Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua, impreuna!-4

+75
tomari
gabi67
doni
valentinadof
adelina24
Marry
cris69
Laila
Adriana13
simonag
Serban Valentina
mnarcisa
mica
ioana soare
lennny
ribana
marami
Nicoleta Irimescu
CCristinaC
clodi
floare de colt
denygina
vero79
ancuta_ancuta
MagdaMarin
rucsy
adar
treinegri
mamiboom
pepy24
came_lia
totolina
nicky3128
olympia
Camy
teisoara
zylv
mdlupu
Karina33
Medi
stephanie
europolis
corilex
mihamiha
dorinamisov
marlen372001
Giobsy
cris_27
Admina
ady_kat
iuliana72
Armeana
Clio_Ela
danae
julix_2007
Gabiuta
SilviaDumitrescu
Tache Marilena
AlinaJ.Bijoux
bubulic/30
MihaelaT
Alina.C
geany
LYNDA
diada
mada93
leonutza69
ciucamona
mickyta
angells
kitty_1973
02gaviota
lora17
degetica
arime
79 participanți

Pagina 10 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mamiboom Vin 26 Feb 2010, 9:31 am

La fel se intampla si cu mine wink . Si bineinteles ca ne plac narcisele dar aici nu am vazut...mai e pana in aprilie
mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de corilex Vin 26 Feb 2010, 9:39 am

Dar stii ce ma distreaza dimineata nu prea indrazneste sa ma trezeasca ca stie ca stau pana tirziu dar pe la 7-10 ma trezesc din instinct ca sa fac senviciuri pentru ficamea . rade
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de Armeana Vin 26 Feb 2010, 10:01 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Buna fetelor,am fost ieri in piata si pe langa zambilele inflorite se invarteau o multime de albine,vine primavara.
O zi cu soare va doresc
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
intrati va rog si introduceti codul,ma ajutati cu un banut, MULTUMESC
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de Tache Marilena Vin 26 Feb 2010, 10:09 am

Kyky, unele martisoare le-am facut din margele, sub forma de medalion, ca sa fie purtate si dupa martisor. Le-am pozat si sunt afisate la martisoare din margele.Altele le-am facut sub forma de sacut si am pus un bob de tamaie in el ca sa fie tinut in geanta sau ca breloc la chei si dupa martisor. Tamaia te fereste de rele si e bine sa porti intodeauna in buzunar sau geanta.
Armeana, te-am votat. Interesant concursul. Sa ne spui daca o sa castigi.
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mickyta Vin 26 Feb 2010, 10:22 am

armena te-am votat . bafta
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mamiboom Vin 26 Feb 2010, 10:40 am

te-am votat armeana sa ne dai si pe noi o tura cu masina cand castigi sau daca nu.... ne faci o cafeluta cu roboteii aia si o bem impreuna aici bee
mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de leonutza69 Vin 26 Feb 2010, 11:58 am

am votat si eu sa -ti fie cu noroc!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de Giobsy Vin 26 Feb 2010, 12:16 pm

Armeana, am votat. Cand vei castiga masinuta, sa ne plimbi si pe noi pana pe Coasta de Azur. Inapoi nu e obligatoriu sa ne aduci. Vine doar cine vrea.
Sa aveti o zi minunata, cu miros de primavara.
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mickyta Vin 26 Feb 2010, 12:18 pm

giobsy ai fosttare. Doamne ce destinatie..mai frumos nici ca nu se putea. Eu sigur nu ma mai intorc.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de Giobsy Vin 26 Feb 2010, 12:30 pm

rade Nici eu! Nici eu!
Pai ce destinatie sa fi ales?
Daca tot e vis, macar sa fie...fierbinte! wink
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mickyta Vin 26 Feb 2010, 12:37 pm

Giobsy, de fiecare data cand merg in vacanta pe afara imi zic: Doamne ce frumos e, dar asa ma apuca un dor dupa si vreau tot aici la noi. Ne-am obisnuit cu "prafuiala" asta. Nu stiu cum or fi altii dar eu sunt poate mai patrioata...voi?
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de Giobsy Vin 26 Feb 2010, 12:48 pm

Eu inca sunt aici. Nu din patriotism, ci pentru ca asa s-a nimerit. Nu sufar pe tema, dar imi incurajez copilul sa plece daca va vrea si cand va vrea.
In toamna va aplica pentru o bursa in Marea Britanie, iar daca isi mentine punctajul actual si la finele clasei a XII-a (acum este in clasa a XI-a), va pleca.
Concluzia: nu sunt nici patrioata, nici mama buna.
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mickyta Vin 26 Feb 2010, 1:02 pm

Giobsy, sunt de acord cu tine. Si eu imi voi incuraja fetita sa faca un salt. Foarte bine faci , orice mama isi doreste cei mai bun pt copii. Sunt poate aici lucruri care ma leaga sufleteste, nu tara in sine. Dar ma rog poate daca intr-o zi voi fi foarte hotarata poate raman undeva, cine stie. Recunosc ca am avut "n" sanse, insa poate ca nu au fost sa fie. Mi-a placut mult in Olanda, ultima oara .Ii tinem pumnii copilului tau, Doamne ajuta.De vreo 2 ani, am avut ocazia sa lucrezi cu copii olimpici de la Lic Mircea din Cosntanta, care an de an au participat la Concursul Nasa. Copii de exceptie, anul trecut au terminat toti a-12. Acum toti sunt la Univ afara. Bravo lor, aici nu aveau sprijin. Ne-am zbatut sa-i ajutam la ajunga in America la Concurs, cu sponsorizarii caci statul-nimic. Morala : o trageti voi.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de leonutza69 Vin 26 Feb 2010, 1:13 pm

au mult mai mult sprijin in alta parte , e pacat ca Romania pierde persoane valoroase....sant bucurosi altii sa-i primeasca si sa si tina strans....si din cauza asta in Romania nu merge nimic cum trebuie.Eu nu vad ora sa ma intorc in tara dar pentru cei tineri e bine sa plece si sa hotarasca singuri mai tarziu daca e cazul sau nu sa se intoarca in tara....in ziua de azi nu poti sa fii patriot ca inseamna ca ti-ai rupt coatele degeba prin scoli....vorbesc de cei care intradevar au doxa....si sportivii la fel se pierd pentru nimeni nu le ofera conditii, e un pacat pentru ca Romania a avut intotdeauna sportivi buni,imi plange sufletul cand ma gandesc la Nadia Comaneci si celelalte ...
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mickyta Vin 26 Feb 2010, 1:21 pm

Asa e, am fost surprinsa sa vad cati studenti erau in avionul care ne ducea spre Amsterdam. Sunt bine primiti si in Olanda. Am o buna prietena care a facut fac in Norvegia, o alta amica in Italia. Acolo scoala si conditii. Asa ca sa punem bani la salte sa-i putem ajuta.Cunosc o fam de profesori care au facut eforturiinimaginabile sa-si sutina copilul in scoala in Franta. Acum e in America, Andrei POstelnicu e, e corespondent pt ProTv acolo si lucreaza la un ziar mare. se foate fetelor. Eu ma invart intr-o lume, in care vad oamnei capabili care vine siimi cer bilet doar DUS. Cu asta am spus tot.
Am avut acum ceva ani o fam cu 2 fetite minuate, copii care promiteau mult. Au decis sa plece in America, i-am revazut dupa 2 ani, au venit sa ma vada, erau alti oameni. Schimbati in bine, deschis, zambitori si open mind la cap. Bravo lor. Cand au plecat prima data erau tematori, ingrijorati , dar au spus ca pt fete fac efortul. I-am admirat, pe atunci nu avem familie, nu am inteles prea bine situatia, acum gandesc altfel.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de Giobsy Vin 26 Feb 2010, 2:22 pm

Cand fiica mea era in clasa a VIII-a, a luat locul I pe tara la un concurs de limba franceza. Premiul, oferit de MAE, a constat intr-o excursie de 10 zile la Paris. A fost minunat. Era singurul elev din zona de nord a tarii, mai era un baiat din Galati si in rest, majoritatea erau de la Scoala Centrala din Bucuresti.
La toate etapele concursului, ultimele avand loc in Bucuresti, am dus-o pe cheltuiala noastra.
Pentru rezultatul obtinut la acel concurs, scoala generala la care era eleva a obtinut in anul urmator anumite avantaje, dar nici diriginta (profesoara de franceza, care nu a pregatit-o nici macar o ora suplimentar pt concurs), nici alti profesori nu au felicitat-o. Exceptie a facut dna profesor de abilitati practice, care a venit la noi acasa cu un buchet mare de flori pentru copilul meu.
In clasa a IX-a a luat locul III la nationala la engleza, iar anul trecut a obtinut Cambridge Certificate of Proficiency in English.
Nu va spun toate astea sa ma laud. Este meritul ei si numai al ei.
Pentru ca am vrut sa aiba acces la invatamant de calitate, am trimis-o la un colegiu de renume din Suceava. Dar tare ma tem ca dezinteresul in invatamant si-a intins tentaculele peste tot. Azi, de exemplu, m-a sunat si mi-a spus ca a facut doar doua ore. Iar saptamana asta, doar in doua zile a facut toate orele.
Cand eram de varsta ei, era un mare eveniment daca nu faceam o ora. Ea acum a ajuns sa se plictiseasca la scoala, in loc sa faca ore. Stiu ca aici pe forum sunt multe cadre didactice, dar sunt profund dezamagita de tot ce se intampla.
De aceea vreau sa plece, cu atat mai mult cu cat reprezentantii universitatilor din Marea Britanie si din SUA au inceput recrutarea lor inca de anul trecut. Asta inseamna ca oamenii destepti inca mai sunt cautati.
Va cer scuze daca v-am plictisit, dar tocmai ce primisem telefon de la fiica mea si cand mi-a spus ca azi a facut doar doua ore m-au apucat toti nervii.
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de LYNDA Vin 26 Feb 2010, 3:02 pm

Buna fetele,

Armeana
te-am votat si eu hug
Fetele vin si eu pe coasta de azur(am fost si e de vis ) hug
Giobsy felicitari pentru fetita , e foarte isteata si merita ce este mai bun ...si eu sunt foarte dezamagita de modalitate a de implicare a profesorilor..si eu ar trebui sa predau ( am terminat facultatea de Sport) dar nu as vrea sa incep aici, sau poate in ceva particular
bucurie

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de Giobsy Vin 26 Feb 2010, 3:25 pm

Hai sa ne inveselim, ca oricum nu rezolvam nimic. Va doresc un weekend frumos de tot, cu iz de primavara si toate bune si frumoase. kiss
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de LYNDA Vin 26 Feb 2010, 3:27 pm

Eu sper macar maine sa fie vremea frumoasa Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 4246

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de Giobsy Vin 26 Feb 2010, 3:44 pm

E mare eveniment, mare!
Lynda, multa fericire, sanatate si vremuri frumoase!
kiss Dragoste si intelegere, iubire multa si zile senine!
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de LYNDA Vin 26 Feb 2010, 3:50 pm

Multumesc din suflet hug

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mamiboom Sam 27 Feb 2010, 8:38 am

Buna dimiiiiiiiiii
Ce faceti fetelor? nu v-ati trezit?
Eu cu fata mea ne-am trezit la 7 30 a ramas cu programul de cresa si cand ziceam ca dorm si eu mai mult in weekend,,,,,,m-a trezit .
In fine.
Azi vrem sa incercam sa facem la olita numai ca nu vrea Doamnele de la cresa mi-au zis ca acolo mai face, dar nu tot timpul.
Asa ca daca vreti , dati-mi si mie sfaturi cum sa reusesc , ca nu vrea nici macar sa stea pe olita, dar sa mai faca ceva?

Sa aveti o zi minunataaaaaaaaa kiss
mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de diada Sam 27 Feb 2010, 8:41 am

neata, si al meu la fel cu olita, nici nu vrea sa o vada si la cresa cand face cand nu. Cati ani are fetita ta? al meu mai are putin si face 2 anisori, doar ca se cunoste ca l-am dus in colectivitate, il am cam bolnavior, chiar acum a doua oara laringita...incerc pe cat pot sa-l protejez dar uite ca se intampla, este si sensibil.... pup, sanatate!

l.e. eu nu o sa-l stresez cu olita, cand vrea o sa faca, deocamdata doar imi zice ca face, eu il intreb daca vrea la olita/wc (am capac special pt copii) el imi zice nu, nu.... si gata. Rolling Eyes

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de mamiboom Sam 27 Feb 2010, 8:51 am

Mara are 2 anisori si la noi a fost la fel cu cresa a facut de toate de la enterocolita la inceput de otita si a terminat cu giardia, de care in final a scapat. Sincer din sept pana acum a stat mai mult acasa, dar am reusit sa trecem peste toate cu tratament si acum sa speram ca e bine ca ne-am descurcat tare greu cand nu puteam sa o ducem. Laringita e la ordinea zilei, mai ales daca a plans mult in primele zile. Partea buna e ca asa se imunizeaza contra bolilor si pana la urma nu va mai fi asa sensibil. Depinde si de copil.

Nici eu nu o stresez cu olita , i-am dat niste chilotei cu o printesa si i-am zis sa nu o ude, sa-mi spuna cand face pipi. Sa vedem ce-o face, ca ea e cuminte si asculta de obicei, dar mai stiu si eu?? Le incerc pe toate.
mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de corilex Sam 27 Feb 2010, 9:01 am

Buna dimineata fetele,m-am trezit si eu apropo mamiboom sant treaza de la
6 45 ,nu ii stresat fetelor cu olita ,eu cand era Alexandra mica cei drept avea cam 1 si jumatate cand am puso pe olita dar ii dadeam jucariile sa se joace dar imi aduc aminte doamne ce mai plingea cand am pus-o prima data parca era pusa pe jar ,a durat cateva zile pana sa obisnuit ,nu va faceti griji o sa se obisnuiasca azi un pic maine un pic ,alexandra si cand a mesr la gradinita a plins o saptamana stateam la tara si intr-o zi a venit D-na profesoara de romana si mia zis ca a vrut sa ma sune acasa sa ma duc dupa ea dar nu a lasat-o educatoarea,dupa o saptamana s-a obisnuit si dupa aceea nu vroia sa stea acasa nici in ruptul capului nici atunci cand era bolnava spunea ca ea merge la ''gadanita'' ei sa fie sanatosi apoi in rest se obisnuiesc pana la urma. kiss o zi nfrumoasa sa veti.
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-4 - Pagina 10 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB