Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

+63
Alma Mater
valentinadof
irish05
Rica Mateiuc
cristina iosif
piciul
Ionela.Radu
Cristache
danae
ivanutamihaela
lucky
dorinamisov
Serban Valentina
Bijuterii Ramona
alinutza_andrei08
Liliana Solom
Mickey
mariliv
Flory53
andreea106
Admina
barbin
alinachiri
michelinebeaulieu
Gabiuta
europolis
alinuta96
logra
samo99ro
marya222006
clara birau
flori balteanu
MihaelaT
kitty_1973
crina68
ileana cosanzeana
mari01
sorinamircov
canadianca50
greieras
virginia
Chirrox13
MagdaMarin
danniela
emmancita
Celya_f40
ghita
tinap
victoriacus
AlinaJ.Bijoux
vyky2010
CCristinaC
ema
Dorulet
emilia
SilviaDumitrescu
Angelica18
Day
Dodo-pui
mnarcisa
pufoi
Tache Marilena
stejara
67 participanți

Pagina 6 din 30 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 26 Oct 2012, 9:00 am

Mari tu ai varsat tu sa stergi wink rade
Crina ce sa zic de clienta cu pardesiul.... parca nu a fost chiar asa... "woooaaauuuu " wink Ca parca ar fi vrut mai inchis...... mmm nu mi s-a parut a fi data pe spate. wink In schimb i-a placut fust. Ar fi vrut una luuunga pana la glezne. Cand am zis cat costa... nu -ai mai placut wink Si apoi o fusta ca a mea nici nu cred ca ar merge lunga pentru ca se ingreuneaza foarte tare si.... nu cred ca mai sta pe solduri decat daca ii pui bretele rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de kitty_1973 Vin 26 Oct 2012, 9:03 am

Va invit si eu la o cafea apetisanta...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Si pentru ca nu merge pe stomacul gol... si un mic dejun copios si pe alese...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 26 Oct 2012, 9:07 am

mmmm as ciuguli putin ca ma cam roade wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de danniela Vin 26 Oct 2012, 9:18 am

Buna dimineata!
Cum ma Silvia nu a fost data pe spate??? Ce lume!!
Si eu tot la cafea. La multi ani celor care sarbatoresc !
Si sa stapanesti casuta fericita Ileana.
Eu am cusut tivul la un crac de nadrag cu toata sarbatoarea de azi. Baietii astia, si aseara nu am vazut zid ca nu imi luat decat un minut.
Azi m-as baga la un cozonac, e si rumanul acasa. Si apropo ca zicea Celya de masaj cu sticla. Aseara desfacuram sticla de lacrima lui Ovidiu 12 ani vechime. Ori nu stiu eu ce e un vin vechi ori am uat cea mai mare plasa.... ca avea un miros puternic de alcool, prea dulce la prima degustare si omul cica il incearca o durere grea de cap. Si abia am baut cate doua funduri de pahare.
Asa ca pana terminam sticla, daca o sa o terminam, o sa imi faca un masaj....vizual cica!!!
Sa aveti o zi faina!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de mari01 Vin 26 Oct 2012, 9:28 am

Ti-am spus noi Silvia sa nu mai dai paltonul.
Daniela asa este vinul asta dulce dar care te duce rade
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de ema Vin 26 Oct 2012, 9:49 am

La multi ani si de la mine pentru toti Dumitrii si Dumitritele
Ileana sa fii fericita in noua ta casa
Danniela, eu nu sunt o mare cunoscatoare, dar ceva ceva mai stiu si eu Mie personal, Lacrima lui Ovidiu mi se pare un vin foarte prost dar cu un nume care te imbie si caruia i se face multa reclama.Am cumparat odata mai la inceputuri si am patit ca tine si mi-am zis ca n-o fi fost bine pastrat in depozitele lor Am primit cadou alta data si exact acelasi lucru Am baut la cineva fara sa stiu ce era (am aflat dupa) si era la fel de prost Si pe deasupra mi se pare si scump raportat la calitate
Sa aveti o zi odihnitoare
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de greieras Vin 26 Oct 2012, 9:52 am

La multi ani celor care-si sarbatoresc zilele acestea onomastica (asta in primul rind) si o urare valabila pentru toata lumea : bucurati-va de orice zi si sa nu uitati sa traiti!
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de danniela Vin 26 Oct 2012, 11:08 am

Sincer nu am baut niciodata vinul asta , insa am baut vinuri scumpe pe la sefii mei, si nu aveau nici urma de miros de alcool, miroseau strict a vin. Acum parca ma simt aiurea ca le-am dat si lor o sticla cand am venit din tara. Si ei obisnuiesc sa ne cumpere noua cate ceva cand pleaca pe undeva.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 26 Oct 2012, 11:14 am

deci.
nu stiu cum va e voua dar mie...
-imi e lene;
- imi e somn;
- imi e frig;
- imi e foame;
- imi e sete;
siiii m-am plictisiiitttttttt
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de danniela Vin 26 Oct 2012, 11:44 am

Pentru mine prima e valabila, a doua valabila, a treia nu, a patra asa si asa, a cincea nu ca beau ceai de urzica si ultimaaaaaaa daaaa...... nu am chef de nimic.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 26 Oct 2012, 12:22 pm

pfffooooaaaa bine ca nu sunt singura in starea asta rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de pufoi Vin 26 Oct 2012, 2:12 pm

Lume, lume!!!!
La multi ani pentru sarbatoarea de azi!
La mine ploua de rupe, eu m-am trezit cu gatul sui si o durere de cap numai pe-o parte, de abia am putut sa ma spal pe cap.Maine de dimineata plec iar la Bologna , ca incep terapeuticul.Data trecuta m-am dus intepenita de spate, acu' intepenita de gat..Oare ce or zice astia, cand oi spune sa nu ma atinga ca am gatul intepenit?
Silvia ti-am spus doar sa nu dai paredesiul.Ce ,,muiere'' si asta... Fuasta e superba asa, nici nu ar merge in alt mod.Silvia, sigur asta e femeie si nu ,,travestit''?
Dani nici mie nu-mi place vinul ala, mai bine o tamaioasa de Bohotin, din ala rosu.
Eu azi ma ,,gatesc'', dar si gatesc pentru patru zile. wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de danniela Vin 26 Oct 2012, 2:16 pm

Ce gatesti doamna??
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de Day Vin 26 Oct 2012, 2:20 pm

Nici nu stiu daca am dat pe aici azi....mi-e sooooomn,si lene,ce bine ca-i sarbatoare :)Si ce bine ca mi-ati spus:)Tot nu faceam nimic,dar acum am si scuza wink
Ba da,am in cuptor o musaca,n-am mai facut de....1 veac si-mi era dor...deci sa vedeti voi supraponderabilitate.Ma razbun zid
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de pufoi Vin 26 Oct 2012, 2:29 pm

Dani inca nu stiu, ca al meu copil e pretenios rau.
Sa va zic intamplare de ultima ora:Suna la poarta, intra in ograda, bate la usa si intra in casa.Un galigan de om, cu masina la poarta ,a intrat in casa la noi, ca si cum era casa lui. Mai fetelor, sunt facuta gand. Asta a venit chitit la noi, ca eu mereu tin poarta descuiata si usa la fel.A spus ca aere un carut de vanzare.... Asta a venit la furat!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de danniela Vin 26 Oct 2012, 3:26 pm

Sa fii sigura ca da Pufoi!!! A patit soacra-mea in tara, a intrat si s-a asezat pe cuierul din hol de parca era la el acasa, efectiv a dat-o pe soacra-mea la o parte din usa. De fapt el a sunat la interfon si ea , bleguta a raspun si i-a si deschis. Era invatat ca femeia de serviciu suna mereu la ea stiind ca e casnica. Dupa ce soacra l-a luat la intrebari, tipul avea un geamantan care parea gol, el a zis ca de fapt trebuia sa mearga la scara B acelasi apartament!!! Insa ochii ii fugeau in sufragerie si isi tot rotea privirea.
Asa ca ai grija, si pune mana si incuie si poarta si usa. Paza buna trece primejdia rea!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de pufoi Vin 26 Oct 2012, 3:37 pm

Dani si acu' ma gandesc la asta, mai ales ca eu plec maine dimineata si ramane copilul sa doarma singur vreo doua nopti.
Curios e ca in curte sunt patru case imense, din care trei sunt locuite. A sunat la poarta o singura data, a intrat in curte si a batut la usa mea. De ce nu a batut la o alta usa, ca mai sunt doua case locuite. Foarte straniu. Si un om inalt, prezentabil, curatel.Si am iesit la geamul de la baie, de unde i-am vazut masina si am avut o... zvacnire de moment'' sa-i iau numarul de la masina.Apoi, am zis in sinea mea:,, da' ce ai fata cu masina omului?'' wink
Si as lua copilul cu mine la cursuri, da' nu vrea ca are fotbal si e primul, cu cele mai multe goluri si nu vrea sa piarda.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de crina68 Vin 26 Oct 2012, 5:13 pm

Am apărut iar!
Silvia,deja m-a enervat gagica ta,clientă!!!!Ce să spun!!!Dacă i-l dădeai degeaba, să fi văzut ce încântată ar fi fost!!!Oameni și oameni!Cu fusta, eu zic să nu lași la preț!

Altă întrebare:cu ce se lucrează mai ușor cu andrele de plastic sau din bambus?Mulțumesc și aici fetelor ce mi-au trimis linkuri cu...andrele pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 26 Oct 2012, 5:27 pm

Crina, fetelor... ce sa zic oameni si oameni wink Atat la studiat, atat l-a puricat... E drept ca da un ban si asa se face cand cumperi ceva (nu ca mine ca ma trezesc acasa cu oaresce defecte), dar zau daca m-am simtit confortabil. Cand a pus mana pe el prima exclamatie a fost "Ce greu este!". Pai vrei sa nu fie model cu gauri, sa fie gros si sa fie si usor wink Apoi ... ca daca era mai inchis ca asa se murdareste repede. Dar cand m-am dus prima data am avut firul gri la mine (o bobina nu un fir sa zici ca nu si-a dat seama) si a zis sa il combin cu ceva ca e prea inchis. Tot pipaind-ul a ajuns undeva la cusatura maneci cu piept/spate (nu conteaza) si normal ca tinand pe degete intr-un loc s-a departat putin piciorusele, tragand in jos maneca care atarna si ma intreba ca acolo e o gaurica? Fiind primul lucru pe care il fac la comanda cuiva si il si iau bani p el parca imi e si frica sa mai lucrez pentru cineva. Sunt curioasa cum va fi si va zice dupa ce il spala . I-am ataras atentia sa nu il usuce pe umeras , insa...... nu sunt sigura ca va respecta ce i-am spus. A zis ca il baga la masina la programul splare manuala. Eu nu am spalat la programul asta niciodata si nu stiu cum se va comporta . E ce sa zic , faptul e consumat, cat despre fusta nici gand sa las la pret. Ieri mi-am aruncat un ochi prin oras la 2-3 magazine si... ce preturi sunt ... am ramas uimita. Eu daca nu prea ma perind prin magazine .. sunt in urma rau cu preturile. Noroc cu voi ca ma mai aduceti la realitate.
Va multumesc din suflet si va kiss

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de crina68 Vin 26 Oct 2012, 5:38 pm

Îți spun eu ce nu i-a plăcut: prețul! Că tot se bate darabana că să croșetezi sau să tricotezi e un fleac!! Ți-am spus că prețurile sunt ffff mari în oraș!!!Iar tu pe parpalac, chiar ai cerut puțin față de volumul de muncă...părerea mea!
Pup!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de danniela Vin 26 Oct 2012, 6:11 pm

Silvia, nu te descuraja! Ca ea o sa tot vezi insa o sa dai si de lume buna. Eu i-am facut cadou la o prietena o esarfa crosetata si o caciula lui fii-su si ea s-a oferit sa imi vanda lucrurile. Am ramas cu multe nevandute dar mi-am scos deja banii pe ate. Apoi nu am mai avut timp de ele. Nu ma asteptam din partea ei sa se ofere sa vanda.
Pacat ca tipa nu a stiut sa iti aprecieze munca dar e cum zise Crina, voia cam pe degeaba.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 26 Oct 2012, 6:26 pm

si hai sa va mai spun una ca tot e sarbatoare si nu lucram. Merg ieri pe la fisc sa vad ce/daca am datorii. La ghiseul unde se dadeau note de plata gasesc o doamna suuuper amabila si draguta la propriu. Imi spune ca nu am nimic de plata ( sunt corecta cu statul si platesc in avans rade ) ba chiar am ceva banuti de luat wink Ma inteaba daca am primit vre-o hartie acasa, ii spun ca nu locuiesc la adresa din buletin si ma invata la e camera sa ma duc si ce sa spun ca sa imi ridic banii fara acea hartie. Imi repeta inca odata cum sa spun , se asigura ca am inteles si retinut ce mi-a spus, totul in termeni foooarte placuti de-mi venea sa ma bag pe ghiseu sa o pup. Merg la camera indicata si.... inceppe frumuseteaaa.... toata lumea manca lol! Ma ia cineva in primire, spun ce m-a invatat doamna amabila de la ghiseu si... sar vre-o 3 cu gura ca nu are cum sa-mi dea ca ...... ca... ca.... Pana la urma ma pune sa fac o cere pentru elibare a unui duplicat al deciziei de restituire wink Zici ca aveam de luat 23000 lei nu 230 lei Si parca mii dadea de la ei nu erau banii mei de care s-au folosit un an fara sa-mi plateasca dobanda dar in schimb eu daca nu platesc la timp ....pun penaltati de te inconvoaie. E asta e alta povste. Sa revenim la oile noastre. Fac cererea (pe hol ca am vrut sa scriu pe un colt de birou la care nu era nimeni si m-au trimis pe hol), reintru, imi scrie ceva intr-un colt si ma trimite sa o lasa la registratura. Merg la registratura undeeeee..........de dupa un geam o "doamna" muuulta (ma abtin sa zic cuvinte grele din respect pentru doamnele mai plinute dar amabile si cu mult bun simt), care tocmai punea o felie de cascaval pe o feliuta de paine si care sare ca piscata cu ceara "tocmai acum cand inghiteam si eu un dumicat" scratch Ma uit la ea, imi cer scuze, si astept (zic sa inghita femeia dumicatul). Dar nici asa nu a fost bine ca nu putea sa inghita cu mine in fata ghiseului. Zice " lasati-ma sa manc si eu linistita" . Adica ... asa cred acum ca a zis "lasati-ma" ca atunci am inteles "lasati-o " si o intreb daca imi mai trebuie ceva de la ea, un bonulet ceva. wink Eu... calma desi..... de la intratul pe geam sa o pup pe doamna de la celalat ghiseu aici as fi intrat sa-i bag pe gat feliuta de paine cu cascaval. Daca a vazut ea ca eu nu am de gand sa dispar sa o las sa manace, imi insfasca hartiile, norocul meu ca le-am tinut strans ca altfel le rupea, si incepe si scrie ceva in registru ei, isi aduce aminte ca in mana are feliuta si mai musca cu pofta o inghititura baba, bombane ceva de viata amarata ce o are ea si normal ca se ineaca. Inchipuiti-va ca abia m-am abtinut sa nu rad. Dar as fi ras cu gura pana la urechi cu zgomot sa se zgaltaie geamurile ( nu ma stiti pe mine cum rad cand rad cu pofta...) Si in toata marinimia mea nu i-am zis nimic dar miercuri cand ma duc sa iau hartia, banuiesc ca tot de la ea wink si daca nu o iau de la ea tot ma uit cum o cheama si postez pe siteul lor asa o impresie despre "doamna". Stiu ca nu voi rezolva nimic asa cum nu am rezolvat nici cu nesimtiti de la Electrica dar macar ma simt si eu putin razbunata. Daca as avea posibitatea sa dau un calificativ zau ca as face-o . Functionarii publici, cei care lucreaza cu lumea la ghiseu ar trebui sa fie platiti in functie de comportamentul cu oamenii. ar trebui sa existe un sistem sa ii putem penaliza sau rasplati wink
Acum mi-am spus si pasul asta asa ca va doresc o seara placuta!
P.S sper sa-mi iau macar banutii astia putini pe care i-am cerut ca am stabilit ca plata o face un 2 rate la salariu si eu am lasat pardesiul dar nu am luat nimic pe el pana acum😉 ( nu ma shot )

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de crina68 Vin 26 Oct 2012, 6:33 pm

Da,da...gândește Dani,numai cât costă firele....în magazine,suta de grame de lână sau amestec, e la 15-20 lei pe puțin.Deci firele au costat 150lei(prețul mic),(treaba noastră că avem fete ce ni le dă mai ieftin)nu?Adică prețul corect e de 300.Or,Silvioara,nici pe aproape.Ca să numai spun că-n magazine,niște știfturi din PNA de proastă calitate costă de te închini!!!

Ce face????În rate????Unde o găsiși ,soro????
Funcționarii ăștia-s de comă!!!Am și eu una acră la poștă!!!Ce aș strânge-o de gât!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 26 Oct 2012, 6:38 pm

am cautat acum pe net si am gasit unde pot lasa sugestii sau reclamatii. Miercuri ma uit cum o cheama pe duduie si ii "pun o vorba buna" wink (sunt cotoroanta stiu) rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de danniela Vin 26 Oct 2012, 6:44 pm

Silvia, noi am platit o amenda la financiar si la fel am dat peste o doamna atat de amabila ca sotul i-a dat un bacsis numai pentru faptul ca era singura printre toate acriturile de acolo.
Cum adica in rate??? In rate???? Si dupa toate astea te intreba de e o gaurica acolo???? Ce clienta e aia doamna??? Unde ai gasit-o???
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (32) - Pagina 6 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (32)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 30 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB