Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

+51
AITEN
trandafiras78
viorica
Dodo-pui
andas
Greteledelweiss
violetas
cocav
mishou
macanetu
aisha
Celya_f40
Tigrisor
anielle
Tache Marilena
europolis
Dorulet
lucky
kmn
Mandana
Anuk
An-Ca2811
GinaP
mnarcisa
rivka
AlinaJ.Bijoux
valentinadof
piciul
Giobsy
danniela
i.xell
Gabica
ioana soare
myky7robc
cld
SilviaDumitrescu
cristi970
mariag
corina corina
lacrisel
stephanya
nicole24
flori de camp
dorinamisov
romaya
valih
victoriacus
canadianca50
gretty
mlizeta
istrati constanta
55 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de istrati constanta Mier 12 Feb 2014, 3:54 pm

Capitolele anterioare:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


********************************

Tocmai asta îmi doresc ,o părere personală.Şi eu procedez la fel,spun ce cred şi uneori pica bine ,alte ori nu prea.În cazul de faţă să stii că nu par chiar mari spaţiile de care spui.Nici macar vârsta mea nu a fost comentată când am îmbrăcat-o pentru că bârlădencele sunt obişnuite cu ţinutele mele ajurate şi foarte decoltate.Eu îţi mulţumesc pentru sinceritate.Chiar voiam să o întreb pe Angelica18 dacă o postează ea  sau să fac eu acest lucru  că până azi nu am văzut-o.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Joi 13 Feb 2014, 3:00 pm, editata de 2 ori (Motiv : separat capitole)
istrati constanta
istrati constanta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 81
Localizare : Barlad
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de mlizeta Mier 12 Feb 2014, 4:11 pm

Cld foarte drăguţă vestuţa. Şi combinaţia reuşită. Felicitări.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de gretty Mier 12 Feb 2014, 5:24 pm

Am reusit sa termin si eu jacheta neagra, din pacate tot XL pe care am pozat-o pe manechin XS si nu stiu cum s-o fac sa arate bine ca in realitate...Mereu zic ca nu mai fac produse mari dar era pt un doliu si n-am putut s-o refuz...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de istrati constanta Mier 12 Feb 2014, 5:33 pm

Gretty, e f.frumoaă vesta Ca să se vadă motivul şi respectiv gulerul,cred că dacă îmbrăcai manechinul cu un fond alb -ca foto. de ansamblu-,apoi puneai ceva alb sub guler s-ar fi văzut correct modele.
Eu te admir pentru muncă ,cu atât mai mult, cu cât e f. obositor să lucrezi cu culori închise.
istrati constanta
istrati constanta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 81
Localizare : Barlad
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 12 Feb 2014, 5:40 pm

Foarte frumoasa !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de gretty Mier 12 Feb 2014, 5:42 pm

Multumesc pt apreciere, e destul de proasta poza daca nici nu se vede ca e jacheta, nu vesta...Orice as pune pe manechin, chiar si alb, tot ca saua pe caine ste jacheta asta pe manechin...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de victoriacus Joi 13 Feb 2014, 11:11 am

Gretty si mare si neagra....pff imi inchipui cat ti-ai obosit ochii.
E foarte frumoasa  kiss 
Am facut si eu o vesta,cadou pentru ziua de nastere a invatatoarei baiatului meu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de valih Joi 13 Feb 2014, 3:37 pm

Imi place tot! felicitari!
valih
valih
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 201
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de gretty Joi 13 Feb 2014, 6:02 pm

Si degetele, Victoria, ca e un fir subtire ca ata pus in 6 si sa vezi fericire cand sare cate un firicel si desfaci cateva picioruse... N-am avut alt fir si ii trebuia cat de repede ca e de doliu...Mai am foarte putin fir din asta si nu mai fac alt produs mare...Mi-am promis!
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de romaya Joi 13 Feb 2014, 10:38 pm

O vesta din colectia 2014 ..

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

E pentru masura XL ..de aia sta cam agatata pe manechin... Smile 
Am lucrat-o din fir Angelica bej ,croseta 2
Modelul de inspiratie e o jacheta dar cerinta a fost de vesta ..
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

 kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de istrati constanta Vin 14 Feb 2014, 8:54 am

Felicitări pentru câtă muncă e , pentru reuşită şi răbdare!
istrati constanta
istrati constanta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 81
Localizare : Barlad
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de mlizeta Vin 14 Feb 2014, 1:00 pm

Romaya felicitări pentru vestă. Este deosebită.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de dorinamisov Sam 15 Feb 2014, 9:25 pm

kiss Pentru toate fetele care au postat,felicitari!
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de flori de camp Dum 16 Feb 2014, 8:43 am

Gretty, Romaya, ca de obicei! Pe culmile excelenţei!  love 
Victoria, bine că reuşeşti! Şi eu vreau să fac una tricotată şi nu prea reuşesc. Deşi ar fi o mărime cu mult mai mică decât cele pentru soţul şi mătuşa, care au dimensiuni de xxl  rade 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de nicole24 Dum 16 Feb 2014, 2:51 pm

foarte frumoase..jos palaria.
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de victoriacus Dum 16 Feb 2014, 3:33 pm

gretty a scris:Si degetele, Victoria, ca e un fir subtire ca ata pus in 6 si sa vezi fericire cand sare cate un firicel si desfaci cateva picioruse... N-am avut alt fir si ii trebuia cat de repede ca e de doliu...Mai am foarte putin fir din asta si nu mai fac alt produs mare...Mi-am promis!
daaa,stiu cum e ca am lucrat si eu din mai multe fire subtiri  zid 
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de stephanya Lun 17 Feb 2014, 9:13 am

Numai lucruri deosebite si la acest topic. Felicitari fetelor!  bucurie
stephanya
stephanya
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 117
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de gretty Mier 19 Feb 2014, 12:07 am

Un cardigan mai lung sau un pardesiu 3/4, luati-l cum vreti... E din lana+mohair+acryl. croseta 6 mm, cu guler pe decolteu, accesorizat cu o brosa detasabila, din lana impaslita.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de flori de camp Mier 19 Feb 2014, 6:50 am

Simplu şi frumos! Gretty  kiss 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de lacrisel Mier 19 Feb 2014, 10:35 am

Ceva simplu, asa, de inceput Smile))

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de mlizeta Mier 19 Feb 2014, 1:04 pm

Gretty super cardiganul şi floarea.
lacrisel pentru ceva simplu este foarte frumos.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de corina corina Mier 19 Feb 2014, 1:44 pm

Gretty ,  Flowers  !
Lacrisel imi place inceputul ! Sa vedem continuarea !  wink 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de victoriacus Mier 19 Feb 2014, 1:48 pm

Doamne,Gretty doar ce ma uit putin pe alte pagini pe net si,cand revin,mai vad ceva facut de tine  kiss  Super cardiganul
Lacrisel super frumoase lucrusoarele tale simple  wink kiss 
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de gretty Mier 19 Feb 2014, 4:09 pm

Ei, nu sunt eu chiar asa de rapida...dar asta era inceput de mult si l-am terminat acum. Multumesc...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de istrati constanta Mier 19 Feb 2014, 4:13 pm

Felicitări pentru Gretty şi Lacrisel!Frumoase obiectele ptr. copii, numai ,nu am înţeles la ce se foloseşte acel rotund mare ,negru  cu 2 orificii simetrice.Am crezut că e vorba de o pelerină ,apoi  de un poncho ,dar cum va fi îmbrăcat nu înţeleg?Cît despre floarea de la Kardigan ee superbă.Încă o data felicitări!
istrati constanta
istrati constanta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 81
Localizare : Barlad
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB