Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Curs de croitorie, unde?

+131
michelinebeaulieu
mariaclaudia
LoriTudor
annamaria26985
Rosa_Linda
vali spinu
irinel62
crismi
Nina Constantin
fiordaliso
lilimandi
crtyu
adina.adcont@gmail.com
clauditzuka
adina_lg
filipoidana
alexandra_bogdan
sirbu adriana
norelif
anna_sandu
melinda2012
gianiomu
ema
isabela80tm
felyy
geanina
MariaMariaEu
andrutzy
PAULA CONSTANTIN
onuca28
CarmenClaudia
Elspethalexia
symos
crissteo
mimi mima
fulguta28
geo
zucchina
adahate
danniela
Andata
Lorena Maria
Panea Laura
miculutza
Buburuza
adina_tudor
Carmina29
MAYA
elenatatiana86
ivanutamihaela
danadinu
valiD&G
danae
adumitrescu
istitutodimoda
Lucia Ro
gabrielb
tavi04
myky7robc
aidil
ismi3ismi
ancabanu
oliviana
cristinadumitru1977
Miniona
Flori Butur
AytanaA
elisabeta.petrov
arielas
valentinadof
aurelia.c
margot
laurina
iriclau
Bbruneta
emmancita
Musledin Denis
Chirrox13
Steluzza
MagdaMarin
nmirela
Albina Maia
babyyy
violeta25
kabunta
dinankara
grama
didy
bibitu
ancacib
t_violett_e
virus
rosita
Admina
haute_couture
Adrianim
miteca
m-julie
geany
nely_29
bumbu antonia
Karina33
BiancaBellyDance
deeaz
ciucamona
came_lia
raluca1980
diada
takezo
corina chirila
sanctuar
dalailana
diana_roxana
oana_007
amnro
olympia
ppisic
feliciagl
AlinaJ.Bijoux
Noemi
tomari
mirona
Adriana77
alexaaa08
noel
nadina_b2005@yahoo.com
Camy
StMihaela
ileana cosanzeana
Usagy
ralucis
135 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de crismi Dum 15 Feb 2015, 9:08 am

Salut. Stie cineva daca se poate face un curs de croitorie in Constanta ? Am vazut ca la Spiru Haret nu se mai tine, iar la scoala populara de arte e un curs de design vestimentar,nu de croitorie,deci din cate am inteles fac mai mult teorie, nu practica. As vrea sa invat sa cos pentru mine,pentru copii.
crismi
crismi
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : constanta
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de irinel62 Lun 16 Feb 2015, 11:37 am

Buna fetelor
Nu am mai intrat de mult si am vazut acum dezbaterile voastre. Am o idee, nu stiu cat e de buna, dar la bunicile noastre functiona. Se numeste ucenicie sau se poate face si claca. Daca stiti pe cineva care lucreaza croitorie va oferiti sa o ajutati cu lucruri marunte care ei ii iau timp pretios din lucru si in felul asta stand pe langa persoana respectiva invatati si croitorie . Asta e valabil pentru cele care vor sa stie doar pentru ele. Va mai puteti aduna cateva din acelasi oras care va mai pricepeti si sa lucrati pe rand la cate una acasa cate unul, doua produse.
Este o parere personala pentru cele din orasele unde nu exista cursuri de croitorie.
irinel62
irinel62
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 61
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 01/10/2010

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de Elspethalexia Mier 18 Feb 2015, 10:51 am

alexandra_bogdan a scris:
sirbu adriana a scris:Buna ziua.
Sunt noua pe forum, sunt din Timisoara si caut de 2 ani cursuri pt a invata sa cos si sa croiesc mai usor si mai corect. Din pacate la scolile profesionale nu au cursuri de croitorie si nici cadru legal sa tina cursuri de calificare pt adulti. Daca stiti ceva scoala in zona banat, va rog sa-mi dati si mie de stire. Multumesc.

M-ar interesa si pe mine un astfel de curs, am cautat prin oras dar nu am gasit nimic.  

Îmi pare rău că am văzut doar așa târziu mesajele de mai sus. Dacă vă mai ajută cu ceva, căutați pe facebook "Atelier Corina Chirilă" sau "Elena Mazăre" - Valabil pentru fetele din Timișoara. De ele două știu sigur că organizează cursuri de construcție tipare și croitorie. Dacă vreți mai multe detalii sau numere de telefon și nu le găsiți pe facebook, îmi puteți lăsa mesaj privat.
Elspethalexia
Elspethalexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 38
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/11/2011

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de vali spinu Sam 28 Feb 2015, 5:43 pm

buna ma poate ajuta si pe mine cineva?stie cineva curs de croitorie in deva sau arad?
vali spinu
vali spinu
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : petris arad
Data de inscriere : 28/02/2015

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de Rosa_Linda Mar 10 Mar 2015, 11:38 am

diada a scris:Nu stiu cata bataie o sa fie, eu stiu cat m-am chinuit sa strang 10 fete ca sa facem cursul Femina. Care a durat 5 zile si la final s-a dat si o masina de cusut. Noroc cu Corina care a venit si cu mama si cu fina, cu vecina si inca o prietena, de ne-am facut si noi numarul. Si au fost 5 zile....

Diada, de abia acum citesc despre proiect. Se mai face, cumva? Sau mai stiti despre cursuri gratuite prin Bucuresti sau Ploiesti?
Rosa_Linda
Rosa_Linda
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/02/2012

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de diada Lun 24 Aug 2015, 11:55 pm

Curs de croitorie in Buzau. Inscrierile se fac in lateralul Salii Sporturilor (pe stanga cum intri in Parcul Tineretului), la Casau pentru cunoscatori. Am vazut ca acolo este si o televiziune. Cursurile ar trebui sa inceapa pe 17-20 septembrie. Cursul dureaza 3 luni, detalii mai multe cand incepe cursul, se stabileste de comun acord programul. Este cu subventie pe proiect european. Intrebati la inscrierea valoarea.

Cursurile practic o sa se faca sub Banca Romanesca, vis a vis de Tribunal. Sper sa pot participa si eu la ele. Ne vedem acolo.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de Admina Sam 14 Noi 2015, 6:52 am

A facut cineva cursuri online de pe Craftsy? Sunt niste link-uri aici, daca nu stiti despre ce e vorba. %7D]CURSURI
Nu am facut cursuri fizice si imi dau seama ca sunt cam blocata, ma invart in jurul unor modele simple, de lene teama sa incerc modele mai complicate. Teama pe care nu o aveam la inceput... zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de annamaria26985 Mar 12 Ian 2016, 8:09 pm

Buna seara , fete dragi!
Educons tine cursuri de croitorie in Baia Mare, 60 zile, 360 ore - 800 lei. A auzit de ei? nu gasesc pareri pe net
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de LoriTudor Lun 08 Feb 2016, 7:01 pm

Buna seara.
As dori si eu sa fac cursuri de croitorie,dar in Constanta nu am gasit nimic.
Ma poate ajuta cineva?
Multumesc.
LoriTudor
LoriTudor
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : constanta
Data de inscriere : 17/01/2016

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de mariaclaudia Lun 04 Apr 2016, 3:15 pm

Buna ziua,
Caut un curs de croitorie in Craiova, vreau sa imi deschid un FPA pentru un atelier de brodat, si mi s-a spus ca daca nu am diploma de croitorie nu se poate, ma mai intereseaza daca puteti sa ma ajutati, am gasit un curs de creatie vestimentara online, dar nu stiu daca ma ajuta.Multumesc
mariaclaudia
mariaclaudia
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : craiova
Data de inscriere : 03/07/2014

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Lun 06 Iun 2016, 2:29 pm

CURS DE CROITORIE,ACREDITAT,pentru cine doreste. love
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de chivuloredana Joi 16 Iun 2016, 2:13 am

Buna seara! Sunt interesata de un curs de croitorie in Bucuresti, ma poate ajuta cineva cu o recomandare? va multumesc!
chivuloredana
chivuloredana
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 16/06/2016

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de andreeaX Vin 01 Iul 2016, 10:16 am

Eu fac cursuri in Ploiesti, la atelierele Ilbah. Sunt multumita de profesoara, desi organizarea a fost foarte proasta, grupa prea mare initial, apoi destul de multe fete s-au retras si am ramas mai putine. Masini de curut dereglate, materiale proaste si ieftine, per total investitie mica, profit maxim. Cu toate astea sunt multumita, am invatat multe lucruri, am facut tipare de fusta clasica, pantalon si bluza de la 0, din cate am inteles vom face si sacoul in timpul ramas, ne-a explicat si cateva modificari, am cusut, am pus fermuar ascuns, slit si altele. Cursul a costat 1200lei, pot fi platiti si in rate. Daca aveti masina de cusut acasa, ca sa puteti exersa, si timp in plus, vi-l recomand, altfel nu merita, necesita timp investit acasa, tiparele se mai gresesc, trebuie refacute, desi avem doua sedinte pe saptamana a cate 2 ore, chiar si doua ore si jumatate a stat profa cu noi, nu este suficient, fiecare are diverse probleme si nu se pot discuta toate amanuntit. Dar mie personal imi este foarte util, mi-am facut pantaloni cu slit, fuste, acum incep sa-mi fac bluzite.Cam atat.
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de irinel62 Lun 24 Oct 2016, 12:49 am

Buna seara ! Nu am mai intrat de mult in legatura cu d- voastra si imi lipsesc discutiile si informatiile de aici.
Am mai postat la acest subiect, atunci nu se faceau cursuri de croitorie in Constanta ,nici acreditate, nici neacreditate. Acum se fac. Si unele si altele. Nu stiu daca pot spune numele firmelor, dar stiu de cursuri acreditate de 3 pana la 9 luni care se fac in cladirea Casa Modei in centru si cursuri neacreditate care se fac prin platforma WAHM -Constanta, la cerere, cu maxim 6 cursanti. Sunt si cursuri care se pot face in particular, dupa nevoile cursantului.
irinel62
irinel62
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 61
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 01/10/2010

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de giogiorgiana Dum 02 Apr 2017, 10:08 pm

Buna seara!
Sunt disperata sa gasesc un curs de croitorie in zona Braila, Galati, Tulcea?!!!
In Braila s a desfiintat clasa de proiectant in articole de imbracaminte la postliceală, cursuri private nu exista... Unde as putea invăta aceasta meserie?! Stie cineva?
Multumesc!
giogiorgiana
giogiorgiana
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Braila
Data de inscriere : 29/03/2016

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Curs croitorie Constanta

Mesaj Scris de Elisa2303 Lun 10 Apr 2017, 11:26 pm

Salutare! si eu imi doresc sa urmez un curs de croitorie in Constanta; dupa lungi cautari, am gasit la Liceul Ucecom Spiru Haret un curs ce ar tine 5 luni, aproximativ 200 lei/luna. Problema e ca nu sunt suficiente cursante, este nevoie de 10-12 persoane ca sa se formeze grupa si, din ce am inteles de la secretariat, momentan suntem doar 2 persoane. Poate mai sunt doritoare Merci Daca vreti mai multe informatii, sunati la nr de telefon de pe pagina lor oficiala.
Elisa2303
Elisa2303
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 23/10/2016

Sus In jos

Curs de croitorie, unde? - Pagina 12 Empty Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB