Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+18
MihaelaT
gabriela1554
White_Raven
Marchioness
Gabica
rodishor
letho
Marinela Solomonean
raluk0182
piciul
diada
Greteledelweiss
ema
Michelle88
LRodica
Dorulet
vlad_mom
mlizeta
22 participanți

Pagina 23 din 40 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Joi 30 Apr 2020, 11:02 am

Buna dimineata!
Ploua si la mine si e racoare. Ccopacii si plantele se bucura din plin.
Ieri am fost la sera din nou. Daca tot am iesit la doctor si cumparaturi, am profitat si am intrat si la sera. Imi venea sa nu mai plec de acolo. O sera mica vanduta unui tinerel pasionat si care a pompat bani la greu extinzand-o si amenajand-o, a dat un mic paradis.
Vlad mom, ba da, poate trimite direct in farmacie dar am vrut sa o vad pe doctorita. E romanca. Era deprimata de panarama asta. Cum zicea si ea , in fiecare zi ni se mai serveste o afectiune noua datorata virusului. Afectiuni care existau si inainte. Mama ei e singura in tara si e trista, enervata, stresata, speriata dar nu de virus ci de faptul ca nu vrea sa-si petreaca o parte din viata inchisa in casa si amenintata de tampitii astia. Dupa o varsta, zilele si anii de viata au o alta valoare. Am vorbit aproape doua ore. Nu avea lume la consultatie. La vremea asta sunt toti prin gradini sau ascultand prostii la tv. Apropos, la spitalul de la mine, personalul nu poarta masti si nici cazuri grave sau morti nu au fost in departament. Doar contaminati care s-au vindecat acasa cu tratament.
O zi buna, sanatate si spor la ce faceti!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Joi 30 Apr 2020, 11:24 am

Buna dimineața. Dalgona am descoperit o acum vreo 3 săptămâni. Maxim 10 am băut. O sa beau una la câteva zile. Și mă las de cafea . Asta e. Era singurul meu viciu. Dar absolut in fiecare zi aveam starea aceea de greata și amar pe gat, plus un gust așa de grăsime. De la fiere bănuiam și eu
Dar nu știam de cafea. In rest suntem ok, ne-am apucat de grădiniță on-line. Sunt pe cumpărături de laptop sau tableta. Inclin spre laptop pentru simplul fapt că este mult mai rezistent și se pot instala diferite programe de lucru pe el. In schimb tableta, a scăpat o odată, e posibil sa o facă praf. Are și tastatura inclusă la laptop, poate folosi cd, sau ce mai trebuie. E altceva. In rest lucram pe foi, in gradina, ca la tara. Va invit la un ceai de sunătoare.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 30 Apr 2020, 12:38 pm

Neata si de la mine!
Da, Ema, si eu tind sa cred ca e o alta gripa... Si gripa comuna face ravagii anual, chiar am cautat si sunt raportate 200-500mii decese la nivel mondial din cauza gripei comune netratate sau pe fond de alte afectiuni. Panica se datoreaza faptului ca la virusul asta nou nu functioneaza tratamentele cunoscute. Nu stii cum va reactiona organismul tau (eu cel putin nu stiu, ultima oara cand mi-am facut analize mai detaliate a fost inainte de operatie acum 6 ani, deci habar n-am cum stau cu inima, plamanii, etc....si nici ai mei apropiati), va fi afectat usor sau fara simptome, va fi grav...si-atunci mai bine cateva masuri de precautie.
Acu sincer, poate am eu prea multi pitici pe creier, dar mi-a displacut intotdeauna cand medicul care ma consulta nu purta manusi si masca....si la dermato, si medicul generalist... am o stare de scarba sa simt respiratia unei persoane straine prea aproape de mine, mana altcuiva strain pe pielea mea... zid  Probabil din cauza asta mi-e foarte usor sa accept masurile de protectie recomandate si impuse. In general nu sunt genul apropiat fizic (exceptand cu propria familie), nu te ating cand vorbesc cu tine, nu iti iau scama de pe haina, nu te pup, nu te imbratisez cand ne intalnim.... zambesc, ma bucur, vorbim o gramada... asa sunt eu de fel.
Sanatosi sa fim ca trec si astea!

Michelle si eu tot laptop zic....am experiente triste cu tabletele in mainile copiilor, plus ca nu face ce poate face un laptop si ca divertisment si ca invatare.

kiss

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4648
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Vin 01 Mai 2020, 2:59 pm

Buna ziua! Vin tarziu la cafea, dar va aduc, potrivit traditiei de la mine, un buchetel de fericire [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Azi suntem nervosi toti din departament. Tampitii astia de la guvern au publicat aseara o harta a departamentelor, colorate in functie de gradul de afectare si risc. Asta in vederea relaxarii din 11 mai. Desi noi nu am avut cazuri de asa ceva, aparem in rosu. Un departament vecin, plin de cazuri (asa s-a tot anuntat), apare in verde. Prefectul sare ca ars, populatia, la fel. Promisiune de corectare a hartii pt seara aceasta dar nu si scuze. Eu ma intreb sincer daca cifrele pe care ni le-au tot invartit pe dinaintea ochilor sunt cele reale, avand in vedere ca se joaca cu ele dupa bunul plac, cu o inconstienta infantila.
La noi ploua cu bulbuci. Face bine la pamant si plante. Pana si pasarile ciripesc cu bucurie parca multumind pentru stropii astia aducatori de viata.
O zi feumoasa voua in continuare si sanatate multa!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 02 Mai 2020, 11:31 am

Buna ziua!
Un inceput de mai promitator,cu ploaie si soare.De sperante nu mai vorbesc.
Ema,cauta si citeste asta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Daca nu reusesti(e cenzurat si nu se poate copia)cauta Adevarul despre Covid Dr.Rashid Buttar.
Sa aveti un sfarsit de saptamana placut! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4800
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Sam 02 Mai 2020, 4:27 pm

Dorulet, l-am vazut si sunt de acord cu el. Apoi au suprimat video-ul, magarii. Multumesc ca mi l-ai trimis pe al tau. Dar cum multi ar spune ca e un fake news, eu vin cu ceea ce traiesc eu concret. La cateva ore au republicat o alta harta unde brusc si ciudat, jumatate de tara in rosu, apare acum orange si unde recunoscand magaria, ne-au trecut si pe noi din rosu direct in verde. E normal? Ne vorbesc de vaccin. Eu nu ma vaccinez! Asa cum nu s-au vaccinat niciodata de gripe si viroze sau pneumonii, medicii si farmacistii pe care ii cunosc de zeci de ani. Si care nici nu o vor face.
Nu stiu ce se urmareste, dar nu e de bine. Oamenii incep sa isi dea seama ca e ceva bizar. Si sunt din ce in ce mai multi. Imaginile cu sicrie (cine stie unde si cum au fost filmate) nu mai sperie ca la inceput. Ne vrem viata inapoi, asa cum ne-o fi scris sa se intample! Si am vrea fara botnite (ca tot intra virusul prin ochi -asa ziceau) care ma duc cu gandul la Descult al lui Zaharia Stancu.
Ploua si azi. Sa ne dea Dumnezeu intelepciune si sanatate! Un sfarsit de saptamana linistit.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Dum 03 Mai 2020, 3:59 pm

Bună ziua. 
Am intrat pe telefon sa va salut.
De pe laptop nu reusesc de cateva zile , sa trimit mesaj.
Sunt la tara, dar am net si am intrat pe alte site-uri fără problemă. 
Va doresc o noua săptămâna cu sănătate si spor la treabă.  
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 04 Mai 2020, 8:23 am

Buna dimineata!
Sa aveti o saptamana plina de reusite! Sanatate!prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4800
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de White_Raven Lun 04 Mai 2020, 8:32 am

Bună dimineața și o săptămână cat mai frumoasă sa aveți
White_Raven
White_Raven
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 265
Varsta : 42
Localizare : Manchester
Data de inscriere : 24/06/2017

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 04 Mai 2020, 1:16 pm

Ziua buna! Si cu soare! Si cu spor! Si cu voie buna!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4648
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 05 Mai 2020, 7:20 am

Buna dimineata!
A aparut soarele,asa ca sper sa se incalzeasca.Acum cafea ,apoi la treburile zilnice aici,pe langa casa.
Sa aveti o zi excelenta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4800
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de White_Raven Mar 05 Mai 2020, 7:33 am

Bună dimineața de la lucru va spun...zi superbă aici la Manchester...va doresc o zi cat mai frumoasă sa aveți
White_Raven
White_Raven
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 265
Varsta : 42
Localizare : Manchester
Data de inscriere : 24/06/2017

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Mar 05 Mai 2020, 10:10 am

Bună dimineaţa
Vla_mom, nu-mi vine să cred ce aud de la tine. Şi eu am o problemă cu atingerea unor persoane străine. Credeam că sunt antisocială, că...
Nici mie nu-mi place să mă pup cu toată lumea, să mă atingă oricine. La cursurile de dans am descoperit că sunt foarte crispată. Dansul în pereche mai ales cu necunoscuţi mă zbâeleşte!!!
Da, deci e o stare normală.....m-am liniştit
Tot îmi place să dansez... cu sau fără partener.
Sper să se trezească lumea şi să iasă din acest lagăr... Trebuie.

Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mar 05 Mai 2020, 10:25 am

Buna dimineata! Ieri am avut soare si 28 de grade. Azi am frig si burnita cu ceata. Am reusit sa tund putin iarba, am inlocuit un cais care se uscase si pe care vanzatorul ni l-a schimbat, am pus ingrasamant pe la flori. As fi vrut o sedinta de piscina dar e plin de tantari din aia mici si negri care pisca de te ustura pana la inima. Azi imi caut de treaba in casa.
O zi cu spor si bucurii!
Editez: ridichi de la mine din gradina
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 05 Mai 2020, 10:48 am

Buna dimineata.
Si la noi e racoare.
Foarte faine ridichiile. Cred ca si gustoase.

Va doresc o zi linistita.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 05 Mai 2020, 9:59 pm

Buna seara!
Gabica, hug . Eu zic ca e normal...doar n-o sa fim toti lipiciosi fizic...unii suntem doar lipiciosi psihic wink Nu cred ca suntem antisociali, ca de altfel vorbim despre orice si cu oricine, socializam... si nici nu cred ca e vreo trauma din copilarie, ca, de altfel, cel putin eu, n-am retineri fata de copiii mei, soata, parinti, sora.
Ce ridichii frumoase ai crescut, Ema! ...cu o farfuriuta cu sare alaturi... Ai tuns iarba...eu am tuns copilu' mic in seara asta, voia la foarfeca, pana la urma am pus masina... Smile cu maraieli si bazaieli...ca la final sa primesc si imbratisare dupa ce s-a admirat in oglinda.
Am o gramada de "trebuie" ...si eu ce fac? Inca o rochita la papusa...ca asa aveam chef... rade
O noapte buna!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4648
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 06 Mai 2020, 1:37 pm

Neata! Nimeni la cafea? Si eu cui o sa zic cat de tare m-am suparat in dimineata asta?!? Mi se termina manusile de latex cu care modelez ca sa nu las amprente...si hai sa caut pe net sa-mi comand o cutie noua... frate! De la 26lei au ajuns 90....serios??? Le pot folosi de max 2 ori pentru ca apoi incep sa se rupa... Sad Mor pe specula asta a nesimtitilor, mai ales in situatii de genul celei de acum.... zid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4648
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mier 06 Mai 2020, 5:29 pm

Salut, fetele!
Ne lucreaza astia la buzunar, ceva de speriat! Parca spuneau ca virusul intra si pe la ochi. Deci teoretic, ar trebui si ochelari. La mine, in perioade "critica", cum nu existau masti, nu ne obligau sa le purtam. Acum sunt pline supermarketurile, la preturi umflate si cica va trebui sa avem obligatoriu in perioada de relaxare. Pai de ce acum si nu atunci cand epidemia era la apogeu? Guvernele dorm si speculantii lucreaza.
Vreau sa incerc o gogomanie care ma bantuie de ceva timp. Sa plantez rosii, ardei, castraveti si pastai din alea late, pe gazon (ma rog, iarba). Sa fac gauri nu prea adanci, sa pun putin compost amestecat cu pamant de flori si urzici tocate si rasadul. Am un vecin care pune in groapa de rasadire un pestisor din ala mic (se gasesc congelati) si face rosii frumoase.
O amiaza placuta in continuare!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 06 Mai 2020, 8:28 pm

Daaa, si astia ziceau ca vor avea grija sa nu se faca specula la masti, alcool sanitar, dezinfectanti...si ce sa vezi... Cica mastile astea la 3lei/buc sunt ffp... pai si alea de max 50bani unde-s??? Spirt, protex, igienol....toate au bubuit la pret...inafara ca-s marfa de contrabanda... Normal ca ma enerveaza, produsele astea le foloseam si inainte de pandemia asta.... masti in senzonul rece, manusi la modelat lut polimeric, spirt pentru curatat batista bebelusului si sters pixuri de pe alte suprafete decat hartie, protex si igienol pentru ca imi place mirosul (de altfel nu cred ca ar fi mai antibacteriene decat altele din aceasi gama...orice sapun indeparteaza sebumul/praful plin de bacterii).
Si nu mi se pare normal sa oblige la purtarea mastilor atata timp cat pretul este atat de umflat, sa le aduca pe alea de 50bani si o sa poarte cine vrea. Cu siguranta nu vor putea (sau nu vor dori din cauza altor cumetrii si nepotisme) interveni la pret si va ramane recomandare, nu obligatie... Dar ma gandesc ce se va intampla cu preturile la stomatolog, frizerie, etc... daca vor fi obligati sa foloseasca consumabilele cu preturile astea... zid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4648
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mier 06 Mai 2020, 10:11 pm

Mai exista Protex? Disparuse intr-o vreme ca cica era prea antibacterian. Mie imi placea mult. Si mie imi place putoarea de spirt. Am o sticla luata de la Kaufland Bacau. Intru pe la baie si mai bag nasul in el pentru ca imi place mirosul ala. Il folosesc cand ma tai pe la muncile mele. Barbatul meu sa foloseasca made in France, ca ala e bun. Parerea lui! Eu nu il contrazic. Nu se atinge de spirtul meu, imi ramane mie mai mult! Smile Cu situatia asta, nu am cumparat niciodata dezinfectant. Imi spal mainile si fata bine cu sapun si atat.
Si eu trebuia sa incep la dentist dar a venit epidemia. Nu stiu ce sa spun. La mine masca e la 95 de centi una obisnuita. Nu cumpar pt ca nu o suport. Eventual imi fac eu una. Manusi nu sunt deloc. Oare de ce? Virusul nu intra prin piele. Te speli bine pe maini si gata. Doar ca sunt unii care abia acum au descoperit sapunul. Dar care vin in Romania si ne dau lectii. Nu iti vine sa-i...?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 07 Mai 2020, 9:46 am

Neata!
Da, Ema, mai exista protex...lichid chiar, ultra, fresh, herbal si cream... Smile , mie imi place numai ultra cum miroase, cream a luat soata ultima data in lipsa de ultra si imi aminteste de un sapun scumput din tinerete...camey poate... (am mai zis ca am un nas pretentios, nu? wink )
Eu mai pun masca si cand pregatesc manichiura cu gel ca sa nu inspir tot praful ala.
Manusile le recomanda in principal pentru cei care intra in contact cu diverse cu risc de contaminare: vanzatori, curieri, etc. Nu pentru ca ar intra prin piele, ci pentru ca mana e vector... desi, probabil, dupa purtare indelungata te obisnuiesti cu ele si vei duce mana la gura/nas cu tot cu manusa.
Spirtul sanitar nu-l folosesc la craft-uri pentru ca am vazut ca ramane reziduu pe sticla, degresez cu alcool isopropilic wink, tot cu de-asta curat si pensulele de gel uv sau rasina.
Pe mine m-a prins pandemia in toiul unor restaurari dentare, urma o extractie sau 2 in functie de evolutie...
Soata cica "ia-ti manusi daca iti trebuie", nope, ai innebunit, sa platesc mai mult consumabilele decat pe materia prima... o sa ma chinui sa nu ating piesele, sa prelucrez mai mult dupa copt... in nici un caz nu dau 2 lei/perechea de manusi. zid Sper ca dupa ce trece toata nebunia asta sa isi revina cu preturile...
O zi cu soare!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4648
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Joi 07 Mai 2020, 10:54 am

Bună dimineaţa
Din păcate toate produsele s-au scumpit. Până şi transportatorii au ridicat preţurile.
Bine măcar că în piaţă este legătura de 3cepe tot 1 leu...
Din ce în ce mai des mă întreb: ce căutăm noi oamenii ca specie pe acest pământ?!?

Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Vin 08 Mai 2020, 6:49 am

Buna dimineata!
Nici nu mai sti ce sa crezi...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 08 Mai 2020, 7:22 am

Buna dimineata!
Nu mai stii? Ba eu cred ca macar intelegem ca e vorba despre profit,profit,profit si de sentimentul puterii!Iar in momentul cand totul se impune ca lege...
Se arata o zi mai linistita,desi acum e foarte rece,asa ca cafea
Sa va bucurati de sanatate si spor in ceea ce va propuneti astazi! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4800
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 08 Mai 2020, 11:29 am

Buna ziua.
Sa fim sanatosi ca belele vin, curg Smile .
Si la noi azi e senin, speram ca se si incalzeste.
coffee
Va doresc si eu o zi linistita cu spor la treaba.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 40 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB