Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre goblen - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Discutii despre goblen

+86
Giorgi
LRodica
Giurgiu Domnica
gyongyike
ArtizaNata
aniria
AlinutaMT
mirelala
pvioleta
victoria109biris
mykya
Adorama
MirelaStoenescu
stejara
valeruta
anka_gabi
Tache Marilena
ing_vali2011
anisoara iordache
greieras
MagdaMarin
moni_tinca
Hanico
mami jeni
mariliv
nellyk
oliviamar
Dorulet
flori balteanu
myky7robc
oly-y
vyky2010
Uca
corina corina
dandor
adriuta
vickynelu
bt.ionut
andreaM
Admina
ema
mariana7
dienutzababy
constantin irina
amiraedu
Dorinuca
tomari
Giobsy
tabi
lotus nufar
gobelin
Crissy86
RamonaM
mariaz_09
DANIELA.I
stoy
carolina-bubulina
julix_2007
ionela stefan
firicel
emmancita
getasart
ileana-carmen
murca
ANIKO
Iulia40
oana87
europolis
wonderful_leave
aba
Despina
viorica
Floren
rodica oprisan
scami
floare de colt
ramy
maju1810
geany
GabrielaD
gabrielachiriac87
florina_1979_2008
katy85
diada
Wave
ctina
90 participanți

Pagina 5 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de amiraedu Dum 20 Feb 2011, 8:53 am

eu cos goblen de multi ani dar putin din lipsa de timp
pot sa va spun ca am cusut pe vremuri de la focsani aveam o colega care cosea de mult si imi dadea si mie schemele dupa ce termina
acum am cusut de la krif o firma din timisoara poate e cineva interesata de modele
www....ro

si am mai cusut de la ... tot din tm dar acestea sunt doar pictate

cele de la ... sunt in toate variantele ce e fain acolo ca daca cineva a cusut un model si da schmele la alcineva aceasta poate sa isi comande doar atele de la ... ce ace mi se pare o ide geniala asa cu banuti mai putini daca ai prietene ce cos goblene iesi mai ieftin

---------------------
LE Giobsy: Nu stiu care este intentia ta, dar reclama nu este permisa. Citeste Regulamentul si vezi in ce conditii este permisa postarea unor adrese spre site-uri cu vanzare.


Ultima editare efectuata de catre Giobsy in Dum 20 Feb 2011, 11:01 am, editata de 1 ori (Motiv : Sters link reclama)
amiraedu
amiraedu
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 19/02/2011

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de RamonaM Dum 20 Feb 2011, 10:53 am

Dna Geta, cu putere de le bunul Dumnezeu trecem peste toate; felicitari pt creatie.
amiraedu bine ai venit, nu stiam de acest sait, au modele f frumoase, te asteptam sa ne arati din creatiile tale
A, si inca ceva, studiaza un pic regulamentul forumului ca sa nu fii sanctionata; in rest toate cele bune
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de getasart Dum 20 Feb 2011, 11:20 am

Da; avem mare nevoie de rugaciunea Lui Maica Domnului;a sfintilor,catre Domnul Iisus; eu,cel putin asa simt; sunt pacatoasa si fara credinta mare si statornica;
Doamne ajuta!
Geta
getasart
getasart
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 114
Varsta : 71
Localizare : Roman/Neamt
Data de inscriere : 16/03/2010

http://www.getasart.3x.ro--si--http://getasart-picturacuacul.blo

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de constantin irina Lun 21 Feb 2011, 1:22 pm

Buna ziua,numele meu este Irina si sunt noua aici.Cos goblen de foarte mult timp dar acum din lipsa de bani am lasat-o mai moale.As avea o intrebare cu speranta ca nu supar pe nimeni.Nu vrea cineva sa faca schimb cu mine de diagrame si ata de la goblenele cusute? Eu am panza cumparata mai demult si mi-a ramas ata de la fiecare goblen cusut. Scuze daca am indraznit prea mult
constantin irina
constantin irina
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Dorohoi-Botosani
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de dienutzababy Mar 26 Apr 2011, 12:20 pm

Eu lucrez numai cu Focsani, si am marea placere sa descopar ca ei nu fac 2 goblene la fel. Cand scot acelasi model, ii adauga mici diferente, iar la cate fire iti dau, lucrezi cu brio 2 goblene, numai ca eu nu am rabdare sa lucrez de 2 ori acelasi lucru. Exemplu este "Fata in leagan", cand a lucrat-o mama (cumparata acum 10 ani cel putin) fata avea rochita roz, acum este galbena, iar eu am lucrat "Doamna cu catelul", cumparat tot atunci, era pe oval, acum e patrat.
Am in lucru momentan "Leaganul de pisici", e luat de cativa ani buni, numai ca nu mi-a placut niciodata, avea culorile prea urate, dar nu apucasem sa iau goblene noi, ca de, scump dom'le, scump, si l-am inceput (dupa ce am terminat balerina ca nu mai aveam altceva, cam acu 2 ani), atat am facut din el.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Daca imi placea, il terminam.

Si mai am "Mica balerina" terminata, mi-a placut asa de mult ca l-am terminat in 3 luni, si am tras tare sa il termin pana in sesiunea din iarna (anu 2 ani) ca stiam ca prefer sa cos decat sa invat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si in ultima saptamana din sesiune, ma plictisisem de invatat (spre rusinea mea am picat ultimul examen, de lene), si m-am apucat de "Ikebana cu lalele". si in 5 zile am facut tot ce era culoare, dar m-am lungit cu umplutul inca 2 luni, mi se parea monoton.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acu astept sa le inramez, dar din nefericire tanti a mea nu mai inrameaza, sper sa gasesc in alta parte pe cineva sa inrameze asa frumos.

Azi am un moment de copil blond mai mult decat de obicei, care e diferenta intre topicul asta si cel de: Proiectele noastre-goblen?
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de julix_2007 Mar 26 Apr 2011, 12:37 pm

Abia aici am inteles ca tu lucrezi pe panza necaroiata si trasezi tu caroiajul. Te-am intrebat dincolo cum lucrezi pentru ca se vad dungile si nu stiam de ce.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de dienutzababy Mar 26 Apr 2011, 12:41 pm

Panza este caroiata, dar e mai alb, si nu se vede mereu bine (sunt mai chioara de fel, imi obosesc ochii repede). Ti-am raspuns si in partea cealalta.
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de mariana7 Mar 26 Apr 2011, 2:56 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sunt niste pernute facute in punct de nod. kiturile au explicatii pentru cum se face, dar sunt mai mult modele pentru copii


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Joi 26 Mai 2011, 4:05 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters link reclama)
mariana7
mariana7
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : suceava
Data de inscriere : 18/04/2011

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de ema Mar 26 Apr 2011, 4:06 pm

Mariana ai gasit niste modele foarte frumoase Multumim
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de ema Joi 26 Mai 2011, 10:47 pm

Am inceput sa descos la un goblen inceput cindva si abandonat Merge tare greu si nici timp nu prea am Sper sa-mi ajunga atele din pachet ca sa-l reincep
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de gobelin Joi 26 Mai 2011, 11:25 pm

Ema, eu am reușit să descos destul de repede folosind partea cea mai ascuțită de la foarfeca tip Egretă. Întorceam goblenul pe dos, și petreceam vârful foarfecii pe sub câte 3-4 ochiuri deodată. Merge extrem de repede. Am descusut jumătate de goblen așa.
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de emmancita Vin 27 Mai 2011, 10:44 am

Frumoase, aveti ceva de lucru!! Spor la treaba tuturor, sa ne aratati ce mai realizati. flower
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de ema Vin 27 Mai 2011, 12:39 pm

Intru repede sa va salut si ies pentru ca am treaba si mai ales pt ca vreau sa profit de lumina buna de afara si sa mai descos
Gobelin la fel ca tine descos si eu (cu forfecutul pe dos) dar merge greu si asa Noroc ca descos doar vreo 6x6 carouri Altfel faceam cum zice Emmancita: cumparam alta pinza Fac Intoarcerea fiului risipitor L-am inceput anul trecut dar atmosfera in care am lucrat nu m-a lasat sa lucrez corect (nu am avut nici ghergheful la mina) Vreau sa fac ca lumea
Geta daca il descos pe al meu, te ajut si pe tine mai ales ca stam aproape una de cealalta
Fetelor spor la lucru si pupi
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de Giobsy Vin 27 Mai 2011, 1:56 pm

Dragelor, va rog sa nu mai faceti - voluntar sau involuntar - reclama firmelor si site-urilor care au ca activitate comercializarea materialelor in domeniul goblenului.
Daca doriti sa va impartasiti anumite chestiuni interzise prin Regulament, folositi PM.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de Admina Sam 28 Mai 2011, 7:53 am

Getasart, Julix aveti dreptate, trebuie sa se stie de firmele neserioase. Am rugamintea de a deschide un subiect De unde cumparam goblenuri... spre exemplu si acolo sa discutam strict de achizitii, firme producatoare, ate, etc. Asa e la Bijuterii, la Croitorie; sunt subiecte separate. Nu este problematic daca faceti antireclama, dar trebuie inteles ca, de multe ori si reclama negativa este buna pentru firma respectiva. Nu multa lume citeste textul integral si chiar daca, ramane intiparit in minte numele firmei cel mai des pronuntate, chiar daca era negativ mesajul.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de julix_2007 Dum 29 Mai 2011, 5:39 pm

Asa o fi cum spui tu, Admina, dar se putea spune mai frumos fara a pune pe fuga userii. Se putea preciza de la inceput ca avem posibilitatea sa deschidem un topic cu ... ce ne doare in materie de goblen (achizitii, tepe, reusite etc) fara a se face apel la regulament ca si cum am fi fraudat sau lezat forumul.
O saptamana placuta tuturor.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de oana87 Joi 02 Iun 2011, 10:26 pm

Buna sunt la inceput in cusutul goblenului asa ca am sa va intreb de unde pot cumpara de pe net suporturi pt goblen la preturi accesibile. Multumesc
oana87
oana87
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de gobelin Joi 02 Iun 2011, 10:37 pm

hudemas, rogoblen, krif. Cauta acesti termeni pe net si-i vei gasi firmele in cauză.
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty un program pt calculator pt goblene

Mesaj Scris de andreaM Joi 03 Noi 2011, 8:30 pm

caut un program pt calculator care sa-mi faca scheme pt goblene , daca are cineva bunavointa sa ma informeze ii multumesc anticipat.
sunt noua in acest forum si as avea nevoie de ajutorul d-voastra

andreaM
andreaM
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : italia
Data de inscriere : 03/11/2011

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de emmancita Joi 03 Noi 2011, 9:09 pm

Eu am unul, Pattern Maker for cross stitch.Nu ma pricep sa ti-l trimit dar il poti descarca de pe net.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty etamină colorată

Mesaj Scris de bt.ionut Sam 05 Noi 2011, 4:55 pm

Salut, am căutat pe google zeci de site-uri care vând etamină colorată din românia şi nimic ceea ce vroiam eu, ştiţi ceva site-uri care vând pânză pentru cusut(nu globlenuri, în special feţe de masă) ?

Mulţumesc.
bt.ionut
bt.ionut
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/11/2011

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de ANIKO Sam 05 Noi 2011, 7:04 pm

Uite aici panze:
cu 10 fire/cm [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cu 6 fire/cm [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ANIKO
ANIKO
helper
helper

Numarul mesajelor : 21
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 15/01/2010

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de bt.ionut Sam 05 Noi 2011, 7:40 pm

Dacă ari fi mai multe culori, ar fi perfect şi să fie în stoc.
bt.ionut
bt.ionut
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/11/2011

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Ajutor

Mesaj Scris de vickynelu Lun 14 Noi 2011, 4:27 am

Salutare fetelor!Sunt si eu nouta aci pe site si am o pasiune pentru goblene.Imi puteti explica si mie cum se face coaserea goblenelor?(ce inseamna fiecare semn de pe diagrama).Va multumesc!
vickynelu
vickynelu
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 20/02/2011

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de adriuta Lun 14 Noi 2011, 7:05 am

Buna vicky, bine ai venit la noi si ma bucur ca iti place sa cosi goblen. Eu ti-as recomanda daca vrei sa iti cumperi un goblen micut pictat, sunt 2 tipuri de goblene, cele in care poza este pictata pe panza si cele in care ai diagrama pe care trebuie sa o urmaresti. Pentru inceput incepe cu un model fff simplu cu putine culori, o floare, sau un personaj pentru copii. Apoi cand esti familiarizata cu tehnica coaserii poti incepe sa cosi dupa diagrama.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
este un filmulet care iti arata cum se lucreaza.
Cu alte cuvinte scoti acul in Drobeta tr. Severin si il bagi in Iasi, mergi la patratica de dinainte si iar scoti in Drobeta si il bagi in Iasi. Asta daca tu consideri patratica ca fiind tara. Eu personal nu mai intorc panza ci urmatorul rand care este cel de jos, lucrez de sus in jos, scot acul in iasi si il bag in Drobeta si iar il scot in iasi si il bag in drobeta.
Cand incepi bagi ata pe sub fire pe dos si cand termini la fel. Nu faci noduri. Nu faci sarituri mari cu atza pe dis si cand vrei sa "sari" treci atza pe dos pe sub fire. Ti-as recomanda sa incepi cu culorile inchise si termini cu cele mai deschise. Goblenul pictat nu se spala deci ai grija si spala-te de fiecare data cand incepi lucrul. Resturile de ata ramase la inceput se taie cu o forfecuta. Eu mai dau in gol inainte si la sfarsit dupa un fir ca sa securizez ata.
Pe diagrama vezi niste semne, fiecare semn corespunde uneo culori din setul de culori, ai grija care vin in cartela sa citesti semnul cu atentie, ori deasupra atei ori sub. Iti insiri diagramele si vezi cate partratele ai, fiecare are 1 cm de obicei si in fiecare ai 10 puncte. Iti incadrezi pe panza dimensiunea tabloului si cu ata sau cu un creio care iase la spalat iti faci delimitarile ca sa lasi rezerva pt inramat.
Inainte iti pregatesti panza, o faci pe margini ca sa nu se destrame, iti faci rost (de la un tamplar) de ghergef din lemn moale si pioneze si securizezi panza pe gherghef. Apoi daca se mai lasa muti pionezele pt a tensiona putin panaza pe gherghef. Sunt si gherghefe circulare care se pot muta eu personal nu le prefer.
Nu te speria, se invata usor si daca ai pe cineva acolo care lucreaza ar fi super bine. Daca vrei poti sa imi dai PM si iti arat eu pe web camera ce si cum daca ai nevoie de mai multe explicatii. Nu te jena daca pot sa te ajut te ajut cu placere.
Iti doresc sa te indragostesti de goblenit, relaxeaza, si iti infrumuseteaza viata si casa.

adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Discutii despre goblen - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre goblen

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB