Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

+45
Aditza
Serban Valentina
Deliria
Steluzza
Gabiuta
elena_florescu
Aghata
canadianca50
natasaSV
kristadesign
firicel
mykya
Tache Marilena
stoy
Lucia.BlueFlower
lemnaru rodica
CCristinaC
pand_ora77
ladybird
daiana25
Ramonica
Iulia40
Uca
iuli.b
aba
Nicoleta Irimescu
m.m.
Admina
Ana Maria
MihaelaT
lotus nufar
martahoti
ema
silvisor
danadea
betymi72
tomari
europolis
myky7robc
dandana
adelina24
greieras
samo99ro
SilviaDumitrescu
crochetedaccessories
49 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Mar 27 Iul 2010, 10:38 pm

Hai sa va dau un link sa vedeti ce vreau sa fac. Sunt doua modele. Una din chestii - anklet corsets - se pune doar in jurul gleznei. Cealalta se prinde si de degetul mijlociu de la picior. Ambele sunt frumoase. Le dau eu de cap. Iata adresa:
Needle Tatting And Other Nonsense
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de martahoti Joi 29 Iul 2010, 12:28 pm

Buna fetelor,
Ma numesc Marta. Si eu am ca pasiune crosetatul de tip frivolite sau tatting. Imi place foarte mult, de cand am descoperit-o nu ma pot opri din confectionat. Mereu caut modele noi( pe internet se gasesc destule informatii si surse de inspiratie). Eu confectionez cu acul simplu si imi iese destu de bine zic eu. O sa postez o poza cu cate ceva facut de mine. Am observat ca in Romania nu prea se practica aceasta arta.Mi-ar placea sa dicut cu cei interesati despre asta.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aici inca niste poze [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ca sa va inspirati
wink


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Joi 29 Iul 2010, 2:13 pm, editata de 6 ori (Motiv : inlocuit link cu poza...postari fuzionate)
martahoti
martahoti
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/07/2010

http://www.martishkafashion.blogspot.com

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de lotus nufar Joi 29 Iul 2010, 3:09 pm

foarte frumosi Marta eu a-si vrea sa invat aceasta tehnica nu stiu de unde sa incep. kiss

Albumul tau este special ai lucruri deosebite. love
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Joi 29 Iul 2010, 11:08 pm

Cateva instructiuni de baza pentru tatting:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 29 Iul 2010, 11:16 pm

Martahoti, pentru ca ai ster ca am fuzionat postarile si completarea mea cu rosu in care te trimiteam sa citesti REGULAMENTUL, ai avertisment.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Dum 01 Aug 2010, 10:43 am

Iata ca ma tin de promisiune; set pentru Alexandra.
Colier, cercei, bratara, glezniere (ankle corsets).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Ana Maria Dum 01 Aug 2010, 12:03 pm

Lucrezi exceptional de frumos, samo! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Cata migala! Sa le poarte cu placere!
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Dum 01 Aug 2010, 12:13 pm

Ana Maria a scris:Lucrezi exceptional de frumos, samo! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Cata migala! Sa le poarte cu placere!

Multumesc. Dar, dupa ce te obisnuiesti, nu e greu deloc. Problema este sa inveti cat sa strangi firul, ca sa nu iasa prea larg sau prea strans si sa nu mai poti trage acul prin ochiuri. Pe urma, viteza cu care pui firul pe ac pentru a face nodurile vine de la sine. Astea le-am facut in doua zile, dar nu de dimineata pana seara. A, problema principala insa este sa inveti de la inceput cum se leaga firele ca sa nu se rasuceasca lucrul aiurea. Asta e foarte important.

Alexandra inca nu stie ca i le-am facut. Azi vin copiii la noi la masa (ca in fiecare duminica) si i le dau. Abia astept sa vad ce zice...


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Dum 01 Aug 2010, 12:15 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare text)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Admina Dum 01 Aug 2010, 12:45 pm

Samo, eu vreu sa vad ceva poze, cu ele purtate. Merci Imi plac mult, toate si sunt foarte curioasa cum stau "corsetele de glezne". Eu as vrea o zgarda/ choker lucrat dupa tehnica aceasta. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Dum 01 Aug 2010, 4:22 pm

Descarca documentul asta:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
sau pe linkul dat mai sus de martahoti
Poti sa dai si cautare pe Google: tatted choker necklace.


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Dum 01 Aug 2010, 4:35 pm, editata de 2 ori (Motiv : Completare text; corectura termeni)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de betymi72 Dum 01 Aug 2010, 8:38 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Samo m-ai lasat fara cuvinte!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de m.m. Dum 01 Aug 2010, 9:51 pm

brandemburgurile se fac cu aceasta tehnica? As vrea sa fac si eu.
m.m.
m.m.
helper
helper

Numarul mesajelor : 67
Varsta : 56
Localizare : undeva in sud
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Dum 01 Aug 2010, 9:54 pm

Brandemburgurile se fac ca si nodurile chinezesti.
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de europolis Dum 01 Aug 2010, 10:25 pm

Samo....fara cuvinte sau in cuvinte....jos cu palaria, o calc si-n picioare, mama ei de palarie Flowers Flowers Flowers si unu din buchete, s-a ofilit de invidie pupi
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Dum 01 Aug 2010, 11:16 pm

europolis a scris:Samo....fara cuvinte sau in cuvinte....jos cu palaria, o calc si-n picioare, mama ei de palarie Flowers Flowers Flowers si unu din buchete, s-a ofilit de invidie pupi
kiss
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Lun 02 Aug 2010, 8:46 am

samo99ro a scris:Iata ca ma tin de promisiune; set pentru Alexandra.
Colier, cercei, bratara, glezniere (ankle corsets).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Felicitari doamna ! Flowers
Eu doar colectionez metode de lucru Smile Inca nu am avut ambitia sa le pun pe toate in practica! Deci am ce invata de la dumneavoastra pupi Cred ca e prima data cand astept iarna cu nerabdare si atunci o sa va calc pe urme Smile
hug
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Lun 02 Aug 2010, 11:44 am

Felicitari doamna ! Flowers
Eu doar colectionez metode de lucru Smile Inca nu am avut ambitia sa le pun pe toate in practica! Deci am ce invata de la dumneavoastra pupi Cred ca e prima data cand astept iarna cu nerabdare si atunci o sa va calc pe urme Smile
hug
Nici o problema. Eu am strans in ultima vreme foarte multe materiale. Si tutoriale, si modele cu explicatii sau/si diagrame, si imagini pur si simplu. Dupa ce m-am obisnuit sa lucrez dupa text si diagrama, am observat ca pot citi si o imagine. Urmarind modelul, se poate observa de unde incepe si unde se termina. E putin mai dificil la unele, pentru ca, fiind mai complexe, nu sunt facute dintr-o singura bucata, ci din mai multe care se unesc undeva. Ei, aici trebuie sa fii atenta sa vezi unde si cum se prind unele de altele. Insa, pe masura ce exersezi, asta vine de la sine. Iti trebuie putina imaginatie si ceva mai multa atentie. Dar nu e imposibil. De exemplu, am o imagine pentru o anumita pereche de glezniere (ankle corsets - nu stiu cum sa le spun altfel in romana) pe care o studiez acum pentru ca vreau neaparat sa le fac. I-au placut foarte mult Alexandrei (prietena fiului meu) si vreau sa i le fac. Setul pe care l-am lucrat acum este tot pentru ea. I le-am dat ieri si a sarit in sus de bucurie. E pe stilul ei si-i sta bine (stii tu: rock, motoare, etc). O sa-si puna singura toate chestiile acelea de prins, pentru ca si ea face bujuuri, dar din margele si alte chestii si are incuietori si agatatori de toate felurile.
Deci, cand te hotarasti, contacteaza-ma si facem cumva sa-ti transmit materiale, dar trebuie sa facem transferul pe Skype, mail... Vedem noi. Unele sunt foarte mari si site-urile de transfer nu prea le suporta. Imi ia destul de mult sa stau sa le sparg in mai multe dupa ce le-am pus la un loc.
Si te rog nu-mi mai vorbi cu dv. Aici suntem intre prieteni, nu? Ce conteaza varsta?
pupi
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de adelina24 Lun 02 Aug 2010, 1:20 pm

Ce frumoase sunt samo !
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de martahoti Lun 02 Aug 2010, 2:58 pm

Merci pentru link-uri samo, chiar mi-au fost de folos, am experimentat Victorian type. Foarte interesant.

Eu recomand pentru cei care vor sa invete sa faca tatting urmatoarele tutoriale:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] -aici inveti sa faci nodul principal
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] -inveti sa faci picot-ul
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] -inveti sa inchizi un cerc
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] -inveti sa legi 2 inele
martahoti
martahoti
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/07/2010

http://www.martishkafashion.blogspot.com

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Lun 02 Aug 2010, 3:25 pm

martahoti a scris:Merci pentru link-uri samo, chiar mi-au fost de folos, am experimentat Victorian type. Foarte interesant.
Ma bucur ca ti-au fost de folos. E important sa ai de unde pleca. Apoi, din link in link sau dand cautare pe cuvinte-cheie, faci ca mine. De vreo luna si jumatate ma cheama Google. Am trecut de la cautat modele pentru croset si tricot la tatting si hairpin lace. Cand imi obosesc ochii, trec pe Google. Am cateodata 10-15 tab-uri deschise in paralele. Intru intr-un site, din ala in altul si tot asa.
rade
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de lotus nufar Mier 04 Aug 2010, 9:58 pm


Am invatat si eu in doua zile tehnica de baza si asta a iesit

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

pentru inceput eu sunt multumita.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us




kiss kiss kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de aba Mier 04 Aug 2010, 10:01 pm

Ti-au iesit foarte bine. Felicitari.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de iuli.b Mier 04 Aug 2010, 10:06 pm

mie imi par tare finute si delicate,mult mai diafane decit crosetate,oricumarata foarte bine
iuli.b
iuli.b
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 107
Localizare : galati
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de myky7robc Mier 04 Aug 2010, 10:18 pm

Va multumesc martahoti si samo.
Fetelor,efectiv m-am delectat si m-au incantat filmuletele si imaginile(primele au si o muzica care efectiv relaxeaza).
Eu am inceput ceva ceva de genul acesta cu fir angelica dar cu ac obisnuit,insa nu am stiut cam cat fir sa trec prin urechiusa acului si a trebuit sa inchei asa.Avand in vedere ca e prima tentativa cu asa o tehnica deosebita,eu sunt incantata.Oricum nu ma opresc aici sigur.
Ma simt aici ca intr-o familie si parca nu mai pot sa citesc ceva fara sa intru si aici, ca altfel parca imi lipseste ceva care imi umple sufletul.

Va kiss
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de lotus nufar Mier 04 Aug 2010, 10:48 pm

Merci doamnelor ,merg la munca ,imi place mult noua jucarie ete cum zice Mihaela o placere sa asculti muzica de pe tutorialele puse de Marta kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 3 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB