Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

+26
pufoi
Andronie Roxana
corina corina
tinassyliliana
roxana096
Nicoleta Irimescu
marlen372001
estera_str
ginab
feliciagl
Felicia2
MihaelaT
Gabyx
ciresicca
Admina
dina_dorina
SilviaDumitrescu
julix_2007
Ana Maria
aidaalex
DANIELA.I
alinutza80
Buburuza
cris69
irish05
arime
30 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de ginab Joi 03 Dec 2009, 12:56 pm

MIE IMI PLACE ACEST MODEL ....DACA MA POATE CINEVA AJUTA SA-L FAC....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ginab
ginab
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Localizare : Galati
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de estera_str Dum 27 Dec 2009, 8:54 pm

Uau, imi place la nebunie combinatia de rochie + blezer ce ai postat aidaalex. M-a socat intr-un cuvant. Ii o piesa minunata. si eu vreau sa imi fac ceva asemanator, dar nu stiu sa crosetez. O sa caut ceva material asemanator cu ceva modele, poate imi iese si mie aproape ca in imagine. Imi place foarte mult
estera_str
estera_str
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : arad
Data de inscriere : 20/11/2009

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de marlen372001 Dum 27 Dec 2009, 11:55 pm

ginab a scris:MIE IMI PLACE ACEST MODEL ....DACA MA POATE CINEVA AJUTA SA-L FAC....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

te rog sa te uiti la explicatiile de la "Invatam sa tricotam II" - unde a intrebat altcineva de un bolero cu aceasta croiala, dar fara modele.
daca insisti te ajut sa descifram modelul. spune-mi numai.

te sarut - marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de ginab Lun 04 Ian 2010, 2:00 am

Sigur ca as dori tare mult sa ma inveti modelul...imi place la nebunie! Esti draguta tare! Ma uit peste tot ...am invatat destul de multe din momentul care v-am descoperit! Sunteti cu toatele minunate cu maini fermecate!
ginab
ginab
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Localizare : Galati
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Vin 02 Iul 2010, 11:55 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de roxana096 Sam 12 Mar 2011, 12:39 am

Eu am tone de poze cu ce as vrea sa fac si nu reusesc.Din lipsa de timp, din lipsa de materiale. Anul asta am vrut sa-mi fac un palton mai deosebit si am colectat poze cu duiumul

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Unele modele sunt prea incarcate dar forma si unele detalii sunt bune de inspiratie. Mi-am brodat un palton cu flori din lana in stilul ultimei flanele, a iesit superb . Stiu ca a trecut sezonul dar..omul gospodar isi face..primavara palton, ca daca il incep acum pana la iarna poate ma hotarasc si o fi si gata
roxana096
roxana096
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 99
Varsta : 47
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 28/07/2009

http://artizanart.blogspot.com

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de tinassyliliana Sam 09 Apr 2011, 7:35 pm

Foarte dragute paltoanele. Imi place foarte mult in special cel negru brodat cu flori bucurie ... este superb
tinassyliliana
tinassyliliana
helper
helper

Numarul mesajelor : 76
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2011

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de corina corina Lun 08 Aug 2011, 11:41 am

Super idei pe aici !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de Andronie Roxana Vin 02 Mar 2012, 10:29 am


Puteti va rog sa ma ajutati cu acest model.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Andronie Roxana
Andronie Roxana
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Varsta : 43
Localizare : valcea
Data de inscriere : 12/10/2010

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de pufoi Vin 02 Mar 2012, 10:50 am

Roxana eu am pus modelul si diagrama.
te descurci ?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de mariaz_09 Vin 02 Mar 2012, 11:07 am

Foarte frumos,dar si destul de greu de lucrat,in sensul ca trebuie multa atentie.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de kitty_1973 Vin 02 Mar 2012, 11:13 am

Eu sunt fericita posesoare a unui asemenea pulover, doar culoarea difera putin. L-am cumparat dintr-un second-hand! Am sa incerc sa-l pozez! Oricum, nu cred ca as reusi sa-l tricotez... nu inteleg cateva simboluri din diagrama! zid
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de violetas Vin 02 Mar 2012, 1:07 pm

e foarte frumos, si eu l-am ochit mai demult, dar imi scapa niste simboluri. Poate ne sare in ajutor Ioana.
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de Andronie Roxana Dum 04 Mar 2012, 10:14 pm

Pufoi multumesc pentru diagrama ,dar poti te rog frumos sa imi descifrezi simbolurile.Inteleg cateva din ele dar nu sunt sigura. Multumesc. Smile
Andronie Roxana
Andronie Roxana
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Varsta : 43
Localizare : valcea
Data de inscriere : 12/10/2010

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de myky7robc Dum 04 Mar 2012, 10:20 pm

finditele alea din simboluri nu stiu ce inseamna.
e f frumos plovarul, e deosebit.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! - Pagina 2 Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB