Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

+60
firicel
LYNDA
iuliana72
geany
corilex
carmenco
happy accesories
CCristinaC
cris69
carmenush
SilviaDumitrescu
mihaelavama
ral
europolis
Ramonica
Angelica18
Dobri Ionela
violetas
ncoroleac
mnarcisa
lorexa1987
manus marioara
Eva
violeta25
ClaudiaM
chocolate
cocav
Adelaida
julix_2007
melus
Anuk
kittygreeneyed
adelykitt
codruta-cosmina
denis21
Medi
adelina24
Uca
lorinaoo1
Marry
aidaalex
MihaelaT
bibitu
iuli.b
Roxanne
wonderful_leave
Ioana Stanciu
betymi72
rdelia
aba
Nicoleta Irimescu
datsun
silvisor
lotus nufar
AlinaJ.Bijoux
Giobsy
anc@
Iulia40
samo99ro
ioana soare
64 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de ClaudiaM Sam 28 Aug 2010, 5:39 pm

salut,eu sunt noua pe aici.Am niste modele de semne de carte si coperti crosetate,daca va intereseaza.Sunt in engleza,in format document,dar pot sa gasesc site urile de pe care le am luat si sa pun link uri.Eu am facut 3 semne de carte si le-am facut cadou si ies foarte dragut.Dar nu stiu la ce subiect sa le pun.Puteti sa ma ajutati?Merci!
ClaudiaM
ClaudiaM
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 31
Localizare : Gorj
Data de inscriere : 27/08/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de violeta25 Sam 28 Aug 2010, 5:45 pm

claudiam sigur ca ne intereseaza Laughing asteptam semnele de carte!! bucurie
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 325
Varsta : 43
Localizare : navodari
Data de inscriere : 09/11/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de Eva Sam 28 Aug 2010, 5:48 pm

Claudia, poti pui link-urile [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]! Multumim!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de ClaudiaM Sam 28 Aug 2010, 6:06 pm

Oare nu ar fi mai bine sa le pun la resurse si link-uri pt crosetat?Cred ca le pun acolo.Ce ziceti?
ClaudiaM
ClaudiaM
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 31
Localizare : Gorj
Data de inscriere : 27/08/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de Eva Sam 28 Aug 2010, 6:33 pm

Pai, daca apesi pe cuvantul "AICI" din mesajul meu precedent la Resurse si link-uri pentru croseta ajungi! Smile Acolo e bine!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de ioana soare Sam 28 Aug 2010, 6:39 pm

Chocolate e foarte frumoasa gentuta, dar e pacat sa stea asa, sa nu-si pastreze forma de tub. Nu cred ca apretatul va rezolva problema. Cel mai bine ar fi sa descosi captuseala si sa aplici o intaritura super tare flexibila, sau o panza de plastic.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de ClaudiaM Sam 28 Aug 2010, 6:44 pm

Acum am apasat si am vazut ca ma ducea acolo Smile multumesc
ClaudiaM
ClaudiaM
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 31
Localizare : Gorj
Data de inscriere : 27/08/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de chocolate Sam 28 Aug 2010, 8:37 pm

Ioana, poate că o să fac asta într-o zi, acuma în puţinul timp liber vreau să mai termin nişte proiecte începute Smile
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de manus marioara Sam 28 Aug 2010, 9:35 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] croseta nu stiu daca o sa iasa pozele e o geanta crosetata[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre manus marioara in Sam 28 Aug 2010, 10:06 pm, editata de 1 ori
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de betymi72 Sam 28 Aug 2010, 9:37 pm

au iesit pozele Smile...e draguta geanta ta!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de lorexa1987 Sam 28 Aug 2010, 10:15 pm

Foarte draguta gentuta. Am o nelamurire totusi, ce-i faci sa-si pastreze forma?

Daca tot ati deschis "parada", va arat o "verzatura" ca sa compensez pentru ca nu am avut timp sa termin geanta pentru concurs (inca neterminata!!! desi concursul a trecut de mult
zid
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu sunt atat de incantata de rezultat, incat nu mai imi vine sa o daruiesc! rade Scuzati calitatea pozelor, sunt facute cu telefonul caci aparatul e plecat departe!
hug
lorexa1987
lorexa1987
helper
helper

Numarul mesajelor : 36
Varsta : 36
Localizare : pe malul Dunarii
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de manus marioara Sam 28 Aug 2010, 10:33 pm

Are 2 sculuri de mohair in ea rade trebuia sa iasa altfel dar asta e,si a ta e foarte frumoasa.Eu am facut-o pt vanzare ,ma duc la un targ cu lenjerii.mai am una dar nu e terminata.D-ati si voi un pret cam cat e o geanta crosetata?scuze de intrebare ca nu trrebuia sa o pun aici.Mi-a intrat 2,5 bobine de rosu dar le-am lasat cu gura mirat2 pe toate cunostintele.Seara dupa ce termin cu cusutul nu pot sa stau degeaba si mai d-au cateva rinduri,laceva acolo
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de Anuk Dum 29 Aug 2010, 9:07 am

Sa le purtati cu placere fetelor, foarte frumoase gentute. Asta imi place mie aici ca sunt modele diferite, culori deosebite. kiss
Anuk
Anuk
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 42
Localizare : Ghe. Lazar, Il
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de ioana soare Dum 29 Aug 2010, 1:41 pm

Offf, o sa ziceti ca sunt carcotasa si o sa ma faceti cu ou si cu otet:(((
Dar
Chocolate nu e pacat de munca si de timpul tau sa te grabesti si sa termini indiferent cum, doar ca sa termini? Cine te alearga cu celelalte proiecte?
Pe cuvant daca inteleg, se poate totusi sa mi se traga de la mama care mereu imi spunea "mai bine putin si bun decat mult si prost". Ea se referea la mancare si la imbracaminte, dar eu am extrapolat ideea. Acum sa nu ma intelegi gresit, gentuta e foarte frumoasa, culoarea imi place la nebunie, dar nu e terminata. Intarita si avand forma pe care trebuie sa o aiba, ar fi senzationala.

Marioara idem:)) crezi ca cine va purta geanta o va purta cu doua sculuri de mohair in ea? Iar portofelul si cheile le va tine in buzunar?

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de manus marioara Dum 29 Aug 2010, 8:10 pm

OFF Ioana are captuseala si buzunar pt chei si tel iar daca bagi ceva in ea sta automat pt ca lateral are 2 patraturi cusute si sta.oricum,am pus sculurile sa stea la poza(sic)ca nu statea altfel atarnata de sifonier.POzele le-am facut cu tel lu cumnata mea si n-am vrut s-o cicalesc prea mult ,,fa-mi si asa ,si asa si in alte feluri''in interior are un buzunar cu fermoar .Vreau s-o vand nu sa se holbeze lumea la ea si atat ,sa fie utila. kiss
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de chocolate Dum 29 Aug 2010, 8:44 pm

Dupa atatea apostrofari cred o sa desfac geanta si o sa incerc sa-i pun o intaritura mai teapana Smile

Desi ma ia groaza stiind cum am incheiat-o de greu si cu cate improvizatii Smile

Dar ma simt cu musca pe caciula ca ma grabesc mereu la sfarsit sa termin cate ceva si atunci reusesc sa stric Smile
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de iuli.b Dum 29 Aug 2010, 9:48 pm

ptr marioara manus;pune-i pretul de 65 ron sa poti negocia;oricum geanta arata foarte bine,daca are captuseala fermoar e vandabila;clientele se uita la detalii
iuli.b
iuli.b
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 107
Localizare : galati
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de samo99ro Dum 29 Aug 2010, 10:27 pm

chocolate a scris:Dupa atatea apostrofari cred o sa desfac geanta si o sa incerc sa-i pun o intaritura mai teapana Smile

Desi ma ia groaza stiind cum am incheiat-o de greu si cu cate improvizatii Smile

Dar ma simt cu musca pe caciula ca ma grabesc mereu la sfarsit sa termin cate ceva si atunci reusesc sa stric Smile
Choco, daca atunci cand vrei sa lucrezi ceva te gandesti la toate detaliile pana la sfarsit, la modul in care vei rezolva fiecare din etapele proiectului, n-o sa mai patesti asa ceva.
Pune - de la inceput - la un loc toate materialele si uneltele pe care le folosesti si vei vedea ca nu mai sari peste nici o etapa. Putina organizare iti trebuie. Asta-i secretul.
La urmatorul proiect fa cum ti-am recomandat eu si sa-mi spui dupa aceea cum ti-a iesit.
love
Si nu te grabi. Mai ales la final. Inainte de a finaliza, revezi ceea ce ai facut, sa nu-ti fi scapat ceva, apoi incheie lucrul.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de manus marioara Lun 30 Aug 2010, 9:30 am

Samo esti foarte ordonata,eu sunt mai imprastiata ,e valabila si pt mine treaba.Iuli mersi de pont ,chiar nu aveam nici o idee,dar ma gandesc sa plusez ,cam 80 de lei ,pt ca e munca nu gluma.Voi ce ziceti e prea mult? Scuze de off topic
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de silvisor Lun 30 Aug 2010, 12:02 pm

Marioara, 80 lei cred ca este mai bine, nu uita ca este si unicat!
silvisor
silvisor
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : iasi
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de chocolate Lun 30 Aug 2010, 2:44 pm

Cred că am reuşit. Ce ziceţi ? Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Încă ceva Smile Eu aş fi vrut cordonelul acela să fie tot sub forma unui tub, sper că mă înţelege careva ce vreau să zic, dar nu am stiut cum să fac. Poate mă îndrumă cineva Smile

Şi... mulţumesc că m-ati împins de la spate să-mi termin gentuţa Smile
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de Giobsy Lun 30 Aug 2010, 3:07 pm

Chocolate, pentru a realiza un snur tub, incepe pe un lant de 5-6 ochiuri (sau cate crezi, pt ca snurul sa ajunga la grosimea pe care o doresti). Uneste capetele lantului si apoi lucreaza circular (mereu in acelasi sens) picioruse simple, fara sa scazi sau sa cresti, pastrand numarul de ochiuri. Te opresti cand "tubul" ajunge la lungimea dorita.
Daca tubul este prea "moale" si nu are tinuta sau daca se lungeste la purtat, il poti asigura cu un snur cordelina, cumparat din mercerie. Bagi cordelina in interiorul tubului cu ajutorul unui ac de siguranta si-i cosi capetele pe geanta odata cu capetele tubului.
Spor!

PS: Gentuta ta este foarte frumoasa, mai ales acum, cand are tinuta.
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de Uca Lun 30 Aug 2010, 3:12 pm

Chocolate, acum e mult mai frumoasa.
Cu ce ai intarit-o?
Am si eu una din sfoara pe care trebuie sa o captusesc, dar tot nu e suficient pentru tinuta.
Mersi.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 30 Aug 2010, 3:16 pm

Ooo, asa da, e super! aplauze aplauze
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de samo99ro Lun 30 Aug 2010, 4:26 pm

Si daca-i mai aplici si o floare in culori de toamna si o frunza....
O splendoare. Dar e foarte frumoasa si asa.
Dar..... mi se pare mie sau e tricotata? Iar sunt carcotasa? Embarassed
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5) - Pagina 5 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB