Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

+13
lora17
miki72
Roxy
alessia
deiutza23
dana_mi16
ivanoiuadela9
juliennej
ana_bela
avr_dana
andreea_2008
crixuta
arime
17 participanți

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mier 29 Sept 2010, 12:11 am

Julie, sper sa te simti mai bine Smile, astept cu nerabdare vizita ta la doctor.
Ma duc maine la interviu sa vad daca pot sa imi stabilesc o intrare in firma acolo spre finalul concediului meu, nu am ce pierde daca merg la interviu.
Cu Andrei ies in fiecare zi, si daca e urat afara, momentan inca mai sunt zile frumoase si profit de ele.
Daca nu am chef sa ma tarai cu carut, catel, purcel, il iau pe Andrei in brate, si la cateva zeci de metri de bloc e un parculet unde ma asez intr-un leagan si ne relaxam amandoi Smile.
Legat de dieta, gata, de luni m-am apucat serios ca prea m-am porcit in ultima vreme, manacam ce-mi voia inimioara, inclusiv pizza si dulciuri Smile. Noroc ca nu m-am ingrasat...am tot oscilat, si acu cand m-am apucat eram cam tot pe acolo de unde incepusem....
Da pana nu slabesc nu ma mai opresc, gata! lucru
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mier 29 Sept 2010, 12:19 am

bravo ,cris.o sa reusesti cu dieta.

bafta la interviu.sa fie bine si sa ti dea jobul mai incolo cind esti gata cu concediu.chiar, cit mai ai?un an?

e fain ca poti iesi cu andrei..defapt e bine si pt el..Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mier 29 Sept 2010, 12:32 am

Pai concediul e de 2 ani. Practic in februarie 2012 ar trebui sa ma intorc. Dar as vrea sa imi schimb jobul si probabil va trebui sa incep mai devreme sa caut.
Noapte buna
Fug la somn Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Mier 29 Sept 2010, 9:34 am

Neata la toata lumea.
Scrisesem un mesaj, dar piticotul a apasat pe ceva si s-a dus totul.
Spuneam ca eu sunt prin zona, va citesc, dar mai greu cu postatul ca nu ma lasa Iannis. E calare pe tastatura (ca acum) si mi-e tare greu sa scriu. Cand se culca el, nu mai sunteti voi si tot asa.
cris, sa ai bafta la interviu si sa fie asa cum ai planuit tu. Oricum, astia 2 ani trec asa de repede si puiul creste. Mie nu-mi vine sa cred ca Edy mai are putin si merge la scoala.
Juli, sotul e actionar majoritar la o firma ce repara motoare si subansamble de motoare si fiindca e societate pe actiuni cam e nevoie de jurist. In plus mai are si ceva litigii, asa ca am de lucru, deocamdata.
O sa vreau si eu sa merg mai departe si sa dau admitere pentru barou, doar sa-mi gasesc avocat care sa ma ia stagiar si sa nu ceara asa de multi bani.
In Ro e invers, in loc sa te plateasca ei, ii platesti tu.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mier 29 Sept 2010, 10:20 am

Neata fetelor Smile
Merci Ana, nu stiu ce inseamna bafta de fapt....
Doar sa obtin o promisiune ca ma au in vedere pt mai tarziu, era nasol chiar sa le zic ca nu ma duc sa vb cu ei. Cine stie.....
Ieri am mai primit un tel, pt un job in Bucuresti. Ia-ti apartament si du-te dupa aceea sa stai in chirie acolo....Desi jobul suna bine....
Stii, cand cauti, parca nu gasesti nimic. SI dupa ce am ramas insarcinata am mai primit telefoane de la o firma pe care o aveam si eu in vedere.
Sa nu te oftici?!!??
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mier 29 Sept 2010, 1:23 pm

ziua buna.

cris- cum a fost interviul? acu e nasol sa va mutati dupa ce ati umblat atita dupa apartament..mie nu mi-a placut bucurestiul.sa nu se supare andrica, dar nu mi-a placut...cel putin de cite ori am fost acolo, era aglomerat,murdar, oameni nepoliticosi...imi aduc aminte cind am mers pt viza, luasem taxiul si nu mai stiu unde m-a lasat nenea ala...si a trebuit sa intreb pe cineva unde e nu stiu ce strada..am intrebat o doamna, dar mi-a raspuns asa arogant si nici nu-mi daduse informatia de care aveam nevoie...nu stiu,in ardeal,in cluj, pe oricine ai intreba unde e o starda, isi fac timp sa se opreasca si sa te ajute...adica asa era.sper ca e tot asa.am fost f dezamagita de" experienta" bucuresti...:D oricum, de cite ori am calatorit acolo, tot exepriente din astea am avut..poate s-o fi schimbat...

ana-e bine ca ai unde lucra. asta cu, tu trebuie sa platesti un avocat,n-am inteles-o niciodata. atunci tu pe ce traiesti??

o zi frumoasa si usoara va doresc:)
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Mier 29 Sept 2010, 1:25 pm

Asa se intampla intotdeauna.
La fel si eu am patit. cand cautam un job, nu se gasea, domnule, si cand am ajuns sa lucrez ca jurist, au curs si posturile, numai ca nu imi mai trebuiau mie Smile
deciziile astea sunt tare greu de luat. Eventual pentru postul din Bucuresti cere si locuinta. Sa-ti suporte ei cheltuiala asta. Arunca pastila sa vezi ce zic. wink

L.E. Juli, asa e in Ro, ca sa te ia un avocat stagiar, trebuie sa ii dai mita. In mod normal nu ar trebui sa se intample asta.
Eh, nici mie nu imi place Bucurestiu (Andrica si Arime va rog sa nu va suparati, voi nu sunteti bucurestence pupi) cam din aceleasi motive. Pe de-o parte ii inteleg pe oamenii de acolo. E viata muuuult mai dura si asta te inaspreste.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mier 29 Sept 2010, 6:49 pm

Julie, nu prea se pune problema de Bucuresti, ca nah....doar n-o sa ma mut acolo, plus cu cumnata si soacra in coaste, dar in principiu e bine sa nu ratezi nicio ocazie ca nu stii de unde sare iepurele.
N-am mai apucat sa va scriu, ca asta mic a avut o noapte si o zi agitate, la interviu m-au tinut 1 h si jumate, ca am ajuns extenuata acasa si sotul super agitat ca era plin de treaba si venise de la servici sa stea cu cel mic.
Mai apoi cand am ajuns am iesit la plimbare si i-am dat de mancare lui Andrei, acuma l-am adormit, si n-am mai apucat sa va scriu. Sunt extenuata, mai ales ca Andrei nu mai adoarme la san si trebuie sa il plimb in brate, mi-a terminat azi coloana.
La interviu a fost muuuult si cu multe intrebari, cu situatii ipotetice, cu ce ai face daca, cu ce ai facut in situatiile x, y, z, in principiu destul de porfesionisti si as gestiona de capul meu un intreg departament, asta imi place pt ca ma dispera sefii aia idioti care n-au nici jumatate din creierul tau sau freaca toata ziua menta, si iti mai stau si pe cap. La salariu am cerut mult si sa vin de la anu` la ei....ma indoiesc ca in combinatia asta le va placea de mine in continuare Smile.
Acuma sa vedem...sper ca nu mi-am inchis de tot poarta la ei, daca nu eram cu Andrei ma duceam la ei fara sa negociez salariu, nimic....
Cand am iesit de la interviu, 6 apeluri ratate de la sot, m-au sunat si de la cealalta firma sa stam de vorba, da le-am zis sa ma sune alta data, ca tre sa ajung la Andrei, sotul nu stia cum sa iasa mai repede pe usa.
Acuma m-a sunat probabil sa imi zica ca va intarzia, dar sunt asa de obosita ca efetiv nu mai stiu unde l-am pus acu cateva min cand l-am adormit pe Andrei, asa ca am zis ca mai bine vin sa va povestesc, nah ca m-am descarcat Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mier 29 Sept 2010, 8:34 pm

cris,bafta multa.cine stie ,daca te vor, o sa accpete conditiile tale.daca nu,o sa mai gasesti tu joburi.
de ce nu o chemi pe mama ta la voi citeva zile sa te mai ajute cu andrei.poate asa te-ai mai odihni si tu si sotul tau.
ai grija de tine ca nu e bine nici sa te supra-solicitezi...
oricum mai ai un an,asa ca ai vreme de gasit si joburi.
pe mine m-a sunat doctorita si mi-a zis ca mi-au venit analizele si ca am anemie si ca vrea sa-mi ia singe iar.e grav asta?eu nu o pot suna,dar o suna ken acuma ca el e tot acasa,racit..
sper sa nu fie nimic grav..sint cam speriata pina vb el..Sad.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mier 29 Sept 2010, 9:56 pm

Julie, nu e nicio problema daca ai anemie, stai linistita, probabil iti va da vitamine.
Nu e nimic anormal. Numai ca tre sa lucrezi la resursele din corpul tau pt ca bebe ia de la tine, chiar daca tu nu ai in alimentatie tot necesarul. De asta te trezesti cu deficiente.
Ca sa te reglezi cu anemia, ai nevoie de acid folic (din asta ar trebui sa iei la sarcina oricum) si vit B12, iar pt asta tre sa papi carne(ficat), produse lactate, oua si fructe de mare.
Oricum, intreaba medicul ce iti recomanda, si ce ar trebui sa contina alimentatia ta pt a fi totul ok. Eu am incercat sa pap si peste in timpul sarcinii, cica pt inteligenta copilului, multe fructe, si tare am senzatia ca in momentul in care poftesti la ceva, iti lipseste din corp ceva anume ce se gaseste in alimentul respectiv. Eu de ex era sa fac moarte de om pt un anans bun si dulce Smile.
Cu mama la mine,,,,,nu prea ma relaxez oricum, Andrei nu sta mult timp cu altcineva, la noi e inghesuit, mai tare ma enervez. Poate cand o sa ma mut la spatiu mai mare va fi mai usor.
Doar am stat 1 sapt la maica-mea, dar am venit mai obosita acasa, ca ea sa faca de mancare, nu aveam tot necesarul ca acasa, fara patut, si pe Andrei nu-l puteam lasa nicio secunda nesupravegheat....
Poate ai vreun pont, dar Andrei al meu face figuri si in carut, si in patut nu prea vrea sa stea, si e foarte nasol, uneori tre sa il las sa planga ca sa ii pot face mancarea....mi-e frica ca e foarte atasat de mine si ca va suferi foarte mult cand va fi sa ma intorc la servici, iar dupa 2 ani de obisnuita....Iar eu nu cred ca as putea sa suport sa il las plangand in urma mea, ma termina chestia asta Sad (probabil si de la piticii mei ca m-au lasat ai mei la bunici si veneau f rar sa ma vada)
Culmea e ca el e un copil sociabil, sta la straini in brate in general, zambeste la toata lumea....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mier 29 Sept 2010, 11:58 pm

cris,asa-i cu anemia..a vb ken cu asistenta si sint sub limita inferioara a normalitatii.:(i-a zis sa maninc carne rosie + alte chestii pe care oricum le maninc.adevarul e ca nu ma omor dupa carne.peste maninc,fructe la fel, nuts de toate felurile..

incearca sa-l iei cu tine in bucatarie cind gatesti.el vrea doar sa te aiba in cimpul lui vizual tot timpul..si faptul ca zimbeste si merege la oameni in brate,e un semn bun,de stabilitate emotionala pt el.
ia-l in bucatarie, da-i ceva de facut care sa-l tina ocupat,sau lasa-l sa mearga in 4 labute,daca a inceput.sau vb cu el in timp ce faci mincarea.spune-i ce faci,cum o faci..ca sa -ti auda vocea.asta il va calma.pune-l pe o paturica in bucatarie,jos si da-i o minge legata de ceva pe care sa o poata impinge cu piciorusele,sau un carusel din ala de care poate trage.sau agata o esarfa de ceva si lasa-l sa prinda franjurii..astea sint chestii care o sa-l tina ocupat.
sper sa mearga..noapte buna
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 30 Sept 2010, 12:15 am

juliennej a scris:cris,asa-i cu anemia..a vb ken cu asistenta si sint sub limita inferioara a normalitatii.:(i-a zis sa maninc carne rosie + alte chestii pe care oricum le maninc.adevarul e ca nu ma omor dupa carne.peste maninc,fructe la fel, nuts de toate felurile..

incearca sa-l iei cu tine in bucatarie cind gatesti.el vrea doar sa te aiba in cimpul lui vizual tot timpul..si faptul ca zimbeste si merege la oameni in brate,e un semn bun,de stabilitate emotionala pt el.
ia-l in bucatarie, da-i ceva de facut care sa-l tina ocupat,sau lasa-l sa mearga in 4 labute,daca a inceput.sau vb cu el in timp ce faci mincarea.spune-i ce faci,cum o faci..ca sa -ti auda vocea.asta il va calma.pune-l pe o paturica in bucatarie,jos si da-i o minge legata de ceva pe care sa o poata impinge cu piciorusele,sau un carusel din ala de care poate trage.sau agata o esarfa de ceva si lasa-l sa prinda franjurii..astea sint chestii care o sa-l tina ocupat.
sper sa mearga..noapte buna

Nici in bucatarie cum mine nu sta, in pun in carut si ii dau diverse obiecte.
Isi pierde repede rabdarea si incepe sa planga. La mine spatiul e f mic, si nu am unde sa il pun pe jos. Plus ca holul e exact langa, totul e gresie si faianta si e prea rece, plus mai mult praf de la intrare.... Sad
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Joi 30 Sept 2010, 12:34 am

greu asa,daca n-ai unde-l pune..in carut, ziceai tu si mai demult ca nu sta nici la plimbare...probabil nu-i place sau e inconfortabil pt el.
daca il pui in carut si vb cu el tot timpul,nu sta?adica..na..ii zici"mama face mincare"is ce faci tu acolo..el vrea doar sa te vada..carutul e ca o delimitare intre voi..inca un pic ,cris si va mutati in casa noua si o a fie mai usor,mai mult spatiu si atunci o sa fie si el mai ok..
nu stiu ce alte idei sa-ti dau..doar daca iti iei un sling din ala si gatesti cu el,dar cred ca e greut si nu-i confrotabil pt spatele tau...sau pune o plapuma,sau ceva gros pe hol pe jos,unde sa te poata el vedea..
alte idei,chiar n-am..Sad

am vazut acu la stiri,o fetita din ro ,andrea, care a venit aici in mai cu o tumoare la ochi,au operat-o si acu e ok..parca vad ca miine la scoala ma intreaba lumea ceva...acu are ochiul normal si e tare simpatica.m-au intrebat si de tiganii nostri si de decizia luata in franta..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Joi 30 Sept 2010, 8:13 am

Neata la toata lumea
Juli, dar suc de sfecla ai incercat sa bei? Din cate stiu eu e o sursa buna de fier.
Dar daca te simti ok si nu ai ameteli, nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi. De obicei in sarcina e anemie. Eu am fost asa toata sarcina si m-am simtit ok. Chiar mi-a fost rau de la Elevit, care cica are mai mult fier decat celelalte vitamine.
Cris, nu-mi spune asa e si sotul meu cand eu am treaba. Nici eu nu am cu cine lasa copiii, ca soacra nu se pune. Pe ea trebuie sa o anunti cu o zi inainte daca ai treaba, altfel nu e disponibila. Are si multe pe cap, avand in vedere ca e singura (cu ghilimelele de rigoare). Asta e. Ei nu prea ii plac copiii. shot
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 30 Sept 2010, 11:09 am

neata fetelor Smile
Is tehuie de nesomn, cred ca as fi in stare sa adorm si sa imi planga Andrei si tot as dormi lemn, bantui prin casa parca sunt teleghidata.
Vreau sa il adorm, da il las sa oboseasca bine, ca altfel nu doarme cum trebuie, ne-a terminat zilele astea.
Julie, nu sta, vb cu el, ii cant, ii povestesc dar se plictiseste repede. De-abia astept si eu s ama mut cred ca va fi mai bine pt amandoi, am senzatia ca si el simte nevoia de mai mult spatiu sa se miste.
Ana, nasol cu soacrele astea, a ta oricum depaseste orice limita. Dar deja baietii tai sunt maricei, mai ai un pic si te intelegi bine de tot si cu iannin. Fug ca -mi lange ratzunul
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Joi 30 Sept 2010, 1:49 pm

Cris, nush ce au pruncii astia, dar si Iannis m-a terminat azi-noapte. L-am pus cu noi in pat ca eram prea obosita sa ma tot ridic si tot s-a fatait si a marait toata noaptea. A si supt muuuult si daca pierdea titi ma tragea de bluza si cerea "tsiiii". Toata noaptea am stat cu ele pe-afara si am dormit pe-o dunga. Ma dor toate. Azi ma simt ca dupa un chef din studentie. zid
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 30 Sept 2010, 2:11 pm

ana_bela a scris:Cris, nush ce au pruncii astia, dar si Iannis m-a terminat azi-noapte. L-am pus cu noi in pat ca eram prea obosita sa ma tot ridic si tot s-a fatait si a marait toata noaptea. A si supt muuuult si daca pierdea titi ma tragea de bluza si cerea "tsiiii". Toata noaptea am stat cu ele pe-afara si am dormit pe-o dunga. Ma dor toate. Azi ma simt ca dupa un chef din studentie. zid

Cunoastem Smile
Eu nu pto adormi cu tzi la el, ca dorm rau pe o parte, cu grija.
Pana n adoarme el, picotesc si eu.
Si Andrei in pat cu noi, credeam ca ii ajunge, da de unde?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Joi 30 Sept 2010, 8:40 pm

salutare

si eu tot ca lovita de tren sint.n-am dormit bine deloc.m-am trezit devreme,mi-am uitat mincarea acasa,copiii parca m-au simtit azi,irascibila..naspa zi.sa se termine odata..sa ajung acasa si sa ma arunc pe canapea.ce visss!
o seara faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Vin 01 Oct 2010, 10:49 am

Neata fetelor Smile
Noi iar am avut o noapte grea, cred ca mai apar niste dintisori ca altfel nu-mi explic. Am citit ca apar in perechi de 4.
Partea proasta e ca de-abia a inceput showul si data trecuta au tinut 3 saptamni noptile astea. Deja dimineata tremuram de oboseala. Partea buna e ca dieta mea plus oboseala au rezultat intr-o scadere in greutate in ultima vreme. Ma updatez Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Vin 01 Oct 2010, 6:22 pm

Cris, la noi nu mai au nici o regula dintii astia. Are 3 jos si 4 sus. I-au iesit toate cele 4 maselute si acu un canin, e distrus saracul, plange din senin.
Super ca ai mai dat jos. Eu m-am intors la 72 de kg si acu sunt pe bune la SB, cel putin ma straduiesc. Imi vine sa-mi trag palme cand ma uit in oglinda, plus ca la sfarsitul lui octombrie sotul are intalnirea de 10 ani de la terminarea facultatii. Am fost sa caut ceva de imbracat si imi vine sa plang. O sa las cumparaturile pe ultima suta de metri.

Fug sa iau un cadou. Edy merge la ziua unui prieten.

Maine imi leaga masina de spalat vase. ura
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Vin 01 Oct 2010, 6:45 pm

ana_bela a scris:Cris, la noi nu mai au nici o regula dintii astia. Are 3 jos si 4 sus. I-au iesit toate cele 4 maselute si acu un canin, e distrus saracul, plange din senin.
Super ca ai mai dat jos. Eu m-am intors la 72 de kg si acu sunt pe bune la SB, cel putin ma straduiesc. Imi vine sa-mi trag palme cand ma uit in oglinda, plus ca la sfarsitul lui octombrie sotul are intalnirea de 10 ani de la terminarea facultatii. Am fost sa caut ceva de imbracat si imi vine sa plang. O sa las cumparaturile pe ultima suta de metri.

Fug sa iau un cadou. Edy merge la ziua unui prieten.

Maine imi leaga masina de spalat vase. ura

Ok, Ana, suntem pe baricade si ne sustinem reciproc la slabit....trebuie sa scapam de kg.
O singura pereche de pantaloni purtabila am, frate, si parca a inghitit-o pamantul, n-o gasesc nicaieri rade . Tre sa ma apuc de investigat ...
Distractie placuta lui Edy, felicitari pt masina Smile, adevarul e ca acuma mai creste si Iannis si incepe sa manance de toate, o sa fie jale, si gatit pt 4, si spalat vase pt 4, aoleu....
Mergem si noi in Carf la cumparaturi acu, ca sa nu ne blocam maine toata ziua.
Ne "citim" mai tarziu hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 01 Oct 2010, 8:53 pm

seara buna!

cris,bravo pt slabit.ai doar grija si de tine si incearca sa te odihnesti.
ana-bafta si tie la slabit.
eu m-am ingrasat..clar..:(si asta e pt ca nu fac nici un sport,nimic,de 2 luni,aproape 3..dar pur si simplu seara nu mai am energie sa merg la gym.inainte eram f activa,acu sint ca o leguma.la 8 ma pun in pat,fie citesc,fie la tv si nu mai am chef sa fac nimic..cidn trece perioada asta de oboseala ??

weekend fain la toata lumea.ce planuri aveti?Smile
eu sa dorm,bineinteles:)!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 02 Oct 2010, 12:07 am

Buna seara Smile
Adormit ratzunu, sper sa aiba o noapte mai buna.
E prima oara cand l-am pus in Carrf in carut pe raftul de sus, in fundulet, cu fata la noi. Ce i-a mai placut!!!! Ne-am plictisit de stat acolo, nu ne venea a crede ca nu face tambalau, ca in carut, patut....
Am zis ca de-acuma acolo mergem la relaxat....
Julie, perioada de somnolenta, cel putin la mine, a fost mai pregnanta la inceput, in primle 3 luni sa zic, si mai apoi mi-am revenit. Bine ca eu oricum sunt din aia care se culca tarziu de felul meu, si normal ca faceam tot posibilul numai sa nu dorm. Insa oboseala o vei resimti toata sarcina, cu precadere ultimele doua luni sunt teribile, pt ca esti obosita, mare, te misti greu in pat, copilul iti apasa pe toate alea....
Legat de ingrasat, mie mi se pare deja de domeniul fantasticului sa nu te ingrasi.
Fie ai sarcina din aia cu voma pana in ultimele luni, fie nu te alimentezi suficient, e imposibil sa nu pui cateva kg pe tine. Dar cel mai bine e sa fie bebe sanatos, o sa apreciezi mult asta cand o sa il ai nu in burtica, ci in fata ochilor.
Incearca oricum sa nu te ingrasi f f mult ca sa nu dai greu jos dupa aceea. Lehuzele au tendita sa se supere rau de tot cand se vad in oglinda dupa nastere.
Eu eram hidoasa, cu burta de dupa nastere, care era destul de maricica, fundul si soldurile aratau ca un patrat impreuna, taietura de la cezariana era urata....da uite ca incet incet imi revin. Azi mi-am pus o rochie de cand eram slaba (e si elastica, nu va agitati :P ) si care in sfarsit imi vine.E un progres....om vedea la pantaloni. Cert e ca incet incet merge treaba, si imi mai vine inima la loc. Sunt constienta ca nu ma pot accepta asa si basta.
Mai am 10 ani de tinerete din aia , tinerete, vreau sa ii petrec slaba, nu chinuindu-ma sa incap in haine.
Iar v-am ametit.
Fug
PS: Julie, nu baga in seama toate aberatiile mele, ai vazut ca monologhez mult cand ma apuca...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Sam 02 Oct 2010, 12:18 am

cris,esti tare simpatica..si ai dreptate.nici eu nu vreau sa ma ingras,nu vreau sa fiu mare...si adevarul e ca mi-era groaza de sarcina si ingrasat...acu om vedea ce va fi.de mincat nu maninc in exces pt ca unele mincaruri nici nu imi priesc sau nu imi mai plac.pofte nu am de nici un fel si cciteodata nici foame nu mi-e. doctorita mi-a zis ca la inatimea mea si de la greutatea la care am ramas inasrcinata ,pot lua intre 25 si 30 de pounds ,asta cred ca e vreo 15 kile..mai mult nu as vrea nici eu..o sa vad unde oi ajunge.Smile
cris si ana ,va multumesc tare mult ca mai sinteti pe aici si mai am si eu cu cine"vorbi". pupi pupi

si cris,mersi de toate sfaturile bune.Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 02 Oct 2010, 10:20 am

neata,mai sunt si eu pe aici,mai trag cu ochiul cand desc calc sa caut ceva prin legi,dar nu va las hug pupi .
cu ingrasatul in sarcina e relativa treaba,am vazut fete care la 1 sapt dupa nastere aratau ca inainte,nici macar burta nu aveau,dar nu pt ca s-au chinuit,ci pt ca asa e felul lor.eu sunt constienta ca si de era sa mai fac 10 copii tot asa m-as fi ingrasat,pt ca pur si simplu imi era rau de foame,nu puteam sa nu mananc.
cu slabitul stau naspa tare,iar am 63 de kg,am tot mancat zilele astea ce mi-a poftit inimioara si se vede,asa ca, CRIS pornim de la aceleasi kg doar ca tu esti mai inalta.eu doar de luni o sa ma straduiesc,azi mergem la Arad la cumnati si stam pana maine,asa ca de luni sper sa pot face ceva ca imi ies toate peste blugi,dar nici ambitie parca nu am,as tot manca,doar la mancare ma gandesc,nu stiu de ce zid .
va poop si mai vb luni,sa aveti un we frumos,paaaaaaaaaa kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB