Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

+10
cristi970
Rica Mateiuc
Hope_blue
darkpoke
vlad_mom
gaza
dorina narita
Rosedust
Giorgi
B-Zsu Land
14 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de B-Zsu Land Mier 02 Dec 2015, 6:53 am

Auchhhh. Ai dreptate. Insa ca scuza o sa arat primele scheme unde aceleasi forme se repeta si sunt mai multe dimemsiuni. P urma se pare ca am fost atat de preocupata de cum sa fac ca am si uitat de cerinte Sad. Dar totusi 3 forme se repeta, am fulcsit aceeasi Sablon dar fata cealalta...

B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de ancaanca Mier 02 Dec 2015, 8:17 am

Va multumesc!
Nu am pus acrilic in santuri pentru ca nu am vrut si daca puneam murdaream tot, piesele fiind texturate. Este o floare "fantomatica" Smile
Tunde, fain colierul tau! Imi plac formele si printul love
Ca sa te incadrezi in tema poti face alti cercei cu una din formele de la colier.
Sunt goale? Cum ai facut printul?
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 02 Dec 2015, 10:28 am

Da, se repeta in oglinda, dar nu la alta dimensiune...si poza cu sabloanele/cutter-ele sau ce altceva ai folosit pentru realizarea formelor era tot o cerinta.

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de B-Zsu Land Mier 02 Dec 2015, 6:43 pm

Mda, nu ma incadrez, insa ca idee... iata de unde am plecat

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 DSC01102_zpsfhkgwkpv

si unde am ajuns
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 DSC01105_zpselfcmifc
iar restul "sabloanelor" taiate.... deja de negasit Sad


Anca, formele sunt pline, iar floricelele sunt cu "silk screen"
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 02 Dec 2015, 9:51 pm

Interesanta si prima varianta. Iti sugerez data viitoare sa faci pe linga schita colierului si celelalte piese ale setului, poate n-o sa uiti ce voiai initial sa faci. Adevarat ca la un colier asa de amplu nu mergeau cercei mari, insa un inel ar fi mers wink .

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de Dragonfly Lun 07 Dec 2015, 4:03 pm

Ma inscriu la provocare cu un set format din colier si inel. Piesele sunt taiate la liber, cu lama iar ca sa respect regulile  inelul este miniatura unei piese ce se regaseste in colier.

                        Din timpul lucrului :

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 27ysbrn

                         Setul montat :

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 33xzviq

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 11lkht0

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 2zokns6


_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de ancaanca Lun 07 Dec 2015, 4:15 pm

Dragonfly, mokumele tau este fantastic iar pisa centrala love
Off topic, spuneai la un moment dat de sarma siliconata ca nu sta bine la gatul tau....si nici al meu Smile
eu desfac la un capat si scurtez sarma asa incat sa se aseze bine.
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de Dragonfly Lun 07 Dec 2015, 4:39 pm


Pai da, dar........eu daca dau jos dopuletul ala metalic nu-l mai pot pune la loc Sad nu intra pt ca e deja deformat de la cat am tras de el ca sa-l pot scoate. Las' ca mai incerc....
Colierul asta se aseaza bine insa daca am de exemplu doar o piesa, va sta in aer si la fel si sarma siliconata rade dezavantajul de a fi slaba. Ooooh boy !
Multu' hug

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de cristi970 Lun 07 Dec 2015, 10:36 pm

Arata superb,Dragonfly!
Chenarul negru de la fiecare piesa il pui inainte de coacere?sau mai coci o data?
B-zsu ,nu incetezi sa ma uimesti!E ...neasteptat si frumos ,si l-as purta (desi cred ca e mare pt ceea ce port eu in mod obisnuit Smile )
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 09 Dec 2015, 11:18 am

Oh, ce faine-s! Baza colierului nu trece prin piese, nu? (am si eu baze de-astea, si la mine stau aiurea la git cu margele usurule, cu polimer n-am incercat ca mi se par prea subtiri pentru pandantele mele, dar au incheietoarea montata pe un singur capat)

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de cristi970 Sam 12 Dec 2015, 11:53 pm

Fete dragi,desi mi-am propus sa nu mai ratez nici o provocare,nu ma pot tine de cuvant...
Dupa ce am ars o tava la cuptorul electric nu m-am mai mobilizat pentru provocare....Mai am ceva comenzi pe care ma straduiesc sa le onorez asa incat nu ma asteptati...
Merci
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de B-Zsu Land Dum 13 Dec 2015, 10:12 pm

Dragonfly, absolut superb mokume-ul tau!!!! si imi place si cum ai legat piesele cu margelele alea marunte, Bravo!!!

Cristi, multumesc!

CUm am dat recent in bara, am zis ca nu ma las, asa ca am mai facut ceva, ceva mai simplu Smile

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 DSC01208_zpsv76xxdp7

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 DSC01219_zpsynbq1yrw


Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 DSC01218_zpsqtvls9vo
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 13 Dec 2015, 10:33 pm

rade cica ceva mai simplu.... Foarte fain!

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de B-Zsu Land Dum 13 Dec 2015, 10:41 pm

sigur ca mai simplu, ca celalalt era 3D Smile
B-Zsu Land
B-Zsu Land
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 481
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de ancaanca Mar 15 Dec 2015, 7:58 am

Hai sa zic ca tine, simplu, cu toate ca mie nu mi se pare, este de mare efect love
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de Giorgi Mar 15 Dec 2015, 9:39 am

Ohoo !!!Foarte frumos!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 16 Dec 2015, 10:07 pm

Ma scuzati ca nu v-am raspuns, am avut laptopul pe butuci Sad iar de pe telefon nu pot sa intru ptr ca forumul e plin de virusi.

Cristi - aplic ramele pe piese deja coapte Smile

Vlad_mom - cele 3 piese sunt legate intre ele cu fir de pescuit pe care am insirat margele mici mici. Apoi atasate sarmei siliconate cu ajutorul a 2 zale si....din nou fir de pescuit ca sa fiu sigura ca totul se aseara frumos la gat. Mi-ar fi placut ca sarma sa fie mai zgravana. Zici bine,daca pandantele sunt mai grele, cercul se lasa si se deformeaza....deocamdata alta solutie nu gasesc, am tot cautat tuburi negre prin magazinele de pescuit insa gasesc deja taiate, in betisoare de cativa cm.

B-Zsu Land - mi se pare criminal setul iar finisarea lui mi-a atras imediat atentia. Ai muncit ceva....

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 17 Dec 2015, 11:06 am

Siretul de piele este mai bun din punctul asta de vedere, e destul de rigid, insa la anumite modele trebuie si canale prin care incapa.
Mai asteptam pina luna viitoare? Poate aduce noul an si inspiratie si ceva timp...

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de Rosedust Sam 26 Dec 2015, 5:16 pm

Sarbatori fericite si un An Nou mai inspirat si plin de bucurii, va urez tuturor! kiss

Eu am o idee pentru provocare, dar timp foarte putin. Poate sa reusesc ceva pana in ianuarie, insa nu as tine sa ma asteptati doar pe mine.
Rosedust
Rosedust
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2011

http://margelutadecristal.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de cristi970 Lun 04 Ian 2016, 8:14 pm

La multi ani fete dragi!
Desi nu sunt multumita de ce a iesit ,o sa va arat ce am facut pt provocare (avand in vedere ca nu ati inchis-o inca...)
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 SAM_2404_zpsg7uykjth
Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 SAM_2408_zpsdvdskntq
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 06 Ian 2016, 10:39 pm

Le-ai si pictat ? Smile

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 07 Ian 2016, 11:57 am

Mai asteptam sau dam drumul la notare?

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de cristi970 Joi 07 Ian 2016, 12:08 pm

Dragonfly ,le-am "machiat"(farduri inainte de coacere)
Vlad_mom daca vreti sa mai asteptati pana duminica as vrea sa mai fac ceva (un pic mai elaborat de asta data Smile ) .Daca nu vreti, e in regula oricum.
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de Hope_blue Joi 07 Ian 2016, 12:37 pm

Am lucrat si eu ceva si am ajuns la etapa de slefuit. Cred ca de doua zile mai am nevoie sa termin.
La multi ani si mult timp liber in 2016!!!
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 07 Ian 2016, 4:06 pm

Asteptam, cum sa nu!!!
Hope_blue, chiar ma intrebam unde ai disparut...
hug

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 69 - Lut polimeric - Shapes

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB