Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

+54
Dorulet
bibitu
dorina64
samo99ro
katty25
tinap
pufulici
MagdaMarin
Angela2011
tadok
piciul
mimiady63
Angelica18
Carmencyta
ancush
firicel
cris_io_mat
trandafiras78
squirrel
danida
dana_ana23
eriliana
rucsy
elenao
kerkyra
crina68
Serban Valentina
SilviaDumitrescu
cristinadumitru1977
cory74
cld
geo
emmancita
odrina
lucky
mari01
kmn
myky7robc
mnarcisa
diada
ivanoiuadela9
teisoara
24elena
stoy
canadianca50
mykya
ioana soare
kitty_1973
violetas
georgeta.prnic
marlen372001
Uca
alessia2007
pufoi
58 participanți

Pagina 4 din 31 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 31  Urmatorul

In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Joi 26 Ian 2012, 3:09 pm

Da Cory, sunt metri. Asa sunt firele pt dantela subtire/fina. De exemplu, firul pe care l-am luat pentru Triinu al meu, aflat pe lista cu de facut anul asta, are 1097metri/100g. Cred ca voi folosi aprox. 50g. Dar ies frumoase si cu fire un picut mai groase, doar ca trebuie schimbata marimea andrelelor, cum spunea si Marlen, trebuie facuta o mostra inainte pentru a vedea cu ce marime de andrele iese cel mai frumos.

La esarfa roz, in carte dau la necesar 2 gheme de Douceur et Soie (un ghem are 25g) si se lucreaza pana se termina firul. Probabil ca este ca un norisor in jurul gatului. Ca dimensiuni dupa blocare, are 28cm/147cm, daca se vrea mai lata sau mai lunga, trebuie inca un ghem.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 26 Ian 2012, 3:14 pm

draga mari01,

firul e bun, ai grija sa ai andrele min.4.
ia te uita ce recomandare e pusa la modelul asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Surpriza ! un sal...
ce alta recomandare mai vrei ? o sa vezi cum iese modelul cand incerci mostra de ochiuri dupa diagrama.
sa asteptam si celelalte fete.
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cory74 Joi 26 Ian 2012, 3:54 pm

Imi cer scuze Embarassed , eu am inteles ca salul are 206 m, de aceea m-am mirat asa tare!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de mari01 Joi 26 Ian 2012, 4:17 pm

Multumesc MARLEN pentru raspuns. Astept cuminte si celelalte fete.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Joi 26 Ian 2012, 10:52 pm

Fetele, maine seara vin si cu eu poza la firele mele. Si am o intrebare, pe eticheta pune 550 m la 100 g, e bun ca grosime?angora 80%, aril 20%.

Mai am ceva, 300 m la 50 grame, e 40% kid mohair, 40% merino wool si 20% poliamida, daaar e roz, nu-mi prea place mie culoarea asta!! wink


Ultima editare efectuata de catre emmancita in Vin 27 Ian 2012, 8:39 pm, editata de 1 ori
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Vin 27 Ian 2012, 4:25 pm

Ioana multumesc frumos pentru explicatii:
mohairul pe care il am e de 50 gr., nu scrie cati m. are si contine:30%lana ,40%original mohair si 30% fibre sintetice. firul ,mi se pare destul de gros,pt andrele de 2.5-3,asa cum este recomandat pe eticheta.
am ceva pe portocaliu de la filati,100% acril. dar am facut aproape jumatate de bluzita din el.
ma duc maine sa vad daca mai vine fata cu lana, pt ca si aici a inceput un pic de iarna si italienii sunt cam ,,speriosi din fire''de iarna.
Inca odata multumiri. kiss
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Vin 27 Ian 2012, 6:26 pm

Pufoi, din cate am citit, acrilul nu se blocheaza asa de bine, iar la dantela blocarea este foarte importanta, ca sa arate frumos modelul. Asa ca mai bun pare primul fir, pe care sa-l lucrezi cu andrele mai mari.


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Vin 27 Ian 2012, 6:28 pm, editata de 1 ori
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de myky7robc Vin 27 Ian 2012, 6:28 pm

ce e aceea blocare, adica terminarea lucrului tricotat?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Vin 27 Ian 2012, 6:32 pm

Da, e acea inmuiere a tricotului si prindere in ace pe o placa, de care tot vorbesc eu ca obsedata de vreo 2 ani si ceva Smile Daca la alte produse tricotate (gen sosete) nu este atat de vizibila lipsa acestui pas, dantela fara blocare e ca o carpa.


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Vin 27 Ian 2012, 6:44 pm, editata de 1 ori
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de pufoi Vin 27 Ian 2012, 6:40 pm

Ioana bine ca m-ai lamurit si cu firul si cu blocarea!
Multumesc frumos!
cu blocarea firului am vazut un video,cred ca aici,pe forum, dar nu stiam ca trebuie sa o facem si noi la dantela..
acum ,mai ramane sa gasim diagrame dantelate si sa le putem si traduce
. wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Vin 27 Ian 2012, 7:55 pm

Buna, fetelor,

diagramele le avem, la blocare n-am ajuns inca si parca a fost vorba ca asteptam toate fetele sa faca rost de fir.
sau va grabiti ca fata mare la maritat...
unde mai e placerea sezatorii ?
tricot
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cristinadumitru1977 Vin 27 Ian 2012, 9:36 pm

Draga Marlen,

astazi mi-am luat si eu fire si andrele. Sa incep cu andrelele: am de 3,5 / 4 / 5. Fire mi-am luat astazi: Angora Alize (60% mohair si 40% acrilic), 200gr.
Mi-ar placea foarte mult sa lucrez un sal. Insa, avand in vedere ca sunt nu incepatoare, ci foarte, foarte incepatoare, nu stiu daca sa ma bag si eu la acest proiect sau nu. Deci eu stiu sa lucrez ochiuri pe fata, pe dos, sa cresc si sa scad. Si cam atat. Crezi ca as face fata unui proiect al tau? Nu as vrea sa va incurc si sa va tin pe toate dupa mine...

Ce ma sfatuiesti, ai un proiect si pentru mine? Dar mai ales, ai timp sa te bat la cap?

Multumesc frumos!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre cristinadumitru1977 in Vin 27 Ian 2012, 11:13 pm, editata de 1 ori (Motiv : Editare foto)
cristinadumitru1977
cristinadumitru1977
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/02/2010

http://handmade-in-romania.blogspot.com/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Vin 27 Ian 2012, 11:08 pm

Astea sunt firele mele
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


sper sa mearga,are 550 m la 100 gr, e bun la grosimea asta? bine


edit: am pus modele de saluri la "Inspiratie..."
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 28 Ian 2012, 11:06 am

Banuiesc ca se stie ca eu sunt vocea Adelei cand e vorba de postat poze wink Asa ca sa ...iata ce spune :
ivanoiuadela9 a scris: Cum nu poate lipsi martie din post mă bag şi eu în seama pe aici că mi-a dat nasa un fir care nu ştiu ce e că nu are nici o eticheta dar am 3 jurebute ca cel din imagine şi aş vrea să i fac ceva din el dar nu ştiu ce. Marlen crezi că merge pt ceva , poate isi dau seama ce fir e fetele care au găsit aşa ceva cu găurica la mijloc wink poate reuşesc să i fac o surpriză . Vă pup fetele. pupi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de myky7robc Sam 28 Ian 2012, 11:20 am

adela, cred ca e un fir mohair-buclat.
da, asta merge mai usor tricotat decat crosetat.
pai, cu asa putin poate o esarfa sau un mic sal dreptunghiular.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Sam 28 Ian 2012, 12:32 pm

@cristinadumitru1977,
draga mea, bine ai venit. vor fi postate mai multe diagrame si mai grele si mai usoare si prima faza e sa te obisnuiesti cu modelul, ca sa nu lucrezi si sa strici iar, sa iasa lucrul urat.
nu te teme, toate am fost incepatoare. uite ce zic eu: daca te vei teme de salul tringhiular(desi nu cred, ca o sa explic totul pe-ndelete) poti incerca si o etola. asta e un sal drept, ca un fular mai lat, doar ca e subtire si cu model de dantela.
firul e bun si iti vei da seama exact ce andrele iti trebuie cand incerci diagrama. diagrame ai mai folosit pana acum ? daca da - e ok. daca nu - poate a venit vremea sa inveti. si tu si celelalte fete, care vor sa lucreze dantela (preferata mea)

@emmancita,draga mea, firele sunt frumoase toate, unul mai frumos ca altul. gandeste-te peste ce vei purta salul si alege atent culoarea. o culoare puternica epateaza, o culoare mai neutra (ca gri de ex. ) scoate in evidenta restul tinutei. poti alege ce crezi tu. mai tine cont si de faptul ca dantela se vede mai bine pe un fir mai deschis la culoare.

@ivanoiuadela9,
draga mea, firul e frumos. se vede ca nu-i de pe aici, de la noi (deh, luam si ce gasim si ne multumim cu el). e putin pufos, dar nu-i nimic. dantela se vede mai bine pe fir lis (fara bucle)
cum am sfatuit pe toata lumea alege modelul care-ti place. poti incerca si mai multe modele, si pe toate. sau numai sa ti le salvezi undeva si sa lucrezi si alt sal mai tarziu. o sa vezi cum iese modelul cand incepi lucrul si o sa rog atunci pe toata lumea sa posteze ce a lucrat ca model, sa ne dam cu parerea.

fetelor, pregatesc diagramele, inca putina rabdare. dupa ce veti face proba de model (apropo, trebuie si ea blocata pentru cele ce aleg etola ca sa putem extrage de acolo marimea pentru proba de ochiuri o sa va rog sa postati lucrul, ca sa fim sigure ca iese super perfect. ca doar am zis (sau macar asa am inteles eu) ca la final trebuie sa avem cu ce ne lauda, nu ?

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Sam 28 Ian 2012, 1:13 pm

Marlen nu ştiu de unde are firul , a zis că le avea mai demult pe la ţară şi asta şi mohairul din care fac boleroul fetei. Crezi că aş putea să i fac o etola din el ? Trebuie să mă duc să cântăreşc firul şi dacă nu mi ajunge să mai caut ceva asemănător ca să fac nişte dungulite , crezi că ar merge ? Şi vă mai întreb ceva că nu am înţeles ( sunt bătută în cap zid , cum e cu "blocatul" asta , trebuie să bag firul în apă ca să văd dacă se strânge? Modelele o să le văd luni la servici că eu pe telefon nu pot vedea poze . Pupici Marlen şi nu mă certa prea rău că tot pun atâtea întrebări acum dar mai târziu s ar putea să nu mă mai pot conecta pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de marlen372001 Sam 28 Ian 2012, 2:21 pm

draga ivanoiuadela9,

blocatul e un fel de finisaj pentru tricotaje. daca lucrezi ceva si vrei sa fie impecabil, trebuie sa-l intinzi. in mod normal lucrurile de imbracat le calci, nu ? la tricot nu merge fiindca turtesti firul si il strici. in anii 50 - am o carte de modele de tricotat de pe atunci - zicea ca orice parte de lucru tricotat: fete, maneci, spate se calca si se intinde intai si poi se cos impreuna, ca sa iasa impecabil. intre timp, ne-am mai dat seama noi fetele ca nu merge , ca arata firul "ars" si invechit, desi tu nici n-ai imbracat lucrul.
atunci il udam numai si il intindem pe ceva. eu am facut un sal si l-am intins perfect pe franghie de exemplu. era o etola si afara era mai cald, iar marginile erau drepte.
teoretic, faci rost de o placa de polistiren mai mare (sau innadesti 2 ) si intinzi punctand cu ace toate marginutele ascutite. o poti faci si pe o cuvertura mai plina, care sta dreapta sau pe o mocheta, pe care nu calci si e perfect curata.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

dar asta numai la final, cand ai terminat tot lucrul.

sper ca am lamurit subiectul, asa ca am scapat sa explic la final... wink
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Sam 28 Ian 2012, 4:17 pm

Marlen , cel verde de pe Ravelry imi place mult, sunt logata acolo dar imi spune ca diagrama nu mai este... The pattern is currently unavailable...
Asa ca o sa incerc sa vad daca iese ceva,pun mana pe andrele si incerc, daca nu iese.. zid .ma gandeam ca poate are cineva diagrama. Vorbesc de modelul cu frunze de la inspiratie, cel verde. hug
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Sam 28 Ian 2012, 4:47 pm

Emmancita cum se cheama salul verde?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Sam 28 Ian 2012, 4:51 pm

Glastonbury, Ioana.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de ioana soare Sam 28 Ian 2012, 5:00 pm

Da, nu este disponibil deocamdata. Poate candva va fi, dar acum nu. Dar poti sa-i scrii designerului sa o intrebi cand va putea fi disponibil.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de emmancita Sam 28 Ian 2012, 5:14 pm

Cred ca o sa-l "copiez", am inceput deja, sa vad daca ma si descurc cu acest model...scriu cu andrelele in mana acum. Daca merge, dau de veste. Multumesc de raspuns.


Ultima editare efectuata de catre emmancita in Dum 29 Ian 2012, 1:07 pm, editata de 1 ori
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de diada Sam 28 Ian 2012, 5:24 pm

Nu am mai zis nimic pentru ca nu am firul rade dupa ce ati comentat voi despre firul pufos, am zis sa caut altul, asa ca nu am cum sa fac proba de lucru, eu vreau o etola simpla, ca nici nu ma pricep la mai mult, acum sper sa am posibilitatea sa o blochez!!!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de cristinadumitru1977 Sam 28 Ian 2012, 5:25 pm

Multumesc de incurajari, Marlen! Nu am mai lucrat cu diagrama pana acum. Deci este timpul sa invat. O sa aleg cel mai simplu model pe care il vei posta si am sa te bat la cap cu intrebari... Oricum, excelenta ideea de a lucra si invata impreuna. Felicitari!
cristinadumitru1977
cristinadumitru1977
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/02/2010

http://handmade-in-romania.blogspot.com/

Sus In jos

Tricot - Proiectul saptamanii - SAL - Pagina 4 Empty Re: Tricot - Proiectul saptamanii - SAL

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 31 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB