Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyIeri la 11:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:00 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyJoi 16 Mai 2024, 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

+44
Giorgi
Lia33
mlizeta
Elena Nicoara
mama2008
Gabica
valentinadof
angelyc
raluk0182
danniela
mishou
Andreea cristina
anc@
flori balteanu
piciul
cris_io_mat
LRodica
daniela60
kmn
Dorulet
Greteledelweiss
gretty
mylena
dorinamisov
bebelusha
Cristache
antonelabrindusa
alessia2007
Enache Victorita Nicoleta
Michelle88
Angelica18
cica elena
canadianca50
AlinaJ.Bijoux
aisha
valih
SilviaDumitrescu
flori de camp
Roxi_J
victoriacus
lennny
stephanya
AITEN
anielle
48 participanți

Pagina 8 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de Elena Nicoara Joi 20 Iul 2017, 6:24 pm

Da firul muffin este acril 100 % ,alcatuit din 3 fire subtiri.Se lucreaza foarte frumos iar textura este moale.Se asaza frumos.
Multumesc.
Elena Nicoara
Elena Nicoara
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 73
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de LRodica Vin 21 Iul 2017, 8:50 am

Multumesc si eu.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de Elena Nicoara Dum 23 Iul 2017, 10:59 am

Am uitat sa pun poza la fir.Asa arata o bobina de 400 grame.Exista f multe combinatii de culori.Nu stiu daca am voie sa va indic si magazinul de unde cumpar.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Elena Nicoara
Elena Nicoara
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 73
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de kmn Lun 28 Aug 2017, 10:27 pm

va arat si eu o jacheta terminata de curand..
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de piciul Mar 29 Aug 2017, 6:45 am

Faina, Kmn! Sa o porti sanatoasa!
E de sezon! Si culoarea alunga melancolia toamnei ce se uita pe geam wink

Elena Nicoara, muffin 100% acril...nu am lucrat si nici nu am vazut..inca...poate voi gasi si eu. Se poate tricota?
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de LRodica Mar 29 Aug 2017, 8:25 am

Kmn foarte faina culoarea, sa o porti sanatoasa.
Piciule nu am folosit Muffin, dar am vazut in magazin online.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de mlizeta Mar 29 Aug 2017, 1:53 pm

Elena Nicoara firul Muffin cum este? Am citit pe internet ca este compus din trei fire subtiri. Cele trei culori sunt independente si sunt infasurate unul in prelungirea celuilalt? Uitandu-ma la poncho realizat de tine din acest fir vad ca termini o culoare apoi lucrezi cu urmatoarea si apoi cu a treia. Cat de subtire este firul? Daca poti, te rog, sa pui o poza cu firul desfacut.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de Lia33 Vin 06 Oct 2017, 6:50 pm

Frumoasa bluza, Victoria! Sa o porti sanatoasa.
avatar
Lia33
helper
helper

Numarul mesajelor : 41
Localizare : Arad
Data de inscriere : 30/06/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de Lia33 Vin 06 Oct 2017, 7:02 pm

Frumoasa jacheta KMN. Felicitari!
avatar
Lia33
helper
helper

Numarul mesajelor : 41
Localizare : Arad
Data de inscriere : 30/06/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de gretty Dum 19 Aug 2018, 2:41 pm

N-am mai postat de mult din lipsa de timp, incerc cateva realizari mai noi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
primele 2 din bumbac foarte subtire cu croseta 1,10mm, cealalta bumbac putin mai gros cu croseta 2,20 mm
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de LRodica Lun 20 Aug 2018, 8:45 am

Frumoase.
Clientele sa fie sanatoase sa mai poata comanda si tu sa mai poti lucra.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de Giorgi Joi 23 Aug 2018, 2:40 pm

Foarte frumoase.
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 28 Oct 2018, 10:54 am

Am si eu o intrebare ... Daca ar fi sa crosetez o bluza fara maneci, 2 patrate de aprox 50/50cm prinse pe umeri si laterale, un model gen plasa, cam cat fir pentru croseta 2-4mm mi-ar trebui? Am pus ochii pe un Alize Cotton Gold Batik de 100g/330m. Multumesc!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de gretty Dum 28 Oct 2018, 12:09 pm

Maxim 200 gr pt M;

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

130-150 gr masura S; dar e asryl care e usor, bumbacul e mai greu
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 28 Oct 2018, 3:01 pm

Multumesc mult! E bumbac 55%, deci 2 bobine mi-ar ajunge pentru ceva de genul celor din poze, care sunt tare faine!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de gretty Dum 28 Oct 2018, 5:06 pm

Depinde putin si de cum lucrezi - mai strans ori mai lejer - si de cum faci plasa:de regula e bine sa faci bucle din 5 ochi de lant dar daca lucrezi de regula lejer, poti sa le faci si de 4 ochi de lant. Sa ai spor!
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 28 Oct 2018, 6:31 pm

Multumesc mult! hug
Initial ma gandisem la o plasa simpla cu gauri patrate, insa azi am gasit ceva mai asimetric, gauri inegale pe lanturi de diferite lungimi si mi s-a parut si mai deosebit. (am multe bluze iuni mulate diverse culori si tare as vrea o plasa peste ele, dar ceva ori patrat ori asimetric, simplu....ca sa nu distraga atentia de la bijuterii wink ).
Oare firul in degrade se va vedea bine pe model plasa? As fi ales negru, dar nu mai au acolo unde urmeaza sa comand mai multe fire.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de piciul Lun 29 Oct 2018, 6:34 am

Degrade...il vei asorta mai greu...dar bluza fiind uni si vesta crosetata are acea culoare in degrade nu vad de ce nu ai reusi. Succes!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 29 Oct 2018, 10:09 am

Multam, ai dreptate, cu o bluza in una dintre culorile degradeului sau cu una complementara, inca prospectez... un degrade alb-gri ar merge peste multe. Am vazut poze cu citeva plase (dantela irlandeza se numeste?) cu fir degrade si parca nu e cine stie ce.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de gretty Lun 29 Oct 2018, 1:57 pm

Dantela irlandeza e formata din elemente diverse (frunze, flori, arabescuri, etc)crosetate si prinse intr-o plasa cu ochiuri inegale; intra pe you tube si da o cautare sa vezi cum se face; ce vrei tu e plasa crosetata simplu.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 29 Oct 2018, 2:49 pm

Multumesc pentru clarificare, exact asta vazusem sub denumirea asta, mie imi atrasese atentia plasa cu ochiuri inegale bineinteles.
Deci plasa crosetata, mi-era ca folosesc un termen gresit. hug
Probabil cum se va vedea degradeul intr-o plasa depinde si de lungimea pe care se extinde degradeul, adica daca e din scurt sau pe lung trecerea de la o culoare la alta.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de gretty Dum 10 Noi 2019, 4:04 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bumbac foarte subtire din comenzile executate in ultima vreme...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de LRodica Lun 11 Noi 2019, 7:59 am

Foarte faine toate trei.
Dar ultima imi place cel mai mult.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de diada Lun 11 Noi 2019, 9:57 am

Frumoase toate, si boleroul! Mai nou, am descoperit bolerourile!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de gretty Lun 11 Noi 2019, 8:43 pm

Multumesc pt aprecieri... eu lucrez ce imi cere clienta...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28) - Pagina 8 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB