Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

+37
dicioanacris
vlad_mom
kmn
Loryath
laurin
dreapta chibzuinta
Maria Tatuti
stephanya
gracekelly
Michelle88
BlueKidoo
ancatecheres
nicober
AITEN
ileana cosanzeana
maria_covacef
Greteledelweiss
GinaP
dragan mirela
ninatopor
danniela
delfin
gretty
SilviaDumitrescu
victoriacus
anielle
mlizeta
dorinamisov
flori de camp
gaza
greieras
corina corina
Giobsy
cica elena
LRodica
myky7robc
lacrisel
41 participanți

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de dicioanacris Joi 05 Mar 2020, 5:14 pm

Multumesc!
dicioanacris
dicioanacris
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 47
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Vin 06 Mar 2020, 8:16 am

Cu drag.
Asteptam sa vedem ce ai reusit sa faci.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3662
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de gretty Mar 10 Mar 2020, 10:52 am

Sa va inspire, de pe net

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Mar 10 Mar 2020, 2:10 pm

Multumim.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3662
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 11 Mar 2020, 2:50 pm

Alta dilema... M-am apucat sa fac plovarasul asta...si la mine nu se vade asa, patratelele... zid  Am gresit undeva sau e firul acrilic de vina?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Mier 11 Mar 2020, 4:09 pm

Ai incercat sa vezi cum iese cu alt fir. Acolo foloseste bumbac.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3662
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de gretty Mier 11 Mar 2020, 4:21 pm

Ce punct ai folosit? ca aici e un model din picioruse rasucite... si cred ca nu e bumbac ci microfibra, DIVA probabil
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 11 Mar 2020, 5:22 pm

N-am alt fir, doar alize forever. Dar asa iese la dc+ch1+skip1 cu acrilic si intors lucrul? La palarie am facut tot asa, dar era circular si au iesit patratele.
Nu știu denumirile in română,  probabil picior dublu. Am urmat schema din rusă, tradusa de google, nu m-am ghidat dupa poze...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de gretty Mier 11 Mar 2020, 5:38 pm

Aici e vorba de picioruse rasucite (piciorusul dublu cum se numeste din terminologia engleza); asta inseamna ca sari un ochi, in urmatorul faci un piciorus apoi te intorci in ochiul sarit si faci acolo un piciorus; sari iar un ochi si faci un piciorus in urmatorul si infigi apoi croseta in ochiul sait si faci piciorusul... nu e clar ce inseamna patratele; dar sa stii ca si forever e microfibra dar e cu mult mai subtire decat Diva si decat ce s-a folosit in poza.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 12 Mar 2020, 12:11 am

Multumesc, dar deja cred ca sunt extrem de blonda... Sad
Double crocket sau ССН - столбик с накидом eu am inteles ca e asta (am scotocit pe net):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Iar ce e in schema ruseasca e o plasa simpla cu double crocket+1 chain+skip 1, pe care de altfel am mai folosit-o, dar lucrand circular, de jur imprejur. Acum ca intorc lucrul ceva nu fac bine ori la capat, ori ...nu bag unde trebuie pentru double crocket...nu-mi dau seama.
A lucrat cu alt fir, dar cu croseta de 1,3. Si eu tot cu 1,3. Forever este la jumate fata de diva, da e microfibra acrilica, se lucreaza cu 0,75-1,5 conform indicatiilor de pe eticheta. Ca marime a iesit exact cum trebuia, am aceeasi papusa.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de gretty Joi 12 Mar 2020, 6:37 am

PICIORUS DUBLU: ai o bucla pe croseta, iei jeteu, infigi croseta in ochi de lantsi scoti o bucla,iei jeteu, scoti prin doua bucle, iei iar jeteu si scoti prin alte doua bucle... dar cum vrei tu sa crosetezi ceva daca nu stii alfabetul? intra pe siteul Jeteu.ro si acceseaza in bara neagra "notiuni pt incepatori" si acolo "invatam sa crosetam"... sau pe you tube cere "lectii pt incepatori".
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Joi 12 Mar 2020, 8:32 am

Vlad-mom, ai inteles bine traducerea.
Nu stiu exact unde trebuie sa bagi acul pentru double crochet (CCN).
Firul folosit pe site este 100% bumbac, 50g - 330 m, croseta 1,3.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Uite niste filmulete, s-ar putea sa fie problema unde introduci acul pentru randul urmator.
Firul sa fie ? Deseara incerc cu bumbac sa vad cum iese.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3662
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 12 Mar 2020, 10:58 am

Rodica, multam, asta am facut aseara, am cautat direct in rusa, sa ma conving ca si ei fac la fel si am gasit pana la urma plasa asta.
Am vazut ce a folosit, ca traduc si citesc tot, si fir si croseta...am considerat ca e asemanator la grosime al meu (l-am ales pe asta in primul rand pentru ca l-am gasit recomandat in multe scheme exact pentru ce-mi trebuie mie si, bineinteles, si din cauza pretului...)
Am incercat altceva tot cu firul meu...pe drept, fara inmultirile din schema, si iese aproape drept....deci nu am gresit la capat ci la ochiul unde trebuie sa ridic dc-ul.... Acum e ceva mai bine, mai intind, mai trag...sa vedem cum o fi la final.
Acum sunt chiar curioasa...o sa incerc si cu un fir de bumbac.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de gretty Joi 12 Mar 2020, 1:55 pm

Ai sa te chinui in continuare mult si bine si n-o sa iasa daca n-ai sa intelegi ca acolo sunt picioruse rasucite cate doua... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
fa abstractie de randul cu picioruse reduse (mai scurte) si uita-te cum le face pe cele mai inalte, acelea sunt rasucite (sau in X cum li se mai spune)
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Joi 12 Mar 2020, 3:26 pm

Mie nu mi se pare.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3662
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 12 Mar 2020, 4:59 pm

Multumesc pentru recomandari, am inteles opinia.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de gretty Joi 12 Mar 2020, 5:35 pm

LRodica, uita-te atent pe mijlocul bluzei, de la talie in sus, 2-3 randuri, se vede bine... Probabil esti pe telefon, mareste! Sa stii ca am mai fost contrazisa uneori de cate o incepatoare pe care -fara obligatii - am incercat s-o ajut, nu ca as fi eu mai desteapta dar cei peste 50 de ani de crosetat si cei peste 10 ani de crosetat numai la comanda fara vreo reclamatie cat de mica, ma indreptatesc sa sustin asta... la scurta vreme si incepatoarele neincrezatoare mi-au dat dreptate... dar eu, pt ca incurc treburile pe aici, ma voi retrage... faceti cum va taie capul, eu nu vreau nici macar sa ma amuz de naivitatea voastra, si ies din grup pt ca nu eu am de invatat ceva pe aici...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 12 Mar 2020, 7:39 pm

peace
De ce atitudinea asta?
Sunteti de parere ca rusoaica a pus o schema si de fapt a lucrat altfel si ne induce pe noi in eroare.
E important ca cineva sa aiba dreptate sau sa ajungem sa rezolvam o dilema? Strica daca incerc si-asa si-asa? E munca mea de placere, nu ma forteaza nimeni, nu am limita de timp...si la urma urmei este un forum unde vorbim ca intre prieteni, ne dam cu parerea, ne ajutam reciproc....nu e nimeni obligat sa faca ce si cum zice unul sau altul.
Hai sa nu ne suparam, nu e o competitie.
hug



_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de dicioanacris Lun 16 Mar 2020, 9:44 pm

Sa nu radeti de mine, va rog! E o incercare...da nu ma las pana nu imo iese o floare perfecta.
dicioanacris
dicioanacris
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 47
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de Dorulet Mar 17 Mar 2020, 6:41 am

Grety,nu te supara si nu pleca,avem nevoie de tine,crede-ma!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4796
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Mar 17 Mar 2020, 8:19 am

Dicioanacris, eu nu vad nici o poza. 
Nu radem, nu suntem aici pentru asta, suntem pentru a ne ajuta si sfatui in ceea ce inseamna lucru de mana.
Daca parerile mele au jignit pe cineva imi cer iertare.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3662
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de dicioanacris Mar 17 Mar 2020, 11:13 am

Scuze, mi-am dat eu seama ca ceva nu e bine.....nici eu nu o vedeam. Am incercat sa o postez de pe telefon[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dicioanacris
dicioanacris
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 47
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de LRodica Mar 17 Mar 2020, 11:22 am

Acum se vede.
E draguta.
Ce schema ai folosit?
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3662
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de dicioanacris Mar 17 Mar 2020, 2:07 pm

Greu de zis wink , nu cunosc termenii, m-am uitat pe youtube si cred ca pana la urma am facut ceva din categoria "strutocamila" wink . Dar astept sa creasca copii si sa nu mai aiba nevoie de ajutor la teme, cred ca atunci ma voi putea perfectiona si voi avea timp doar pentru citit, tricotat si crsetat.
dicioanacris
dicioanacris
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 47
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 17 Mar 2020, 3:33 pm

Adica ai facut-o din capul tau dupa ce ai vazut mai multe filmulete cu flori??? Tare!
(am si eu fir de-asta de bumbac nu prea rasucit...se agata ca naiba, e cam pacatos)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4638
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12 - Pagina 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB