Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyIeri la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

+61
valih
anasia
Limpia
ivanoiuadela9
adelina24
gabriela horhoianu
mihaelavama
milexina
violetas
viorica
cretu_veronica22
Laila
dienutzababy
cld
Dodo-pui
Anuta Stanciu
Tache Marilena
claras
Lali
bursuk
Marry
mdlupu
Love
Dyanna_Dynna
anc@
Anuk
solmizel
emi
valentinadof
bubu mic
02gaviota
cris_27
europolis
carmenush
gabi-27
julix_2007
Medi
aisha
mnarcisa
ramona75
romaya
ancush
Karina33
marami
teisoara
stella
Admina
Eva
diada
ioana soare
geany
irish05
LYNDA
liliana31
rucsy
Ana Maria
danadea
Noemi
SilviaDumitrescu
rozy
MihaelaT
65 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de ioana soare Mar 02 Feb 2010, 7:17 pm

nu esti dusa deloc:))) e bine si asa, doar cred ca era un pic mai usor de intins daca nu lasai si la stors.
eu prima oara cand am testat impaslirea am facut o mostra si am bagat-o la masina unde am lasat-o tot ciclul lung, inclusiv la stors. Mi-a fost aproape imposibil sa o mai modelez pe urma.Am icercat si sub jet de apa si degeaba. Apoi am facut o alta mostra si am bagat-o la masina, dar de data asta dupa 10-15 minute am oprit masina si am verificat in ce stadiu era mostra, nu era gata, am mai pus-o inca 10-15 minute,iar am verificat,si daca am vazut ca ochiurile nu se mai observau si eram multumita de aspect, am luat-o si am limpezit-o (neterminandu-si ciclul era plina de detergent). Am modelat-o mult mai usor de data asta ca sa-i redau forma.

E buna metoda cu verificatul din timp in timp daca faci ceva si vrei sa se impasleasca la anumite dimensiuni - verificand-o asa si masurand-o poti sa opresti procesul de impaslire cand a ajuns la dimensiunile dorite.

da' asta nu inseamna ca eu nu uit de ele in masina la impaslit:))) duminica trecuta am bagat un pulover vechi si mare de-al meu si acolo a ramas pana s-a terminat programul. am scos din masina un puloveras pentru copii de 3 ani rade
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de LYNDA Joi 04 Feb 2010, 9:36 pm

Buna seara fetele,

Acum am terminat si eu vesta pentru verisoara mea.
Nu e cinestie ce dar mie imi place Embarassed tinand cont ca asa ceva nu am mai facut pana acum.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Maine ma duc sa i-o dau, poate o conving sa si fac poza sa va arat cum sta pe ea... idee

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de ioana soare Vin 05 Feb 2010, 1:07 am

Foarte draguta vestuta Lynda! Ar fi excelent daca ai convinge-o sa stea la pozat!Smile) Sa vedem cum arata si pe corp:)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de ancush Vin 05 Feb 2010, 9:02 pm

draguta vesta lynda, sunt sigura ca se va bucura
ce rol are impaslirea si la ce produse se aplica?
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de romaya Sam 06 Feb 2010, 1:06 pm

Buna fetelor,
Vin si eu cu ultima realizare...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de ramona75 Sam 06 Feb 2010, 1:29 pm

super bluzita!!!!!
cum ai facut-o ?
florile le-ai facut separat si apoi le-ai unit?
daca poti as dori sa explici putin cum ai facut-o
multumesc
aplauze
ramona75
ramona75
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Localizare : romania
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de romaya Sam 06 Feb 2010, 1:35 pm

Da ,toate florile ,frunzele ,etc.se fac separat ( si sunt peste 100)si apoi se fixeaza pe un blat de lucru si se face reteaua de dantela care le uneste ..este stilul dantelei irlandeze.
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 06 Feb 2010, 1:49 pm

minunata, splendida, rabdare cu carul trebuie sa ai sa faci asa ceva. Scuze dar breteluta nu e prea lunga?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de rucsy Sam 06 Feb 2010, 3:06 pm

Foarte draguta bluzita !
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de romaya Sam 06 Feb 2010, 3:47 pm

SilviaDumitrescu a scris:minunata, splendida, rabdare cu carul trebuie sa ai sa faci asa ceva. Scuze dar breteluta nu e prea lunga?
Ai dreptete-trebuie rabdare cu carul..
Breteluta este "rabatabila"-are maxim 17 cm pe o parte ,se poate monta la dimensiunea dorita..
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de Karina33 Sam 06 Feb 2010, 8:43 pm

Excelent ti-a iesit romaya! Imi place si cum sunt imbinate nuantele, si cum ai asezat floricele si mai ales rabdarea!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 06 Feb 2010, 9:05 pm

Romaya nu mai am cuvinte. Felicitari!!!! Flowers
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de romaya Sam 06 Feb 2010, 9:10 pm

Multumesc tuturor.
Urmeaza una cu margarete ...
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de aisha Sam 06 Feb 2010, 10:29 pm

romaya, e demential topul!!! Foarte frumos! Felicitari!
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 06 Feb 2010, 11:25 pm

Wouuu!
Romaya, grozav! Nici intr-o mie de ani n-as reusi sa fac asa ceva.Mi se pare atat de complicat de nu-ti poti imagina.
Felicitari! Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de romaya Sam 06 Feb 2010, 11:46 pm

MihaelaT a scris:Wouuu!
Romaya, grozav! Nici intr-o mie de ani n-as reusi sa fac asa ceva.Mi se pare atat de complicat de nu-ti poti imagina.
Felicitari! Flowers
Multumesc ,Mihaela
E complicat dar am luat-o ca pe o provocare...mai greu este de facut reteaua de dantela dintre motive care sunt fixate de blatul de lucru zid
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de Eva Dum 07 Feb 2010, 1:07 am

Superb topul, Romaya! love
De cand imi doresc si eu un astfel de top! Reteaua aceea dintre motive mi se pare si mie dificil de realizat, n-as reusi s-o fac asa frumos ca tine! Plus ca nu gasesc material care sa ma multumeasca! Tu cu ce fir ai lucrat?
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de romaya Dum 07 Feb 2010, 1:56 am

Eva a scris:Superb topul, Romaya! love
De cand imi doresc si eu un astfel de top! Reteaua aceea dintre motive mi se pare si mie dificil de realizat, n-as reusi s-o fac asa frumos ca tine! Plus ca nu gasesc material care sa ma multumeasca! Tu cu ce fir ai lucrat?
N-o sa crezi dar am vopsit eu bumbac la scul cu anticul nostru Gallus.
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de Medi Dum 07 Feb 2010, 2:01 pm

Romaya, o "foarte incepatoare" ca mine poate spune doar atat: am salvat modelul, l-am sucit pe toate partile si m-am holbat un sfert de ora la bluzita ta... WOW!
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de ioana soare Dum 07 Feb 2010, 2:42 pm

Romaya este incredibil topul tau! Extraordinar! Imi place ca reteaua dintre floricele este deasa, iar culorile sunt superbe, cum ai vopsit in degrade?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de romaya Dum 07 Feb 2010, 2:50 pm

ioana soare a scris:Romaya este incredibil topul tau! Extraordinar! Imi place ca reteaua dintre floricele este deasa, iar culorile sunt superbe, cum ai vopsit in degrade?
Pentru degrade am rasucit bine sculul,l-am imbarligat,legat cu ata foarte strans si vopsit asa ..ideea e sa nu patrunda vopseaua in tot sculul..e foarte distractiv rade
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de julix_2007 Dum 07 Feb 2010, 3:05 pm

Romaya, jos palaria. Arata extraordinar de bine. Am si au o vesta descheiata, facuta cu crosetul si mai am putin la incheiat. Am abandonat-o de vreo 2 luni pentru ca nu aveam material de ajuns, dar am rezolvat problema si acum vreau sa o termin. O sa vin cu dovada.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de gabi-27 Dum 07 Feb 2010, 5:37 pm

Va prezint si eu ce am mai mesterit in ultimul timp.La cea alba mai trebuie sa-i fac manecile si va fi foarte utila pentru ca o voi purta cu rolinguri de culori diferite schimband doar bentita satinata.Sper sa va placa.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gabi-27
gabi-27
helper
helper

Numarul mesajelor : 55
Localizare : Camarzana
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de carmenush Dum 07 Feb 2010, 8:06 pm

Frumoase creatiile voastre. Felicitari.
Eu...apar mai rar, dar cand apar incep sa scot pozele din cutia cu maimute wink
Asadar va rat...bluza pentru Adar Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
carmenush
carmenush
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 258
Varsta : 43
Localizare : Dambovita
Data de inscriere : 24/02/2009

http://www.creatii-carmen.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de ramona75 Lun 08 Feb 2010, 7:32 am

buna dimineata si o saptamana placuta
minunata bluzita bej incep sa fiu invidioasape voi
asa imi doresc si eu una asa cu flori dar nu o sa ma las o sa incerc sa fac si eu una
bravo gabi
ramona75
ramona75
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 48
Localizare : romania
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB