Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

+127
danida
valentinadof
mb09
Adighh
eriliana
cocav
aisha
chandler850
ancamc
violetas
tadok
Cristina Munteanu
mari01
victoria2006
alessia2007
marina40
myky7robc
67dana
mnarcisa
manu7
pufoi
AnaMariaL
b_blondutza18
avramzenoviva
danielabordei
mya21_ro
vickyb
voicu silvia
amoni
tiana
anielle
ivanovici_lili60
dana_ana23
clearence
georgeta.prnic
mimiady63
arianalaura
anamaria79"
cami26
sabinatudor73
ancsemira
jade84
EuIrinuca
cerasela anca
shtefania_g
geo
camelia-vasilica
andegelia
emmancita
liones08
Gabiuta
antonina
yoannacri
danadana19
europolis
teisoara
nicol.riforp
Serban Valentina
Zana Mica
oana87
ninatopor
squirrel
Luncasu Mihaela
lennny
mariah_stc
Karina33
marlen372001
emi
rosita
cozma felicia
Cristache
irish05
daniela60
letho
mihaelavama
ancush
Nicoleta Irimescu
adriataras
Biene
iuliana72
Anusca
ivanoiuadela9
T_mihaela
ioana soare
kmn
Maria51
emilia g.
micheline
tinassyliliana
iozefina
cristina_84
mariaz_09
Andata
MagdaMarin
nanini
ramona75
roxanna
tita ana maria
dicioanacris
anka_gabi
cory74
Uca
rebela26
stoy
24elena
corina corina
miha02
firicel
geta76
norelif
odrina
symos
Giobsy
aba
mykya
Dionisia
Ruth
doraly
canadianca50
loreroli
HERMYNNA
Ana Maria
SilviaDumitrescu
samo99ro
crina68
Anuk
MihaelaT
131 participanți

Pagina 10 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de marlen372001 Mar 13 Sept 2011, 3:02 pm

Biene a scris:Ana Maria pupi multumesc mult de tot! Merci Am reusit sa inchei frumos caciulitele. Esti mereu prezenta cu un sfat, esti tare draguta!
Samo pupi , instructiunile le-am citit si rascitit, dar nu pricep nimic. Inteleg cuvintele, dar nu pricep ce vor de la mine. zid M-a bagat si Ana Maria in ceata cand mi-a spus ca torsadele vor fi in dreapta lucrului, iar eu asa din nimicul ala ce il pricepusem, imi imaginasem ca vin in stanga. Am catalogat modelul ca prea complicat pt mine si l-am pus mai in coada listei.
Si uite asa am ajuns la o bereta care la prima vedere mi s-a parut de nasul meu si cu explicatii clare, dar pana si la asta am nelamuriri. Smile Despre bereta asta e vorba :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si nu pricep nicicum de unde apar clinii aia. Embarassed

America s-a descoperit odata. Nu mai trebuie sa reiei. Iata mesajul de acum 1-2 ani :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
{la mijlocul apginii mesajul meu din 15 decembrie}
Daca nu sunt suficient de clare instructiunile, spune-mi si iti explic din nou.

Spor la treaba !
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de samo99ro Mar 13 Sept 2011, 3:31 pm

Marlen, problema e ca ea vrea sa inceapa de sus. Asa ca trebuie sa inmulteasca, nu sa scada - cum am crezut si eu la inceput.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Dionisia Mar 13 Sept 2011, 3:53 pm

Am facut si eu caciula aceea , de sus se incepe, exact dupa indicatiile lui Marlen, chiar asa arata
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de marlen372001 Mar 13 Sept 2011, 9:51 pm

dragele mele,

ca orice tricotaj se poate incepe ori de sus, ori de jos. eu as incepe prin a o intreba pe prietena noastra nou-venita cat de bine se pricepe.
daca e incepatoare, poate incepe de jos - ca e mai simplu (se lucreaza cu niste andrele simple drepte si are o cusatura la spate).

daca e mai avansata ii recomand sa inceapa de sus.
pentru lucrul de sus (+crescutul...):
am constatat dupa ce am lucrat mai multe berete, ca numarul optim de clini e 8 (deci, cum va spuneam, America a fost descoperita, ce rost are sa ne mai batem noi capul si sa ne opunem valului ?).
se monteaza 16 ochi. andrelele de ciorap (5) sunt obligatorii, din care se face un rand dus-intors si se separa pe 4 andrele (cu a 5a se lucreaza). la final din restul de fir de la montat ochii + 1 ac se inchide perfect cerculetul din varf, sa nu se vada.
se considera 8 clini si ai nevoie de un ac de siguranta sa marchezi inceputul de rand. de acum inainte se lucreaza in spirala. primii clini au cate 2 ochi si se creste numai la inceput de clin. recomand sa se creasca ridicat de jos (fara jeteu) ca sa nu iasa gaurele prea mari. un rand se creste unul nu- marchezi totdeauna inceputul de rand, sa tii socoteala randurilor unde trebuie sa cresti.
la randul unde se creste, ai acum 3 ochi pe clin, si deci cresti numai o data, la inceputul clinului lucrezi cei 3 apoi cresti iar.
apoi peste 2 randuri, sunt 4 ochi pe clin ... cresti la inceput si tot asa. dupa un timp se formeaza locul unde trebuie sa cresti si se vede mai usor.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- am pus poza asta aici ca se vede cum arata locul cu clinii crescuti (desi aici sunt 6 si e o caciula de copil).

vei ajunge la un anume diametru (1+ 1/3 din diametrul capului persoanei) si te opresti din crescut. lucrezi 6-8-10 cm drept si apoi scazi exact invers, pe acelasi fagas, ca sa iasa simetrie.

apoi cand ai ajuns la numarul de ochi corespunzatori diametrului capului tau, te opresti din scazut si faci cca 4-6 cm elastic.

as mai avea multe observatii de facut, dar ma tem ca stam pana maine si e o simpla bereta. Acum se intelege ?

Intre timp, va doresc spor la treaba !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Dionisia Mier 14 Sept 2011, 8:31 am

T_mihaela a scris:Varianta 1.
A doua nu este in nici un caz.
Multumesc de raspuns, Mihaela love
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Karina33 Mier 14 Sept 2011, 8:38 am

Dionisia dupa croitoria si tricotatul pe care-l stiu eu zic ca varianta a doua de tipar ar fi cea adecvata modelului. Aici ai anchiorul ce se termina cu modelul ajurat. Si tiparul de maneca e cel ce se aseaza mai bine. hug
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Dionisia Mier 14 Sept 2011, 9:03 am

Karina, eu vreau un tipar care sa se aseze bine pe corp , dar in acelasi timp o margine bordurata si care neaparat se lucreaza de jos, impreuna cu pieptul, ca nu am andrele circulare asa lungi sa pot monta o banda dantelata pe toata lungimea lucrului
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Karina33 Mier 14 Sept 2011, 9:38 am

Dionisia scaderea de la anchior o faci inainte de bordura. In privinta modelului nu stiu ce sa spun, pare destul de simpla, din scazaturi si jeteuri. Nu stiu daca nu se rasuceste marginea in timp...
Spor la lucru!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Dionisia Mier 14 Sept 2011, 11:16 am

Multumesc de raspuns, da, inainte de bordura as face scaderile, inca nu m-am hotarat care este bordura, asa ca in poza, sau altfel..
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 14 Sept 2011, 11:43 am

draga dionisia,

aici imi scapa ceva. nu-ti faci probleme de tipar (asta-i partea cea mai grea, dupa parerea mea) si iti faci griji pentru bordura. ca sa eviti problema cu nustiu cati ochi pe andrea, iata niste idei :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


si inca :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



bordura o poti face si cu crosetul (ca tot am vazut aici "simbioza croset-tricot" sau asa ceva)
imi pare rau daca sunt mari pozele, dar trebuie sa se vada diagramele de lucru.

spor !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de samo99ro Mier 14 Sept 2011, 11:48 am

Fetelor, daca tot e locul unde putem invata ceva despre tricotat, va recomand folosirea corecta a ceea ce voi denumiti "anchior". Am cautat (pentru reverificare) in DEX si termenul nu exista. Termenul corect este cel din limba franceza "en coeur" (in forma de inima), termen care inca nu a fost calchiat (preluat de limba romana) decat in pronuntare si usor diferit (cu "i" adica).
Pentru exemplificare, iata un site specializat: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de cozma felicia Mier 14 Sept 2011, 12:26 pm

Marlen,multumim pentru diagrame pupi
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Dionisia Mier 14 Sept 2011, 12:42 pm

Multumesc Marlen ,ce idee buna, le salvez love
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 14 Sept 2011, 2:02 pm

mai am destule diagrame, totul e sa stim cum ne putem simplifica viata si sa facem lucruri reusite/ excelente.

cu placere, fetelor !

dionisia : nu stiu de ce iti faci probleme : fa partile de pulover din bucati - ca in diagrama ta (fete, spate, maneci), apoi le cosi. la umar se poate incheia cu crosetul (ca sa nu se vada DELOC) si apoi faci banda de margine, cosand in paralel - ca sa iasa exact de lunga cat iti trebuie si gata ! PAC -PULOVERUL.

Sau si mai bine : faci fetele si spatele, le cosi la umar, montezi ochii de la maneci (vezi aici tutorialul meu : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link])

Acum pare simplu, nu ?

Spor ! Daca vrei sa-mimai scrii, poti si pe privat, cum vrei.
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Giobsy Mier 14 Sept 2011, 2:30 pm

Marlen, bine ai (re)venit!
Ce minunatii ai mai facut?

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de cozma felicia Mier 14 Sept 2011, 2:47 pm

Intr-adevar Marlen,bine ai revenit si asteptam sa-ti vedem creatiile hug
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 14 Sept 2011, 5:40 pm

Marlen bine ai revenit, astept sfaturile si creatiile tale !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de mariah_stc Joi 15 Sept 2011, 12:42 pm

Buna ziua
Imi puteti da o mana de ajutor?ce fir este la acest model?
Va multumesc Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Joi 15 Sept 2011, 12:57 pm, editata de 2 ori (Motiv : schimbat link cu poza)
mariah_stc
mariah_stc
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 30/05/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 19 Sept 2011, 10:34 pm

draga maria_stc,

imi pare rau dar nu se vede nici o poza. nu te putem ajuta decat daca mai incerci sa pui poza din nou.
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de lennny Mar 20 Sept 2011, 9:43 am

Bine ai revenit , marlen! Ma bucur ca esti din nou alaturi de noi.

Fetelor, ce proiecte mai aveti?

Eu as vrea sa-mi lucrez o jacheta tricotata,ca tot vine frigul, dar n-am n-am nici o idee despre ce si cum... va mai urmaresc pe voi poate reusesc sa ma inspir de undeva.

Sa aveti mult spor in tot ce faceti!
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Dionisia Mar 20 Sept 2011, 1:47 pm

te inspira ceva de aici ?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de lennny Mar 20 Sept 2011, 2:04 pm



Dionisia , daca-s pentru mine link-urile, multumesc frumos! Ma apuc de studiu sa vedem daca e ceva ce mi se potriveste. pupi
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Dionisia Mar 20 Sept 2011, 2:30 pm

pentru tine, pentru tine Smile
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de marlen372001 Mar 20 Sept 2011, 2:34 pm

draga lennny,

gasesti zeci de chestii aici
daca ai fi mai specifica : ce fir ai (cat de gros) si ce model vrei, inchis, deschis, etc te-am putea juta mai bine.
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de lennny Mar 20 Sept 2011, 2:59 pm



marlen, esti o scumpa, cum bine te stiu!

N-am cumparat deocamdata firul, am zis mai intai sa ma documentez.
Jacheta o vreau dintr-un fir mai grosut, o culoare mai inchisa si neaparat marimea xxl ...ca sa ma incapa wink .

Multumesc pentru ajutor, in momentul cand o sa optez pentru vreun model va anunt, cu siguranta.

Sa auzim numai de bine!
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 10 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB