Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Lucrul de mana - sursa de venit

+106
Albina Maia
symos
dorina64
romaya
ismi3ismi
geo
rosita
danabarbu2007
Chirrox13
violetas
danniela
nicopop
lori16ro
geo_narcisa
zylv
valentinadof
EuIrinuca
Lucia.BlueFlower
Shtefania
Aditza
Comoara casei
aurishta
bibitu
kitty_1973
Aghata
alimami
Cazimi
tomari
lucianemil
betymi72
telena
firicel
danyelyta28badea
Savu Ramona
Giobsy
Maci
Steluzza
elena.habasescu
Kristina
veniciuc nicoleta
natasaSV
madalina_mihalcea24
hinamaturi
Clio_Ela
cata13lina
canadianca50
gagaritz
ciumiki
ivanoiuadela9
carmenush
andra_racing
bubu85
Adeana
myky7robc
viviene
ileana cosanzeana
MagdaMarin
iuli.b
Alido81
teisoara
europolis
adelina24
lotus nufar
manus marioara
Fraise
treinegri
denygina
kristadesign
bubu mic
Alina.C
Noemi
julie.didy
Floren
scami
cris69
cretu_veronica22
letho
olympia
mnarcisa
aleahim67
ady_kat
geany
phoenix
Armeana
MARCELA70
milena
degetica
dina_dorina
AlinaJ.Bijoux
amnro
diada
ralucis
DANIELA.I
noel
ioana soare
costi_iacob
Ana Maria
felicia13
maria_covacef
Camy
Monica
Admina
mihatm80
Usagy
SilviaDumitrescu
MihaelaT
110 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de ciumiki Mier 02 Iun 2010, 8:54 pm

europolis a scris:Si eu off topic
Dar v-ati gandit si la imposibilitatea de a gasi un job legal?? Decat niciun venit nu e mai bine sa poti trai si azi? Maine..mai vedem, dar azi sigur trebuie sa mancam. Parerea mea

la fel off topic
pacat ca trebuie sa recurgem la ilegalitati pt a putea trai...si asta inca la nivel de subzistenta...corect ar fi fost ca statul sa poata oferi reale posibilitati pt traiul de zi cu zi.
vorbesc in cunostinta de cauza pt ca sunt bugetar(politist de frontiera) si in cazul in care vor lua 25% din venit va trebui sa cedez casa in favoarea bancii pt ca nu voi mai putea plati ratele. si nu am vila ci o pacatoasa de garsoniera. mentionez ca am o scumpete de fetita de 11 luni si sotia nu beneficiaza de indemnizatie de crestere a copilului deoarece a avut o intrerupere in cartea de munca de 2 luni.dupa 6 ani de munca neintrerupti...asta e statul roman...
inca odata mii se scuze pt mesajul off topic dar nu mai puteam, trebuia sa ma descarc intr-un fel...
ciumiki
ciumiki
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 28
Localizare : pe Terra
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 02 Iun 2010, 8:56 pm

ia treceti voi frumusel la Balaceanca si va descarcati acolo, ca sunt mul;te de spus pe tema asta

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de europolis Mier 02 Iun 2010, 9:00 pm

Imi pare rau Ciumiki pentru tine, dar sa sti ca nu esti singurul in situatia asta. Totusi nu ma pot abtine sa nu te intreb: ce ilegalitate vezi in a castiga mancarea cinstit dar fara sa platesti taxe? Crezi ca face cineva avere din asta? Nu, te asigur, doar are, daca are, ce pune pe masa. Daca am platit la stat 20 de ani, ce beneficiu am avut? Nimic, e putin spus. Sorry cred ca e cazul sa ne luam doza la balaceanca zid
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de ciumiki Mier 02 Iun 2010, 9:09 pm

europolis a scris:Imi pare rau Ciumiki pentru tine, dar sa sti ca nu esti singurul in situatia asta. Totusi nu ma pot abtine sa nu te intreb: ce ilegalitate vezi in a castiga mancarea cinstit dar fara sa platesti taxe? Crezi ca face cineva avere din asta? Nu, te asigur, doar are, daca are, ce pune pe masa. Daca am platit la stat 20 de ani, ce beneficiu am avut? Nimic, e putin spus. Sorry cred ca e cazul sa ne luam doza la balaceanca zid

nu e cazul sa vorbim de facut averi din munca cinstita...doar ca mi se pare corect ca dupa ce muncesti o parte buna din viata ta si cotizezi la un fond de pensii, la o casa de sanatate, si la un fond de somaj - sa ai dreptul la o pensie ,la un medicamet si la toate alea care decurg din cotizatiile pe care le-ai facut o viata intreaga. si corect ar fi sa muncim ,sa fim platiti pe masura muncii depuse, sa cotizam la toate acele fonduri pt. ca si statul ar avea de castigat din aceasta. daca nimeni nu ar mai plati la fondul de pensii ar mai lua cineva pensii in tara asta?
EU nu vreau decat sa muncesc si sa fiu remunerat pe masura muncii depuse de mine !
ciumiki
ciumiki
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 28
Localizare : pe Terra
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 27 Iun 2010, 8:41 pm

carmenush bune sfaturile tale te admir felicitari
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de cata13lina Dum 27 Iun 2010, 9:33 pm

gagaritz a scris:heeeeeeeee la cum stau lucrurile la noi si daca platesti de toate asigurari si pensii ,tot nu ai la batrinete ,ca vedeti cum e romanica nostra,vedeti ce le face pensionarilor??scuze de of topic dar nu m-am putuit abtine!
Draga mea , din cate vad eu nu li se face nimic pensionarilor; mai greu e de priceput cum de barbati la 50 de ani pensionari (vb de militari, politisti,)cu pensii uriase pentru cat au muncit sunt primii la greve si mitinguri.Dar asa ne place noua sa ne plangem tot timpul .Ne place sa dam cu pietre in "romanica " noastra , e sportul nostru national; si in alte tari s-au miscorat salariile bugetarilor si nu s-au isterizat atat....a, da , doar grecii care sunt si ei ca noi.....ma crucesc cand vad ca pana si politistii vamali au inceput sa se planga.....numai cine n-a trecut granita niciodata nu stie ... offf, gata ....ca imi vine sa dau zid
evident ca peste 20 de ani cei care se vor intoarce acasa , tot de la "romanica"asta vor cere pensii.....fara sa se gandeasca , ca nu au cotizat nimic la stat.....
avatar
cata13lina
helper
helper

Numarul mesajelor : 95
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Floren Dum 27 Iun 2010, 9:39 pm

cata13lina a scris:
gagaritz a scris:heeeeeeeee la cum stau lucrurile la noi si daca platesti de toate asigurari si pensii ,tot nu ai la batrinete ,ca vedeti cum e romanica nostra,vedeti ce le face pensionarilor??scuze de of topic dar nu m-am putuit abtine!
Draga mea , din cate vad eu nu li se face nimic pensionarilor; mai greu e de priceput cum de barbati la 50 de ani pensionari (vb de militari, politisti,)cu pensii uriase pentru cat au muncit sunt primii la greve si mitinguri.Dar asa ne place noua sa ne plangem tot timpul .Ne place sa dam cu pietre in "romanica " noastra , e sportul nostru national; si in alte tari s-au miscorat salariile bugetarilor si nu s-au isterizat atat....a, da , doar grecii care sunt si ei ca noi.....ma crucesc cand vad ca pana si politistii vamali au inceput sa se planga.....numai cine n-a trecut granita niciodata nu stie ... offf, gata ....ca imi vine sa dau zid
evident ca peste 20 de ani cei care se vor intoarce acasa , tot de la "romanica"asta vor cere pensii.....fara sa se gandeasca , ca nu au cotizat nimic la stat.....
Imi pare rau ca te contrazic,dar cei care ne vom intoarce acasa peste 20 de ani vom cere pensie de la statul in care am cotizat!!!!Eu o sa am dreptul sa cer din ambele parti,pentru ca am si in "Romanica"vreo 21 de ani de munca!Si mai imi fac si pensie privata! wink
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de cata13lina Dum 27 Iun 2010, 9:42 pm

ciumiki a scris:
europolis a scris:Si eu off topic
Dar v-ati gandit si la imposibilitatea de a gasi un job legal?? Decat niciun venit nu e mai bine sa poti trai si azi? Maine..mai vedem, dar azi sigur trebuie sa mancam. Parerea mea

la fel off topic
pacat ca trebuie sa recurgem la ilegalitati pt a putea trai...si asta inca la nivel de subzistenta...corect ar fi fost ca statul sa poata oferi reale posibilitati pt traiul de zi cu zi.
vorbesc in cunostinta de cauza pt ca sunt bugetar(politist de frontiera) si in cazul in care vor lua 25% din venit va trebui sa cedez casa in favoarea bancii pt ca nu voi mai putea plati ratele. si nu am vila ci o pacatoasa de garsoniera. mentionez ca am o scumpete de fetita de 11 luni si sotia nu beneficiaza de indemnizatie de crestere a copilului deoarece a avut o intrerupere in cartea de munca de 2 luni.dupa 6 ani de munca neintrerupti...asta e statul roman...
inca odata mii se scuze pt mesajul off topic dar nu mai puteam, trebuia sa ma descarc intr-un fel...
eu cred ca ai gresit putin , corect ar fi fost sa scrii asa: ""pacat ca nu mai putem recurge la ilegalitati...." abia acum cu acest 25% luat din venit va apropiati de salariile decente ; din cate stiu eu , si stiu f bine ati beneficiat de o lege speciala prin care v-ati cumparat locuintele(casele) de serviciu la preturi derizorii (de ex in Botosani, un politist a achizitionat un apartament cu 4 camere in centrul orasului , in 2007 cu fabuloasa suma de 400 milioane ) si asta este doar una din legile speciale de care s-a mai aflat ; de sporuri nu vb nimeni ; nu cred ca sunteti cei mai defavorizati...in majoritatea tarilor din Europa (cu care ne place sa ne comparam) nu se dau 2 ani concedii platite sa stai cu copilul,......sigur ca suntem campioni in a ne plange de mila, dar hai sa vedem daca nu mai suntem motivati financiar intr-un post (de bugetar) cine ne opreste sa cautam altceva de munca????
avatar
cata13lina
helper
helper

Numarul mesajelor : 95
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 27 Iun 2010, 10:01 pm

Haideti dincolo la Balaceanca, asa nu faceti decat sa dati de lucru moderatorilor,care vor trebui sa mute mesajele
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de gagaritz Dum 27 Iun 2010, 10:12 pm

cata13lina a scris:
gagaritz a scris:heeeeeeeee la cum stau lucrurile la noi si daca platesti de toate asigurari si pensii ,tot nu ai la batrinete ,ca vedeti cum e romanica nostra,vedeti ce le face pensionarilor??scuze de of topic dar nu m-am putuit abtine!
Draga mea , din cate vad eu nu li se face nimic pensionarilor; mai greu e de priceput cum de barbati la 50 de ani pensionari (vb de militari, politisti,)cu pensii uriase pentru cat au muncit sunt primii la greve si mitinguri.Dar asa ne place noua sa ne plangem tot timpul .Ne place sa dam cu pietre in "romanica " noastra , e sportul nostru national; si in alte tari s-au miscorat salariile bugetarilor si nu s-au isterizat atat....a, da , doar grecii care sunt si ei ca noi.....ma crucesc cand vad ca pana si politistii vamali au inceput sa se planga.....numai cine n-a trecut granita niciodata nu stie ... offf, gata ....ca imi vine sa dau zid
evident ca peste 20 de ani cei care se vor intoarce acasa , tot de la "romanica"asta vor cere pensii.....fara sa se gandeasca , ca nu au cotizat nimic la stat.....

na ce sa zic eu am trecut granitza ,am stat ceva acolo si am vazut cum sunt tratati pensionarii,adica au pensi decente ,bani de medicamente ,azil ,asistenta ,......pe cind la noi doar cei ce au bani isi platesc dr si medicamentele si le cumpara cu bani,,,,,,,nu ma refeream la pensionarii care au pensi de milioane ci de omul de rind care nu are din ce trai ,dar sa mai isi asigure celelalte cheltuieli!
gagaritz
gagaritz
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 40
Localizare : moreni -dimbovita
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 28 Iun 2010, 7:20 am

Clio_Ela a scris:Haideti dincolo la Balaceanca, asa nu faceti decat sa dati de lucru moderatorilor,care vor trebui sa mute mesajele
Si eu zic la fel va asteptam cu usa larg deschisa la salon la
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
prietenie

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de letho Sam 10 Iul 2010, 12:23 pm

Va rog frumos, spuneti-mi si mie cum procedati voi cu persoanele care va ajuta sa vindeti ce lucrati? Eu chiar nu ma pricep la asta, niciodata nu m-am priceput sa fac bani Sad Ce procent se practica, sau ce adaos? 20% e mult sau putin?
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de hinamaturi Mier 28 Iul 2010, 4:57 pm

am pasiunea de lucra genti, din tot felul de fire;nu stiu daca e bine sau rau;majoritatea le-am dat cunostiintelor, prietenilor, imi puteti spune cat costa o geanta crosetata;eu le-am dat pur si simplu
multumesc


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Joi 05 Aug 2010, 10:56 pm, editata de 1 ori (Motiv : postare mutata de la Atasarea pozelor-tutorial)
hinamaturi
hinamaturi
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : romania
Data de inscriere : 26/07/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de iuli.b Joi 05 Aug 2010, 10:35 pm

calculezi materialele,fire,ate captuseala ,fermoar, torti,capse,intaritura,nasturi apoi adaugi intre 40 si 100% si ai un pret,daca mai pui si partea de creatie...;o husa de telefon de ex.de la 8lei la 20 lei,o geanta mai sofisticata ajunge 200-300 lei,am vazut in italia genti crosetate de firma cu renume de la 100 de euro in sus
iuli.b
iuli.b
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 107
Localizare : galati
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de kristadesign Mar 31 Aug 2010, 12:06 pm

si eu calculez materialele, apoi alte cheltuieli : telefon, motorina, curent...si la urma munca..
kristadesign
kristadesign
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 434
Varsta : 43
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 10/03/2010

http://www.kristadesign.ro

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Pretul lucrurilor crosetate

Mesaj Scris de madalina_mihalcea24 Vin 17 Sept 2010, 2:09 pm

Eu pana acum am crosetat doar pentru mine si cei dragi. Dar, de curand, cineva m-a rugat sa-i lucrez ceva, contra cost. Nu sunt profesionista in ale crosetatului, dar ma pricep, zic eu. Dar nu stiu cat sa-i cer persoanei respective si cum sa stabilesc pretul. Voi cum procedati? Multumesc anticipat. pupi


Ultima editare efectuata de catre geany in Vin 17 Sept 2010, 2:11 pm, editata de 1 ori (Motiv : postare mutata de la crosetat)
madalina_mihalcea24
madalina_mihalcea24
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de myky7robc Mier 22 Sept 2010, 2:11 am

Madalina, depinde si ce anume ai lucrat, ce manopera ai avut de prestat.
Eu zic valoarea firelor si accesoriilor inmultita cu 4 sau 5 si vezi ce iese.
idee
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de natasaSV Vin 24 Sept 2010, 8:06 pm


Fetelor, am o curiozitate: spuneti-mi va rog voi cat ati fi dispuse sa platiti pentru asa ceva?
Ma refer la invitatie nu la pahare...
confused
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
natasaSV
natasaSV
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 233
Varsta : 43
Localizare : suceava
Data de inscriere : 03/03/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 24 Sept 2010, 8:24 pm

Depinde de calitatea invitatiei. Dupa cum o vad in poze arata bine iar, eu a-si da pana in 10 le pe ea!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de natasaSV Vin 24 Sept 2010, 8:32 pm

Mie mi s-a spus ca e prea scumpa la 4 lei Sad
natasaSV
natasaSV
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 233
Varsta : 43
Localizare : suceava
Data de inscriere : 03/03/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Vin 24 Sept 2010, 8:39 pm

pai la 4 lei cumpara niste harti...am dat eu acum 2 ani 3 lei pe invitatii si nu erau deosebite deloc..Eu as da un 5 lei...sau mai bine...
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de natasaSV Vin 24 Sept 2010, 8:43 pm

Va multumesc, ma gandeam si eu...
Stiam ca am subestimat oarecum, pentru ca are niste detalii care necesita ceva migaleala, dar cand am auzit ca e prea scumpa si cica e prea simpla pentru 4 lei Suspect va dati seama shot
natasaSV
natasaSV
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 233
Varsta : 43
Localizare : suceava
Data de inscriere : 03/03/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Kristina Vin 24 Sept 2010, 8:55 pm

natasaSV a scris:Va multumesc, ma gandeam si eu...
Stiam ca am subestimat oarecum, pentru ca are niste detalii care necesita ceva migaleala, dar cand am auzit ca e prea scumpa si cica e prea simpla pentru 4 lei Suspect va dati seama shot

Natasa, eu am o vorba: decat sa muncesc degeaba mai bine stau degeaba!
eu nu stiu cum mai sunt treburile pe acolo, dar daca stiu bine 4-5 lei =1 € , nu?
pun pariu ca nu se gaseste nimic special/frumos (spre deosebire de ale tale)cu mai putin de 1 € prin magazine!
iti faci un pret al tau si cel mult ii poti disconta un pic pentru cantitate!?
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Vin 24 Sept 2010, 9:03 pm

Eu sunt de parere ca daca vor sa cumpere o fac daca nu,are peste tot harti simple la 3 lei...Asa ca da-i inainte cu cat crezi tu si cei care inteleg faptul ca este o felicitare unica si deosebita sa o cumpare,cei care nu sa nu o faca...
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de natasaSV Vin 24 Sept 2010, 9:03 pm

Mi se pare ca la o cantitate mai mare nu poti disconta la un singur produs pentru ca muncesti mai mult...
Eu obisnuiesc sa discontez la pachet: gen daca faci invitatia+marturii+nr de masa+plicurile de bani la mine discontez spre exemplu nr de masa, sau scad din pretul cocardelor sau al corsajelor...
Multumesc de incurajare Nicoleta
natasaSV
natasaSV
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 233
Varsta : 43
Localizare : suceava
Data de inscriere : 03/03/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB