Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Invatam sa tricotam, impreuna

+90
reya
gaby67
odrina
Raresuca
24elena
emilia.d
ady_kat
iubiriska
margot
misela
ramona75
lyly20
lauricson
alicebi
crystyn
lili_janine
bubulina_bis
teisoara
denisia_16
maruska
andacoman
geany
Brindusa
mica
lucica
maria25510
Gabriela Miha
Ariadna30
IULIAvlad
Karina33
LYNDA
amira
ancush
Claudia w
Teodor Coca
AITEN
sarsuraki
ginab
marya
miha02
julix_2007
maria_covacef
felicia13
cimita123
costi_iacob
SilviaDumitrescu
matau mirela lavinia
Ana Maria
marlen372001
bubu85
marilyn
aidaalex
Dionisia
StMihaela
crysfresh
Antilopa Bongo
Noemi
totolina
alinutza80
maximlidia
dana_mi16
trice
DANIELA.I
dina_dorina
madalinutzaa
iris_damian@yahoo.com
ioana soare
aisha
larisuka
MihaelaT
Camy
little_light
angelnelias
Liana
Eva
Mimi
anca_22
roxx
irish05
julia
tomari
Socrate
ultimul_mohican
Ania
diada
cris69
cleo
arime
lorinaoo1
Admina
94 participanți

Pagina 20 din 24 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Urmatorul

In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de crystyn Mier 20 Ian 2010, 4:41 pm

Buna ziua! Daca sunteti dragute si stiu ca sunteti ma puteti ajuta si pe mine? Am un fir foarte subtire de 40% lana si 60% acryl combinat cu unul de lame si nu stiu ce model as putea sa lucrez . Am 500 gr. si nici ce as face din el nu prea stiu. Va rog sa ma ajutati. Va multumesc foarte mult.
crystyn
crystyn
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : constanta
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Antilopa Bongo Mier 20 Ian 2010, 9:16 pm

crystyn a scris:Buna ziua! Daca sunteti dragute si stiu ca sunteti ma puteti ajuta si pe mine? Am un fir foarte subtire de 40% lana si 60% acryl combinat cu unul de lame si nu stiu ce model as putea sa lucrez . Am 500 gr. si nici ce as face din el nu prea stiu. Va rog sa ma ajutati. Va multumesc foarte mult.
Pai ai o multime de optiuni: 1. Sa il vinzi wink 2. Sa faci un bolero amplu, gen sal 3. sa faci o bluza fara maneca peste care merge un bolero-chimono, tu alegi, ca sa fie set sau 4. sa ne spui ce culoare are atza, ce dimensiuni ai tu, ca sa ne putem da seama pentru ce ti-ar ajunge cele 500 g Smile
Antilopa Bongo
Antilopa Bongo
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 59
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/10/2009

http://www.alexav.ro

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de crystyn Mier 20 Ian 2010, 10:43 pm

Buna seara!
Multumesc pentru raspuns.
Firul este un gri f. deschis, iar firul de lame albastru. Ideea este ca as lucra o bluzita de primavara. Firul fiind foarte subtire si pufos nu stiu ce model pot sa pun. Dar si ideea cu un sal este interesanta sau poate un set
crystyn
crystyn
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : constanta
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Antilopa Bongo Mier 20 Ian 2010, 10:58 pm

Eu nu i-as mai pune model, decat eventual ceva ajurat pe boleo, in caz ca decizi ca faci set (si iti si ajunge firul). Altminteri, cred ca ar fi senzational din firul asta un sal foarte lat, cu care sa te infasori... Peste o rochie de matase, cred ca ar arata tare bine... Si nu numai peste o rochie, cred ca merge si cu un top simplu si blugi, dar cu sandale mai pretioase. Alte idei nu am, ca nu am vazut firul Smile
Antilopa Bongo
Antilopa Bongo
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 59
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/10/2009

http://www.alexav.ro

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 21 Ian 2010, 9:59 am

buna dimineata, crystyn

am vazut ideile fetelor, dar aseara mi se tot bloca calculatorul si n-am putut sa-ti dau idei.

stii ca se spune ca o poza e cat 1.000 de cuvinte. uite ce idei iti dau eu :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sau
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sau
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
firul subtire se preteaza la tricotaj dantelat. poti alege ce model vrei tu.

din 500 g iti iese o bluzita cu maneca scurta + o pelerina (daca ramai fara fir poate fi si capa, daca bluzita e decoltata rotund ca la bluzele de mai sus), sau un tricou cu bretele si o jacheta. daca vei folosi acelasi model iti va iesi un twin-set.

sau :
daca crezi ca te descurci cu crosetul, poti alege ceva crosetat - aici sunt alte idei si alt subiect la "invatam sa crosetam" - pot sa-ti dau idei si aici.

din atatea idei - ce alegi ?

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de LYNDA Joi 21 Ian 2010, 10:11 am

Marlen,

Te rog din suflet da-li modelul al doilea verde ca mor dupa el!!!!
hug kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Joi 21 Ian 2010, 11:38 am

Lynda o sa pun poza cu salul verde la subiectul "cine stie?modele tricotate" pentru a fi explicat acolo.
prietenie
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de crystyn Joi 21 Ian 2010, 11:48 am

Buna ziua!
Doamnelor va multumesc pentru ajutor cred ca am decis ce o sa fac. Dupa ce termin o sa va arat. Multumesc
crystyn
crystyn
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : constanta
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de LYNDA Joi 21 Ian 2010, 1:07 pm

Multumesc Ioana

Abia astept!!!

Sunt innebunita dupa verde... kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de lili_janine Joi 21 Ian 2010, 4:15 pm

marlen372001 a scris:
teisoara a scris:Lili_janine,eu una sunt curioasa de sosetele in 2 ace.Multumesc [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

fetelor, lili-janine si teisoara buna dimineata !

stiti povestea aceea populara cu imparatul a carui ochi unul plangea si altul radea ?

asta imi vine mie sa fac acuma. sa ma stric de ras si sa si plang.

asa si cu voi : cand incepeti sa urmariti un subiect nu aveti curiozitatea sa vedeti ce am scris de la inceput ? macar sa vedeti ce parere au si alte fete, nu de alta.

chestia cu scazatura de caciula e rezolvata/ scris idee de vreo luna, iar asta cu sosetele e subiect separat "sosete cu 2/5 andrele".

mai cautati, ce ziceti ?

marlen
buna!hai sa va spun sosetele cu 2 ace.eu am facut pt toti.Incepi sosetea si de sus si o faci cat de lunga vrei,iar de inceput o incepi dupa grosimea firului si acele pe care le folosesti.faci 2 pe fata 2 pe dos.cand ajungi la partea de sus a calcaiului imparti lucrul in jumatate si te duci doar cu o jumatate iar cealalta o lasi pe ace astfel:jumatea pe care o lucrezi scazi cate una pe fata la margini pana ramai cu 8 sau 10 ochiuri .ai ramas cu 10 ochiuri le inmultesti la loc dar cand le inmultesti bagi acul prin ochiul care l-ai scazut si faci asa pana ajungi la nr de ochi pe care l-ai avut.mergi mai departe cu talpa iar cand incep degetele incepi sa scazi la fel ca la calcai pe aceeasi parte. La cealalta soseta imparti lucrul dar scazi in partea cealalta.Iasa super si se coase intr-o parte.,poti sa le faci mai groase si sa le pui si talpa.














calcaiului imparti lucrul in jumatate
lili_janine
lili_janine
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : sua
Data de inscriere : 19/01/2010

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de alicebi Joi 21 Ian 2010, 6:46 pm

buna fetelor
santeti super...eu lucrez din amintiri de la bunica...
scuzati ignoranza, dar cum se face un "jeteu"?
ciao
tricot
alicebi
alicebi
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : italia
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de ancush Vin 22 Ian 2010, 12:25 pm

se ia una pe ac wink
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marlen372001 Vin 22 Ian 2010, 1:42 pm

alicebi a scris:buna fetelor
santeti super...eu lucrez din amintiri de la bunica...
scuzati ignoranza, dar cum se face un "jeteu"?
ciao
tricot

draga mea,

vine de la frantuzescul "jeter" - a arunca. deci arunci firul peste andrea, creand astfel un nou ochi in plus.

vezi, eu sunt mai literara la explicatii.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de alicebi Vin 22 Ian 2010, 1:57 pm

brava marlen aplauze
alicebi
alicebi
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : italia
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Ariadna30 Sam 23 Ian 2010, 7:53 pm

Buna seara!
Fetelor, va rog mult sa ma ajutati cu problema pe care o voi descrie mai jos:
am refacut spatele puloverului si am ajuns la rascroiala de la gat (spate). Aveam 96 de ochiuri initial; am scazut 20 la mijloc, apoi am continuat cu umarul stang scazand inca 3/2/1. Am incheiat umarul, imi place cum a iesit rascroiala - toate bune si frumoase pana aici. Problema e ca nu am stiut cum sa reiau cealalta jumatate (umar), de unde sa leg firul. Am incercat mai multe variante, dar n-am fost multumita de rezultate pt. ca rascroiala nu iesea identica cu cealalta (ba ramanea o despicatura, ba ramanea si despicatura, dar si marginea ochiurilor scazute apoi era mai sus, ba a iesit ceea ce voi incerca sa postez mai jos). Va rog mult, imi explicati cum trebuia sa leg firul si cum ar trebui sa fac pt. a iesi frumos toata rascroiala? Incerc sa atasez acum si o poza, sper sa-mi si reuseasca.



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ariadna30
Ariadna30
helper
helper

Numarul mesajelor : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marlen372001 Sam 23 Ian 2010, 8:04 pm

draga ariadna,

despicatura aia ramane mereu. problema ta e: cum sa fac sa fie cat mai mica.

nu te stresa : cand vei monta ochii cu crosetul nu se va mai vedea.

e normal ca dupa ce faci jumate de scazatura sa te muti jos in cealalta parte, faci un ochi de inceput ca la croset si il lucrezi cu cel dintai impreuna, ca sa nu pui un ochi in plus. sau iei crosetul si il pui direct cu corsetul ochisorul direct in lucru.

dar despicatura va fi totdeauna acolo.

acuma mai trebuie sa ai grija cum alegi scazatura fetei ca sa-ti ramana la umar acelasi nr. de ochi.

DECI : N-AI GRESIT NIMIC !!

O seara buna si spor, hai termina puloverul !!

P.S : eu fac mereu intai fata si potrivesc saptele dupa ea. deh... asa am obisnuit.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Ariadna30 Sam 23 Ian 2010, 8:12 pm

Marlen, multumesc frumos. Trebuie sa stric putin pt. ca acum e mai mica despicatura, dar e mult strangulata marginea. Inca ceva: se incepe scaderea ochiurilor inca de la primul rand (de acolo unde am legat firul, la primul rand pe dos) sau la al treilea? Ce am eu acum in poza aia e scazut de la primul rand, a iesit destul de urat. Mi se parea ca, daca scad abia la al treilea, e prea sus continuarea rascroielii.
Ariadna30
Ariadna30
helper
helper

Numarul mesajelor : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de maruska Sam 23 Ian 2010, 8:37 pm

buna! eu scad exact ca tine daca vrei sa fie mai adanca, lucrezi dupa ce ai scazut cateva randuri drepte ,daca nu ,lasi exact cum iti place si dupa ce termini un umar de scazut,legi firul din interiorul lucrului dar ai grija sa ti iasa partea cu care inchei spre umar mai joasa (pt ca umarul e mai aplecat spre exterior)si cea dinspre gat mai inalta ;eu de obicei scad la umar cate 10 ochiuri odata iar 10 ,iar 10 de regula sa fie umarul cu maxim 30 ochi;sper ca m-ai inteles; numai bine
maruska
maruska
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : constanta
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marlen372001 Sam 23 Ian 2010, 10:01 pm

Ariadna30 a scris:Marlen, multumesc frumos. Trebuie sa stric putin pt. ca acum e mai mica despicatura, dar e mult strangulata marginea. Inca ceva: se incepe scaderea ochiurilor inca de la primul rand (de acolo unde am legat firul, la primul rand pe dos) sau la al treilea? Ce am eu acum in poza aia e scazut de la primul rand, a iesit destul de urat. Mi se parea ca, daca scad abia la al treilea, e prea sus continuarea rascroielii.

se incepe imediat.
daca pui apoi ochi cu crosetul, ai sa vezi ca-ti faci griji degeaba.

marlen

P.S : asa-i de prima data. mai incolo o sa razi de toate astea.
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Ariadna30 Sam 23 Ian 2010, 10:07 pm

maruska a scris:buna! eu scad exact ca tine daca vrei sa fie mai adanca, lucrezi dupa ce ai scazut cateva randuri drepte ,daca nu ,lasi exact cum iti place si dupa ce termini un umar de scazut,legi firul din interiorul lucrului dar ai grija sa ti iasa partea cu care inchei spre umar mai joasa (pt ca umarul e mai aplecat spre exterior)si cea dinspre gat mai inalta ;eu de obicei scad la umar cate 10 ochiuri odata iar 10 ,iar 10 de regula sa fie umarul cu maxim 30 ochi;sper ca m-ai inteles; numai bine


Da, am inteles si iti multumesc pt. explicatii. Nu am scazut in partea exterioara a umarului pt. ca am inmultit dupa elastic cativa ochi in ideea de a fi ceva mai largut puloverul si de a avea maneca un pic mai mult cazuta decat la puloverul drept, fara rascroiala. M-am gandit ca ar avea o forma mai frumoasa asa - voi vedea ce va iesi.

Marlen, multumesc din nou. Intr-adevar, asa e prima data - incerc sa nu ma enervez atunci cand tot desfac si iar desfac.Smile Era terminat puloverul daca nu desfaceam tot spatele si daca nu ma impotmoleam atat la rascroieli.
Ariadna30
Ariadna30
helper
helper

Numarul mesajelor : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de maruska Dum 24 Ian 2010, 10:21 am

din nou te salut ,daca vrei sa ti faci ceva cu umarul lasat faci pur si simplu un dreptunghi pt spate si de unde vrei sa fie maneca ,dupa ce cosi fata cu spatele bagi andrelele pe margine si te ridici cu ochiurile pt maneca.,mergi drept o bucata buna si apoi incepi sa scazi din margini cam la cateva randuri cate un ochi in fiecare parte pana ajungi la lungimea dorita ,trebuie sa te masori pe mana sa vezi cum se aseaza si cum trebuie scazut ,si nu te nelinistii ca cine face si desface toata ziua are ce face,nu?cele bune hug
maruska
maruska
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : constanta
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Ariadna30 Lun 25 Ian 2010, 12:00 am

maruska, multumesc din nou pt. sfaturi si incurajari. hug La spate, dupa elastic, am 14 ochiuri in plus. Am vazut pe aici ca fetele lucreaza, in general, drept si ca umarul iese doar un pic cazut; de aici si ideea mea ca, daca mai cresc putin, va pica umarul ceva mai mult. O sa incerc si varianta descrisa de tine, pe viitor.

Pt. o incepatoare e greu de realizat "cablul" acela dublu? Adica, ma refer la cel in care, sunt doua randuri de opturi, impletite intre ele:http://photos1.blogger.com/blogger/7299/432/1600/PICT0017.jpg
Ariadna30
Ariadna30
helper
helper

Numarul mesajelor : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Lun 25 Ian 2010, 11:17 am

Ariadna nu este greu, dar cere foarte multa atentie. Cel mai bine este sa ai o diagrama pe care sa o urmezi. Poti sa desenezi tu singura diagrama, dar cand vei capata mai multa experienta ma gandesc. Pentru inceput cauta o diagrama si urmeaz-o.
de ex. aici link sau aici link
Pe site-ul respectiv gasesti foarte multe modele de torsade, cu diagramele lor, poti sa te uiti si sa alegi ce vrei.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Ariadna30 Mar 26 Ian 2010, 10:59 am

Salut!
Ioana, multumesc pt. indicatii si exemplificari.

Cat timp dureaza sa fie trimis un PM? L-am trimis acum o ora si imi apare inca la mesaje in curs de trimitere.
Ariadna30
Ariadna30
helper
helper

Numarul mesajelor : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Karina33 Mar 26 Ian 2010, 11:57 am

Ariadna30 a scris:Salut!
Ioana, multumesc pt. indicatii si exemplificari.

Cat timp dureaza sa fie trimis un PM? L-am trimis acum o ora si imi apare inca la mesaje in curs de trimitere.


Sta acolo pana-l deschide destinatarul...
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 21 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 24 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB