Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

+52
Iulia40
LYNDA
mihatm80
alimami
lorexa1987
angells
kittygreeneyed
Lali
livia_iri
datsun
felicia13
danadea
AlinaJ.Bijoux
Buburuza
Dodo-pui
aisha
Gabyx
Ramonica
ancutzicutza
Clio_Ela
Ana Maria
Cristale
cris_27
Admina
bubu85
marlen372001
MihaelaT
teisoara
ioana soare
Alido81
stella
rucsy
aidaalex
matau mirela lavinia
Noemi
totolina
trice
geany
d4niel
suveica
Bianka7
SilviaDumitrescu
ileana cosanzeana
Eva
dana_mi16
adar
viorica
angelnelias
angela
cris69
diada
irish05
56 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de d4niel Vin 18 Sept 2009, 10:58 pm

geany a scris:AAAA, pai scrie la comentarii fetei daca e dispusa sa mai faca inca una contracost, si nu-ti face griji daca e din alt oras, acum posta se misca destul de repejor la costuri de bun simt rade ( in Romania desigur). Bafta.
Nu pot apela la fata respectiva pentru ca e din South Dakota. Smile)

geany a scris:Daca vrei sa o faci cadou de ziua fetei, ar trebui sa scri data pana cand ai nevoie de ea, iar daca nu e urgent, urmareste in continuare, cu siguranta fetele pricepute iti vor scrie parerea lor cand vor descoperi acest subiect. Bafta. taie

Nope, nu e de ziua ei, pur si simplu vreau sa ii fac o surpriza ca a zis ca ii place :p
As vrea totusi sa il am pana in iarna ;;) Am sa astept sa vada toata lumea topicu, poate se ofera cineva sa faca ;;)
avatar
d4niel
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de Eva Sam 19 Sept 2009, 12:08 am

Daca ai atata rabdare pana in iarna, ti-o fac eu... da` numa` daca promiti ca dai bacu` la geogra Smile ... Si poate o vad la gatul vreunei eleve rade ...
E frumos gestul tau, sigur se va bucura fata! Mai citisem pe undeva de un baiat care a invatat sa croseteze numai ca sa-i faca un costum prietenei sale!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de d4niel Sam 19 Sept 2009, 12:11 am

Eva a scris:Daca ai atata rabdare pana in iarna, ti-o fac eu... da` numa` daca promiti ca dai bacu` la geogra Smile ... Si poate o vad la gatul vreunei eleve rade ...
E frumos gestul tau, sigur se va bucura fata! Mai citisem pe undeva de un baiat care a invatat sa croseteze numai ca sa-i faca un costum prietenei sale!
Bine cu cat mai devreme cu atat mai bine Smile) Bacu il dau la mate-romana-info :D Daca vrei sa ma ajuti sa imi spui dinainte cat m-ar costa :D
avatar
d4niel
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de trice Dum 20 Sept 2009, 2:05 pm

Usor model...,usor...spun cei priceputi .
Dar acuma daca tot s-a deschis subiectul acesta este cineva care poate descrie pe scurt modul de lucru, asa ca pentru un incepatoar care nu stie prea multe dar care vrea sa multumeasca o mica printesa queen Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 4246
trice
trice
helper
helper

Numarul mesajelor : 83
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/07/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de totolina Dum 20 Sept 2009, 11:07 pm

din curiozitate am cautat putin pe youtube sa vad ce gasesc, dar am dat doar peste acesti cercei in forma de felie de pepene, poate ajuta la ceva:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Sunt fericit ;;)

Mesaj Scris de d4niel Lun 21 Sept 2009, 9:18 pm

Intr-adevar nu am sa plec nemultumit de aici, ba dimpotriva, extrem de multumit. Cineva imi va face esarfa ;;) ii urez multa bafta la concursul de toamna, ii tin pumnii si ii multumesc mult ca ma ajuta.
avatar
d4niel
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de geany Mar 22 Sept 2009, 11:18 am

Foarte frumos, in cazul asta asteptam sa o pozezi cand o vei primi si sa ne-o prezinti si noua aici. wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Poze

Mesaj Scris de d4niel Dum 11 Oct 2009, 5:54 pm

Am primit esarfa de ceva vreme, dar nu am apucat sa pun pozele. Scuzati intarzierea :">
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Multumesc din nou Mimi >:D<


Ultima editare efectuata de catre d4niel in Dum 11 Oct 2009, 7:23 pm, editata de 1 ori
avatar
d4niel
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de Noemi Dum 11 Oct 2009, 6:30 pm

Foarte tare!!!! Felicitari celei care a realizat-o! Si aprecierea mea Daniel pt gestul frumos la care te-ai gandit, si tot efortul sa cauti pe cineva sa puna in practica!
I-a placut fetei?
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty dap

Mesaj Scris de d4niel Dum 11 Oct 2009, 6:55 pm

Dap, i-a placut ;;)
avatar
d4niel
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de geany Dum 11 Oct 2009, 10:01 pm

Foarte frumoasa esarfa. Ma bucur ca ai gasit persoana care sa lucreze esarfa si ca i-a placut fetei. Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de diada Lun 12 Oct 2009, 9:39 am

Bestiala! si are si cercei asortati! love love love felicitari si tie si lui mimi Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty fular crosetat cu triunghiuri

Mesaj Scris de matau mirela lavinia Mar 13 Oct 2009, 12:03 pm

buna fetelor,
am vazut la voi pe forum un fular crosetat cu triunghiuri mergea bine si in mai multe culori
ma poate ajuta cineva ,nu reusesc sa il mai gasesc
merci.
avatar
matau mirela lavinia
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : SIBIU
Data de inscriere : 25/09/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de aidaalex Mar 13 Oct 2009, 1:10 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de rucsy Dum 18 Oct 2009, 6:11 pm

Mi-am inceput un sal crosetat in punct secret , dar nu imi ieseau marginile, se ingusta. Am gasit explicatia de aici si acum este ok, iese foarte bine, cand il voi termina il voi posta. Sper ca pana atunci sa invat sa atasez poze.
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de Noemi Dum 18 Oct 2009, 6:23 pm

Adar si mie mi-ai citit gandurile, acum vreo 5 zile mi-am stors creierii cu pasul secret, am vrut sa imi fac si eu un sal dar nu am nimerit cum sa fac randul 2, aveam un lant si ma uitam la el... nu i-am dat de cap neam. Pacat ca totusi pozele tale se vad pe jumatate... dar oricum am prins ideea.
Spor tuturor celor care vor lucra acest model kiss
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 18 Oct 2009, 8:33 pm

am facut si eu cate ceva cu acest model si cine l-a vazut ia zis "ploita". M-am gandit sa va spun poate unele fete il stiu dupa numele asta
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de rucsy Dum 25 Oct 2009, 7:31 pm

Mi-am terminat salul si vreau sa-l vedeti si voi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de stella Dum 25 Oct 2009, 9:13 pm

Adar un maaare mare MULTUMESC, cautam o explicatie la acest model...asa cum l-ai facut, eu ii zic "mura in gura" Merci Merci Merci Merci Merci Merci Merci
stella
stella
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de Alido81 Lun 26 Oct 2009, 6:02 pm

Se pare ca are mare succes acest pas... si eu l-am lucrat si sunt foarte incantata. Arata foarte bine, e usor de facut si ai mult spor. wink
O sa postez maine cateva poze (am facut un sal roz pal, unul vernil si unul negru- mai marunt), fiecare din cele trei au modalitati diferite de prindere.
O sa revin cu poze pentru a exemplifica wink
Alido81
Alido81
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de geany Joi 05 Noi 2009, 4:02 pm

Vin si eu aici cu primul meu sal crosetat, dar inainte de toate trebuie sa-i multumesc Ioanei pt. fir si model.Ioanaaa pupi
Fularul este lucrat dupa modelul Ioanei, din acelsi fir ca al ei (de la ea primit) doar alta culoare, si marginea este combinata cu ata de cusut de aceasi culoare pe care am insirat margelele si le-am lucrat cu firul de lucru.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de ioana soare Joi 05 Noi 2009, 4:41 pm

Geany pupi
Ti-a iesit perfect!!!! primul
E superb si sunt convinsa ca o sa fie o placere sa-l porti! Stiu de la al meu cat de pufos si placut este!
Felicitari, l-ai lucrat excelent! hug
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de diada Joi 05 Noi 2009, 6:26 pm

este superb! imi place foarte mult, chiar mi-as face si eu unul, sper sa-mi gasesc timpul necesar sa nu promit degeaba....
foarte frumos lucrat, bravo! sa-l porti cu placere! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de teisoara Joi 05 Noi 2009, 7:59 pm

Nu pot decat sa spun [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] SUPERB si de mare clasa si acuratete lucrat
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 05 Noi 2009, 10:16 pm

Geany, e super, super! Ti-a iesit foarte bine si-mi place foarte mult firul. love Felicitari! Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(1) - Pagina 2 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB