Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

+45
Aditza
Serban Valentina
Deliria
Steluzza
Gabiuta
elena_florescu
Aghata
canadianca50
natasaSV
kristadesign
firicel
mykya
Tache Marilena
stoy
Lucia.BlueFlower
lemnaru rodica
CCristinaC
pand_ora77
ladybird
daiana25
Ramonica
Iulia40
Uca
iuli.b
aba
Nicoleta Irimescu
m.m.
Admina
Ana Maria
MihaelaT
lotus nufar
martahoti
ema
silvisor
danadea
betymi72
tomari
europolis
myky7robc
dandana
adelina24
greieras
samo99ro
SilviaDumitrescu
crochetedaccessories
49 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de ladybird Mier 29 Dec 2010, 9:17 am

Cred ca a venit doar in sufletul meu pentru ca afara ninge.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Deliria Mier 29 Dec 2010, 6:01 pm

Ce frumosi sunt fluturasii!!!! aplauze aplauze aplauze aplauze aplauze aplauze aplauze aplauze aplauze
Deliria
Deliria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 43
Localizare : Arad
Data de inscriere : 04/01/2010

http://blue-deliria.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Aditza Joi 06 Ian 2011, 5:16 am

In primul rand, multumesc fetelor pentru ca m-ati mai invatat ceva! Flowers
Am incercat sa imi fac mana cu niste florice simple. Dar nu mi-au iesit 2 identice. Asa ca m-am hotarat sa le pun cate doua, sa nu se observe diferentele. E mai greu de observat asa.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
O suveica am luat-o din Obor cu 5 lei. Am intrebat vanzatoarele daca au si s-au uitat patrat la mine. Norocul meu a fost ca am vazut-o in vitrina si am cerut. Imi venea sa rad. Adica ai in magazin si nu stii ce e aia? Habar aveau ce este si pentru ce se foloseste. M-am dus a doua oara sa mai iau una dar nu mai aveau in vitrina. M-am chinuit sa le explic ce vreau, dar n-am avut cu cine. Data viitoare iau suveica dupa mine sa le arat ce doresc. Ideea este ca am intrebat la 10 mercerii cred-nu numai din Bucuresti- si nu a stiut nimeni despre ce vorbesc. Vroiam ace. Pana la urma am luat ace pentru cusut papusi, dar nu le-am testat inca.
Spor!
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de dandana Joi 06 Ian 2011, 10:01 am

pai alea sunt acele ca in romania nu am auzit sa gaseasca cineva altceva
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de greieras Joi 06 Ian 2011, 10:34 am

Buna dimineata.Aditza vreau sa te intreb : chiar din magazinul Obor adica de la merceria aceea din stinga intrarii din fata sau din bazarul de linga primarie?
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de ladybird Joi 06 Ian 2011, 10:44 am

Aditza Foarte frumos setul.
Eu am gasit naveta in Kaufland si de curand am vazut si in Cora.
Am incercat si eu sa lucreaz cu naveta dar, exact ca si la tine Aditza, nu mi-au iesit la fel. Nu putean sa controlez tensiunea firului asa ca lucrez numai cu acul.
Acele sunt acelea de la papusi si le-am tocit putin la varf ca sa nu ma intep.
Sa stiti ca si in afara sunt la fel acele dar sunt pe dimensiuni, adica mai subtiri sau mai groase.
Daca veteti pe undeva diverse grosimi dar la lungimi in jur de 10-15 cm va rog sa ma anuntati.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Joi 06 Ian 2011, 11:04 am

Am incercat si eu cu naveta, dar nu-mi merge mana. S-a obisnuit deja cu acul si merge mai bine si mai repede. Si chiar mai egal.
Am mai facut un semn de carte: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dar nu este modelul original. L-am facut mai scurt si in rest i-am adaugat codita cu franjure.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de ladybird Joi 06 Ian 2011, 11:06 am

Ce-mi place fluturele Smile .
Trebuie sa-l incerc si eu.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Joi 06 Ian 2011, 11:25 am

Descarca originalul de aici
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de ladybird Joi 06 Ian 2011, 11:25 am

Multumesc.
Merci
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Joi 06 Ian 2011, 11:53 am

Cu placere. Eu folosesc (atunci cand ma apuc sa fac ceva) originalul ca atare, dar il si modific uneori, dupa cum imi vine in momentul acela. Adica ma inspir, nu copiez. Imi place chestia asta. Ar trebuie sa-mi fac niste note, ca sa tin minte. Dar le fotografiez oricum pe toate. Am mai facut o bratara, pe care n-o s-o postez asa cum am facut-o, dintr-un motiv absolut personal. O sa fac alta, alta culoare si o s-o pun pe aceea. O sa-mi fac un set si o sa-l postez. Modelul original, e fara margele. Dar a iesit mai dragut cu margele.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Aditza Joi 06 Ian 2011, 12:08 pm

dandana a scris:pai alea sunt acele ca in romania nu am auzit sa gaseasca cineva altceva
Acelea nu sunt drepte. Sunt mai groase la ureche. Nu am vazut ace speciale pentru asa ceva, dar ma gandeam ca au aceeasi grosime de la un capat la altul, sa nu se forteze lucrul.
greieras a scris:chiar din magazinul Obor adica de la merceria aceea din stinga intrarii din fata sau din bazarul de linga primarie?
Din magazinul Obor. Pe culoarul principal pe la jumatate cred, faci la dreapta si mai mergi putin. Este cea mai mare mercerie din Obor. Este mai simpla decat cea din Kaufland, dar e buna. Mie una imi place. Este foarte comoda. Asa arata:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ladybird a scris:Aditza Foarte frumos setul.
Eu am gasit naveta in Kaufland si de curand am vazut si in Cora.
Am incercat si eu sa lucreaz cu naveta dar, exact ca si la tine Aditza, nu mi-au iesit la fel. Nu putean sa controlez tensiunea firului asa ca lucrez numai cu acul.
Multumesc! Floricelele sunt cu acul-un ac obisnuit si l-am pilit in varf. Lantul este cu naveta. Am luat si din aceea din Kaufland, dar inca nu am testat-o.
Samo99ro foarte frumos fluturasul. Merci ca ai impartasit atatea scheme cu noi! Esti o scumpa! kiss
Spor!
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de ladybird Joi 06 Ian 2011, 12:13 pm

Aditza e parca mult mai simpla.Trimis PM.
Vezi ca si ace sunt la Kauflan si Cora. Sunt doua ace intr-un set si sunt mai lungi fata de cele obisnuite.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de dina_dorina Joi 06 Ian 2011, 12:18 pm

Fetelor,vreau si eu un ac pentru "needle tatting" insa la noi nu se gaseste si nu stiu de unde sa fac rost asa ca vreau sa va intreb daca vreuna dintre voi este dispusa sa ma ajute si pe mine putin love Va roooooogggggggggg...........
Poate cineva sa-mi trimita cu ramburs prin posta sau sa-mi spuneti daca il pot comanda online? love pupi
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de ladybird Joi 06 Ian 2011, 12:39 pm

Uite aici:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Admina sper ca este in regula daca am pus link.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de dina_dorina Joi 06 Ian 2011, 1:09 pm

Multumesc mult ladybird hug .Nu cred ca se supara Admina wink
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de ladybird Joi 06 Ian 2011, 1:12 pm

Daca nu poti sa achizitionezi on line am sa incerc sa te ajut eu.
Stiu doar ca la magazine sunt mai scumpe.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Joi 06 Ian 2011, 10:14 pm

Pentru cele care s-au hotarat sa inceapa sa invete aceasta tehnica, dar si pentru cele nehotarate, iata un video care va invata floarea de baza. Foarte importanta.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Tot acolo mai gasiti si altele ceva mai avansate dar necesare. Spor la invatat!
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Admina Vin 07 Ian 2011, 12:03 am

Si cu folosirea navetei, poate e o "chichita" in tensionarea firului cu mana:


Si o intrebare, se folosesc numai fire de bumbac sau si mai lucioase? Banuiesc ca se lucreaza mai usor cele de bumbac. Am cochetat cu ideea, dar ma tem ca nu o sa am rabdare. Neutral La croseta cu nr. 2,5, ma iau cu mainile de cap...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Vin 07 Ian 2011, 2:05 am

Stiu. Dar asta implica mana stanga. Firul se tensioneaza cu degetul mijlociu de la mana stanga. Si eu nu reuseeeesc...

Dupa ce "ti-ai facut mana" pe bumbac - cu care e mai usor de lucrat - poti folosi si matase. oricum, sa ai grija ca firul cu care lucrezi sa nu fie foarte rasucit. Se imbarliga usor si trebuie sa ai tot timpul grija sa nu se incurce si sa nu faca noduri. Daca e mai putin rasucita se lucreaza mult mai usor.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de ladybird Vin 07 Ian 2011, 11:10 am

Am studiat putin tehnica cu naveta si am gasit doua moduri de lucru diferite.
Si anume:
1. Cand Ds se fac cu ata de pe mana
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
2. Cand Ds se fac cu ata de pe naveta
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Eu am lucrat numai cu Ds facute cu ata de pe naveta. O sa incerc si cealalta metoda sa vad ce iese, dar numai maine ca azi e sarbatoare.
Voi cu care metoda ati incercat?
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Vin 07 Ian 2011, 1:21 pm

Eu am incercat cu prima, ca pe aia am gasit-o pana acum. O sa incerc, tot maine, si cealalta tehnica. Daca merge...
Acum, pana maine cand puteti lucra, va dau de "lucru"... cu ochii. Pentru cine vrea sa invete. Sunt linkuri si pentru lucrul cu acul, si pentru cea cu naveta:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de diada Sam 08 Ian 2011, 12:49 am

Bratara de la Samo, multumesc din suflet, imi place tare mult. Si semnul de carte pentru prietena mea a mers la suflet!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de myky7robc Sam 08 Ian 2011, 8:27 pm

F frumoasa bratara.E si cu pietricele transparente?
Felicitari samo si s-o porti sanatoasa, diada. ura
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de diada Sam 08 Ian 2011, 9:18 pm

Da, da, e cu pietricele transparente, imi place maxim, se pare ca a fost pe aceeasi lungime de unda cu mine!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 11 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB