Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Invatam sa tricotam, impreuna

+90
reya
gaby67
odrina
Raresuca
24elena
emilia.d
ady_kat
iubiriska
margot
misela
ramona75
lyly20
lauricson
alicebi
crystyn
lili_janine
bubulina_bis
teisoara
denisia_16
maruska
andacoman
geany
Brindusa
mica
lucica
maria25510
Gabriela Miha
Ariadna30
IULIAvlad
Karina33
LYNDA
amira
ancush
Claudia w
Teodor Coca
AITEN
sarsuraki
ginab
marya
miha02
julix_2007
maria_covacef
felicia13
cimita123
costi_iacob
SilviaDumitrescu
matau mirela lavinia
Ana Maria
marlen372001
bubu85
marilyn
aidaalex
Dionisia
StMihaela
crysfresh
Antilopa Bongo
Noemi
totolina
alinutza80
maximlidia
dana_mi16
trice
DANIELA.I
dina_dorina
madalinutzaa
iris_damian@yahoo.com
ioana soare
aisha
larisuka
MihaelaT
Camy
little_light
angelnelias
Liana
Eva
Mimi
anca_22
roxx
irish05
julia
tomari
Socrate
ultimul_mohican
Ania
diada
cris69
cleo
arime
lorinaoo1
Admina
94 participanți

Pagina 14 din 24 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Urmatorul

In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marlen372001 Dum 27 Dec 2009, 5:36 pm

draguta, de unde ai luat poza ? lipseste ce e mai important : poza de la spate. sunt 2 feluri de a-l lucra.

daca imi mai dai detalii despre spate, iti spun cum se lucreaza (una din cele 2).

te sarut - marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de irish05 Dum 27 Dec 2009, 6:24 pm

sa caut marlen.... dar nu cred c-avea si poza din spate. Este cumva un dreptunghi?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de irish05 Dum 27 Dec 2009, 6:25 pm

nu, marlen, n-are poza din spate
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marlen372001 Dum 27 Dec 2009, 7:57 pm

uite cum zic eu ca e :

e lucrat de la baza manecii si apoi crescut

1. trompeta (iti imparti lucrul in sase clini si cresti pe marginea lor la randul pe fata si intr-o parte si in cealalta). sunt facute 2 parti identice, cusute in mijlocul spatelui cu un punct cat se poate de discret.
2. cresti numai la marginea lucrului, cate 1 ochi la fiecare rand pe fata, sa capete destul largime. cusutura se aseaza singura undeva pe subbrat spre fata.

apoi se lucreaza marginea si se coase la fel, discret pe lucru - cred ca in punct lenes.

lucrul e spectaculos fiindca firul e in degrade. poti face si orice alt model la partea din mijloc.

sper sa-ti fie de folos.

daca vrei mai multe detalii, fa-mi PM si-ti raspund cu placere.

te pup - marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de ancush Mar 29 Dec 2009, 2:16 pm

desi va urmaresc de ceva vreme de scris nu scriu......nu am multe de zis scratch
stiu ca e undeva pe aici...doar ca nu mai gasesc Sad Sad
poate cineva mai experimentat in ale forumului gaseste explicatiile pentru bluza raglan
vreau sa fac o bluza asa....in partea de sus fac model simplu (doua fata doua dos)...inca nu m-am decis .....dar de la bust in jos as vrea sa incerc zig/zagul explicat de ioana
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de irish05 Mier 30 Dec 2009, 9:24 pm

marlen, ce inseamna 6 clini? pentru fata, maneci?
si cealalta metoda?
o fi mai simpla?
te pup eu mai mult pt ca esti de mare folos ! flower
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 30 Dec 2009, 11:49 pm

irish05 a scris:marlen, ce inseamna 6 clini? pentru fata, maneci?
si cealalta metoda?
o fi mai simpla?
te pup eu mai mult pt ca esti de mare folos ! flower

iubita, e ca la croitorie :
astia sunt cei 6 clini : ca feliile de tort. inchipuie-ti ca in mijloc e maneca. totul (maneca + fata./ spate) se lucreaza ca o trompeta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sper sa-ti fie de folos explicatia.

dar mai uite un model si mai si :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

manecile le faci ca niste butoniere mai mari si apoi bagi acolo ochi cu croseta si le lucrezi - si arata la fel ca al tau (dar maaai interesant!!)
te pup - marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de sarsuraki Dum 03 Ian 2010, 5:11 pm

Am terminat fularul. Model simplu ca intre timp am lucrat si pe croitorie (mi-am modificat niste pantaloni). O sa pun o poza cu fularul.. Mai nou m-am apucat de un pulover (am lucrat jumatate de spate)si nu prea stiu cum sa-l fac in continuare. Practic sunt 4 bucati, fata, spate, si 2 maneci. Imi doresc sa-l fac pe gat. Cum il realizez? Unde scad? cat scad?
sarsuraki
sarsuraki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 75
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/12/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Noemi Dum 03 Ian 2010, 5:27 pm

marlen dar vartejul ala de la bolero cum se face, adica stiu ca se lucreaza in cerc, dar cum se fac delimitarile acelea? ? Eu sunt pe dinafara total, dar se pare ca tintesc sus Smile) lucru de mana
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de ancush Dum 03 Ian 2010, 5:46 pm

nu e lucrat in cerc, are cusatura sub o maneca...sau cel putin asa vad eu(in ultima poza se vede cusatura sub maneca dreapta)....parca a mai explicat cum se fac clinii...imi dau cu parerea sa vad daca am retinut corect....se imparte in 6-8 parti nr de ochiuri si se scade pe randul pe fata la inceputul fiecarui clin....
daca is bune explicatiile inseamna ca-s un elev constiincios si ma pot apuca de o incercare study
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marlen372001 Dum 03 Ian 2010, 6:22 pm

noemi, se incepe cu 12 ochi si se creste la fiecare inceput de clin. pana se termina, la fiecare inceput. sunt 6-8 clini. crescand mereu in acelasi loc, se formeaza delimitarea. nu e facuta inadins.

pentru maneci se formeaza ca niste butoniere mai mari.

la sfarsit se monteaza ochi si se lucreaza manecile : pe 4 andrele de ciorap sau circulare/

nu-i asa ca e interesant ?

ancush - aia era scazatura de caciula/ bereta. e bine dar in celalalt sens.
tu vorbesti aici de celalalt bolero. se lucreaza un dreptunghi mare - vezi pe paginile dinainte ca am scris acolo exact cum se face.

va pup, fetele, si spor la treaba - marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de amira Dum 03 Ian 2010, 6:42 pm

ma poate ajuta cineva? Insert a marker each side = 74-80-86-92-100-108 sts between markers on front piece and back piece. nu inteleg unde exact trebuie sa pun semnele (markers) la acest moment am 160 st, si treb sa pun semn la 80 st distanta... dar nu imi dau seama unde se pune primul zid multumesc.

acesta este modelul : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
amira
amira
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 37
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 31/12/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Lun 04 Ian 2010, 10:51 am

Amira puloverul se lucreaza circular, iar cele doua markere se plaseaza pentru a marca cele doua laterale ( stanga si dreapta). Plasezi un marker la inceput de rand circular si unul dupa 80 de ochiuri. In felul asta vei avea delimitate 80 de ochiuri pentru fata puloverului si 80 de ochiuri pentru spatele puloverului.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de LYNDA Lun 04 Ian 2010, 11:04 am

La multi ani !!!
Va doresc tuturor un an mai bun si tot binele din lume!


Marlen modelele sunt superbe si daja le-am pus in proiect...dar am si eu o nelamurire, petru ca eu nu sunt experta si nici nu cunost bine termenii , unde gasesc si eu explicatii pentru termenii care-i folositi?
Embarassed
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Lun 04 Ian 2010, 11:06 am

Vezi si subiectul "index de termeni". Daca nu, intreaba exact ce termen nu intelegi si ti-l explicam cu placere.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 04 Ian 2010, 1:21 pm

Lynda,

zi-mi exact unde te-ai incurcat. daca ti-e mai simplu poti sa-mi trimiti si PM.

iti explic cu placere.

Marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de sarsuraki Lun 04 Ian 2010, 4:44 pm

Nu se pricepe nimeni la pulovere pentru copii? M-am impotmolit la maneci (nu stiu de unde sa incep si cate ochiuri sa pun, e vreo formula?)si la rascroiala gatului.
sarsuraki
sarsuraki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 75
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/12/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 04 Ian 2010, 7:27 pm

sarsuraki,

ce varsta are copilul ?

daca te uiti la "pulovere si alte creatii tricotate" vei vedea pulover de 10 ani, lucrat cndrele nr.3.

te ajuta explicatia mea ?

daca nu - spune-mi de ce ai nevoie exact.
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de sarsuraki Lun 04 Ian 2010, 7:46 pm

Are 4 ani dar e mult mai dezvoltat pentru varsta lui. Lucrez pe andrele de 3.5 si din ce am citit tot nu pricep cum trebuie sa fac maneca, cate ochiuri sa pun si dupa ce ma orientez cand pun ochiurile. Si iarasi nu pricep deloc cum sa scad la gat sa-mi iasa circular. Deci asta-i oful meu, maneca si gatul... cu restul cred ca ma descurc.
sarsuraki
sarsuraki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 75
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/12/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de amira Lun 04 Ian 2010, 8:11 pm

help! continue in stocking st, AT THE SAME TIME on first round dec 20-20-20-20-22-24 sts evenly = 148-160-172-184-200-216 sts. am scazut la fiecare sectiune..... si sunt 30 de sectiuni... si aici arata ca treb sa scad 20 sts, nu 30. am ramas cu 150 sts. unde am gresit?

link [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] multumesc, astept raspuns
amira
amira
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 37
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 31/12/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Lun 04 Ian 2010, 8:28 pm

Nu mai ai nici o sectiune pentru ca incepand cu acest rand ai terminat modelul elastic si ai trecut la model jerseu fata . Deci distribui uniform cele 20 de ochiuri de scazut de-a lungul celor 180 de ochiuri pe care la ai pe andrele.
Cu alte cuvinte, dupa 18 cm de la inceputul lucrului, schimbi pe andrelele mai mari , si incepi sa lucrezi model jerseu fata. In acest prim rand de jerseu fata scazi uniform 20 de ochiuri. Ramai cu 160 de ochiuri.

Sarsuraki citeste despre maneci aici si aici link .
Invata teoria si vei putea face orice vrei si orice iti trece prin cap. Si tine minte ca la baza oricarui lucru tricotat sta MOSTRA DE OCHIURI. Este punctul de plecare pentru calculul tiparului. Iti faci o schita si calculezi toate dimensiunile in functie de aceasta mostra de ochiuri. Transformi totul in numar de ochiuri si randuri.

completare: citeste si aici link - este partea a-3-a a articolului despre maneci
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de amira Lun 04 Ian 2010, 8:54 pm

multumesc mult! a trebuit sa desfac doua randuri, abia le-am pus la loc ... sper sa ma descurc, multumesc inca o data. daca mai am probleme, mai apelez :D seara buna!
amira
amira
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 37
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 31/12/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de LYNDA Mar 05 Ian 2010, 9:38 am

Ioana ,
Iti multumesc pentru redirectionare.Am intrat si la Index si termeni , si cred ca am sa gasesc tot ce caut.hug

Marlen ,
Deocamdata nu stiu cum sa crosetez talpa la papucei pentru bebe.
Eu am facut dupa capul meu si ....mi-a iesit... dar ii sunt mici...si nu talpa arata nu asa de fain....
Vroiam sa imi dati voi un sfat ...
Eu nu am lucrat dupa schema ...am vazut pe youtube si mi-au placut ...
Merci
Azi cand ajung acasa de la servici am sa intru sa postez poze.

Multumesc,
Linda. kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de marlen372001 Mar 05 Ian 2010, 11:06 am

draga linda,

nici mie nu-mi place cum ies talpile tricotate la botosei, asa ca ti-as recomanda sa le faci crosetate.

masori talpa lui bebe, mai adaugi un 20% si asta va fi lungimea totala a botosului. iei 60% si faci pe lungime lantisor cu crosetul. apoi talpa va fi facuta din jumatati de piciorus. adica nu iei nimic pe croset tragi firul prin ochiul de lant si tragi fir prin cele 2 ochiuri formate (cel initial + cel tras de dedesubt). la croiala in ochiul de capat + cele 2 laterale faci la fiecare rand cate 3 ochiuri. se formeaza rotunjit capatul, exact cum iti trebuie talpa. cand vezi ca e destul de lata (cca 8 randuri de fiecare parte laterala a lantisorului de la baza, dar depinde de grosimea firului) treci si pui ochi de la croset la andrea. lucrezi in continuare cu andrele de ciorap.

daca ti se pare complicat, iti dau alta reteta numai cu andrele drepte :

Incepi cu talpa si montezi 50 ochiuri. Lucrezi 8 randuri cu punct lenes (adica numai randuri pe fata), iar la fiecare capat de rand mai pui cate un ochi, astfel incat dupa ce termini cele 8 randuri sa ai 58 ochiuri pe andrea (sa ai cate 4 ochiuri crescuti la fiecare capat.
Lucrezi apoi 8 randuri cu model jerse( un rand pe fata, un rand pe dos).
Imparti apoi cele 58 ochiuri pe 3 andrele astfel: 24 ochiuri pe prima, 10 ochiuri pe a doua si 24 ochiuri pe a treia. Tricotezi numai ochiurile de pe a doua andrea. La fiecare sfarsit de rand, al zecelea ochi il vei lua impreuna cu un ochi de pe prima, respectiv a treia andrea. Lucrezi asa pana faci cate 12 scazaturi pe fiecare parte, apoi lucrezi randul intreg.
Incepi apoi cu model elastic (un ochi pe fata, un ochi pe dos)si continui 15 randuri asa. Inchei apoi toate ochiurile si cosi botoselul.

ce zici - iti pare greu ?

spor la treaba - marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de LYNDA Mar 05 Ian 2010, 1:14 pm

Oau....

Multumesc mult!!!! hug

Asa am sa fac Marlen si am sa va arat si poze!

Linda.

Sigur am sa crosetez pentru ca imi place mai mult....

Multumesc mult,
Linda.


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Mar 05 Ian 2010, 2:04 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Invatam sa tricotam, impreuna - Pagina 14 Empty Re: Invatam sa tricotam, impreuna

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 24 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB