Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua impreuna !-10

+41
melus
olympia
laurin
sunflowers
silvia s
Noemi
Floren
dina_dorina
violetas
Admina
Marry
valentinadof
marami
rosita
europolis
bibitu
mnarcisa
ivanoiuadela9
julix_2007
teisoara
ema
arielas
diada
cris69
Adelaida
Gabiuta
MagdaMarin
Giobsy
SilviaDumitrescu
Steluzza
leonutza69
amoni
betymi72
MihaelaT
mihaelavama
AlinaJ.Bijoux
Uca
CCristinaC
Tache Marilena
firicel
samo99ro
45 participanți

Pagina 25 din 31 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de Tache Marilena Sam 06 Noi 2010, 8:13 am

Buna dimineata fetelor!
Amoni , multam de cafea! Dar sa stii ca eu iau si coltul de placinta! rade
Dupa ce-mi servesc cafeaua ma apuc de treaba. Nu spal ca azi nu se spala dar am de facut mancare si curatenie. Este casa mea vraiste!
Va doresc un week-end placut! kiss
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de betymi72 Sam 06 Noi 2010, 9:09 am

buna dimineata la cafea...multumim Amoni!!!sporuri fetelor ca si eu am nevoie!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
P.s. La multi ani sotilor si fiilor si voua!!!(nu neaparat numai celor care se numesc Mihai,Gabriel,Mihaela,Gabriela....) [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 06 Noi 2010, 9:26 am

Buna dimineata!
Si eu incep ziua de azi cu o pauza de cafea. Eu am bagat o masina de rufe la spalat ca nu mai aveau loc in cos. In plus, la mine in casa nu se face nimic pentru morti, astazi. Si apoi, spala masina, laturile se duc pe teava...
La cita treaba am astazi...
Una peste alta, socrela mea e iar la Bucuresti la spital si ne da telefoane ca ei ii e rau si nu se uita nimeni la ea, ca mai bine statea acasa. Si sa-i vedeti si voi pe astia doi, baietii ei cum alearga ca disperatii. Eu inteleg ca e mama lor, dar fraierii nu se prind ca socrela profita de situatie. In fine...
Magda, zici de soacra ta ca merge la Biserica si nu intelege nimic? S-o vezi pe mama, care nu scapa o zi de biserica... daca o intrebi ceva de religie, ceva care ar trebui sa aiba logica, imi zice ca sint o fata rea rade si dispare din peisaj.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de samo99ro Sam 06 Noi 2010, 9:53 am

Mai spun o data buna dimineata la toata lumea. Am mai pus o postare, dar n-o regasesc nicaieri. Sper sa nu patesc ca ieri si sa apara cine stie pe unde. Cred ca am o problema cu browserul. Mai caut si la alte topicuri pe unde am umblat in dimineata asta.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 06 Noi 2010, 10:56 am

Neata dragutelor. Sa aveti un weekend minunat.

Samo poti vedea postarile tale daca intri la profilul tau si in partea dreapta ai sa vezi " Numarul mesajelor: 628 [0.65% din total / 1.09 mesaje pe zi]
Cauta toate mesajele lui deiutza23 :
- Subiecte
- Mesaje"

Alegi mesaje sio gata, toti vedea tot ce ai scris. asta fara sa mai cauti in toate topicurile prin care ai umblat.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de samo99ro Sam 06 Noi 2010, 11:12 am

Mersi pentru idee. Nu m-am gandit la asta. Am verificat. Nu mi l-a inregistrat deloc. Macar n-am facut iar o traznaie.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 06 Noi 2010, 11:22 am

e bine. Oricum orice traznai ai face se rezolva. Si eu am patit de vreo 2 ori sa scriu mesajul si sa nu apara. Am zis ca am facut eu veva si sa sters, nu am dat importanta.
Mai va vine sa credeti ca fiara de fii-mea indca doarme la ora asta?
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de samo99ro Sam 06 Noi 2010, 11:29 am

Trezeste-o. Diseara o sa plangi daca o lasi dimineata sa doarma atat.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 06 Noi 2010, 11:34 am

Nu vrei sa o trezesc si sa o aduc la tine? De fiecare data cand o trezesc e ceva de speriat. Ziua aia e com[promisa. E mofturoasa rau de tto. Acum o las si visez sa o culc diseara direct, sa nu mai doarma la pranz, pe la 7 seara. Oricat m-am chinuit cu copilul asta sa ii fac un program de somn nu am reusit. Vom vedea ceva fi cand va incepe gradinita.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de amoni Sam 06 Noi 2010, 11:53 am

Gata am venit am fost la biserca cu coliva va-m adus si voua sper sa va placa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]acum ma duc sa fac ceva de mincare si ne cafelim mai tirziu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Sam 06 Noi 2010, 7:56 pm, editata de 1 ori (Motiv : Corectat link poza)
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de samo99ro Sam 06 Noi 2010, 11:55 am

Eu iti recomand sa-i schimbi programul inainte de gradinita. O sa-ti blestemi zilele. O sa urasca gradinita numai pentru ca o scoli dimineata. Nu stii ce te asteapta. Eu asa am facut. Sigur ca la inceput a protestat, dar pe parcurs, era din ce in ce mai obosit seara si reuseam sa-l culc devreme. Pana la gradinita, la 8 seara era in pat si lumina stinsa.
Daca acum, de teama ca-ti va face scandal, nu iei masura asta, o sa platesti cam scump mai tarziu. Ca sa fiu putin rea (nu uita, si eu am trecut pe acolo si-ti spun din experienta) as spune ca ti-e cam lene sau ca-ti convine situatia asta. Gandeste-te bine ce vrei: comoditatea ta sau binele copilului. Alege.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 06 Noi 2010, 12:07 pm

Samo crede-ma ca nu este vorba de comoditate. Mi-ar fi mult mai comod sa imi bag copii in pat al 8-9 si eu sa imi vad de ale mele dupa. De cand sa nascut a fost cu alt program de somn fata de ceilati bebelusi. Nu a contat "ritualul " dinaite de culcare, nimic. Daca ii este somn swe culca, daca nnu nu si gata. Am stat si cate 2 ore sa o legan. Am rezistat sa fac asta o sapt jumatate, duap care am cedat. In astea 2 ore urla, tipa, se zbatea si ajungea sa adoarma tot tarziu. A fost si mama pe la mine ii mai multe randuri si a stat mai multe zile si a zis ca o da ea la cale si nu a reusit. eu pot zice nu am atata experianta ca ea care a crescut 5 copii.
Ai sa razi de mine, dar copilul asta stie ce vrea. ie e somn doarme, iie foame cere de amncare, nustau cu rugaminti dupa ea. Trebuie sa recunosc ca imi e mai usor sa o las asa pentru ca am inteleg mult ma i
bine cu ea. Cand sta pana tarziu ne jucam citim, cand era cald iesiam la plimbare.


Gata! v-am pupat. Ies afatra ca e asa de frumos. Me vedem mai pe seara. kiss
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de Karina33 Sam 06 Noi 2010, 1:26 pm

Am trecut sa va salut si eu!

Dimineata am fost si noi la cimitir cu detoate si apoi m-am apucat de gatit pentru casa. Si m-a sunat cineva si-am iesit sa beau o cafea-vorbita in apropierea casei. Hai sa vedeti si voi cu ce fete frumoase m-am vazut azi:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Va pup si va urez plaja placuta! Aveti grija sa nu va ardeti prea tare!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Sam 06 Noi 2010, 3:16 pm

Chiar că e fff cald afară. Acum am venit şi eu cu stefi de la plimbare şi a adormit buştean . Narcisa câţi ani are pustioaica ? Eu am reuşit să l dau pe brazdă pe stefi . În fiecare seara se culca pe la 11 - 12 . Chiar dacă stingeai becul el mergea prin pat şi trebuia să stau după el. Acum îl culc la 9.30 maxim 10, se trezeşte la 7 dimineaţa mănâncă , de la 10 la 11 doarme , apoi ieşim la plimbare şi doarme acum de la 3 la 5 după care ieşim iar afară. Dacă nu mă ţin după el nici el nu vrea şi e toată ziua marait , îl legăm pe picioare ţipa se da jos dar mai ia şi câte una la fundulet şi se linişteşte apoi. Dacă nici acum când sunt mici nu i putem dresa mai târziu nici atât. Aveam o colegă a cărei fetiţa avea 3 ani şi niciodată copilul ăla nu dormea , zicea că nu vrea şi părinţii o lăsau în pace . Dar nu vă daţi seama cum arăta eu m am speriat când am văzut o prima dată . . . Avea nişte cearcăne adânci şi negre sub ochi se vedea clar că e fff obosită şi era şi foarte nervoasă.
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de firicel Sam 06 Noi 2010, 3:39 pm

Salutare,salutare pupi E foarte frumos si la mine afara Smile M-am trezit de dimineata si am facut ceva treaba acasa,am bagat o masina la spalat,am fost la piata si apoi am plecat la tara sa o ajut pe mama sa imparta.Asa frumos a fost afara incat dupa ce am terminat de impartit,am mancat la soare Smile Am venit acasa ca mai am ceva treaba mop si sa mai bag o masina cadoar pomana s-a facut la mama la tara nu aici.Cat beau o cafea cu voi ,va si citesc,tot ce s-a postat de dimineata pana acum kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de Gabiuta Sam 06 Noi 2010, 5:07 pm

Intr-adevar o zi superba de toamna tirzie.Am fost si eu la cimitir pentru o pomenire si apoi o plimbareala prin parc.
Cismigiul arata minunat .......... Cool .Sa tot fi stat Smile


Ultima editare efectuata de catre Kyky in Sam 06 Noi 2010, 5:09 pm, editata de 1 ori
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 06 Noi 2010, 5:08 pm

Karina33 a scris:Am trecut sa va salut si eu!

Dimineata am fost si noi la cimitir cu detoate si apoi m-am apucat de gatit pentru casa. Si m-a sunat cineva si-am iesit sa beau o cafea-vorbita in apropierea casei. Hai sa vedeti si voi cu ce fete frumoase m-am vazut azi:
Ete la ea norocoasa! pupi
Sa va fie de bine intalneala si ma bucur cand vad ca se tot intalnesc fete de pe forum.

Uitai...Ziua buna!

Azi am avut din nou curs, serifu a fost dadaca si menajera, mi-am festit unghile, acu butonez un pic si deseara mergem la ziua cumnatei. wink

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de europolis Sam 06 Noi 2010, 5:12 pm

He he, si eu termin mancarea de export si o "tai" la petrecere wink
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 06 Noi 2010, 6:13 pm

Buna seara!
Eoropolis ce petrecere? Iar petrecere? Mereu petrecere?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 06 Noi 2010, 6:21 pm

Gata. Am ajuns si eu acasa. A fost asa fe frumos afara, o vreme superba, toate parcurile pline.
Acum merg sa fac repede ceva de halit, o mamaliguta cu branza si smanta, si cu o palincuta langa. Si mai am foarta putin la vesta si as verea sa o terminin seara asta.

Pai Silvia tu nu stii ca o tine tot intr-o petrecere wink mai ales de cand a venit copilu` acasa.

Adela fii-mea face 2 ani la sfarsitul lunii. Ea doarme, isi face orele de sommn dar nu cum vreau eu, sau mai bine zis cum ar trebui. Intr-un final am sa o scot eu la capat cu ea.

fug sa pun de mamaliga pofta
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de Tache Marilena Sam 06 Noi 2010, 7:15 pm

Pofta buna Narcisa! Chiar ca mi-ai facut pofta si mie de mamaliguta cu branza. Maine merg in targ sa caut branza de burduf.
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 06 Noi 2010, 8:25 pm

Buna seara,acus vin si eu pe la voi ca toata ziua am alergat.
Dimineata la cumparaturi.Cand iesim in parcare isi aduce amunte Vio ca nu am cheltuit bonul cadou de 20 de lei primit data trecuta zid si ma shot un pic.
Apoi acasa mai trebuia la mesteri adeziv.
Descarc cumparaturile,le asez,hranesc putin copii si plec iar.
Pun ambii copii in masina si dute la adeziv.
Pe drum ne oprim la o nepoata a soacrei sa-i lasam hainutele mici de la fata,ca si-a adus aminte soacra ca nepoata-sa are fetita mica.
Acolo sta si fratele soacrei, care i-a dat cu act casa lui, fetei la care statea si fara clauza de habitatie si intretinere si acum asta ii da mancare odata pe zi .
Ii promite Vio ca il ducem la alta fata a lui, la vre-o 40 km departare.
Asa ca am venit acasa si am taiat-o iar spre un sat din comuna Manesti.
cam pe unde a intarcat mutu iapa.
Stam ce stam si pe la 6 ajungem si noi acasa.
Copii deja dormeau in masina.Pe Marius lam pus direct in pat si acum sforaie.
Iar fata a mai stat putin de a mancat si dupa ce a plecat Vio la un prieten(cel care ne lucreaza la casa)sa il cinsteasca(ala pe el,ca sta la 3 case distanta)am culcat si eu fata si-mi fac de cap pe net.
Zilele astea ii incep lui Marius o vestuta tricotata sa-i tina de cald la mijloc la gradi iarna asta.
Abia astept.
Cum luni e sarbatoare abia marti o voi incepe.
kiss

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de firicel Sam 06 Noi 2010, 8:42 pm

ia te uita meniu tras la indigo:Mnarcisa,mamaliguta cu branza si smantana,Marlen cica se duca si ea sa caute branza de burduf iar eu,inainte sa intru aci,am pus de rade mamaliguta si am scos din frigider branza si smantana Smile Dar copilul meu vrea si cartofi prajiti ametit asa ca ma duc sa "prestez "cativa cartofi ca cica lui nu-i tin de foame ceea e v-am povestit in schimb,cartofii foame sunt cei mai satiosi zid Si m-am saturat de curatat cartofi..............Dar ce sa fac ,doar nu las copilul sa plece nesatul in oras rade
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de samo99ro Sam 06 Noi 2010, 8:52 pm

Firicel junior, nu e voie cartofi prajiti seara. Asta se cheama "junk food". Interzis. Da-i ceva mai usor seara, ca nu moare de foame.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de firicel Sam 06 Noi 2010, 8:55 pm

eeeeeei,parca nu stiu!dar la el incepe o seara tare luuuuuunga:merge la o onomastica in avans,apoi intr-un club la un karaoke,asa au timp sa se digera pana in zori cand s-o culca rade si avem inainte:mamaliguta cu branza si smantana rade
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna !-10 - Pagina 25 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna !-10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 31 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB