Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyAstazi la 10:54 am Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyAstazi la 10:53 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

+79
adriuta
barbin
azalee
Karina33
mariag
Admina
tzushky
geanina_scumpica
annamaria26985
kerkyra
Maria51
kla78
ANCA ECATERINA
i.xell
mia and me
cris_io_mat
Ella.Buni
Wildhoney
rivka
dorina narita
firicel
Gabica
tantza_m
Maria Tatuti
iuliana72
Dorulet
ildisor
Cristache
ninatopor
cristinamihaela
AnnieW
chocolate
Uca
ioana soare
Costea Claudia
doraly
geo
lennny
alban andreea
alessia2007
corina corina
violetas
AcidoR
Giobsy
marina40
dorinamisov
alinutza_andrei08
cory74
piciul
gloriamix
diada
lucky
fluturashhh
gabi1972
ivanoiuadela9
lelia40
cozma felicia
mariaz_09
mnarcisa
danabarbu2007
symos
victoriacus
valentinadof
Dodo-pui
Motzu
canadianca50
viorica
mimiady63
georgeta.prnic
kmn
Ofelia Buzescu
Angelica18
Anusca
myky7robc
eriliana
mari01
iullia_78
T_mihaela
cristina07
83 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de mari01 Sam 12 Oct 2013, 6:06 am

Da multumesc, sunt simple dar moi si calduroase se simte foarte bine in ele .

Ella ,bine ai venit !Sunt frumusele foc seturile bebeilor asteptam i pe viitor sa ne incanti .
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de cris_io_mat Joi 17 Oct 2013, 5:03 pm

Am terminat un set fular-caciulita pt nazdravanul meu,la care  am incercat prima data sa folosesc randuri scurte si ma bucur ca am facut-o...caciulita se aseaza tare bine pe cap si la urechi.La fular intr-o margine am lasat loc sa traga fularul si sa nu ne mai chinuim cu innodatul,sa fiu sigura ca sta bine.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine](nu ma pricep asa bine la atasare...daca dati click ar trebui sa se vada mai bine,sper)
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de piciul Joi 17 Oct 2013, 6:06 pm

cris_io_mat, ingenios si frumos! Sa-l poarte sanatos si tie felicitari si spor la lucru!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 17 Oct 2013, 6:17 pm

Foarte frumos,Cris! Sa-i tina cald piticului.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de cris_io_mat Joi 17 Oct 2013, 8:55 pm

Acum mai facem unul...si Ioana vrea la fel wink ma bucur ca va place ,multumesc !
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de mimiady63 Dum 20 Oct 2013, 11:09 am

mari01,ella buni,cris ati facut lucruri tare dragute kiss aplauze aplauze aplauze 
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de mia and me Mar 22 Oct 2013, 1:24 pm

am incercat si eu sa tricotez, dar, noroc cu firele modern care fac 80% din effect. Precizez ca sunt o treapta sub cea de incepatoare.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mia and me
mia and me
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 47
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de alban andreea Mar 22 Oct 2013, 1:28 pm

e minunata. daca tu esti cu o treapta sub ,la mine nici macar nu exista trepte Smile Smile 
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de piciul Mar 22 Oct 2013, 7:23 pm

Mia and me, florile le-ai crosetat cu "firele modern care fac 80% din effect"?
Si nu am inteles chestia cu treptele, dar imi dau seama ca fetita care va purta rochita, va fi foarte fericita! Felicitari si spor la lucru in continuare!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de mimiady63 Vin 25 Oct 2013, 2:47 pm

Mia an me aplauze aplauze aplauze e foarte frumoasa rochita.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de valentinadof Sam 26 Oct 2013, 2:05 pm

Mia and me,ai lucrat o bijuterie de rochitica,clar,esti talentata daca zici ca esti sub nivel de incepatoare!Felicitari,imi place mult de tot!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de i.xell Sam 26 Oct 2013, 2:16 pm

Eu una, daca as avea o fetita,  as cumpara o rochita ca a ta Mia and Me, sincer! e foarte finuta!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Sam 26 Oct 2013, 10:21 pm

Pana acum doar am admirat pe aici, nu am indraznit sa postez. Am invatat sa tricotez de la bunica inca inaite sa stiu sa scriu, toata adolescenta mi-am facut singura pulovere plus fratelui meu, in facultate am facut si bani din tricotat dar ca imi era frica sa incerc tehnici noi, doar pulovere "cusute" faceam.
Acum am incercat si zic eu ca mi-a iesit, pulovaras inceput de la gat, fara nici o cusatura, doar al fermuar ( care nu prea imi place cum sta dar nu imi vine nici o idee cum as putea sa-l fac sa stea mai bine) .
Alexandra e foarte bucuroasa, tot ma intreba cand e gata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de victoriacus Dum 27 Oct 2013, 12:39 am

Foarte frumos modelul, iar manechinul e super, sa-ti traiasca kiss 
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de AcidoR Dum 27 Oct 2013, 12:53 am

Printesa mi-a luat ochii love si cu greu am putut sa vad pulovarasul. Frumos modelul si culoarea, sa-l poarte sanatoasa si sa-i aduca noroc!Smile
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de piciul Dum 27 Oct 2013, 7:45 am

ANCA ECATERINA, ma bucur ca ai avut curaj sa pui pozele! Un model destul de greu, care se vede bine pe culoarea galben. Felicitari si sa-l poarte sanatoasa printesa ta! flower 
Pentru fermoar, a explicat Uca, dar si Ioana...se lucreaza un ochi inainte de margine si se aseaza bine la cusut...si cred ca printesa ta, nu a mai avut rabdare sa blochezi puloverul si l-a imbracat imediat ce ai terminat de cusut. Nu-i bai, ii vine foarte bine! Multa sanatate tie si celor dragi tie! Spor la lucru in continuare!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de mari01 Dum 27 Oct 2013, 7:55 am

Anca este foarte frumos cardiganul si eu zic ca dupa blocare se va aseza mult mai bine.Fetita este o fumoasa si tare coketa .
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Dum 27 Oct 2013, 9:52 am

Merci fetelor
Piciul nu am apucat inca sa-l blochez, ieri seara nu voia sa-l mai dea jos de pe ea. Fermuarul e cusut doar de mana, poate ca nici nu l-am cusut bine, e destul e tare si ondulat si dupa el se aseaza si pulovarasul .

poate ca la urmatorul se va aseza mai bine, acum la rand sunt o caciulita, o pereche de sosete si cipici crosetati cum facea bunica .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de mimiady63 Vin 08 Noi 2013, 3:52 pm

Anca aplauze aplauze aplauze sa-l poarte sanatoasa .
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de kla78 Mar 12 Noi 2013, 1:23 pm

buna fetelor,am reusit si eu sa tricotez...2 seturi pentru baietelul meu,eu sunt multumita:)... pentru inceput[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de victoriacus Mar 12 Noi 2013, 2:03 pm

Kla78 foarte reusite seturile
âAnca sa iti traiasca printesa si sa ii mai faci.E foarte frumoasa jacheta
Mia and me sa stii ca iti fur modelul de rochita pentru zana mea, ca e tare frumoasa kiss 
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Mar 12 Noi 2013, 6:30 pm

Printre picaturi de teme de vacanta si restul am mesterit si eu o caciulita si un fular . Poza e de pe telefon, nu e foarte reusita

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de piciul Mar 12 Noi 2013, 8:33 pm

Caciulita si fularul sunt reusite si-i vin foarte bine! Felicitari!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Maria51 Lun 18 Noi 2013, 12:06 am

Foarte frumoase modele.As vrea sa tricotez ,,Baby surprise '' pt un bebelus de )6 luni,dar nu ma descurc ,
desi am urmarit filmuletul de pe Yotube.
Am facut si desfacut de nu stiu cate ori.
Va rog , daca stiti sa-mi explicati pas cu pas.
Va multumesc !
Maria51
Maria51
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : Olt
Data de inscriere : 13/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de kerkyra Dum 24 Noi 2013, 6:22 pm

La sfarsitul anului are botezul fetita unui var si m-am gandit la niste hainute unicat. Am gasit modele foarte frumoase pe un site si va prezint primul set, inceput ieri dupa-amiaza, terminat acum 10 minute  :D
Poncho cu gluga si botosei din lana groasa de la Diada, lucrat cu andrele de 8 mm[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici VIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB