Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bijuteriile noastre capitolul XVI

+46
tinap
anc@
SilviaDumitrescu
Dragonfly
Pluty
ioana soare
bela gio
godeta
Margelutza
darkpoke
letho
gabicaly
Lucia.BlueFlower
lenut
mihastef
marabr
nancyrbd
fiordaliso
alinachiri
camellia
czuky
kitty_1973
Gabiuta
sanda_morteanu
afilimonb
Chirrox13
cristinadumitru1977
Rica Mateiuc
mb09
Admina
diana-s
Kristina
violetas
amoni
CCristinaC
pufoi
firicel
Lorena1
gmiki1
Carmen's
georgeta.prnic
elenaveronica
virginia
MoniKozi
annamaria26985
betymi72
50 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mier 22 Feb 2012, 11:39 pm

Multumesc!
Betymi, da, m-am bagat si pe asta! rade Asa sunt eu, ma bag in toate! Smile
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de gabicaly Joi 23 Feb 2012, 10:53 am

Buna ziua doamnelor,

Eu sunt mai noua pe forum. Din pacate nu fac parte din aceasta breasla dar cautand ceva anume am dat de dvs. si va admir pentru hobby-ul pe care il aveti. Ce m-a facut sa scriu aici: imi doresc (imi trebuie) o brosa anume. Descrierea este urmatoarea: sa fie o brosa in forma de romb cu diagonalele de aproximativ 6/4 cm, din margele de un crem deschis cu un aranjament dragut, dar compact (adica fara spatii prea mari intre margele). Credeti ca ma poate ajuta careva din Ploiesti sau Bucuresti? Multumesc frumos si astept rapsuns pe forum sau pe privat.

Cu drag, A Gabriela
gabicaly
gabicaly
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : prahova
Data de inscriere : 10/02/2012

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de betymi72 Vin 24 Feb 2012, 7:55 am

revin Monikozi super lucratura cu sarma si multumim ptr linkuri!! hug love kiss (nici cu stelutele din margelute nu mi-a rusine love pupi ) Merci
nu stiu cum de nu le-am vazut pana azi! Sad
Mihastef reusite bijuterii!eu nu am curaj sa ma apuc de bratari din acelea desi imi plac foarte mult! love pupi
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 24 Feb 2012, 8:10 am

Betymi, sunt resurse publice si poate nu toata lumea are vreme sa scotoceasca. Multumesc pentru aprecieri. Din paginile aceleiasi resurse am facut din sarma cu sectiune patrata si urmatoarea bratara :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si niste martisoare/pandantive
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Sam 25 Feb 2012, 12:00 pm

Monikozi sunt foarte inedite si frumoase martisoarele! Desi nu port, pe ultimele doua, chiar le-as pune in piept! Smile
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de MoniKozi Sam 25 Feb 2012, 9:31 pm

Multumesc Lucia! Nici eu nu port Smile am o mamaruta din argint emailata primita nu cu mult timp in urma de martisor si pe ea o port pe un lantisor foarte subtire. Si inainte de mamruta, aveam o bratara foarte ingenioasa alb-rosu de la o firma de medicamente primita. SI de la ea a inceput la mine toata tarasenia cu margelele si apoi cu fel de fel de 'apucaturi'. Dintre care sunt extrem de putine cele pe care le port. In general fac si apoi 'depozitez' in cutie. Un maldar intreg.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de letho Lun 27 Feb 2012, 10:04 pm

E mult timp de cand imi doresc sa lucrez cu rasina si iata primul experiment Embarassed E un boboc de garofita, de la Chirrox13, care a fost asa de draguta sa-mi trimita ca sa am cu ce sa ma joc love
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Bratara nu mi s-a intarit tocmai bine si are mici defecte dar fiind prima, trebuie sa ma laud wink
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de alinachiri Lun 27 Feb 2012, 10:28 pm

Bratara imi place la nebunieeee.... imi aduce aminte de copilarie si de "dulcele" meu preferat: bombonelele CIP CIP!!! Bravo...tine-o tot asa..:*
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de czuky Lun 27 Feb 2012, 10:41 pm

Monicozi love b cat de frumos lucrezi Smile

Letho wow.imi place foarte mult.Si eu vreau rasinaa Smile dar e foarte scumpa Sad pt mine deocamdata.
czuky
czuky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/12/2011

http://anaty-jewelry.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de letho Lun 27 Feb 2012, 10:53 pm

alinachiri, czuky, ma bucur ca va place Merci I-am aratat bratara unei prietene si a pus limba sa guste, ce m-am speriat ca nu era intarita si-o intrebam din 5 in 5 minute daca se simte bine rade
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de alinachiri Lun 27 Feb 2012, 11:10 pm

Letho...sincer...si eu as fi gustat-o!!! =))
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de Carmen's Mar 28 Feb 2012, 8:28 am

Letho foarte tare bratara. Matrita ti-ai confectionat-o singura sau ai cumparat-o de undeva? Si eu vreau de mult sa fac bratari din astea si nu mai reusesc din lipsa de matrita
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de darkpoke Mar 28 Feb 2012, 9:14 am

eu am vazut matrite d-astea..din silicon..dar erau in magazine din strainatate...si destul de scumpe
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de Margelutza Mar 28 Feb 2012, 9:19 am

Am vazut la noi intr-un magazin online o data insa atunci mi s-a parut scumpa dar de ceva vreme regret enorm ca nu am luat-o Sad( si acum nu mai are

Si eu tare mult as vrea sa incerc sa lucrez cu rasina ies luucruri asa faine insa am inteles ca nici rasina care nu se ingalbeneste in timp nu se gaseste la noi, tot pe afara trebuie sa o cautam Sad


Edit:
Scuze letho, superb si inelul si bratara le-as purta cu mare drag pe amandoua love
Margelutza
Margelutza
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de Carmen's Mar 28 Feb 2012, 10:54 am

Rasina rezistenta UV se gaseste la noi, dar la bidoane de 5kg rasina si 2 kg intaritorul. Ca sa faci o investitie asa de serioasa trebuie sa lucrezi intens cu rasina
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de letho Mar 28 Feb 2012, 11:51 am

Carmen's, matrita este cumparata, am luat-o din state ca mai aproape n-am gasit iar s-o fi facut din silicon ar fi iesit mai scump. Este dintr-un plastic gros, nu stiu cat va rezista in timp chiar daca o intretin (cu o solutie mold release). Tind sa cred ca pentru bratari ar fi mai usor de lucrat cu o matrita din silicon ca sa aiba elasticitate. Daca va intereseaza subiectul, va pot tine la curent, mai exact sa va spun cat ma tine matrita...
Cu rasina da, e mai greu... am preferat sa ma iau dupa experienta altora si am cumparat tot din state, una care nu miroare deloc, nu e toxica si nu ingalbeneste. Parca n-as risca sa iau 5 kg de rasina fara sa fiu absolut sigura ca e si buna, nu stiu inca, deocamdata experimentez.
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de godeta Mar 28 Feb 2012, 3:33 pm

MoniKozi, minunate lucruri iti ies din maini! Multumiri pentru generozitatea de a-ti imparti sursele cu noi, apreciez foarte mult bucurie

letho pentru o prima incercare de a lucra cu rasina, nu stiu cum ar fi putut sa iasa mai bine, dar am invatat deja cu cata acuratete abordezi fiecare prioect. Felicitari!

Lucrez si eu cu sarma, dar nu la nivelul de maiestrie pe care l-am vazut aici, va arat ce-am mai facut in ultima vreme. In afara de bratara, acele de siguranta si pandantivul le-am postat doar aici:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




godeta
godeta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 123
Localizare : Ici-colo
Data de inscriere : 02/09/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de betymi72 Mar 28 Feb 2012, 6:28 pm

Monikozi,Letho si Godeta superbe!!!au spus tot fetele ca eu am ramas fara cuvinte... love kiss
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de letho Mar 28 Feb 2012, 8:37 pm

Saru'mana pentru cuvintele frumoase, intotdeauna ma stimulati sa mai lucrez cate ceva. Godeta, tare-mi place bratara! Toate-mi plac dar bratara e cea mai cea! Flowers
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de firicel Mar 28 Feb 2012, 9:06 pm

Letho,am rams fara cuvinte!Bijuteriile din rasina imi plac foarte tare,in general si inelul tau ,in mod special!Bratara,chiar ca si pe mine m-a dus cu gandul pt. o clipa la bomboanele Cip si as fi procedat precum prietena ta rade Superbe ambele! aplauze
Godeta,foarte faine toate dar in mod special imi plac acele tip brosa!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de annamaria26985 Mar 28 Feb 2012, 10:15 pm

letho imi place mult bratara, aduce a veselie si a vara !!!!!!!!!
godeta imi place medalionul, sper sa invat si eu odata cum sa imbrac cu sarma
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de bela gio Mar 28 Feb 2012, 10:20 pm

Dar acum pe bune. Nu cumva ai pus bombonele CIP in rasina?
bela gio
bela gio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de letho Mar 28 Feb 2012, 10:28 pm

bela gio, da, sunt bombonele la kg de la magazinul din colt rade
Va mai arat ceva, un boboc de ghiocel

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mar 28 Feb 2012, 11:13 pm

mirat2 Extraordinar de frumos! ura
O picatura de primavara primul !In viata mea nu am vazut ceva mai frumos si mai finut! aplauze aplauze
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de pufoi Mar 28 Feb 2012, 11:29 pm

Merci Letho e mai mult decat superb!!!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XVI - Pagina 8 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XVI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB