Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
RULADA APERITIV EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
RULADA APERITIV EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
RULADA APERITIV EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
RULADA APERITIV EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
RULADA APERITIV EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
RULADA APERITIV EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
RULADA APERITIV EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
RULADA APERITIV EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
RULADA APERITIV EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
RULADA APERITIV EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
RULADA APERITIV EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
RULADA APERITIV EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
RULADA APERITIV EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
RULADA APERITIV EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
RULADA APERITIV EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
RULADA APERITIV EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
RULADA APERITIV EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
RULADA APERITIV EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
RULADA APERITIV EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
RULADA APERITIV EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


RULADA APERITIV

+14
greieras
barbin
MihaelaT
Dorulet
CarmenClaudia
Karina33
ikuta
AlinaJ.Bijoux
iuliana72
julix_2007
Camy
Admina
irish05
tomari
18 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

RULADA APERITIV Empty RULADA APERITIV

Mesaj Scris de tomari Lun 15 Dec 2008, 7:47 pm

Am deschis acest subiect cu o reteta pe care o folosesc atat la sarbatori cat si la diverse ocazii; nefiind pretentioasa poate fi facuta si-n timpul saptamanii fiind f buna si la pachet.
250-300 g mezel-eu de obicei folosesc parizer de pui - eventual salam de sunca sau chiar sunca presata - dupa gust si buget wink
250-300 g cascaval
3-4 oua fierte tari (in f-ctie de marime)
toate ingredientele se taie cubulete ( nu chiar ca la salata de boeuf), se amesteca peste care se sparg 3 oua - din nou se amest + sare, piper, eventual putina boia, toate dupa gust; apoi se adauga 2-3 linguri de faina ptr a rezulta o compozitie clicoasa.
Toata compozitia se asaza in tavi de chec la care folos hartia de copt, dar ung tava inainte cu putin unt sau margarina. Se incinge cuptorul inainte si se lasa 45 min; in functie de calitatea cuptorului e indicat sa se mai urmareasca din cand in cand si in momentul in care incepe usor sa se rumeneasca scoateti tava din cuptor dar si checul din tava cat este fierbinte.
Rulada aperitiv se taie doar dupa racire; se poate pastra la frigider in folie de staniol sau naylon chiar si o saptamana fara sa-si schimbe gustul.
Sper sa va fie pe plac chiar daca e simpla ca si compozitie (cine doreste o poate imbunatati); ptr inceput se poate incerca pana la sarbatori ptr gust.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de irish05 Mar 16 Dec 2008, 3:16 am

cred ca e tare buna! Like a Star @ heaven
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de Admina Mar 16 Dec 2008, 10:52 am

Tomari, eu il stiam numit chec aperitiv dar e acelasi lucru. Trebuie sa subscriu la ce ai zis, e foarte bun si apreciat. Plus ca cine-l manance prima oara e uimit ca nu e dulce :mos:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu am urmatoarea reteta pentru acest aperitiv, o alatur aici. Stiu ca-l aveam facut de mine, cu poze si etape, dar nu le mai gasesc pe netul asta mare.
Ingrediente: 4 oua,150g faina,4 linguri ulei,150ml lapte,1 plic praf de copt,sare si piper si la alegere sunca, cascaval(putin), masline, gogosar in otet, ciuperci, etc. Dar atentie la cantitati sa nu fie prea multe pentru aluatul care iese. In rest, e perfect pentru sarbatori.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de Admina Mier 17 Dec 2008, 11:40 am

Alte idee de aperitiv:

Rulada de cascaval:

150-200g cascaval ras pe razatoarea fina se amesteca cu 1/2 pachet unt la temperatura camerei, se intinde pe o folie de plastic sau folie alimentara. Separat se amesteca 1/4 pachet unt cu 200g pate de ficat(cel mai bine ar fi sa fie facut in casa, dar merge si cumparat), se intinde pasta de ficat peste pasta de cascaval de pe folie. Se taie un ou feliute verticale, se pun si cubulete de gogosar in otet imprastiate peste pate. Se ruleaza cu grija in forma de rulada si se da la frigider. Se taie rece si se serveste imediat(cand am facut poza era scos de multisor din frigi, dar cand e rece arata mai ceva)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Exclamation Sau partea de cascaval mai bine o faceti ca AICI. Este reteta de pe Culinar si iese mai fin decat amestecul de cascaval si unt wink


Ultima editare efectuata de catre Admina in Dum 21 Dec 2008, 11:30 am, editata de 2 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de Camy Mier 17 Dec 2008, 10:27 pm

tomari admina arata super,o sa incerc si eu ,o gramada de bunatati faceti.admina nu am inteles ceva la rulada ,am inteles compozitia ,dar foaia ?din ce este facuta? e cumpaRATA SAU FACUTA DEastept raspuns,mersi mult,
va pupic dulce
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de Admina Joi 18 Dec 2008, 9:27 am

Camy, foaia e cascaval ras fin amestecat cu 1/2 pachet unt, apoi e pateul de ficat amestecat cu 1/4 pachet unt si se pune un strat peste celalalt, se presara restul si se ruleaza.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de julix_2007 Mier 24 Dec 2008, 8:04 pm

Admina a scris:Camy, foaia e cascaval ras fin amestecat cu 1/2 pachet unt, apoi e pateul de ficat amestecat cu 1/4 pachet unt si se pune un strat peste celalalt, se presara restul si se ruleaza.

Reteta asta o fac si eu. Rulez totul in folie pentru alimente. La mine mai are un strat in mijloc, oua fierte si date pe razatoarea cu gauri mici. E usoara si de efect. Cred ca am sa o fac de Revelion.Merci ca mi-ai amintit de ea.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de tomari Sam 27 Dec 2008, 2:29 pm

Asa arata chec-ul aperitiv (rulada) scoasa din cuptor [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
feliata [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Bulete de cascaval

Mesaj Scris de Admina Sam 27 Dec 2008, 5:57 pm

Tomari, mi-ai facut o pofta foame e tare bun checul sarat... As face de Revelion dar fara carne, ca vreau sa pap mult.
Am uitat sa pun reteta de bulete de cascaval. Mama mea a facut o tura pt ziua cuiva drag(cele din poza) si eu am facut de Craciun. Pun ce am folosit eu, dar in principiu le face la fel si mama mea.

Bulete de cascaval

5 albusuri de ou(ramase de la cozonac wink )
250g cascaval
1-2 linguri rase pesmet si pesmet pt tavalit rade
optional 1 cartof mediu

Am ras cartoful pe razatoarea mica si l-am stors bine, am ras peste cascavalul, tot fin. Am pus pesmet din ochi si ceva condimente, sare si piper alb. Am batut albusurile cu telul adaugand un praf de sare si punand vasul pe un vas care fierbea pe foc(tip de la Silvia Jurocvan) si a iesit o spuma tzeapana. Am pus spuma peste cascavalul ras si am amestecat delicat cu telul, cu miscari de sus in jos, sa nu se lase albusul. A iesit o pasta mediu de moale si am format buletele pe rand, tavalindu-le prin pesmet.
Le-am prajit in ulei incins, pana au devenit auri; dar sa nu le inghesuiti in tigaie deoarece cresc, la prajit.
Se mananca oarecum caldute, pe post de aperitiv sau chiar garnitura.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de iuliana72 Sam 09 Ian 2010, 8:19 am

rulada de cascaval am facut-o si eu de revelion.este excelenta.
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 09 Ian 2010, 3:09 pm

tomari a scris:Am deschis acest subiect cu o reteta pe care o folosesc atat la sarbatori cat si la diverse ocazii; nefiind pretentioasa poate fi facuta si-n timpul saptamanii fiind f buna si la pachet.
250-300 g mezel-eu de obicei folosesc parizer de pui - eventual salam de sunca sau chiar sunca presata - dupa gust si buget wink
250-300 g cascaval
3-4 oua fierte tari (in f-ctie de marime)
toate ingredientele se taie cubulete ( nu chiar ca la salata de boeuf), se amesteca peste care se sparg 3 oua - din nou se amest + sare, piper, eventual putina boia, toate dupa gust; apoi se adauga 2-3 linguri de faina ptr a rezulta o compozitie clicoasa.
Toata compozitia se asaza in tavi de chec la care folos hartia de copt, dar ung tava inainte cu putin unt sau margarina. Se incinge cuptorul inainte si se lasa 45 min; in functie de calitatea cuptorului e indicat sa se mai urmareasca din cand in cand si in momentul in care incepe usor sa se rumeneasca scoateti tava din cuptor dar si checul din tava cat este fierbinte.
Rulada aperitiv se taie doar dupa racire; se poate pastra la frigider in folie de staniol sau naylon chiar si o saptamana fara sa-si schimbe gustul.
Sper sa va fie pe plac chiar daca e simpla ca si compozitie (cine doreste o poate imbunatati); ptr inceput se poate incerca pana la sarbatori ptr gust.

Suna bine retata asta!!! Poate am sa o incerc si eu!!!Mie imi place sa fac tot felul de chestii din astea!!!Am si cateva retete, iar daca le gasesc am sa le pun aici!!! wink Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de ikuta Joi 08 Iul 2010, 10:55 pm

Este super rulada aperitiv si rulada de cascaval. Le-am facut si am fost incantata de ele. Dar am gasit o reteta de rulada aperitiv care ma incanta din toate punctele de vedere.Este putin mai mult de lucru cu ea dar chiar merita.
300 grame ciuperci, 300 grame parizel, 5 oua, 1-2 cepe, frunze de patrunjel, sare si piper. Ceapa se taie fideluta,ciupercile feliute si parizelul cubulete.Se caleste ceapa, apoi adaugam ciupercile si parizelul. Se calesc toate bine, si se lasa sa se raceasca. Adaugam frunzele de patrunjel tocate, 3 oua crude, sare si piper dupa gust. Se amesteca bine, se imparte compozitia in doua si se intinde pe 2 foi de napolitane.Dupe ce foile de napolitana s-au inmuiat putin (cam in 10 minute)se ruleaza si se dau la frigider, unde se tin cam 30 minute.Se taie felii de un deget grosime, se dau prin faina, ou, si pesmet si se prajesc.Le servesti ca aperitiv rece.
Pofta buna!
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de Karina33 Mier 23 Apr 2014, 8:39 am

Am vazut mai demult pe la Paprika (cred) o reteta de rulada-placinta ce merge mancata atat calda cat si rece. Am refacut acum de Pasti reteta ca si gustare rece pe langa clasicele salata 'boeuf' cu pui si drobul de miel.
Arata asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] deja taiata in doua pentru a putea fi 'stocata' in frigider
si sectiunea:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aluat foietaj din comert, vreo juma de kil de ciupercute, ceapa verde (am calit ceapa si-am scazut ciupercile, apoi le-am lasat la racit), vreo 600gr de carnati proaspeti si vreo 2-300gr de branza de burduf, un ou pentru uns.

Aluatul l-am taiat in doua, fiecare bucata am franjurat-o pe doua parti (ca la strudele) am pus pe mijloc ciupercile scazute, desupra carnea din carnati si branza de burduf sfaramata. Am impletit franjurii deasupra umpluturii, am uns cu ou si am lasat la cuptorul incins la 180gr vreo 40 de min pana s-a rumenit frumos.

E aspectuasa, gustoasa, rapida, relativ ieftina pentru cata cantitate iese, o recomand!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de tomari Mier 23 Apr 2014, 3:01 pm

Karina multumim de reteta  Merci cred ca duminica o fac pentru pachetul cu mancare al fetei cand pleaca la Cluj, si chiar pentru acasa; eu prefer ciupercile, sotul carnati, fata branza, si uite-asa reteta 3 in 1 impaca (satura) pe toata lumea  hug  .
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de Karina33 Mier 23 Apr 2014, 4:30 pm

Ma bucur Tomari ca ti-am dat o idee! Merge facuta cred in multe combinatii. Oricum ce-am facut eu este adaptarea la materiile prime din jur. Reteta urmarita atunci la tv folosea anume fel de carnati si anume fel de branza, si nici nu mai stiu daca era cu ciuperci...eu nu stau sa notez retele, imi aduc aminte cate ceva ce mi-a placut cand am nevoie de inspiratie.
Acum mi-e pofta de-o mamaliga cu branza de burduf (ca tot mi-a ramas destula) si smantana (si de-asta mai am si se strica daca n-o mancam) dar cred c-o aman pe maine. Diseara scap de friptura de miel adaugand-o la o salata verde (si asa poate termin si eu saptamana asta ce s-a cumparat pentru Paste  zid )
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de CarmenClaudia Mier 23 Apr 2014, 6:06 pm

Karina33 a scris: Diseara scap de friptura de miel adaugand-o la o salata verde (si asa poate termin si eu saptamana asta ce s-a cumparat pentru Paste  zid )

Subscriu la cele scrise de tine. Si eu sper ,ca sotul si copiii mei, sa termine si drobul si friptura de miel. mai raman cu niste oua vopsite, dar cred ca maine cumpar ceva pateu de ficat si le fac oua umplute. De maine incep sa imi storc iar creerii cu intrebarea " ce mai gatesc"?
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de Dorulet Mier 23 Apr 2014, 6:49 pm

Carmen,incearca sa le umpli cu conserva de ton in ulei(se scurge uleiul)si putina maioneza.Sunt excelente(eu mai pun capere si vreo doua hamsii din conserva)
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 23 Apr 2014, 8:05 pm

No, mi-ai făcut poftă, aşa că m-am dus şi-am luat aluat de foietaj, am mărunţit friptura, jambonul ce mai erau în frigider, am tăiat nişte ceapă verde şi usturoi, condimente, un ou bătut şi acum plăcinta-i în cuptor rade  Ciuperci n-am pus că nu mănâncă copila, iar cu brânza nu mă omor eu. Acum să vedem ce-o ieşi. Apar cu poză.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de Admina Mier 23 Apr 2014, 8:36 pm

Ce cosita frumoasa, doamna Karina! Merci si eu de idee, pot sa o fac cu multe branzeturi sau multe legume, sa pap si eu. Arata super!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 23 Apr 2014, 9:09 pm

Gata şi plăcinta mea şi iute să mă laud. Smile
Karina,  hug  pupi 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de barbin Joi 24 Apr 2014, 5:09 pm

Smecherie ruladele voastre. Chiar fac pofta, de-o sa vina fiecare cu cate o poza cu rulada aici. Smile
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de greieras Joi 24 Apr 2014, 5:36 pm

Aluat am si eu in congelator, ma duc sa-i fac de cap ca uite ce bine ii sta gatit.
vad eu cu ce il imbrobodesc!
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de danniela Vin 25 Apr 2014, 10:24 am

Ahhh, deci Mihaela T, asa o sa fac si eu, adun ce e in frigi si cumpar aluatul. Super arata!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de tomari Lun 28 Apr 2014, 12:29 am

Iata cele doua rulade (placinte) recomandate de Karina, facuta de Mihaela si acum ies si eu la raport ca asa m-am laudat; una a plecat la Cluj cu fata iar cealalta a disparut la scurt timp   foame   . Noroc ca mi-am facut mai multa umplutura (asa fac de obicei) sa mai fac o tura, adica doua rulouri.
Karina inca o data multumiri  Merci 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de teisoara Lun 28 Apr 2014, 9:23 am

Super tare !Aluatul e cumparat deja,dar trebuie sa imi iau curaj,nu pot rata asta !sa va priasca wink 
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

RULADA APERITIV Empty Re: RULADA APERITIV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB