Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Accesorii pentru papusa Paola Reina

+8
diada
ladybird
letho
mlizeta
ema
LRodica
raluk0182
vlad_mom
12 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 14 Feb 2020, 9:30 am

Pun întâi pozele si completez cu explicații apoi...
Un set de primavara-vara-toamna  Smile... cu un fir foarte subtire (un ghem gasit la sh, nemtesc, mi-a placut maxim culoarea si e bumbac), am folosit croseta de 0,75mm....pentru prima oara.... Smile (flavia n-am avut la aceeasi grosime decat un maro care nu prea se asorta, asa ca am cusut pe margine cu flavia negru mai grosut un pic decat cel verde)
Cizme crosetate, plovaras, rochita si o posetuta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Initial am vrut rochita sa fie in totalitate croitorita, dar cum n-am gasit solutia ideala pentru rascroieli am ales sa o fac partial crosetata (modelul imi apartine). N-am mai folosit panza subtire pe care o visam initial, ci asta care e un soi de piersica, nu e chiar voal, dar nici bumbac, nu stiu cum se numeste, cert e ca e subtire si alunecos:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pentru mine n-au iesit cum credeam cizmele crosetate, dar ei i se potrivesc de minune (nu merge, nu indoaie glezna). Le-am crosetat direct pe un brant decupat dintr-o coala de plastic, apoi am facut talpile si toc dintr-un material cauciucat (tot pad-uri de pus pe masa).

Astea-s calapoadele pe care am reusit sa le fac:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Intai a, luat mulaje cu folie de aluminiu pe picioarele papusii, construite din 2 bucati ca sa le pot scoate (partea din fata pana la glezna si partea din spate cu calcaiul), apoi am pus lut cu uscare la aer in ele. L-am mai slefuit dupa uscare si l-am retusat cu inca un strat mai subtire de lut. Sper sa am timp maine sa incerc niste pantofi-balerini din lut polimeric...n-am mai facut niciodata asta, nici nu stiu daca o sa iasa, daca se preteaza lutul la asa ceva...dar mi-a casunat si trebuie sa incerc.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de mlizeta Vin 14 Feb 2020, 10:14 am

Wow, super! Ma inclin in fata rabdarii tale. Stiu cat este de greu sa bibilesti aceste miniaturi de crosetat, tricotat, croit. Felicitari!
Am gasit un model de chilotei crosetati. Poate-i adaptezi pentru papusa sa aiba diversitate.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre mlizeta in Vin 14 Feb 2020, 10:22 am, editata de 1 ori
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de LRodica Vin 14 Feb 2020, 10:20 am

Super.
aplauze
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de raluk0182 Vin 14 Feb 2020, 10:34 am

Wow, e superb totul. Jos palaria!
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 14 Feb 2020, 10:43 am

Multam! hug 
O sa-mi iau alize forever, e mai subtire decat diva.
Mlizeta, multam mult....dar oare cu ce fir? Cu papiota?...ca de exemplu cu asta verde, care e cel mai subtire din cate am, ar iesi prea gros.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de letho Vin 14 Feb 2020, 4:52 pm

Imi place noua tinuta si calapoadele m-au dat pe spate! Ar fi grozav sa si vinzi, haine fac multi dar incaltari mai putin.
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 15 Feb 2020, 9:13 am

Am facut o pereche fără calapod și au iesit cam ascuțiți, cam ...apoi am mai facut cercetări pe net (și cu link-urile fetelor) si am realizat ca am greșit. ..trebuie lăsată o margine care se îndoaie sub branț și pentru asta trebuie calapod.
De ce m-am chinuit așa să iau mulaje....pentru că mi-a fost teamă să încerc altfel. ...n-am vrut să apropii cutter sau silicon fierbinte de ea, așa că am improvizat încât să nu o "agresez" cu nimic. Tu acum știi cât costă și ai s-o vezi ... nu e un plastic comun. Mie îmi pare la fel ca o păpușă de porțelan de "sensibilă",  nu se sparge, dar tot cu grijă trebuie manipulata că se murdărește ușor.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de diada Sam 15 Feb 2020, 8:37 pm

Vai, esti extraordinara! minunat ti-a iesit! Felicitari!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de ema Lun 17 Feb 2020, 11:43 am

Extraordinar! Ai avut rabdare si maini dibace. Ma tot uit la ce ai facut si ma minunez. E asa de greu de lucrat miniaturi si tu ai reusit asa de bine!
Tata rade de mine si acum, dupa zeci de ani. Isi aminteste cum am crosetat odata un body direct pe o papusa. Imi zice mereu cand ma duc acasa daca poate sa-mi dea picioarele sa-i fac papuci direct pe ele, cu crosetul.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 17 Feb 2020, 1:39 pm

Multam!
 Cum mai, direct pe papusa? Shocked Esti tare! A mea se dezbraca...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de ema Lun 17 Feb 2020, 2:25 pm

Da, asa bine: lucrat la rotund cu crosetul in jurul corpului. Ramane imbracata. Era o papusa banala care isi pierdea chilotii (elastic fin imbatranit) si cu care se juca o nepotica cand venea la mine.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 17 Feb 2020, 2:43 pm

Ah, pai e bine ...chilotii trebuie sa ramana pe papusa oricum, ca tot n-are nevoie la toaleta si mai subtire cu baia ca i se strica parul  wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de Gabica Joi 27 Feb 2020, 9:50 am

Am o păpuşă care seamănă puţin cu a ta. Din păcate e tot dezbrăcată. Nu ştiu când îi vine rândul să-i fac ceva. Tot timpul am câte o urgenţă. Ea nu plânge săraca. Dar cred că şi-ar dori un costumaş aşa frumos.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 03 Mar 2020, 11:04 am

Ținuta ...zambile. ..
Rochiță,  pantofi, şal și bentiță (alize forever de data asta):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de letho Mar 03 Mar 2020, 2:59 pm

Foarte reusita tinuta, fix pe marimea ei si culorile super. Imi place mult ca faci si incaltari  love
Vlad_mom, papusa ta ti se pare vesela? A mea parca e obosita, are cearcane si e asa o expresie de suferinda care nu se vede in pozele de pe net. Ori am eu pasarele  rade
O sa fac si poza mai clara.... 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 04 Mar 2020, 7:37 am

Multam. Trebuie neaparat si incaltari, nu?
Va venit papusa! Ia fa-i si o poza din fata. Si a mea are intentatiile alea sub ochi.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de LRodica Mier 04 Mar 2020, 9:14 am

Imi place foarte mult ce a iesit, si combinatia de culori e super.
Imi faceti pofta si mie.
Dar am inceput un pulover pentru fiica mea si nu mai apuc sa fac atatea.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 04 Mar 2020, 10:36 am

Multam. Pentru prima tentativa de danteluta ... a iesit acceptabil.
Gasisem schema aici, doar n-am vrut asa, parca prea copilaroasa si nici deschisa rochita pe tot spatele...am modificat una alta, am mai si improvizat ca nu mi-a placut cum iesea plasa aia de sub dantelute...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 08 Mar 2020, 1:09 pm

Pantaloni gen yoga si maleta fara gat si primii pantofi (facuti cu calapoadele, unul e putin largut, deci mai trebuie ajustat calapodul):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am retușat tiparele ca nu prea ieșea ce voiam eu cu cele gasite pe net (sunt pe foi de mate daca vrea cineva să le folosească ):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de diada Dum 08 Mar 2020, 1:18 pm

Sunteti fantastice! Respect!

Nici expresiile nu le-am observat. Asta pentru ca nu m-au pasionat niciodata Merci

Vlad mom! m-ai dat pe spate! Bravo, minunat ti-a iesit! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de LRodica Dum 08 Mar 2020, 1:25 pm

Vlad-mom e foarte migalos. Imi place ce a iesit. La papuci nu se vede.
Cata rabdare ai. Felicitari.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 08 Mar 2020, 1:48 pm

Multam! La papuci nu se vede ca e foarte putin, mai trebuie sa pilesc calapodul intr-o parte spre glezna. Cu acelasi material am incercat inainte sa fac calapoadele...au iesit niste porcarii, alta tinuta are cand se intorc marginile sub talpa si asta nu merge facut decat pe calapoade.
La bluza am inchis cu scai, dar fara sa petrec marginile bluzei, adica o jumatate de scai e prins in marginea marginii si celalalt sub. Am folosit velcro de 2cm pe care l-am taiat in lungime, l-am facut de 1cm. Pantalonilor le-am cusut elastic in talie, n-au deschidere.
Provocarea cea mai mare pentru mine ar fi blugi si hainuta cu dublura...inca n-am curaj, mai studiez...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de ema Dum 08 Mar 2020, 3:01 pm

Shocked mirat
Stai sa-mi revin... E superba! E moderna!
BRAVO!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de letho Mar 10 Mar 2020, 11:11 am

Ce mult imi plac!! Multumesc pentru tipare, sigur le folosesc si eu!  pupi Ma mai uit o data, ce faine sunt!!  love
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 10 Mar 2020, 11:47 am

Am vazut la rusi pe foi de mate si mi-a fost usor sa le copiez....m-am gandit ca e mai simplu sa reproduci tiparul asa, te ghidezi dupa patratele. Tiparele le-am modificat special pentru tricot, nu stiu cum ar iesi cu alt material (niste colanti care pe care nu i-am suportat de noi si o maleta care ma strangea la gat).

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru papusa Paola Reina - Pagina 2 Empty Re: Accesorii pentru papusa Paola Reina

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB