Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyAstazi la 7:16 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

+65
georgeta.prnic
tinap
cld
cosmi
Anuk
pufoi
danielabordei
amoni
feerya
symos
myky7robc
gretty
feliciagl
alinutza_andrei08
andegelia
Marry
godeta
dorina64
trandafiras78
MihaelaT
licuta
denis21
mimiady63
mykya
diada
letho
mariaz_09
Dodo-pui
corina corina
bela gio
alessia2007
Uca
Marilum
lennny
kmn
romaya
zahariaelouise
emi
Chirrox13
claudiana
carmenco
cozma felicia
daniela60
anamaria79"
canadianca50
virginia
violetas
geo
oanapip
samo99ro
crina68
Ramonica
anc@
danniela
iuliana72
aisha
cocav
anasia
CCristinaC
ikuta
SilviaDumitrescu
firicel
valentyna_sweetly
stoy
MagdaMarin
69 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de myky7robc Vin 30 Dec 2011, 11:54 pm

Merci mukt.
eu nu mai primesc anunturile pe email cand se posteaza raspunsuri la subiectele pe care le urmaresc desi casuta e bifata, de ce, nu stiu?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de firicel Mar 03 Ian 2012, 7:54 pm

Nu e gata si de aceea vin sa va cer o parere:ii mai fac ceva salului asta pe marginile valurite sau la capete?Mentionez ca are 175 cm.Initial l-am pus pe 400 ochiuri de lant si mi s-a parut cam lung asa ca am mai desirat 60.Apoi la lucru s-a mai strans si a rezultat lungimea de mai sus.
Deci:mai fac ceva zorzoane pe undeva si CE?
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de crina68 Mar 03 Ian 2012, 7:59 pm

Ce minunăție a ieșit,Firicico!Bravos!În cât timp?
Și că tot ai întrebat, eu totuși i-aș pune pe cele 2 lățimi ciucurei!
Tu fă cum îți place!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de cozma felicia Mar 03 Ian 2012, 8:01 pm

Firicel,este deosebit .Eu as face numai un rand de jur imprejur cu un fir efect ,discret.Sa-l porti sanatoasa.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de firicel Mar 03 Ian 2012, 8:04 pm

Ciucurei din fir simplu?Aaaaaa,scuze,l-am facut ieri si azi cateva ore.
Felicia,fir efect este buclat scratch
Dac aveam dispozitiv de facut ciucuri pomponosi,as fi pus la fiecare colt pe lungime cate un ciucurel din ala.Ar fimers?
Oricum nu am ,asa ca nu e o idee buna...
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de cozma felicia Mar 03 Ian 2012, 8:09 pm

Ma gandeam la fir efect simplu,subtire,bobine anchor(gen lame),sau ceva matasos(tot subtire).
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 03 Ian 2012, 8:25 pm

F. frumos salul Firi. Momentan nu imi vine nici o idee in minte dar si eu asi vedea ceva pus pe capetele lui si niste floricele tot crosetate, albe intr-o parte pe un colt!!! aplauze
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de crina68 Mar 03 Ian 2012, 8:35 pm

Ciucurei din fire lungi, nu pompoane!
Cum vrei tu! hug

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de gretty Mar 03 Ian 2012, 8:37 pm

As vrea sa stiu de ce nu a aparut postarea mea catre firicel!...Totodata am vazut ca, fara contributia mea, a aparut "opreste urmarirea... " de ce? cumva se vrea iesirea mea de pe forum? sa stiu si o fac imediat!


Ultima editare efectuata de catre gretysimonica in Mar 03 Ian 2012, 8:40 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de firicel Mar 03 Ian 2012, 8:45 pm

Fetelor multumesc pentru idei!Fir lame nu am si nici nu am de unde sa cumpar,asa ca ...
Grety,probabil nu ti-a aparut postarea ca nu oi fi dat trimite.Zi ca astept si parerea ta pupi
Si mai vreau pareri si idei kiss Nu-l termin in seara asta Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de mariaz_09 Mar 03 Ian 2012, 8:49 pm

Foarte frumos,draga mea,dar ai avut spor,nu te-ai jucat.Eu am lucrat ca mesterul Manole,cat am facut azi,tot am desfacut!Este superb,ne mai gandim pana mai tarziu.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de betymi72 Mar 03 Ian 2012, 8:50 pm

myky7robc a scris: Merci mukt.
eu nu mai primesc anunturile pe email cand se posteaza raspunsuri la subiectele pe care le urmaresc desi casuta e bifata, de ce, nu stiu?
poate nu ai deschis vreun mesaj...daca nu deschizi nu te mai anunta...vezi ca si scrie..."Primiti acest mesaj deoarece urmariti subiectul "Bijuteriile noastre capitolul XV" pe Lucru de mana. Acest subiect a primit un raspuns de la ultima dvs. vizita. Puteti vizualiza raspunsurile selectind link-ul de mai jos. Nu va vom mai anunta de raspunsuri noi pana nu vizitati subiectul."
foarte frumos salul Firi...eu nu am nici o idee... Sad


Ultima editare efectuata de catre betymi72 in Mar 03 Ian 2012, 8:53 pm, editata de 1 ori
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de Marry Mar 03 Ian 2012, 8:51 pm

Waw,Firicel ce fularrrrrrrrrrr minunat aplauze aplauze aplauze aplauze
Si eu zic sa-i pui franjuri pe latime sau spirale(turturi) crosetate cu o margica la capat.
Felicitari !Ai viteza la crosetat nu gluma bee bee bee
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mar 03 Ian 2012, 9:22 pm

Firicel,super de frumos!Si eu il vad cu franjuri (ciucuri) lungi...impletiti,crosetati...si da,buna ideea lui Marry cu margica! pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de firicel Mar 03 Ian 2012, 9:31 pm

Voi spuneti-va parerile ca eu tre' sa predau netul(copilu'din dotare in vacanta pana duminica asa ca impartim netul Smile ....si tocmai a venit din oras si am negociat cu el sa ma lase pan'la 22.00 Smile )
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de gretty Mar 03 Ian 2012, 9:59 pm

Firicel, scriu din nou parera mea pt fularul tau: e f finut, f bine lucrat si merita ceva deosebit. Dar tu alegi ce-ti place. Eu as "tzese" prin primul si ultimul rand de gaurele, pe latimea fularului, o panglicuta satinata de 0,5-1 cm lata, din culoarea cea mai inchisa a firului, as lasa-o cam de 2-3 ori mai lunga decat latimea fularului.si as strange-o pana s-ar increti de tot fularul la capete. Apoi as face o fundaita dubla ale carei capete le-as lasa sa atarne . Ar fi in voga si ar crea un plus de eleganta fularului si terminatii shic.la capete. Ar fi o idee si cu franjuri obisnuite, dar se mai banalizeaza putin, in orice caz eu zic sa nu pui alt fel de fir, fie el si de matase, ca strica efectul. Parerea mea...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 03 Ian 2012, 10:05 pm

Grety e o idee/propunere interesanta wink eu as zice ca poate sa nu fie in fiecare gaurica, ci asa din loc in loc wink Cred ca ar da bine . Acum sa asteptam pana primeste Firica dreptul de folosinta la net wink sa vedem ce alege rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de firicel Mar 03 Ian 2012, 10:25 pm

Fetilii,stati ca mi s-a mai prelungit nitel timpul rade de folosire a netului.Deci Grety,am inteles treaba cu fundita si-mi place ideea.sa merg maine in oras sa vad daca si gasesc ceva la culoare.
am uitat sa va spun ca il voi face cadou surorii mele ca pe data de 5 ian.e ziua ei de nastere si de Sf.Ion e ziua onomastica.Si are ochii verzi sora mea Smile
Oricum,mai astept pareri .... kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de romaya Mar 03 Ian 2012, 10:30 pm

Minunat salul ,Firicel aplauze
Daca m-as sti la innodaturi ca tine ,asta i-as face la capete -franjuri innodate ,un model simplu intr-o nuanta din fular kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de tinap Mar 03 Ian 2012, 10:53 pm

Firicel foarte frumos salul,imi place mult de tot,si culoarea si modelul!
Eu as incerca sa-i fac un rind simplu(picioruse simple)pe lungime,pe cele 2 laturi cu fir alb.Incearca pe o portiune de 10 cm sa vezi ce efect are.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de denis21 Mar 03 Ian 2012, 11:25 pm

Firicel,fain salul,modelul si degradeul!Firul e degrade sau ai folosit mai multe fire?Ce fel de fir este,cat costa si de unde l-ai cumparat?Vezi ce bine am invatat...lectia,doar am avut o profa buna. wink
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de crina68 Mar 03 Ian 2012, 11:29 pm

Așa fraților,că nu nimeream.....franjuri se numesc!
Ce drăguțe sunteți, nu m-a urechiat niciuna! wink rade

Firicico,dar ce viteză ai.....sunt invidioasă..... hug

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de denis21 Mar 03 Ian 2012, 11:35 pm

Am postat, dar nu mi-am dat cu parerea.Sunt de parere ca ar merge franjuri.Vreau si eu niste...viteza! wink rade
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de firicel Mier 04 Ian 2012, 8:43 am

wooooooow,multumesc rumos pentru atatea idei!Sa vad ce voi incercasi ce va merge!Trebuie sa-l dau gata azi-maine si vreau sa fac si mitene crosetate din acelsi fir.
Denis,firul e pus la In fire sa ne laudam .la pagina 7.
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de anasia Mier 04 Ian 2012, 11:59 am

firicel, mie imi place enorm si asa...e finut si elegant...alize?
desi am pus ochii pe acest model de anul trecut, abia acum mi-am facut curaj sa-l fac..dar nu mai repet experienta rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si o easrfa care se vroia mare...dar nu mi-a ajuns firul
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Saluri, fulare, esarfe crosetate(6) - Pagina 10 Empty Re: Saluri, fulare, esarfe crosetate(6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB