Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyIeri la 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua, impreuna!-4

+75
tomari
gabi67
doni
valentinadof
adelina24
Marry
cris69
Laila
Adriana13
simonag
Serban Valentina
mnarcisa
mica
ioana soare
lennny
ribana
marami
Nicoleta Irimescu
CCristinaC
clodi
floare de colt
denygina
vero79
ancuta_ancuta
MagdaMarin
rucsy
adar
treinegri
mamiboom
pepy24
came_lia
totolina
nicky3128
olympia
Camy
teisoara
zylv
mdlupu
Karina33
Medi
stephanie
europolis
corilex
mihamiha
dorinamisov
marlen372001
Giobsy
cris_27
Admina
ady_kat
iuliana72
Armeana
Clio_Ela
danae
julix_2007
Gabiuta
SilviaDumitrescu
Tache Marilena
AlinaJ.Bijoux
bubulic/30
MihaelaT
Alina.C
geany
LYNDA
diada
mada93
leonutza69
ciucamona
mickyta
angells
kitty_1973
02gaviota
lora17
degetica
arime
79 participanți

Pagina 11 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de Tache Marilena Sam 27 Feb 2010, 9:09 am

Buna dimineata
Am o durere de mansarda de nu vad bine in fata ochilor. Mi-am facut o cafea trasnet poate isi va face efectul. M-a pus naiba sa merg ieri la o prezentare de afacere, altceva decat ce fac eu acum. Mi-a ,,virusat sistemul,, cu ,, microbul,, si eu nu am fost pregatita cu ,, antivirus,, Cu alte cuvinte n-am putut sa dorm toata noaptea, mi-am facut numai planuri de marketing! Nici nu stiu bine cu ce se ,,mananca,, afacerea asta si eu deja ma visez undeva sus si plina de bani. Sunt virusata rau, nu? rade Situ ca e ceva legat de telefonie fixa si romanii care sunt in strainatate pot vorbi acasa pe telefonul fix nelimitat in baza unui abonament intre 5 si 30 euro. E tare interesant, zic eu, ca cei dragi noua, care sunt plecati, au posibilitatea sa comunice cu noi la orice ora si oricat doresc! Mai ales cu un videotelefon chiar ii simtim langa noi. Aseara am primit o invitate sa merg la Bucuresti ca sa aflu mai mute detalii. Mi-am reprogramat totul ce fixasem pt ziua de azi si uitati-ma ca ma pregatesc sa merg la Bucuresti. Stiu ca plecarea este la ora 10 din Campina. Sa nu ma intrebati unde anume ca nu stiu. Sunt virusata rau nu-i asa?. Nu mai am scapare! Va las sa va savurati cafeaua in voie. Eu ma pregatesc de plecare. Sa-mi tineti pumnii sa ajung cu bine in Bucuresti ca e o ceata afara de o tai cu cutitul.
Va doresc un week-end placut!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de corilex Sam 27 Feb 2010, 9:17 am

Sa ai drum buna Marilena si bafta in afaceri si vezi poate gasesti ceva antivirus pe la Bucuresti sa nu ramai virusata doamne fereste rade te pup o zi buna sa ai . kiss
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de diada Sam 27 Feb 2010, 9:22 am

mamiboom a scris:Mara are 2 anisori si la noi a fost la fel cu cresa a facut de toate de la enterocolita la inceput de otita si a terminat cu giardia, de care in final a scapat. Sincer din sept pana acum a stat mai mult acasa, dar am reusit sa trecem peste toate cu tratament si acum sa speram ca e bine ca ne-am descurcat tare greu cand nu puteam sa o ducem. Laringita e la ordinea zilei, mai ales daca a plans mult in primele zile. Partea buna e ca asa se imunizeaza contra bolilor si pana la urma nu va mai fi asa sensibil. Depinde si de copil.

Nici eu nu o stresez cu olita , i-am dat niste chilotei cu o printesa si i-am zis sa nu o ude, sa-mi spuna cand face pipi. Sa vedem ce-o face, ca ea e cuminte si asculta de obicei, dar mai stiu si eu?? Le incerc pe toate.

aoleu, inseamna ca tu esti mai patita decat mine! si al meu la fel, mai mult acasa decat la cresa... dar uite cand face laringita suntem pe injectabil negresit, azi face 7 zile si ne ducem la control sa vedem daca ii scoate branula sau ii mai da tratament injectabil zid eu una simt ca innebunesc cu bolile astea imi vine sa ma las pagubasa cu cresa dar nu vrea sotul.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mamiboom Sam 27 Feb 2010, 9:28 am

Buna dimineata corilex. Sunt sigura ca pana la urma o sa faca si la olita, nu poate sa faca pe ea mereu .Ma gandeam ca poate mai gasesc ceva idei de a o face macar sa stea la olita putin ca nu vrea nici cu jucarii nici cu carti, nimic.

Diada, imi pare rau ca treceti prin asta.Noi am luat antibiotic pe gurita , si-a facut efectul ca nu mai luase niciun antibiotic pana atunci asa ca a mers.
si eu am vrut sa renunt la cresa la un moment dat dar ar fi insemnat ca eu sa stau acasa si nu ne permitem in momentul asta. Pana la urma suntem bine si sper sa fiti si voi.Va pupam
mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de cris_27 Sam 27 Feb 2010, 9:34 am

Armeana,abia azi am vazut mesajul dar te-am votat si eu azi,sperc ca nu e tarziu.
Lynda,azi e ziua cea mare nu?Casa de Piatra si multa fericire
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de europolis Sam 27 Feb 2010, 9:44 am

Pentru dragele mele prietene inscrise la concurs!!!
Va rog nu lasati emotiile concursului sa va copleseasca (ca se ia si la mine), aveti putintica rabdare ca nu mai e mult pana departe wink . Ganditi-va ce tensiune puneti pe capul juriului si al administratorilor si cum chiar voi ati spus, avem gravidute la care le amplificati tensiunea. Nu vreau sa mi-o luati in nume de rau dar cred ca mai bine scriem aici, la o cafea si-o barfa mica Smile. Vreau sa va aduceti aminte de ce v-ati inscris aici, si sunt sigura ca nu pentru concurs. hai sa fim fericite ca avem o bluza noua in garderob, ne-am imbogatit cunostintele, am castigat si alte prietene pe aici, inca mai avem de explorat si de invatat s.a.m.d.
Drept urmare, eu va doresc numai bine, gravidutelor nastere usoara (ca dupa nu va mai fi asa usor) si nu in ultimul rand administratorilor si moderatorilor toata stima si consideratia pentru ca fac posibil accesul la aceasta minunata informatie gratuita pentru noi.
O zi excelenta tuturor si daca am suparat pe cineva ii dau pupi Flowers sa ma ierte.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 27 Feb 2010, 9:50 am

Eu una vin chiar sunt cu o coffee mare in fata,cu o mana pe mouse iar cu cealalta legan caruciorul cu bebic sa o culc.
Si citesc forumul.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de europolis Sam 27 Feb 2010, 9:53 am

kiss eu fac mancare si mai bag un ochi aici rade
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Sam 27 Feb 2010, 9:58 am

buna dimineata si buna idee europolis! eu nu beau cafea (ca nu am voie) dar ma delectez cu un ceai!
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 27 Feb 2010, 9:58 am

Ce gatesti?
Eu cred ca o sa fac niste sprot dat prin faina cu mamaliguta.
Daca o sa vrea sotul cand vine de la servici si doarme asta mica.
Daca nu doarme isi face singur.
Mai bine isi face mancare singur decat sa stea cu un copil mic rade .
Avantaj eu.
Nici nu pot face mai devreme ca se raceste mamaliga.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mickyta Sam 27 Feb 2010, 10:01 am

Hopa Hopa si eu Buna dimineata! Doamne dar ce sporati avut fetelr. Eu recunosc ca am lenevit azi de dimineata, pt ca aseara am stat pana tarziu sa mesteresc la floricele cu flower looms. Acum ma chinui sa incarc sa pun sa vedeti ce am mesterit. Cat priveste capitolul olita si noi ne incadram aici. daria are 1 an si 8 luni si dupa ce face, zice mami oita, dar nu mai rezolvam nimic dupa, nu ramnae decat sa o schimb. Insa sta pe ea, de placere, daca o las in funduletul gol sta si se joaca cu mainutele, ca ea nu prea prefera papusi. Uneori mai apuc sa o pun paa sa faca, dar rar. Sper ca la vara sa o invatam.Noi nu mergem la cresa, eu as fi vrut sa o dau din toamna, dar sotul meu zice ca e mica si sa asteptam sa o dam la gradi la 3 ani. Ea cam sufera dupa copii, nu avem in jurul casei copilasi de varsta ei, dar printre prieteni si cu programul asta agita ne vedem cand putem cu ei.Asteptam primavara sa putem iesi afara, in curte.

Lynda , casa de piatra, fericire si numai realizari.Iti dorim sa ai parte de o zi de vis, e un moment fericit.
Dar fetelor stiu ca e si ziua cuiva azi, insa imi scapa numele. Hai sa iasa la careu sarbatorita, sa scoata nasucul din barlog. Nu cerem nimic, vrem doar sa o felicitam.

Va pup tinem legatura, azi poate mai greu , pt ca e de treaba, ba mancarica, ba un desert, ba una , ba alta.

Pupici
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mamiboom Sam 27 Feb 2010, 10:09 am

si eu fac curat cu muzica, cu mara dupa mine, si azi vreau sa incerc sa fac geanta aia in stil japonez pe care am vazut-o la genti (am pus link-ul mai jos) .Cand se culca fata la pranz ma apuc sa o croiesc abia asteeeeept.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 27 Feb 2010, 10:11 am

Stai linistita mickita cu olita ca baiatul meu are 2 ani si 8 luni si mai face pe el.
Din vara nu mai poarta pampers decat cand plecam de acasa.
Iar ce cca 1 luna il pacalesc cu bombonele gen bonibon sa faca la olita,desii l-am pus de la 7 luni pe olita,timp in care ba statea ba nu vroia sa o vada.
Acum se duce singur si apoi cere bobo.Dar tot mai spal pantaloni murdari cand si cand.E mic.
Si faza cu bomboanele am luat-o de pe discovery de la Jon&Kate&8 si culmea a mers.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Sam 27 Feb 2010, 10:16 am

a daaa mamiboom si mie imi place tare gentuta aia! eu caut ceva mai mare pt carucior, sa am cand o veni bebelina! si cautand ...(nu am gasit inca) am dat de cea in stil japonez! foarte draguta si practica insa eu nu am niciun pantalon sa-l sacrific! inca! eu tot mai sper sa incap cat de curand in vechea mea garderoba! si pantalonii de graviduta sa-i pastrez pt cand va veni bebe2! Smile
eu stau mai silentioasa ... doarme al meu sot care a lucrat pana tarziu! m-as apuca de cusut dar am niste dureri micute care imi iau tot elanul, asa ca mai bine ma documentez si nu-i fac nici lui vreun zgomot!
de gatit...azi mancam la socri! wink si abia astept sa iesim si la o plimbare ca e targ la noi si nu am reusit sa ajungem pana acum dar azi nu-l mai scapam!
de desert ma ocup insa eu(pt maine): un salam de biscuiti am sa fac maine si cel mult si o placinta de mere (asta posibil sa ramana pt luni de facut)
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mickyta Sam 27 Feb 2010, 10:17 am

marinmagda18, da sa sti ca de la john &kate=8 am mai invata si eu catea una alta.trebuie sa avem rabdare, fiecare copil cu ritmul lui. sincer nu ma stresez.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mamiboom Sam 27 Feb 2010, 10:17 am

Mikyta sa stii ca si eu am ezitat sa o dau la cresa dar nu am avut incotro ca nu are cine sa ne ajute si nu ne permitem sa stam acasa. In afara de faptul ca s-a imbolnavit la inceput eu sunt foarte multumita si de mancare si de program si de cum se poarta doamnele cu ea. Nu stiu daca e la fel pentru toate cresele dar noi am avut noroc. Si Mara e foarte "buculoasa" dimineata cand plecam.
Abia asteapta sa ajunga la copii si la doamne.
mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 27 Feb 2010, 10:23 am

Asa am zis si eu.Nu are rost sa-mi fac nervi si mie si lui.Va veni vremea lui.
Astept sa creasca fetita ,sa vezi atunci competitii,care face primul la olita,care termina primul de mancat etc.
Dar asta e discutie de forum de mamici si nu vreau sa iau bataita pentru discutii off topic . Desi la o coffee se discuta orice.
hug


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Sam 27 Feb 2010, 10:24 am, editata de 1 ori

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mickyta Sam 27 Feb 2010, 10:24 am

mamiboom, te cred si eu sunt increzatoare in crese, insa ce ma fac cu sotul, pe el nu-l pot da la cresa , asta asa ca o gluma. eu as fi vrut pt daria sa mearga , ca sa fie cu copii, ca e dornica, acasa sta cu buni, cu soacra mea, care e o femeie de exceptie si careia nu am ce sa-i reprosez. dar mai vedem, ducem tratative la noi mai e o problema, noi stam si in afara orasului si ar insemna sa o trezesc si mult mai devreme si daria doarme nu gluma,ea acum s-a trezit si se intinde langa mine in pat, am un piciorus pe leptop acum si se joaca cu cltul de la paturica. nu se despare de paturica asta nici in ruptul capului. asa ma amuzam, ca am fost plecati in vacanta si cine flutura o paturica roz prin aeroport mickyta cu fiica ei daria, s-au amuzat si cei din avion.chiar asa, cred ar fi fain sa vb de slabiciunile copiilor.va pup
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de europolis Sam 27 Feb 2010, 10:26 am

Nu pot sa zic aici ce gatesc ca...avem alt topic pt asta si mai avem si gravidute, dar e nashpa, de post, nu-i bun . rade
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 27 Feb 2010, 10:28 am

Da europolis ai dreptate si cu gravidele si cu topicul dar mai ales cu postul.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mamiboom Sam 27 Feb 2010, 10:37 am

marinmagda18 a scris:Asa am zis si eu.Nu are rost sa-mi fac nervi si mie si lui.Va veni vremea lui.
Astept sa creasca fetita ,sa vezi atunci competitii,care face primul la olita,care termina primul de mancat etc.
Dar asta e discutie de forum de mamici si nu vreau sa iau bataita pentru discutii off topic . Desi la o coffee se discuta orice.
hug

Exact la cafea se discuta orice dar daca suntem off topic, ne mutam , nu? site-ul asta are de toate pentru toti. Va pup Sa aveti un weekend insorit.
mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 27 Feb 2010, 10:41 am

buna dimineata mamici si viitoare mamici
pai viitoare mamici voi mai beti cafea? Smile glumesc
dar e bine ca v-ati gandit ca sunteti cam off topic avand in vedere ca e un locsor special amenajat, cu scaune comode, atmosfera placuta, unde sa stai de vorba prietenie

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 27 Feb 2010, 10:51 am

Eu ca fosta viitoare mamica am putut consuma coffee pana am nascut.
Una pe zi.
Daca nu o faceam muream de somn toata ziua si nu mai puteam face fata la servici.
Asa au fost cele 2 sarcini ale mele.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de leonutza69 Sam 27 Feb 2010, 1:08 pm

la mine e a doua cafea pe azi....m-am trezit de dimineata pentru ca la 8.30 venea o prietena pe la mine sa mi-l lase pe puiul ei de 1 an si 8 luni pentru ca ea mergea la coafor....o bombonica de baiat si culmea , voi vb de olite si pe mine ala mic azi m-a dus la baie si mi-a zis cum a putut el -Ui pipi.... i-am dat pampersul jos a facut , dupa care din nou, ui-pipi, ui-pipi, ui sant eu de la Iuli....si cum nu intelegeam l-am pacalit cu jucarii si am iesit din baie.Am intrebat-o pe mama care-i treaba....si ea mi-a spus ca asa il invata,el pe olita si ea pe wc, sau cu fratele mai mare....asa a reusit sa-l mai invete si pe el, olita a folosit-o mai putin ca i-a cumparat imediat suportul ptr copii de pus pe wc si asa el zice ca e mare si el ca ceilalti, si face ca ei.Din cand in cand mama-i spune..facem pipi? si bineiteles ca trebuie sa faca amandoi...sau cu cine merge la baie...are logica nu? hug scuza-ti off topic
ma dau sa fac o mazarica cu pui.....dupa care ordineeeeeeeeeeeee ca lala mic a intors tot ce era de intors, zici ca au trecut hotii?
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 27 Feb 2010, 4:02 pm

Si eu vin la un ceai! Cafeluta am baut-o de dimineata, si acum una pe zi, de pofta, e ok. Incerc sa nu fiu off topic ;) Daca ma apuca de comentat de viitorul bebe... fug dincolo la gravidute Smile

Noi am papat, acum facem incetisor curatenie, dragul meu sotior se ocupa de aspirat, puiul meu imi cara la subsol (ca acolo am masina de spalat) rufele ... Eu sterg praful si spal baia.
De scuturat si de schimbat asternuturile se ocupa tot baietii... Dar lasa ca scap eu de interdictia de a face miscari bruste... si atunci se odihnesc ei Smile
De saptamana trecuta am reinceput sa lucrez cu norma intreaga, ma rugase directoarea si am acceptat. Cat ma simt bine, de ce nu? Smile

La noi e soare, e frumos, am deschis geamurile, miroase a primavara...
Spor la treaba celor care faceti curatenie!
O zi minunata va doresc!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 11 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB