Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Asistentul meu la croitorie - manechinul

+74
nicoleta_vls
rivka
olympia
diada
minocu
pavady
adelykitt
ancone
amnro
GABRELA
Steluzza
haute_couture
Kristina
danabekk
mami jeni
denisseby
lorinaoo1
mihaela72
IrisT
bristena
ruca
AlinaAmza
rosita
moni33
Usagy
margot
veniciuc nicoleta
adelina24
elutzamicutza
lushca
dandana
burhohaha
Karina33
delia.r
KanKan
Hamartia
mamiboom
mickyta
tomari
ancab
Giobsy
valentinadof
Uca
deeaz
leonutza69
MagdaMarin
kisslandia
cristina_v
mihamiha
mady85
DanaDC
ileana cosanzeana
milena
mdlupu
scamutza
Daisy
SilviaDumitrescu
chemio
ppisic
RalucaS
clodi
florentina69
geany20062006
Admina
puffetta
ioana soare
degetica
cherie
Clio_Ela
Adriana13
aisha
geany
Buburuza
vilcris
78 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de clodi Mar 29 Iun 2010, 11:47 am

Dupa ce m-am chinuit cateva seri la rand sa imi infig bolduri la spate confused pentru rochia de la concurs mi-am convins si eu sotul sa ma infasoare cu banda ca sa facem manechinul... bine ... daca ar fi fost dupa el era bine sa se inceapa de la gura cu lipitul benzii rade A iesit cu un san un pic mai jos dar e bun Smile Am marcat liniile taliei, bustului, soldului si altele considerate utile cu banda adeziva colorata - se foloseste la izolatul firelor electrice.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pentru umplut am folosit umplutura de la niste perne din acelea de se pun pe jos luate din comert (primite cadou)... arata ca niste scame rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

am botezat manechinul Venus Smile nu pentru frumusetea izbitoare ci datorita lipsei mainilor...la cate ii lipsesc puteam sa ii zic in multe feluri rade
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de IrisT Mar 29 Iun 2010, 12:20 pm

clodi felicitari penru manechin! Eu una nu am curajul sa ma apuc de facut unul...
Ti-a iesit bine si cred ca o sa-ti fie mai usor de lucrat acum cu el... si eu ma chinuiesc cu fixarea la spate si cu infiptul acelor Smile
spor!
IrisT
IrisT
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 115
Varsta : 39
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 24/11/2008

http://perfectiris.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de rosita Mar 29 Iun 2010, 1:38 pm

Clodi super! I; vei pune pe un suport, sau il lasi asa? Eu mai am sa-l ajustez pe al meu pe ici pe colo si sa il imbrac intr-o panza gri pe care am luat-o special pentru asta.
Presupun ca tu nu ai avut dilemele mele legate de latimea umerilor (am pus eu niste intrebari mai sus), ca vad ca i-ai facut direct brate Smile)
Tu ai folosit banda de coletarie, din aceea maro? Ai avut probleme sa stabilizezi taietura pe verticala de la spate? Eu cu asta ma lupt acum, am folosit banda din aceea alba (pentru zugravit, am inteles), si nu pot sa lipesc nimic deasupra ca nu sta nimic lipit.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de clodi Mar 29 Iun 2010, 2:49 pm

O sa aiba si suport in viitor... deocamdata n-am mai avut rabdare sa ma ocup si de suport. Intradevar, eu am folosit banda din aceea maro, o rola intreaga a intrat la manechin si din a 2 rola am folosit la lipituri dupa ce l-am dat jos de pe mine si l-am umplut.
Daca nu se lipeste nimic nimic peste banda aceea pe care ai folosit-o atunci coase-l.... desi nu prea inteleg... tu nu ai mai multe straturi de banda? acelea nu stau lipite intre ele? poate merge cu silicon ...ai incercat sa lipesti?
Am citit si problema cu umerii... pai ca sa fie util manechinul ar fi nevoie sa aiba umerii cat ai tai... oricum si daca intra genul acela de bluza pe el nu poti lucra umerii cum trebuie ... Vezi daca sunt mai multe haine la care ai nevoie de latimea corecta a umerilor decat genul acela de bluza de care ai zis.

aa si apropo de bluzele aste peste cap care intra la limita io m-am lecuit ca am ramas odata blocata intr-o rochita...intrata pe jumatate in rochie, cu mainile in sus si toracele 'sugrumat' si strigand ca din borcan dupa al meu sot sa vina sa ma scoata in timp ce umblam bezmetica prin casa ca nu vedeam pe unde calc.. rade asa ca de acum ori cu largime suficienta, ori cu nasturi.


Ultima editare efectuata de catre clodi in Mar 29 Iun 2010, 2:59 pm, editata de 2 ori (Motiv : completare)
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de rosita Mar 29 Iun 2010, 4:01 pm

Clodi, m-ai facut sa rad cu rochia ta Smile)
Are si manechinul meu locuri unde am suprapus straturile de banda atunci cand m-am lipit de jur imprejur, acolo e ok. Dar la taietura de la spate, unde am venit ulterior si am lipit straturi de banda in timp ce il umpleam, nu sta nici cu pietre. Banda aia alba are o suprafata mai dificila, care nu prea adera la alte lucruri. Am incercat ulterior si cu banda dinaia gri pentru instalatii, care clar e mai lipicioasa, si dupa o zi erau toate fasiile dezlipite. Am crezut ca mor de ciuda. Da, si eu m-am gandit ca ultima solutie e sa-l cos. Cu silicon nu stiu, nici n-am tot ce-mi trebuie deci nu m-as avanta. De maine seara sper sa incep ultimul asalt asupra manechinului si apoi sa-l lansez la apa Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mihaela72 Mier 30 Iun 2010, 1:43 pm

Fetelor,am o intrebare .Am gasit azi la un depozit ,un manechin de croitorie cu suport cu tot ,chiar si cu brate care se detasau .e imbracat in panza ,trebuie putin reparat ,curatat si este pt marimea 40 dupa cum am apreciat eu.Erau dispusi sa il vanda cu 50lei .Ce ziceti merita ?
Cele care ati mai cumparat cam cat cota unul nou/second?
Astept un sfat pt ca nu as vrea sa pierd ocazia asta ,mi se pare ca e convenabil.La ce tb sa fiu atenta cand il iau?
mihaela72
mihaela72
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 17/05/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de rosita Mier 30 Iun 2010, 2:04 pm

Mihaela 72 uite mai jos un citat dintr-o discutie anterioara pe topicul asta (gasesti intreaga postare la pagina 13):

AlinaAmza a scris: A-pros-pros, sotul meu a dat pe bust 20 de lei. daca e cineva interesat, e luat de la un magazin de la Unirii

Acuma nu stiu ce sa zic, al tau avea si brate detasabile, si ce alte acareturi, din ce material o fi facut, poate e mai calitativ. Desi nu stiu la ce ti-ar servi bratele detasabile in croitorie... Cred ca acela era bun pentru prezentat imbracamintea in vitrina. Parerea mea, poate alte fete mai experimentate au alte pareri Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mihaela72 Mier 30 Iun 2010, 2:29 pm

Multumesc pt raspuns rosita.Am citit ce au zis fetele mai sus si ai dreptate ,posibil sa fi fost un manechin de prezentare.Astept pozele de la AlinaAmza sa vad ce a reusit sa faca din manechinul de 20 de lei.
mihaela72
mihaela72
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 17/05/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de margot Joi 01 Iul 2010, 8:23 am

Cred ca bustul cu 20 lei e din plastic, pentru vitrina. Cel cu 50, daca are picior si este apropiat de marimea ta eu spun ca e mai mult decat OK!
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de rosita Sam 03 Iul 2010, 7:10 pm

Manechinul meu:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am vrut sa il pun pe un suport ca sa il pot folosi si pentru fuste si rochii, asa ca am cautat un tub de carton (gasit la depozitul de la Filaret), si un suport vechi de brad de la sora mea. Am folosit metoda binecunoscuta, de a ma imbraca intr-un tricou si a ma infasura cu banda adeziva alba, din aceea pentru zugraveli (pe care, apropo, nu o recomand deloc!, am avut probleme pentru ca n-am putut lipi nimic pe ea ulterior, cum ar fi taietura verticala de la spatele tricoului). Am folosit pentru umplut vata din aceea alba, sintetica, cam 1.5 kg. La baza am decupat un carton care sa sustina vata, si m-am gandit sa ii pun ceva pentru suport si in partea de sus, asa ca am cautat un umeras care sa aiba inclinarea umerilor mei si l-am fixat pe tubul de carton. Am constatat ca sticla de 2L de apa plata Dorna are exact circumferinta gatului meu asa ca am pus-o sus, peste umeras, si e mai inalta decat mi-ar fi placut mie sa o decupez, din cauza carligului de la umeras pe care n-am putut sa-l scot nicicum. Am umplut manechinul de la baza in sus, inchizand taietura de la spate pe masura ce inaintam. Din cauza ca am pus umplutura, practic, in jurul tubului, a trebuit sa am grija sa o inghesui cat mai echilibrat ca sa nu modific centrul de greutate al manechinului.
Din cauza ca atunci cand m-am infasurat in scotch s-au aplatizat sanii, a trebuit sa ii pun o bustiera pe care am ajustat-o cu vatelina. Nu-mi placea cum arata cu bustiera aia peste, asa ca i-am luat tot de la Filaret o panza stretch si l-am imbracat. Liniile albe care marcheaza principalele circumferinte sunt din leucoplast Smile
In concluzie, a fost amuzant de facut, dar am avut mai multe probleme decat m-am asteptat, cele mai multe din cauza benzii adezive. Cred ca mai buna e cea gri, pentru instalatii. Ce sa zic, e stramb la baza, umerii sunt inegali, dar asta e, e al meu si-l iubesc Smile Mai pun cateva poze din timpul procesului:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre rosita in Sam 03 Iul 2010, 7:13 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat greseli)
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de lorinaoo1 Dum 04 Iul 2010, 8:25 am

Frumoase manechinele voastre. Cred ca va e mai usor acum sa ajustati rochite sau bluzite taie
Apropo de problema cu umerii, de care vorbeati pe la inceputul paginii... imi amintesc ca am vazut pe Discovery la How it's made ca ei taie umerii pe verticala si cand imbraca manechinul baga umerii inauntru. Bine, asta ar presupune sa puneti si niste balamale ca sa se miste mai usor umerii. Ar fi o idee Arrow
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de geany Dum 04 Iul 2010, 10:16 am

Eu am manechinul de plastic, cu umeri. Insa nu intamplin probleme cand il imbrac. Il imbrac la fel cum as imbraca eu produsul si anume oblic (umar si gat apoi celalalt umar)... Se imbraca la fel cum am imbraca noi produsul... Daca nici asa nu intra pe manechin, inseamna ca nici pe tine nu va intra acel produs...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de denisseby Mier 11 Aug 2010, 6:28 pm

ma intreb daca merge si cu un mulaj din ghips.....cred ca e mai precis....eu vreau sa iuncerc varianta asta...
kiss
denisseby
denisseby
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : barlad
Data de inscriere : 10/08/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mami jeni Vin 13 Aug 2010, 1:50 pm

Am primit si eu cadou, de la prietenii mei din Germania, un manechin ca cel de care intreaba Rosita .Ii poti modifica dimensiunile cu ajutorul unor rotite aflate in interiorul lui. Are rotite si la bust si in talie si la coapse. L-am folosit o singura data pentru a face tivul la o fusta. Inca nu stiu s-al folosesc asa cum ar trebui, se manevreaza destul de greoi si nu am instructiuni de folosire. Am nevoie de cineva care stie sa-l foloseasca cum trebuie ca sa invat si eu.
Sunte-ti super inventive si super talentate. Am invatat o multime de lucruri noi si nu am parcurs inca toate subiectele forumului.
mami jeni
mami jeni
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de danabekk Vin 13 Aug 2010, 3:37 pm

Jeni, esti bine, nu ai nevoie de intructiuni. Dupa ce ai masuratorile, va trebui sa utilizezi rotitele manechinului pana ajungi la dimensiunea pe care ai masurat-o pe tine sau persoana pentru care vrei sa lucrezi ceva. Un singur lucru pot sa-ti spun - nu poti largi sau stramta complet din o rotita, fara a modifica in acelasi timp si cele care sunt "influentate" de modificarea pe care incerci sa o faci.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

De exemplu, poti strange rotita dintre sani, de doua ori. Ca sa continui, va trebui sa ajustezi si rotita din talie, si pe cele de la axila si pe cea din spate, macar 1 (una) mutare. Asa se regleaza manechinul asta, prin ajustari succesive.

Sper sa te ajute explicatia asta chinuita... rade

Te pupez,
Dana
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de Kristina Vin 13 Aug 2010, 3:40 pm

deci am ramas Shocked
chiar nu stiam ca exista si astfel de manechine,
c-am la ce pret ajung?
multumesc
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de danabekk Vin 13 Aug 2010, 3:48 pm

Sunt undeva intre $150-$200, dar mai au reduceri si atunci mai poti cumpara cu $99, de exemplu... dupa ce l-am luat eu pe al meu, nu am mai cautat...
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de Kristina Lun 16 Aug 2010, 1:03 am

accesibil, multumesc.

am gasit acest site ,sunt mai multe modele.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de haute_couture Joi 09 Sept 2010, 11:59 am

ma bucur ca lucrati cu placere...am deschid o scoala privata de croitorie in bucuresti si o sa facem acolo si manechine..

________________________________________
asa cum m a sfatuit un admin o sa postez citeva sfaturi.
1.metoda cu benzi adezive este rapida si ieftina dar prez dezavantajul ca manechinul se deformeaza dupa desfacere.adica cele doua diametre ale elipsei se modifica imediat si isi revin iar la umplerea cu spuma sau cirpe voi aveti o suprafata constanta dar nu puteti controla volumul manechinului.
SOLUTIE-masurati cele doua diametre ale elipsei obtinute daca taiati manechinul cu un plan orizontal in zona bustului sub sani si in zona soldului.
2.metoda cu ipsos este mai grea de realizat insa trebuie tinut cont de efectul de pompa al bustului cind respirati.


Ultima editare efectuata de catre geany in Vin 10 Sept 2010, 5:26 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
avatar
haute_couture
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/09/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mami jeni Mar 28 Sept 2010, 2:25 pm

Multumesc mult Dana pentru explicatii. Chiar imi folosesc. Eu greseam incercand sa deschid o singura rotita cat mai mult, apoi trecand la alta. Acum am inteles si este foarte usor. Imi cer scuze ca nu ti-am multumit pana acum dar abia astazi am intrat pe forum si am vazut mesajul tau.
Explicatia nu este deloc chinuita

Te pup mult
Jeni
mami jeni
mami jeni
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de danabekk Mar 28 Sept 2010, 3:29 pm

Nici o problema, Jeni. Ma bucur ca am putut sa ajut !! Sa faci lucrusoare frumoase folosindu-te de manechin si sa ni le arati si noua ( pe al meu il cheama Raphael, nu stiu de unde mi-a venit... rade ca doar are boobs...) si ma ajuta...

Pupici!
Dana
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de Steluzza Mar 28 Sept 2010, 8:06 pm

fetele am si eu intrebare.la noi in tara se gasesc manechine reglabile,si cat ar costa?
multumesc.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de GABRELA Sam 09 Oct 2010, 1:15 pm

Super tare manechinul.Eu nu am unul dar pentru inceput am zis ca o sa-mi fac unul.....va las pe voi sa-l botezati
GABRELA
GABRELA
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : hunedoara
Data de inscriere : 13/08/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de GABRELA Sam 09 Oct 2010, 1:15 pm

mai vb cand ii gata wink
GABRELA
GABRELA
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : hunedoara
Data de inscriere : 13/08/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de amnro Sam 09 Oct 2010, 3:06 pm

Balasa Mariana Claudia a scris:fetele am si eu intrebare.la noi in tara se gasesc manechine reglabile,si cat ar costa?
multumesc.

claudia, eu am manechin reglabil (e pozat pe la rochii de seara), l-am luat acum 5 ani aproape si am dat 400 EUR pe el. acum nu as mai da, pentru ca nu e o minunatie asa cum credeam eu, sincer nu prea il folosesc deloc, sigura utilitate este ca pot sa fac poze cu el si sa-l reglez pe masura produselor. in rest... daca lucrezi exclusiv pentru tine mai bine iti faci un mulaj cum ai vazut pe aici iar daca lucrezi pentru cliente, masori tiparele si corectezi la proba.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB