Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

+50
Armeana
niculina
aidaalex
clodi
Ana Maria
andacoman
adar
felicia13
bubu85
marami
MihaelaTM
jojo21
ralum
ciresicca
StMihaela
SilviaDumitrescu
Noemi
marlen372001
paulista
DANIELA.I
andy
totolina
maria_covacef
teisoara
julix_2007
ariana
dina_dorina
ioana soare
geany
Felicia2
tatiana_c
oanabijux
mihatm80
Doina
tomari
Allyyna
duchess
Ania
irish05
oana30
irisa
cris69
Valentina
dflavia
cleo
MihaelaT
lorinaoo1
arime
Admina
diada
54 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de arime Mier 10 Dec 2008, 1:58 am

un cadou de Craciun pt. finut(botosei+fular)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



botosei(un model de botosei putin asemanator, dar totusi diferit de al lui dflavia)
50 ochiuri
(se lucreaza 16 randuri pe dos- fiind lata banda, o sa avem atat marginea botoselului, cat si talpa)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

se impart ochiurile: prima andrea 21 ochiuri, a 2-a andrea 8 ochiuri, a 3-a andrea 21 ochiuri
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Se lucreaza a 2-a andrea pe fata(cele 8 ochiuri)- la fiecare sfarsit de rand se ia ultimul ochi cu cel de pe andreaua 1, respectiv la urmatorul rand, a 3-a andrea(se lucreaza astfel pana raman pe andrelele laterale (1 si 3) 16 ochiuri.
Se lucreaza in continuare andreaua a 2-a inca 8 randuri pe fata.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Revenim la prima andrea, respectiv a 3-a, se lucreaza 6 randuri pe fata/ dupa ce termini o andrea, treci la cealalta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ultima parte, toate cele 3 parti se pun pe o singura andrea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si se lucreaza 1 ochi pe fata, 1 ochi pe dos 9 randuri, urmate de inchidere-
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cu o croseta se prinde unde este necesar botoselul prin interior.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de cris69 Mier 10 Dec 2008, 8:05 am

imi fac si eu o pereche,mersi ca mi-ai aratat cum.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de lorinaoo1 Mier 10 Dec 2008, 8:26 am

Arime, nu e greu deloc. Multumim de explicatii kiss E musai sa fac si eu ca sunt tare frumosi tricot
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de diada Mier 10 Dec 2008, 10:05 am

Multumim de explicatii! kiss chiar o sa fac si eu!
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de irish05 Mier 10 Dec 2008, 5:42 pm

poate nu e locul aici, dar, caut un model de basca pt mama. stiti careva sa-mi spuneti si mie? scratch

Irish ai mai deschis un subiect aici
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de cleo Vin 12 Dec 2008, 9:13 pm

MihaelaT a scris:
cleo a scris:
roz . Is mai simpli.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vai cat sunt de frumosi!!! :D
si rochita e foarte frumoasa si-mi place si hanoracul lila, mai ca-mi vine sa fac si eu unul love

is frumoshi, is usor de facut dar nu suntr practici. Am facut unu si l-am desfacut. de ce? fiica mea frichine picioarele pana ii pica botosheii. De altfel, daca cineva a gasit pe data de 11 dim. la metrou unul galben, din aia pozatsi, puteti sa il pastrati :D amintire. stiti a cui e.

am facut altii, lila, ca si plovarul. O sa ii pozez cand prind aparatu. Diferentsa e ca i-am facut mai inalti, am bagat snur sa strang pe picior. Si ca sa mearga lucrul mai rapid, am inceput de sus in jos, mai intai elasticul de pe picior, l0am continuat doar in spatele piciorului pana la calcai, de unde am scos ochiuri lateral pt a contura talpa si lateralele. In final, m-am intors cu lucrul pe deasupra labei piciorului. Merge mai usor de lucrat, si f. putin de cusut, numai elasticul sus.

Am mai modificat o caciulitsa, asta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
am facut mai lung/lat in dreptul urechilor, ca sa tina mai bine. Si desfac si rochia din poza. Nu imi place, nu o purtam. O sa o fac o salopeta. Acum caut model.
cleo
cleo
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.damacom.ro

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de cleo Dum 11 Ian 2009, 10:02 pm

lorinaoo1 a scris:Mai, m-ati innebunit cu botoseii aia frumosi tricot Sunt super!
Miltumim Iris pt explicatii.
Arime, nu ne spui si tu cum i-ai facut?
Am facut si eu niste botosei pt nepotii mei, dar n-am facut poze. Erau dupa modelul de pe youtube [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

am facut si io dupa modelul dat. Uitati-i in picioare:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] dar nu sunt f. incantata, au ieshit ascutiti.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si salopetica e reusita, f. practica, i-am pus nasturi intre picioare sa pot schimba.

o sa mai fac nishte bolerouri, un poncho la fata.... pt mine, doar cumpar rochii tricotate:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


din linklurile puse de fete, am ales cateva idei care mi le doresc pt fifi:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre cleo in Dum 18 Ian 2009, 8:27 pm, editata de 4 ori
cleo
cleo
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.damacom.ro

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de diada Lun 12 Ian 2009, 9:07 am

Cleo, sa-ti traiasca fetita! s-a facut mare! foarte frumoasa salopetica si botoseii.

spor la lucru ura
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de irish05 Lun 12 Ian 2009, 5:06 pm

vaaaaaaaaaai de mine! da-mi mie fetita ta .Sad(((
scumpa de ea mica
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de Allyyna Dum 18 Ian 2009, 7:52 pm

Pun si eu o fustita.
Nu e facuta de mine, e primita cadou dar zic e simpatica tare:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Allyyna
Allyyna
helper
helper

Numarul mesajelor : 28
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 25/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de tomari Dum 18 Ian 2009, 8:43 pm

Fusta cu piept are culori vii dar cum o cheama pe "Rizuca" care rade si-i se vad cei 2 dintisori? love
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de Doina Dum 18 Ian 2009, 9:14 pm

Vai ce frumuseti lucrati voi pentru fetitele frumoase... am o nepotica de aproape 3 ani si nu prea am timp pe cat as vrea sa-i lucrez, am atatea idei de la voi. e superb ce lucreaza Cleo si rochita multicolora primita cadou e asa de vesela. sa le poarte sanatosii puiutii si sa va creasca mari!
avatar
Doina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de arime Lun 19 Ian 2009, 12:52 pm

am facut si io dupa modelul dat. Uitati-i in picioare:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] dar nu sunt f. incantata, au ieshit ascutiti.

I-ai facut dupa modelul dat de mine?! Tare ciudat ca au iesit ascutiti, spun asta deoarece perechile mele de botosei nu sunt deloc cu botul ascutit! Smile
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de irish05 Lun 19 Ian 2009, 7:00 pm

doamne, la cat e de frumoasa nu conteaza ca are ciocate sau nu, manca-o-ar mama pe ea. acolo vroia in brate , asa?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de cleo Mar 27 Ian 2009, 6:20 pm

arime, am facut dupa modelul de pe youtube. De acolo au ieshit ciocate [:D]. Sunt singura pereche dupa youtube, restul dupa clasicul mod de aici, elastic apoi coborat, au ieshit asha:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si am maif acut si o jacheta, mai groasa, la care am prins drept captusheala o bluzitsa de bumbac.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
acum vreau sa imi fac mie o vesta. Ca poate renunts curand la shuba tricot
cleo
cleo
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.damacom.ro

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 27 Ian 2009, 9:02 pm

Cleo, dar nu poti pune poza mai mare...vai ca din ce vad, e frumosa jacheta.
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de cleo Mar 27 Ian 2009, 9:38 pm

MihaelaT a scris:Cleo, dar nu poti pune poza mai mare...vai ca din ce vad, e frumosa jacheta.

e mai bine? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cleo
cleo
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.damacom.ro

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 27 Ian 2009, 9:48 pm

tot mica o vad, dar am intrat pe photobucket si-am vazut-o mare...e foarte frumoasa! si vad ca i-ai pus si captusala
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de lorinaoo1 Mier 28 Ian 2009, 12:05 am

Cleo, asa e, ieseau un pic ascutiti botoseii, dar eu i-am cusut "rotund" pe un calapod, niste papucei de-ai fetei, si nu au mai iesit asa de elfesti.
Am vazut salopeta, e super, dar mai frumoasa e gagalicea kiss
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de Admina Mier 28 Ian 2009, 8:57 am

Cleo, imi place foarte mult puloverul captusit love I-ai pus captuseala mai frumos decat reuseam eu, la masina Laughing Daca-i mai pui ceva colorat(gen nasturi, funde, etc.), e perfecta.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de diada Mier 28 Ian 2009, 10:42 am

Cleo, foarte frumos puloverasul love love love sa-l purtati cu placere! hug
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de cleo Mier 28 Ian 2009, 12:51 pm

Admina a scris:Cleo, imi place foarte mult puloverul captusit love I-ai pus captuseala mai frumos decat reuseam eu, la masina Laughing Daca-i mai pui ceva colorat(gen nasturi, funde, etc.), e perfecta.

nasturi mari, roshii cos , sau daca nu, funde asortate la pantaloni. Vad io, ma descurc . acum sunt multe solutii.
Acum incerc sa fac si bashcalia [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


edit: Admina, captusheala si la hainele cusute se pune mult de mana. ( ce stiu de la o prietena, croitoreasa ). Noroc ca in poza nu se vede ca pe la gat e un pic shui, asha... dar e dedesupt, multi vad, putini cunosc
Merci
cleo
cleo
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.damacom.ro

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de duchess Mier 28 Ian 2009, 5:01 pm

Cleo ,foarte frumos pulovarasul , fetita sa-l poarte sanatoasa Smile
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de cris69 Mier 28 Ian 2009, 5:24 pm

si mie imi place puloverul captusit. cand eradomnisoara mea mica i-am facut si eu o jacheta captusita si a iesit super. imi place basca. si nu e greu de facut dupa cum se vede. eu crosetez o poseta neagra. deseara ii pun captusala, sper sa iasa bine.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de irish05 Mier 28 Ian 2009, 7:15 pm

tare frumoasa jachetica, cris. esti o mamica priceputa Like a Star @ heaven
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici - Pagina 3 Empty Re: Creatiile noastre tricotate, pentru cei mici

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB