Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haine pentru copiii nostri (15)

+58
CarmenClaudia
alban andreea
ancone
Elspethalexia
violeta25
barbin
Angelica18
emmancita
ismi3ismi
Dorulet
Gianina4ever
tiana
teisoara
bimbo
ancabanu
adelina25
zsofia
arielas
marabr
dyna
aurelia.c
Ionela.Radu
geo
nicoletanoni
tinap
michelinebeaulieu
Adela Ispas
danielabordei
mnarcisa
anyrok
danae
Cristache
iriclau
kla78
Babet
ileana cosanzeana
fulguta28
i.xell
Uca
Lucia Ro
aurishta
MihaelaT
dandana
Admina
marina40
corina corina
valentinadof
Dodo-pui
Camy
stoy
tomari
Motzu
Karina33
MagdaMarin
rosita
Panea Laura
diada
aidil
62 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Dum 16 Dec 2012, 12:34 pm

Elspethalexia a scris:Bună,

Mă arăt mai jos o rochiță din lycra pentru un concurs de dans sportiv:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Foarte frumoasa rochita. Cum ai finisat-o jos? La triplock?
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Elspethalexia Dum 16 Dec 2012, 12:39 pm

Da, e doar surfilată jos.
Elspethalexia
Elspethalexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 38
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/11/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de aidil Dum 16 Dec 2012, 12:53 pm

Alexia, e superba, cate closh-uri ai la fustelina de este atat de larga la tiv?
Am luat si eu mai demult un cupon de lycra in ideea de a incerca sa cos un costum de baie pt la vara, dar inca n-am avut suficient avant sa atac subiectul. By the way, lycra se poate coase tot cu ace ball point sau trebie musai ace stretch?
Si costumele de serbare sunt frumoase. Pentru serbarea de anul acesta eu am facut doar un papion, ca restul aveam.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Panea Laura Dum 16 Dec 2012, 2:46 pm

Am facut o rochita pentru nepotica mea, dintr-o pereche de blugi vechi.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 16 Dec 2012, 3:24 pm

Mara,ce mandrete de fecior cu papion rosu! love
Alexia bine executata rochita,asa cum ne-ai obisnuit!
Sa-ti traiasca nepotica,Laura!E tare frumos sarafanul!Mereu ii faci lucrusoare!
Am facut si eu maletutze pt fete.Nu mai prea aveau cu gat inalt si era musai!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sunt facute din tricoturi de bumbac lucrate la triplock.Tivurile celei grena sunt facute la liniara.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Motzu Dum 16 Dec 2012, 3:52 pm

Fetelor, frumoase rochite si bluzite ati facut, sa le poarte cu drag!
Mara, ii sta bine cu papion, l-ai dimensionat bine pt marimea lui.
Acum reusesc sa va arat si eu ce nadragi am facut in decursul a 2 weekend-uri.
O mini serie de nadragi de casa pt un nepot de-al meu, de 7 ani.
3 nadragi de casa din jerse pufos pe dos, am incercat sa-i fac cat mai diferiti ca sa nu ma plictisesc la cusut....degeaba, nu-mi place sa lucrez lucruri la fel in aceeasi zi.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

imi pare rau ca n-am avut mai mult elastic cu snur, se pune foarte usor.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pantalonii astia de fas doar i-am lungit putin, de Armin erau largi asa ca i-am facut pt nepot.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

dintr-un halat de casa din fleece subtire si moale
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pantaloni de pijama din finet moale. pantalonii au etichete la spate sa se imbrace usor copilul...Armin fara eticheta nu reuseste sa-i ia corect, e prea zapacit.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cam atat pt nepot.

Pentru Armin am facut 2 nadragi de pijama din finet moale pt ca cei de la pijamaua postata anterior s-au stricat. Am reusit sa-i fierb la masina si sa ramana scurti si i-am si patat cu galben de la o soseata....ca sa fie treaba facuta bine zid
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de marabr Dum 16 Dec 2012, 3:57 pm

Multumesc! love

ce colectie impresionanta de pantaloni!! si eu trebuie sa ii fac lui andru mai multi!acum ma chinuiesc la un costum (bluza si colanti)pentru flavi , dupa modelele uni blog nemtesc, dar nu-mi coase masina bine tricoturile.ma chinuiesc cu hartie, dar am numai cocloase. sper sa il termin la un moment dat.

marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 16 Dec 2012, 3:57 pm

Mama,cati pantaloni ai facut Motzu!Sunt asa frumosi!Si eu le pun etichete la pantalonii fetelor tot din acelasi motiv Smile

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Elspethalexia Dum 16 Dec 2012, 4:00 pm

Aidil, la fustă am făcut un cerc întreg pe față și încă un cerc întreg pe spate, de aceea stă așa largă. Am cusut cu ac normal, cu cusătură elastică, iar tivul de la mâneci și guler cu ac dublu twin strech, dar oricum a fost foarte foarte greu pentru că materialul e extrem de subțire și mi se prindea în mașina de cusut.

Eu am mai făcut cusături cu ac dublu normal pe lycra, nu neapărat cu acul pe care scrie "twin stretch" și sincer nu am observat nici o diferență.
Poate ne spune cineva mai experimentat care e diferența dintre cele două.

Am uitat să pun o poză cu dedesubtul rochiei. Pe sub fustă, există și o pereche de chiloței, e un fel de body în total, dar tăiat în talie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Elspethalexia
Elspethalexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 38
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/11/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Motzu Dum 16 Dec 2012, 4:09 pm

Multumesc hug
Mara incearca sa cosi cu acul intr-o parte (pe stanga). La masina mea merge "smecheria" asta la licra, plus ca tin mereu materialul intins la cusut
Am uitat sa zic ca sunt in urma rau cu lucru, a venit zapada si Armin are doar doua perechi de pantaloni grosi...materialele sunt pregatite sa-i fac, trebuie doar timp.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de marabr Dum 16 Dec 2012, 4:13 pm

multumesc pentru pont, o sa incerc. mi-e tema sa intind de material, ca acul masinii e f aproape de buza gaurii de la suveica si imi rupe acul.cred ca distanta e de 1mm. incerc zilele astea,daca am timp. hug
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Motzu Dum 16 Dec 2012, 4:15 pm

nu tragi dor din fata de material, tragi si cu stanga in spatele talpii
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de marabr Dum 16 Dec 2012, 5:15 pm

da, am facut si asa, dar cateodata imi scapa materialul si mai rup acul.asa am rupt acul dublu, la un elastic mai tare.multumesc, incerc
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Lun 17 Dec 2012, 1:14 pm

ati realizat niste hainute foarte frumoase, felicitari
vin si eu cu o rochita de FUG DE NEA facuta noaptea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

am cerut si poze pe viu dar astept pentru ca serbarea e azi la dupa-amiaza
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de valentinadof Lun 17 Dec 2012, 1:34 pm

E tare dragalasa!A meritat efortul!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Panea Laura Lun 17 Dec 2012, 2:21 pm

Valentina frumoase bluzitele si practice, sa le poarte cu placere.
Motzu, ce colectie.....asta da cadou de Mos
Alexia superba rochita, poate reusesti sa pui poze si cu ea imbracata, cred ca-i vine foarte bine.
Paula tochita e tare draguta, daca-i pui 2 aripioare parca e ingeras. Fulguletu din fata l-ai brodat?
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Motzu Mar 25 Dec 2012, 11:24 am

Paula, ce fina a iesit rochita, intr-adevar un fulg de nea. Felicitari!
Am facut si eu ieri o rochita pentru fetita unei prietene, s-o poarte in ziua de Craciun. Material spandex rosu, tafta verde si licra aurie. Pe cordon am aplicat o bentita de se pune la cadouri.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de diada Mar 25 Dec 2012, 12:43 pm

Ancone super costumul popular, imi plac cusaturile decorative.
Mara fericit copil@ sa-ti traiasca!
Elspethalexia, multumim pentru galeria impresionanta, lucrezi frumos, imi place ca este foarte ampla! Recunosc ca nu ma pricep la rochite.
Laura frumos sarafanul de blugi, ii vine foarte bine, haios fluture, sa vezi cand o sa ai copilul tau cate o sa-i faci!!!!
Valentina foarte utile maletele, am luat si eu material sa le fac tricouri, tot alb. Ma bucur foarte mult ca ti-ai luat triplock.
Motzu, super pantaloni, ca la astia ma pricep rade sa-i poarte sanatosi, dar de unde le iei etichetele? eu le pun pe cusatura de la spate o bucata de material alta culoare si asa stie cum sa-i imbrace. Sa va povestesc ca daca nu le pun eticheta nici tati nu stie cum sa ii dea? rade
Paula frumoasa rochita, trebuia mutata la costume carnaval, acolo e galeria lor.
Motzu, frumoasa rochie, amplu clos, se vede ca ai o fata in familie!

Sa va traiasca copiii si sa le mai faceti haine ca frumos le coaseti! hug
Am si eu in plan pantalni pentru Stefan si o salopeta de zapada (sper sa nu treaca zapada pana atunci) si pantaloni si tricouri pentru Petru. Colectia de iarma-primavara rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 25 Dec 2012, 1:08 pm

Diada, Motzu, sunteti campioane la cusut nadragi. Bravo!

Motzule, e foarte frumoasa rochita. Felicitari! La prima vedere am crezut ca-i din catifea.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 25 Dec 2012, 8:26 pm

Motzu, superba rochitica!
In acelasi ton am facut si eu fetelor mele
Sarafan si vesta.Cea mare nu mai vrea rochite! zid
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
In limbaj total neacademic bentita din fata la vesta Alexiei e cam umpluta de sange!
N-am luat in calcul unele chestii si-apoi am fost si pe graba! Embarassed

Poza intoarsa isi va reveni,photobucketul meu asa lucreaza,mai lent,nu stiu cum e la voi!?

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Motzu Mar 25 Dec 2012, 8:32 pm

Multumesc pentru aprecieri hug
Diada, etichete am stranse de pe vremea raposatului cand se purtau blugi taiati scurti si cu multe etichete aplicate rade Cand vad o eticheta faina pe ceva ce nu mai port, o pastrez. Sunt bune si cand se agata hainele de copii.
Rochita are un clos si jumatate, atat material am avut. Da, se vede ca am fata, caci stiu ca le place sa fie cat mai ample fustele wink
Valentina, de la tine m-am inspirat cu sarafanul. Vad ca nu te-ai lasat pana nu le-ai facut si a lor tale ceva. Au iesit frumoase Flowers
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de oliviamar Joi 27 Dec 2012, 10:59 am

Nu mai stiu daca aici am cerut sfatul pentru camasi pentru fetite, si Sybex a fost foarte draguta si mi-a trimis un tipar pentru camasapentru care ii multumesc inca o data! Pana la urma am modificat o camasa barbateasca, dar nu a iesit chiar cum trebuie. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Din neatentie, la coaserea gulerului am lasat o parte necusuta, nu stiu cum apoi nu am mai descusut tot, din lene! La a doua camasa modificata mi-a iesit gulerul mai mare cu 1 cm! Cum as putea face sa fac gulerul fix? Si cum ma sfatuiti sa aplic gulerul sa fie ok?
oliviamar
oliviamar
helper
helper

Numarul mesajelor : 39
Localizare : ludus
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de aurishta Joi 27 Dec 2012, 3:12 pm

Saptamana trecuta am cusut in mare graba Embarassed o rochita pentru serbarea Patriciei. Am reusit sa ma incadrez in timp (cu toate ca nu ma asteptam) si sa imbrac fetita cu ceva nou care acum a devenit "rochia de printesa de fiecare zi" dama [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Lucia Ro Joi 27 Dec 2012, 3:51 pm

Superba rochia Aura... si materialul e foarte interesant ... Ii sta foarte bine Patriciei - care este o FRUMOASA!! flower Cred ca fost regina serbarii cu asa rochita unicat! queen
Dar ce incantata e de rochie!!


Ultima editare efectuata de catre Lucia Ro in Joi 27 Dec 2012, 3:52 pm, editata de 1 ori
Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 27 Dec 2012, 3:52 pm

Aurishta ce rochita frumoasa, felicitari
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (15) - Pagina 11 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (15)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB