Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pantaloni (Tutorial, cu poze)

+72
MagdaMarin
veruta
hope
crina_grigor
ancush
Maci
Gioconda
mada93
Panea Laura
cld
Marry
cretu_veronica22
canadianca50
andreeazaharcu
monica11
amia
SEWINGMAN
ileana cosanzeana
pisi
alis
madalina78
ciucamona
ana21maria
Uca
valentinadof
maria_c
leonutza69
mady85
gabi1795
SilviaDumitrescu
oananastasa
rossa_bllu
Karina33
pamalia
ema
livia_iri
Mada
noel
Buburuza
RalucaS
Kristina
ciresicca
diana_roxana
Adriana13
aisha
margot
clodi
Tinkerbell
Noemi
oanabijux
kla78
vilcris
livia1981
ariana
diane
mimi_sus2000
ioana soare
lorinaoo1
geany
andreeaX
totolina
zylv
postoleirina
DANIELA.I
tomari
MihaelaT
Dionisia
kindaras
Camy
Admina
Valentina
diada
76 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de andreeaX Lun 16 Mar 2009, 8:06 pm

Cum sa imbin mai usor bucatile care se impreuneaza intre picioare?.Am incercat sa fac pantaloni si nu mi iese deloc acolo..nici nu am taiat rezervele pentru ca m am gandit sa i fac mai intai ca de proba si daca nu e bine sa pot sa i desfac...Dar chiar si dupa ce tai rezervele cum sa imbin mai usor acolo?E vorba despre pantaloni fara slit in fata ci cu fermoar pe partea stanga
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de diada Lun 16 Mar 2009, 11:25 pm

Andreea, eu cred ca zici de cum prinzi intre picioare pe picior cum ar veni, nu? daca e asa, eu ii fixez la mijloc, cusatura fata cu spate si trag de-acolo pana jos la tiv. Apoi ma intorc iar la mijloc si trag si celalalt crac. Nu stiu daca am inteles intrebarea... scratch
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de totolina Mar 17 Mar 2009, 11:17 am

si pantalonii mei de mai sus sunt tot cu fermoar pe partea stanga, dar eu i-am cusut la mana, deci mi-a fost mai usor ca am cusut cu grija si incet, la masina nici mie nu imi ies perfect, eu cos mai intai cusaturile care vin in sus (unde ar fi trebuit sa vina fermoarul, in fata), apoi pe picior in jos dintre picioare. mai sunt care coase bagand cracul in celalalt crac, dar mie nu imi iese.
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de andreeaX Mier 18 Mar 2009, 11:53 am

boo I-am desfacut pt ca oricum imi erau mari,nu s-au potrivit marimile.Eu port 38-40,i am croit 40 insa sunt imensi,cred ca nici 38 nu mi vine bine (dupa tiparul burda).Ii desfac si refac pana imi ies ,va multumesc study

Ps: ma refeream la cusatura care incepe de la buric,trece printre picioare si se termina deasupra fundului,altfel nu stiu cum sa fiu explicita Rolling Eyes
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de diada Mier 18 Mar 2009, 2:51 pm

andreeaX a scris: Ps: ma refeream la cusatura care incepe de la buric,trece printre picioare si se termina deasupra fundului,altfel nu stiu cum sa fiu explicita Rolling Eyes

pai aia e cea mai simpla cusatura. Croiesti, surfilezi partile (eu asa fac) si apoi cosi acolo J sa zicem, aia e prima cusatura. Eu o fac a doua dupa ce prind lateralele, dar poti s-o faci prima, chiar nu inteleg de ce sa nu mearga usor. Poti s-o fixezi in ace de cand croiesti, le cosi si pe urma surfilezi. Vezi cum iti vine mai usor tie.
mult spor
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de geany Mier 18 Mar 2009, 4:19 pm

eu inchei lateralele...fac craci sa zic asa,apoi bag cracul unul intr-altul (dar ai grija sa bata fata la fata si dos la dos dupa cusatura),insaileizi daca vrei si cosi pe rotund...,asa am facut eu cand am facut pantaloni
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de andreeaX Mier 18 Mar 2009, 7:10 pm

Mie mi se pare chiar dificila zid .Voi incerca asa cum ati spus voi,sa pun cracii unul in altul.Dupa instructiunile burda cusatura dintre picioare se executa ultima,una in continuarea celeilalte.Va anunt daca imi iese.Si va multumesc hug
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Admina Mier 18 Mar 2009, 9:07 pm

Andreea, asa cum explica Geany fac si eu. Atentie sa bagi cracul unul in altul, dar fata pe fata si sa ai dosuri unde cosi. Deci un crac sa fie intors pe dos(ai fata la interior), apoi pe celalalt il introduci in primul, normal(pe fata) si se va uni fata materialului cu fata si apoi potrivesti partea din fata de la unul, la partea din fata a celuilalt. Cosi eventual scotand partea de jos de plastic de la masina(cu brat liber ca pt maneci), sa-ti fie mai usor sa cosi circular(aproximativ). Bafta!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Admina Sam 21 Mar 2009, 12:25 pm

Pantalonii mei, facuti de-a lungul timpului; nu prea sunt punctul meu forte, trebuie sa recunosc, dar macar am incercat.
Bermude din in:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pantaloni din satin, am folosit ambele parti, si fata si dosul, una fiind lucioasa si cealalta pufoasa, gen piersica:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pantaloni 7/8 dintr-un material tzeapan, dar subtire. Nu prea practici deoarce se sifoneaza dar mi-a placut mult culoarea si modelul:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bermudele cu care ma tot laud, de muuult timp, in sfarsit terminate. Problema e ca-mi sunt cam mici in talie si n-am sa le port pana nu mai dau jos 2-3 kg. Sper sa nu le tin pana la toamna rade tot asteptand sa slabesc...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sunt din catifea, de la bunica mea, cred ca are aproape 50 de ani, materialul. Am pus o vipusca de piele, maro lucios, ca sa-i mai poavazez, putin.


Ultima editare efectuata de catre Admina in Dum 22 Mar 2009, 8:46 am, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de geany Sam 21 Mar 2009, 12:34 pm

sunt superbe creatiile tale love ,dar cat de mici sunt in talie,daca ai si bluza in pantalon??....felicitari
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de lorinaoo1 Sam 21 Mar 2009, 2:20 pm

Admina eu zic ca te pricepi si la pantaloni foarte bine ura Bermudele din catifea sunt cele dupa tiparul pt minione? Mie mi se pare ca-ti vin foarte bine, dar tu stii cum te simti cu ele. Si vipusca aia de piele e tare de efect Cool
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de diada Sam 21 Mar 2009, 2:57 pm

ma impusc shot shot shot shot am scris o gramada si a venit copilul si mi-a facut varza. Ma duc sa beat ceva si revin zid zid zid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 21 Mar 2009, 3:11 pm

Admina, SUPER pantaloni ura ura ura
nu mai fi asa modesta ca sincer, faci niste lucruri minunate de la haine pana la dulciuri. kiss
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de diada Dum 22 Mar 2009, 1:04 am

of, incerc sa fiu cat de cat coerenta la ora asta lol!

Admina, imi plac foarte mult pantalonii facuti de tine, ai ceva experienta si tu in facut pantaloni, mi-ai facut o surpriza, uitasem cate perechi ai facut si tu love love love Asa ca de-acum te pricepi foarte bine si la asta! pupi

in mesajul sters ziceam cum cos eu pantalonii pe faze peace dupa ce ii croiesc ii surfilez, apoi cusut buzunare, pense, pus fermoar, dupa care cusut turul si J din fata, continui cu lateralele la care musai spatele pantalonului e pe transportator (adica o data ii cosi de la betelie la tiv si celalalt crac de la tiv la betelie - si asa nu ai surpriza sa ti se suceasca pe picior), apoi intre picioare, pun gaicutele pentru curea, pun betelia fata pe dos ca atunci cand o intorc tighelesc final, prind final gaicutele, fac tiv si gata! sper ca nu am uitat ceva... desi cred ca chestia asta am zis-o si la inceput de topic scratch :pace:

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Admina Dum 22 Mar 2009, 8:58 am

Geany, asa e cu topul de jersey, si aveam si dres pe sub pantaloni(din cel cu multi deni). Dar am tras greu fermoarul si asa imi dau seama; nu-mi place sa crape ceva pe mine, cu sa fara bluza, tot ma incomodeaza in talie.
Lorina, sunt bermudele masura 17. Vreau sa-ti zic ca ieseu bine si la lungime, daca faceam cum propuneau ei la tiv(nu am putut coase din cauza vipustii). Uite modelul AICI Sunt exact la fel ca si marimile normale, doar ca mai scurte, mai bune pt minione. Si eu stiam ca-mi e mica(la pantaloni) masura cea mai mica, adica 34 sau 17 dar tot m-am dat silfida si n-am tinut cont. Acum vedem cand ii port...
Mihaela, frumos spus pupi Eu ma plang ca nu incap in pantaloni si tu zici ca ma pricep la dulciuri Sad Ai pus punctul pe I. Trebuie sa mai tai din dulciuri ca sa incap in pantaloni...
Diada, am retinut faza cu, coaserea lateralelor cu partea din spate a pantalonului, pe transportor. Eu ii coseam cum nimeream, si cred ca mi se sucesc si mie... pupi

kiss ne vedem la Fitness si cure de slabire, ca m-am deprimat Embarassed

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de zylv Dum 22 Mar 2009, 11:45 am

admina,daca vrei bataie,numai sa ai tupeu sa dai pe la cure de slabire.lasa-ne pe noi astea mai solide,si tu treci mai des pe la bucatarie(sa mananci,ca de preparat am vazut ca prepari bine) rade catifeaua se lasa.daca spui ca este catifea veche,sigur se lasa la purtat
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de geany Dum 22 Mar 2009, 11:49 am

zylv ...catifeaua se lasa.daca spui ca este catifea veche,sigur se lasa la purtat
asa e...eu am avut o pereche de pantaloni de catifea si se asezau foarte frumos pe mine,,,dar numai dupa spalat,,,dupa aceea stateau ca pe gard,,,dupa o purtare urma un spalat :laugh: (doar usor)
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de ioana soare Dum 22 Mar 2009, 10:43 pm

Ce frumoase sunt bermudele din in! Toti sunt foarte frumosi, dar bermudele sunt preferatele mele! Smile Si toti iti vin ca turnati, nu vad unde strang, dar daca zici tu Smile

O seara frumoasa,
sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Camy Mier 25 Mar 2009, 1:02 am

admina ma inebunesti,credeam ca nu ai lucrat pantaloni,dar vad ca esti experta si tu.foarte frumosi si iti vin foarte bine.spersa incerc si eu intr-o zi.
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de postoleirina Sam 28 Mar 2009, 2:27 pm

Am mai terminat o pereche de pantaloni de vara. Materialul folosit e un in cu picatele. Tiparul e unul scos de mine dupa alta pereche de pantaloni. Nu am apucat sa-i calc insa, poza am facut-o imediat ce i-am terminat.Uitati ce a iesit:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 29 Mar 2009, 6:26 pm

sunt frumosi dar, Embarassed nu stiu stau putin cam ciudat in fata sau poate am eu fixurile mele...nu le poti face ceva?

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Admina Dum 29 Mar 2009, 10:17 pm

Irina, imi plac pantalonii, pt unii scosi dupa alta pereche, sunt super, mai ales ca au slit in fata, betelie si gaici. Probabil ca stau asa in fata, de la cele 4 pense(cred ca le-ai calcat dupa coasere); incearca sa-i calci si cred ca se rezolva.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de zylv Dum 29 Mar 2009, 11:05 pm

oricum ar fi, arata bine.poate este de vina si pozitia in care a pozat.bravo,si la cat mai multi pantaloni
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de postoleirina Lun 30 Mar 2009, 9:27 am

Multumesc fetelor de aprecieri. Intr-adevar nu i-am calcat deloc...o sa se aseze mai bine dupa probabil. E si pozitia in care stau dar si pensele din fata.
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 28 Apr 2009, 7:55 pm

maistra a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB