa fac doar martisoare(flori, fluturi si libelule lacuite) si, din cate am vazut, ea e folosita mai mult pentru felicitari si alte alea, de dimensiuni mari. Oare florile franjurate pot fi lacuite 100%? Eu cred ca nu.
Si1ver
Si1ver
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : oo\0/oo
Data de inscriere : 03/01/2014

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty primavara

Mesaj Scris de elenaveronica Dum 02 Feb 2014, 12:44 pm

buna, tuturor! imi place mult quillingul dar ideea de a se prafui sau pleosti m-a oprit sa fac ma mult decat  vreo patru felicitari pana acum!pe net , cred ca ati vazut ideea cu un borcan- cadou, care mi se pare superba
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



ieir am dat iama la o librarie,am luat cartoane colorate la 0,30 bucata, m-am apucat de taiat si nu m-am cronometrat, dar a durat ceva! si eu , care aveam de gand sa ofer vreo 10 borcane prietenelor mele!momentan,m-as bucura daca as face fie si numai 4-5 ! dar trebuie lucrate cu poza in fata, sa iasa ceva realist
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 02 Feb 2014, 3:50 pm

F. frumos borcanul, mai bine zis decorul din el si de pe el. Poate incerc si eu sa fac cateva pt. oferit cadou de 1 martie. Nici mie nu imi place sa se prafuiasca sau murdareasca pt. ca stiu cata munca e pt. a realiza si numai o simpla floare. De aceea felicitarile si martisoarele le ambale in pungulite speciale din celofan.
Spor in continuare!!! hug 
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de elenaveronica Lun 03 Feb 2014, 6:56 pm

buna!aseara am tras un hei rup si am facut fluturi de vreo 5 borcane!cu tot cu floricele..partea proasta e ca nu mai gasesc borcane..nu stiu pe unde le-am pus in magaziqa din fundul curtii.singurul borcan disponibil e cam mic si abia am indesat fluturele quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 4246 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


daca iti reuseste modelul de flutured, merita idea.. dara sa stii ca un borcan iti ia vreo 2 ore! bicicleta 
spor la treaba!
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 03 Feb 2014, 8:51 pm

Mersi, inca nu am incercat pt. ca m-am ocupat de martisoare. Poate zilele astea!!! Vad ca tu ai spor nu gluma!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de elenaveronica Mar 04 Feb 2014, 11:03 am

pai nici nu -mi vine sa cred cat e de bine in vacanta Merci  kiss !azi quilling, maine croitorie! pacat ca n am n support ca lumea pt tehinca servetelului!
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 08 Mar 2014, 3:37 pm

Am facut cateva felicitari mai simple pt. diverse ocazii. Sper sa va placa. Va daruiesc si voua una, virtual, la alegere.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de gabriela1554 Sam 08 Mar 2014, 4:48 pm

fgoarte frumoase felicitarile
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 08 Mar 2014, 5:00 pm

Mersi! hug  pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 09 Mar 2014, 9:29 am

Multumim,Alina,pot s-o iau pe ultima? pupi 
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 09 Mar 2014, 11:27 am

Poti linistita!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de Dodo-pui Vin 02 Mai 2014, 6:43 am

La coletia se fluturi de aici ...apar si eu cu fluturi lucrati de mine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de gabriela1554 Vin 02 Mai 2014, 6:16 pm

Foarte frumoase felicitarile si foarte dragalasi fluturasii!
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 03 Mai 2014, 6:09 pm

F. draguti fluturi, da cu ce ocazie i-ai facut? rock
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 31 Mai 2014, 3:41 pm

Vad ca nu s-a mai postat de ceva vreme pe aici. Asa ca sterg eu praful si postez doua din cele mai recente creatii, comanda speciala de la vecina mea de 24 de ani!!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Astept parerile voastre!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 01 Iun 2014, 8:59 am

Frumoase,Alina,vesele so colorate,ca vara(care nu se prea arata inca)!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 01 Iun 2014, 11:10 am

Mersi!! pupi Si eu astept vara. Iar asteptand mai mesteresc la untablou cu un cos cu flori.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de elenaveronica Dum 01 Iun 2014, 8:19 pm

foarte frumoasa si delicate floarea soarelui.si spicele imi plac la nebunie! cel mai indicat mi se pare sa folosesti tehnica pentru tablouri, eventual protejate cu sticla.astfel , capata valoare si se pastreaza mult mai bine in timp. am incercat si eu idea cu martisoare dar nu mi se are deloc practica, deoarece eu chiar obisnuiesc sa port martisoasre.
inca o data, felicitari Alina!
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 02 Iun 2014, 8:50 am

Mersi mult Veronica!!! Si da floarea soarelui e floarea mra preferata. kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de Gabica Lun 02 Iun 2014, 11:47 am

Frumose tablouri Alina, dar trebuie să le montezi geam, e păcat să se prăfuiască şi să-şi piardă strălucirea.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 02 Iun 2014, 5:46 pm

Din pacate nu le pot monta sticla doar daca aveam o rama cu adancime. Si oricum nu mai sunt in posesia mea de 2 saptamani, au ajuns la destinatari.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de Giobsy Mar 22 Iul 2014, 11:02 am

Iata o idee:


_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

quilling - Quilling-Arta de a rula hartia (19) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (19)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB