Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noaste, rochii - cap.3

+45
oanabijux
Dionisia
teisoara
raluca1980
costi_iacob
Giobsy
SilviaDumitrescu
nadina_b2005@yahoo.com
diana_roxana
tomari
carmenush
chemio
newsletter310
ANURIM
maria_covacef
ciresicca
vilcris
biscuitzel
umdc
kla78
Adriana13
StMihaela
geany
Usagy
Clio_Ela
livia1981
irish05
ileana cosanzeana
Tinkerbell
gabi1795
diada
zylv
andrusca
ioana soare
Noemi
andreeaX
aisha
viorica
DANIELA.I
Laila
ralucis
Admina
RalucaS
MihaelaT
Camy
49 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Creatiile noastre rochii (cap. 3)

Mesaj Scris de diana_roxana Mier 30 Sept 2009, 8:28 am

Maistra, ce sexy e rochia alba.... mi-a ramas gandul la ea. Si celelalte sunt frumoase dar cea alba e preferata.
Zylv, felicitari pt rochite. Sunt superbe si modelele si materialele. Ma intreb, dupa atatea muraturi si zacusti cand mai ai timp si de cusut? Am vazut ca ai mai postat si dincolo la costume. Ai spor, nu gluma. Poti tine pasul cu Camy.
Smile
Pupici kiss
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de diada Mier 30 Sept 2009, 9:08 am

Zylv, foarte frumoase materialele, croiala, super, super! Felicitari, sa le porti cu placere, sunt minunate!

Maistra, superba rochita alba! love io nu am inteles din poze cum vine dupa gat prinsa scratch oricum este bestiala! si celelalte sunt frumoase! sa le poarte posesoarele cu placere! love

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de noel Mier 30 Sept 2009, 9:24 am

fetele frumos si repede mai coaseti, numai laude meritati kiss
noel
noel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 148
Localizare : -
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de Laila Mier 30 Sept 2009, 9:54 am

Minunate sunteti fetelor, cu creatiile voastre cu tot !
Tinkerbel, m-ai lasat cu gura cascata, e superba rochita ta, iar de tine nu mai zic nimic: esti o frumusete kiss
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de ciresicca Mier 30 Sept 2009, 12:30 pm

fetelor, frumoase rochii ati mai facut!

Maistra, ca de obicei...rochiile tale sunt perfecte, si materialele asa de vesele! Iar rochia alba e foarte sexy si fina! felicitarile mele si spor maxim in continuare!
Tinkerbell, felicitari pentru rochie, foarte practica si sexy in acelasi timp, arati super in ea!
Camy, nu mai vad pozele tale! si vreau sa vad si eu cu ce ne mai incanti!
ciresicca
ciresicca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 45
Localizare : bacau
Data de inscriere : 28/02/2009

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de Tinkerbell Mier 30 Sept 2009, 1:08 pm

Zylv, Maistra, soooper rochitele. Zylv, ce vesele sunt materialele!! Si mai ai timp si de zacusti! love
Maistra, rochitele pe care le faci le poarta fiica ta? Sau elevele tale? Ce tare trebuie sa fie, sa iti poti face hainute la scoala!!!! bucurie bucurie bucurie
Camy, draga, rezolva cu photobuchetul, ca nu am reusit sa vad si eu bolerourile! De-abia asteptam toate!
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de RalucaS Mier 30 Sept 2009, 7:50 pm

Felicitari fetelor pentru rochite, postez si eu ultima creatie, o rochie din jerse subtirel. Tiparul este simplut, in sus de bluza chimono si in jos de fusta semiclos. Am folosit ata elastica in talie si la maneci. Nu are fermoar desi e cam fixa in talie..dar reusesc sa o imbrac :D. Nu am avut chef de tivuri si bieuri la gat, asa ca am facut un surfilat mai marunt peste tot.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de zylv Mier 30 Sept 2009, 7:56 pm

raluca,foarte simpla,dar in acelasi timp si foarte draguta rochita Flowers
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de DANIELA.I Mier 30 Sept 2009, 8:11 pm

Multumesc fetele,da intr-adevar majoritatea elevelor mele isi fac produsele vestimentare la scoala,cu putin ajutor din partea mea,dar asa le motivezi.
Cupele pt rochite le realizez cu ajutorul tiparului de sutien,iar acestea sunt dublate din acelasi material,iar interior introduc cupe (de cuparat).
Diada ,rochita alba are partile de fata croite dintr-o bucata cu breteaua care vine incheiata la final cu un tighel simplu.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de Camy Mier 30 Sept 2009, 8:42 pm

ZYLV superbe rochitele, lucrezi foarte frumos si ingrijit,imi place mult.

MAISTRA vreau si eu sa fiu la clasa ta hug ,foarte frumoase rochitele,eu as vrea sa imbrac niste cupe de sutien,voi face o rochie pe cupe imbracate cu dantela,,si sper saptamana viitoare sa fac o proba.

am cumparat si eu de la mercerie niste cupe ,dar sunt groaznice,nu imi plac forma lor deloc,tari si ascutite.

RALUCA foarte draguta rochita ,si iti vine foarte bine. hug kiss
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de andreeaX Joi 01 Oct 2009, 12:30 am

Felicitari fetelor ,va citesc zilnic insa nu am mai avut timp de nimic,nu m am mai atins de masina de cusut.Sunt superbe toate kiss

RalucaS e minunata rochita..De unde ai tiparul de bluza?Imi place maxim. pupi
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de RalucaS Joi 01 Oct 2009, 8:48 am

andreeaX a scris:Felicitari fetelor ,va citesc zilnic insa nu am mai avut timp de nimic,nu m am mai atins de masina de cusut.Sunt superbe toate kiss

RalucaS e minunata rochita..De unde ai tiparul de bluza?Imi place maxim. pupi

Andreea, nu am avut efectiv un tipar si mi-a fost si lene sa imi construiesc unul, am ales varianta mai simpla, m-am ghidat dupa o alta bluza de-a mea. Smile
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 01 Oct 2009, 1:35 pm

Raluca, e foarte draguta rochia. E simpla, dar frumoasa. kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de diada Joi 01 Oct 2009, 1:58 pm

si mie imi place foarte mult rochia love love love s-o porti cu placere!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de Tinkerbell Joi 01 Oct 2009, 2:15 pm

imi place culoarea si materialul. Pare un fel de tricot, in ultima poza. Iti sta foarte bine! love

Fetelor, in noua Burda (astazi am cumparat-o) este un tipar de rochita cu gluga la pagina 23, pentru cine doreste. Pupici! pupi
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de costi_iacob Mier 07 Oct 2009, 1:56 pm

Am reusit in sfarsit sa incarc cateva fotografii cu munca mea. Le gasiti aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Sunt pulovere, rochii, accesorii tricotate, rame foto si mobilier, pe care l-am considerat potrivit la "amenajari interioare"

Postez acest mesaj la fiecare din cele 5 sectiuni, incercand astfel sa onorez macar partial o promisiune mai veche.
In cazul in care este vreo problema cu postarea simultana, rog administratorii site-ului sa indrepte "greseala" si sa-mi dea si mie de veste. Multumesc.

O zi minunata tuturor si o toamna cat mai lunga si plina de inspiratie!
costi_iacob
costi_iacob
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 175
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/03/2009

http://choice4all.wordpress.com

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de Noemi Joi 08 Oct 2009, 1:19 am

Revin si la aceasta categorie cu o ultima creatie de-a mea, un sarafan din jerse grosutz cu oarece reflexe mai lucioase in tesatura, cu cordon cu catarama.
Simplu si la obiect ca tinuta office. Helanca e subiect separat Smile, si bineinteles modela e alta mancare de peste, ii aduc multumiri pe aceasta cale chiar daca nu citeste
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar acum o rochita foarte simpla, model tub, cu putin elastic sus la bust pentru sustinere. Am croit-o din 2 bucati de material ramase, pe fata trandafiriu si la spate bleomarin f inchis, cam negru...
Deoarece am mers cu uberul cu ata neagra pe margini inclusiv pe rosu, am simtit nevoia sa atenuez contrastul intre ata si material prin aplicarea a cateva perlute trandafirii atat sus cat si jos.
Iata:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de DANIELA.I Joi 08 Oct 2009, 9:02 am

Foarte frumoase,combinatia de rosu cu negru,e frumoasa.Ceea ce facem noi din resturi de material se numeste sau se poate numi "valorificarea deseurilor textile".
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de Tinkerbell Joi 08 Oct 2009, 10:04 am

oau...f frumoase, rochitele, noemi! Corp sa ai, ca sa le imbraci!!! love Imi place ce ai facut cu perlutele, la cea de-a 2-a rochita! A iesit foarte bine! Spor! De-abia asteptam si alte poze, cu alte creatii!
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 08 Oct 2009, 1:50 pm

Noemi, iei tu cate o pauza la pus poze, dar si cand apari, apari in forta. Smile
Felicitari pt toate creatiile! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de Noemi Joi 08 Oct 2009, 1:57 pm

Smile) da chiar ca tac ca pestele si apar "in forta" , ce e drept stateam cu teancul de lucrusoare asteptand sa le pozez, ca da alta impresie pe vecina decat intinse pe jos.
Ma bucur ca va place jumatateala mea de rochita in 2 culori, parca i-as fi pus o gloare mare sus la piept... dar nu stiu..parca nu e chiar cum vreau eu.
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de zylv Joi 08 Oct 2009, 6:15 pm

vin si eu cu trei rochite

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de Noemi Joi 08 Oct 2009, 7:12 pm

zylv wow dar ai muncit ceva si tu, felicitari! foarte reusita si cea cu bolero
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de DANIELA.I Joi 08 Oct 2009, 7:45 pm

Se vede ZYLV ,ca stii meserie,dar compleul cu bolero e superb.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de zylv Joi 08 Oct 2009, 8:54 pm

va multumesc pt aprecieri love si ma bucur ca v-am descoperit(cred ca v-am mai spus-o) hug dar....la una dintre rochii am facut o greseala mai mare(caci nu suntperfecte),si sunt curioasa care o descopera prima.sxunt sigura ca profa a observat-o wink
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Creatiile noaste, rochii - cap.3 - Pagina 10 Empty Re: Creatiile noaste, rochii - cap.3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB