Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+18
MihaelaT
gabriela1554
White_Raven
Marchioness
Gabica
rodishor
letho
Marinela Solomonean
raluk0182
piciul
diada
Greteledelweiss
ema
Michelle88
LRodica
Dorulet
vlad_mom
mlizeta
22 participanți

Pagina 22 din 40 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Joi 23 Apr 2020, 10:19 am

Doamne , Să ai putere Michelle.
Nu cunosc nici un ortoped, dar gândul meu a zburat la kinetoterapie. Era o Doamnă Doctor prin Bucureşti pe care am văzut-o mult pe FB, care spunea că lucrează mult cu copii. O altă părere, zic că nu strică.
Vrei să o caut?
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Joi 23 Apr 2020, 11:56 am

Buna, fetelor!

Michelle, eu care am atatia ani in spate de spitale, recuperari si doctori, iti spun sa nu disperi, ci sa iei lucrurile cu calm. Totul are o rezolvare. Imi amintesc ca in Bucuresti la Marie Curie/Budimex sunt doctori buni pe asa ceva, iar pe recuperare iti recomand dr Robanescu care era la Sp Alexandru Obregia. Ma pot interesa printre mamicile cu astfel de situatii si iti las info necesare cum aflu ceva mai mult. Si momentan nu ai un diagnostic si nici nu stii in ce stadiu este modificarea articulatiilor. Ai incredere in Dumnezeu ca te va lumina si ajuta ca baiatul tau sa fie tratat de cei mai potriviti doctori pentru cazul lui. Poate nu e nevoie decat de corectie ortopedica, nu si de operatie. Conteaza foarte mult sa ai solutii, chiar si operatiile nu sunt un capat de tara. Altceva e sa ti se spuna ca nu exista tratament, cum e cazul baiatului meu. De aceea te inteleg si iti spun din adancul inimii: lasa frica, angoasa si panica, intai diagnostic, apoi variante de tratament. Si multa rabdare!

In rest fetelor, va urmaresc cu drag pe toate si sper sa aveti zile senine toata saptamana!

La multi ani celor ce purtati sau aveti in familie numele Sf Gheorghe!
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Joi 23 Apr 2020, 7:11 pm

Mulțumesc mult fetele. Am. Întrebat stânga, dreapta, chiar am dat de o mămică cu aceeași problema la băiețel. Doar că al ei este mai mare, 3a4l, decât a apucat sa îi pună diagnosticul. Încă nu au ajuns la tratament. A zis ceva de medici la Grigore Alexandrescu. Eu am o experiență amara la Marie Curie, cu milioane băgate prin buzunare și plimbat cu preșul de la medic la medic. Și tot nu ne-a rezolvat problema. 5 ture am făcut la spital, doua ore dus, doua ore întors cu copil de doua luni in luna ianuarie-februarie,plimbat pe strada in scoica , nu găseam loc de parcare. A fost horror. Am zis că nu mai pun piciorul acolo. La secția chirurgie s-au comportat așa cu noi. Aștept să se termine criza, deja am vorbit cu medicul de familie și vedem când pot merge.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 24 Apr 2020, 7:35 am

Buna dimineata!
Michelle,nu dispera,s-ar putea sa gasesti un medic inimos si serios intr-un spital mai mic.
Va astept cu cafeaua:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si va doresc o zi placuta,cu sanatate si liniste sufleteasca! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Vin 24 Apr 2020, 10:35 am

Bună dimineaţa
Doruleţ mulţam de cafea.
Sănătate tuturor
kiss
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 24 Apr 2020, 12:17 pm

Neata!
Aseara am apucat de "rodica76" s-o scot de sub birou s-o pun langa usa sa i-o duca flacaul bunicii...si azi m-am trezit cu durere pe juma' de spate cu omoplat cu tot ... zid cate kg o avea oare? M-am doftoricit cu voltaren, sper ca va ajuta si curatenia saptamanala pe care o am in plan pentru azi...
O zi faina sa aveti! Sanatate si spor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 25 Apr 2020, 7:11 am

Buna dimineata!
Ati simtit cutremurele?Eu nu.Vlad_mom,sanatate,ce-i aia"rodica76" Embarassed
Azi vreau sa trebaluiesc putin prin gradina,poate sa ud iar,ca nu vine ploaia(deocamdata).Dar incepem cu o cafea,sa ne mearga bine:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa aveti o zi asa cum v-o doriti! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 25 Apr 2020, 9:34 am

Neata!
Dorulet, "rodica76" e masina de cusut electrica pe care o am de capatat...pentru ca de singer-ul nou luat cu ceva ani in urma n-am avut bafta, s-a stricat o piesa de plastic esentiala (n-am apucat sa folosesc garantia ca am fost plecata)...am mai vorbit eu de masinile mele de cusut. Acum mi-am luat o elna cu voucherul primit de la concursul de pe forum, alta viata...si la greutate, si la zgomot, si la cusaturi, si la viteza...
Spor la gradinarit! La noi e senin si soare, dar tot rece.
Mai am cateva retusuri estetice si e gata si dulapul pentru papusa.
O sambata minunata!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 25 Apr 2020, 8:37 pm

Multumesc pentru lamurire,vlad_mom!Am si eu una veche,Sanda,chiar m-am gandit sa o aduc aici,la tara,poate o pot pune la treaba dac-o ung.
Bate vantul turbat,din cand in cand mai cad si stropi de ploaie,dar e picatura din ocean.
O seara linistita tuturor! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 26 Apr 2020, 12:40 am

Tare! Am cautat acum s-o vad pe net, nu ma dumiresc in ce perioada a fost fabricata, pare mai noua decat rodica, are si partea aia ingusta la bot sa poti coase mansete. Banuiesc ca si asta sare de 25kg... Ce era foarte practic la ele era carcasa-capac, si pentru protectie si pentru transport, astea noi n-au nici una...sau poate numai cugirul a facut asa ceva.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 26 Apr 2020, 11:37 am

Neata! Nimeni la cafea? Ori nu sunteti prin casa? V-am prins! Smile

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Dum 26 Apr 2020, 1:32 pm

Buna ziua.
Acum sunt prin casa. Da m-ai prins, la tara stau mult pe afara.

Va doresc o duminica frumoasa in continuare.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3662
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 26 Apr 2020, 3:13 pm

Acum sa stati in casa,pana la ora 17.Asa mi-a transmis un vecin,care a primit pe filiera lor un mesaj(e pocait,habar n-am de care)ca intre 15 si 17 Romania va fi traversata de radiatii extrem de puternice.Cum la Cernobil arde foc mocnit,nu mai stii ce sa crezi.
Masina mea,Sanda,de pe la inceputul anilor'70,are capac cu maner,asa ca se transporta usor,dar nu stiu cate kg are,pana ajung la bloc,sa ma uit,ca m-ai facut curioasa.
O dupa-amiaza linistita! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 26 Apr 2020, 6:02 pm

Da, am vazut ca si sanda are capac, ca si rodica, ca si urmatoarele. Strainezele n-au Sad , de-asta am zis ca poate numai cugirul a fost mai destept (romancele-s facute la cugir si electromecanica parca).
Am vazut si eu ceva la stiri cu incendiile de pe langa Cernobil... mai acu' ceva vreme vazusem la discovery, la emisiunea cu mari inginerii constructia pe care au facut-o toti impreuna (ingineri si muncitori din intreaga lume) pentru a sigila centrala de la Cernobil si care in caz de ceva este menita sa limiteze pagubele...sa speram ca au facut treaba buna (nu cu low cost).
Azi am reusit sa fac poze la bijuuri, poate reusesc sa vi le si arat...Imi mananca destul timp, aseaza-le pe suporti, fa-le poze, editeaza pozele ca n-am destula lumina, semneaza-le... postari pe blog cu masuratori, descrieri...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Lun 27 Apr 2020, 5:45 am

Buna dimineata!
Ma bucur ca suntem sanatoase, sanatosi si cu chef de lucru!
O saptamana plina de bucurii, fara frici si sabloane!
Va propun o "izolare" feerica!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Lun 27 Apr 2020, 10:40 am

Bună dimineaţa
Frumoasă imagine
O săptămână frumoasă să avem
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Lun 27 Apr 2020, 2:10 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Buna. Am reușit să găsesc prin miile de fotografii de pe telefon o poza clara cu mine blonda. Aici îmi place cel mai mult cum a ieșit. Eu nu mă simt prea bine, am un început de săptămână extrem de prost. Un gust amar in gura și greta, bănuiesc fierea. Am și un somn dezordonat, dieta aiurea, nervi maxim. Noi sa fim sănătoși. Va invit la o dalgona. Nu mă mai satur de ea❣❣❣❣
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Lun 27 Apr 2020, 3:56 pm

Daca ai probleme cu fierea, nu mai bea cafea sau ness. Sunt excitante pt fiere si ficat. Si eu patesc la fel. Iti vine bine blonda. Parca mai bine ca roscata.
Buna ziua, va spun si eu. Oare de ce unii oameni nu judeca inainte de a face ceva? Asta noapte la fix 3, 20 a inceput sa imi zbarnaie tableta. Cica apel video de la un fost coleg stabilit in SUA. Am sarit arsa, buimaca, cu gandul ca s-a intamplat ceva rau acasa. Nici macar nu mi-am dat seama la inceput ca nu era sunetul de la apelurile telefonice. Apoi m-am gandit ca e alarma de la casa si ca a intrat careva, doar ca nu o activasem. Abia pe urma am vazut ca era un apel fb. L-am respins si nu a durat nici 10 minute si tableta a inceput sa sune din nou.Omul meu a inceput sa bodogane ca cica cine ma suna noaptea, cine e asta si ce am cu el???  Il stiam baiat cu bun simt. Oare chiar nu s-a gandit la consecintele apelului in plina noapte? Tb sa ii scriu sa nu ma mai sune niciodata in plina noapte pt ca imi provoaca vreun infarct.
Azi, chioara de somn, cu o vreme molesita aducatoare de ploaie, am curatat dinaintea portii buruienile crescute in fisurile din beton.
Vecina mi-a zis  a cica de ce o fac pt ca e treaba primariei. Natie de puturosi. Pana vine primaria, cresc balariile  cat gardul.
O zi cu spor si zambete in continuare!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 28 Apr 2020, 10:36 am

Buna dimineata!
O cafea pe aici?Nu e...vin eu cu una:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Azi-maine e gata si a patra luna a anului.Ce se mai grabeste si timpul,parc-ar fi nevoit sa ajunga undeva...
La mine e frig,sunt nori care se alearga unii pe altii,dar, egoisti,nu ne lasa o picatura de ploaie.Poate mai tarziu.
Sa aveti o zi cu spor si cu ganduri vesele! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Mar 28 Apr 2020, 11:30 am

Bună
Curiasă am căutat ce înseamnă dalgona, am aflat că e cafea (nes) cu lapte.
Păi te mai miri că ţi se umflă fierea!!!
Bănuiesc că bei de ceva timp? Combinaţia minunată : cafea, lapte, zahăr!!!!
Exact ce-i trebuie ca să nu funcţioneze cum trebuie!!
Dar dacă-ţi place... Încearcă totuşi să bei şi nişte ceai de sunătoare să mai compensezi.
Eu am mâncat pizza şi a doua zi aveam o mare gâlmă sub stern şi toată burta umflată ca la o sarcină în luna a 8-a.
E doar o părerew nu dau cu parul.
Sănătatea şi starea de bine e în mânuţele matale
Îţi stă bine blondă.
Eu am mai făcut curat prin dulapuri am mai strâns o plasă de haine de dat, am o fetiţă în obiectiv.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mar 28 Apr 2020, 12:02 pm

Neata , fete harnicute!

N-am apucat sa mai scriu ca sunt cu febra musculara si ma misc ca un robotel, asta pt ca mi-am dorit sa am gradina plina de flori si duminica am dat fuga la piata si am luat tot ce mi-a picat in mana: panselute, petunii, begonii, cercelus, plaman, craite, dalii pitice, nasturei, gura leului, verbina si sporul casei. Asa ca doua gradini mi-a luat cam 5 ore jumate cu tot cu buruieni, plantat si udat. Dar sunt asa de fericita! Mai am niste seminte sa le pun si pe alea si poate mai iau niste radacina de leustean. Am sa fac niste poze zilele astea sa va arat.

In rest m-am apucat de citit o carte care a facut furori in lumea intreaga si voi aplica regulile ei pentru a-mi face ordine in casa. Se numeste "Magia ordinii" si e scrisa de japoneza Marie Kondo. Sincer, imi aduc multa bucurie in suflet informatiile din aceasta carte si imi arata multe despre mine ca persoana si viata mea de pana acum.

In legatura cu fierea si ficatul, dragele mele, aveti mai multa grija ce mancati si beti, caci ce isi face omul cu mana lui... lucru manual se numeste! Suntem ceea ce gandim si facem, asa ca atunci cand nu ne simtim bine in pielea noastra, trebuie doar sa analizam unde am gresit ca sa ne putem corecta si sa luptam cu toate fortele impotriva patimilor ce ne tin prizoniere. E greu, dar nu imposibil!

Va pup dulce si va doresc o saptamana cu mult soare in suflet!
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 29 Apr 2020, 7:17 am

Buna dimineata!
Am dorit ploaie si a venit,chiar daca nu e destul.O mai asteptam.
Va doresc o zi frumoasa!
Ne dorim sanatate!
Sa se implineasca totul,ca astazi e Ziua Dorintei! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mier 29 Apr 2020, 8:33 am

Buna dimineata! A plouat si la noi si cred ca va mai ploua si azi. Trebuia ploaie.
Azi, zi de mers la doctor pentru prelungirea retetelor. Sper sa nu luam ceva de pe acolo.
O zi buna si sanatate sa avem!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 29 Apr 2020, 9:02 am

Neata!
La noi tot soare, tot rece...
Ema, la voi medicii nu pot trimite electronic reteta pacientului sau farmaciei indicata de pacient?
Azi am in plan sa modelez...in sfarsit... Ieri am terminat de scos amprente dupa stampile de silicon (n-au o viata foarte lunga), am mai facut cateva texturi dupa niste bucatele de materiale textile deosebite, am curatat masina de paste...si acum sa-mi vina ideile!
Spor si voie buna!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 30 Apr 2020, 7:09 am

Buna dimineata!
Ploua,a,plouat aproape toata noaptea,asa ca ne bucuram deopotriva om si plante,pomi si flori.Asta in timp ce cafea
Sa aveti o zi foarte placuta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 22 din 40 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB