Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyLun 06 Mai 2024, 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

+17
Andata
arielas
cristinadumitru1977
MagdaMarin
MihaelaT
danniela
aurelia.c
Gianina4ever
valentinadof
diada
aidil
bibitu
Karina33
geany
aurishta
Admina
kabunta
21 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de valentinadof Mar 08 Mai 2012, 10:24 am

Geany,esti tareeee chic!E superba salopeta!Si imprimeul e dulce!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de rosita Mar 08 Mai 2012, 12:28 pm

Geany, e frumos "pantalonul prelungit", si cred ca e mai usor de manevrat la imbracare/dezbracare, in comparatie cu o salopeta! Iar imprimeul e foarte frumos!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de kabunta Mar 08 Mai 2012, 10:04 pm

Am reusit sa fac extragerea. Nu este f reusit filmuletul dar sper ca se intelege.
Felicitari Karina. Astept mesaj privat de la tine cu datele de contact.
Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Th_Extragere
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 08 Mai 2012, 10:07 pm

Bravo Karina,ai fazaut ce putere au bulinele. rade

_________________
~Regulamentul forumului~Atasarea pozelor-tutorial pas cu pas!~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 08 Mai 2012, 10:13 pm

Felicitari,Karina! aplauze
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de Karina33 Mar 08 Mai 2012, 10:15 pm

Mama, m-ati omorat!
Eu am in cap acum numai rochii de banchet...habar n-am ce sa aleg mai departe. Poate imi sugerati una-alta in privat ceva ce v-ar tenta, sa am de unde alege...Mi-e sa nu fie nici prea greu ca sper sa se inscrie mai multe fete la provocare.

Geany frumoasa salopeta ta! Dar si mie mi se pare incomoda de mers la toaleta. Pacat ca Admina n-a reusit sa participe!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de geany Mar 08 Mai 2012, 10:59 pm

Karina, felicitari! Eu ma inscriu sigur, orice tema va urma, asta nu inseamna ca nu sunt curioasa ce ne asteapta Smile

Va multumesc, este foarte comoda si de mers la toaleta si mult mai comoda decat o salopeta. Eu sunt purtatoare de sutien, zica cine ce-o vrea, e fixul meu si de dormit dorm cu bustiera sau sutien din bumbac fara sarme, bureti sau ce-or mai fi. Deci nu raman goala, ci in sutien wink

Eu am purtat-o si azi si chiar mai vreau si din alte materiale care nu le-as scoate afara Smile I-am facut si capotzelul de care spuneam, dar am gresit ceva la el, va urma sa-l repar... intr-o alta urmatoare pauza de alte cusaturi Embarassed
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de aurelia.c Mar 08 Mai 2012, 11:09 pm

Karina33 a scris:Mama, m-ati omorat!
Eu am in cap acum numai rochii de banchet...habar n-am ce sa aleg mai departe.

Pai ce, crezi ca noua nu ne-ar prinde bine o rochie "de banchet"? Asta da, provocare Smile
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de emmancita Mier 09 Mai 2012, 12:39 am

Lenjerie de pat pt fii-mea , asta-mi trebuie mie acum si nu are cine sa ma puna sa cos!! Am si materialul , imi cam lipseste timpul...
Si as mai vrea sa-mi cos mai multe pt mine, ca parca mereu fac pt altii si de mine nu am timp/ motivatie/ rabdare... Smile
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de aidil Mier 09 Mai 2012, 7:50 am

Karina, "provoaca-ne"! Mie mi-ar trebui o rochie de strada, ca tot la blugi apelez si ies din casa de minim 2 ori/zi!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de Uca Mier 09 Mai 2012, 9:37 am

Felicitări fetelor pentru ceea ce aţi cusut! Vă stă minunat! aplauze
Aţi avut idei frumoase şi bine puse în practică.
Karina, felicitări! Flowers
Eu, şi de data aceasta am lenevit, ştiu, nu am nici o scuză. Embarassed
Karina, aştept să mă provoci. Ştiu că primesc bataita dacă nici de data asta nu particip.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de Admina Mier 09 Mai 2012, 10:51 am

Felicitari Karina! Bulinele au castigat, ura! bucurie Sa ne provoci frumos, cum vrei tu.
Geany, imi place mult salopeta. Si eu zic ca merge purtata pe strada, fara probleme. wink E frumos materialul.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de geany Mier 09 Mai 2012, 11:35 am

Admina multumesc!
Nu spun ca nu e de strada, ci ca eu nu ies cu ea pe strada... Eu port in casa haine de strada, in general, dar care le port doar in casa, cel mult pana jos la garaj sau dus gunoiul (tot in fata casei).

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de Karina33 Lun 18 Iun 2012, 8:30 am

Cu mii de scuze pentru intarziere vin si eu sa ma laud cu premiul oferit de Kabunta!
Si azi uitasem sa postez, saptamana trecuta nu m-am invrednicit sa descarc camera foto, si tot asa ma si mir cat timp a trecut de cand am primit cadoul.
Mii de multumiri pentru cercelusi, o adevarata colectie, sunt bine-veniti, cel mai mult imi plac cei bordo cu piatra patratoasa. Materialul este aceeasi culoare, e un doc elastic si putin pufos pe fata, se poarta si se lucreaza minunat! Inca nu stiu ce-mi voi face din el, astept o provocare mai pe toamna wink

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 SNV35179
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 18 Iun 2012, 12:20 pm

Sa le folosesti sanatoasa! kiss
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de kabunta Lun 18 Iun 2012, 3:18 pm

Ma bucur mult ca au ajuns cu bine si ca ti-au placut. Si eu am primt premiul meu de mult si am tot zis ca o sa il lucrez si o sa postez ce a iesit dar am tot amanat. Inca mai sper sa fac o rochita curand sa va arat materilul de la Felicia.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 4 la croitorie, CHIC la noi acasa

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB