Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare: Silueta pentru vara

+15
piciul
aurishta
Admina
tomari
valentinadof
corina corina
danniela
geany
Greteledelweiss
cristina07
MagdaMarin
Ginet
michelinebeaulieu
gaza
Enache Victorita Nicoleta
19 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Gabica Mier 27 Mai 2015, 11:28 am

Raportez eu: alalteri nu am putut merge la aikido din cauza somnului.... am încercat să rezist dar mi se închideau ochii ca în desene animate.
Am dat familiei să mânânce şi m-am culcat. M-am trezit exact când începea antrenamentul.
Aşa că l-am făcut în gând.
Deseară vreau să merg.
În weekend am urcat şi coborât scări într-una dacă pun treptele cap la cap fac cât o scară de stadion.
Mă dor articulaţiile de la nori... cică bătrâneţea
Mă întreba un coleg de ce merg să mă trântească ăia la aikido: pentru programul de încălzire. Lucrează articulaţiile bine.
Eu dulciuri nu prea mănânc deşi ar trebui am glicemia mică.

Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de aurishta Mier 27 Mai 2015, 2:04 pm

Eu am inceput de luni "30 Days" Smile ...cand am frunzarit filmul mi s-a parut cam de ras...cam usor! La fatza locului n-a mai fost asa Laughing , dar nici epuizant n-a fost...as zice, mai degraba, ok! Si-am mai facut si o tura de forta dupa, asa, de "relaxare"! wink
Dupa ce il temin pe asta (cam peste o luna), vreau sa incerc " JM Body Revolution"... este un program pe 3 luni!
Admina, vrei sa-ti trimit link cu torentul buclucas?
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Mier 27 Mai 2015, 2:11 pm

Da, saru'mana!Merci
Sa stii ca am programul de la tine, a mers sa-l trimiti. Scuze ca n-am raspuns. Asteptam sa-l printez (n-am printer in casa) ca sa imi spun impresiile, dar am tot uitat. Am vazut ca nu merge scris in el pe calculator.
Mie imi convine Yoga Meltdown, ca e si cu stretching si imi place. De fapt imi e util, prietenii stiu de ce. Vorba Ucai... picioarele de bucatareasa. Doar cu mult stretching se mai subtiaza si arata mai bine.
Dar la cel de o saptamana m-as baga, pentru ca vreau rezultate repede si foarte repede. Daca ma tine o ora zilnic... macar sa impart in doua, nu tot odata.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de diada Vin 05 Iun 2015, 3:30 pm

Nu stiu daca ma incadrez, dar eu cam atat pot! De pe data de 2.06.2015 am inceput gimnastica medicala. Pentru intarirea muschilor spatelui. Am nimerit niste oameni foarte draguti, nu imi vine sa cred ca fac fizioterapie si kinetoterapie in spital.

Medicul kinetoteraput mi-a facut un program de exercitii pe care trebuie sa il fac de 2 ori pe zi, imi ia cca 20 min sa le execut. Ma misc mai greu acum, dar sper sa imi revin. Nu stiu cat o sa am eu picioare de broasca, dar miscarea imi face bine. Eu daca reusesc sa merg normal imi este foarte bine. Si mi-a recomandat ca mingia de gimnastica sa o folosesc in loc de scaun de birou. Sa stau pe ea drept, sa se faca scopbitura la spate. Oricum, stand pe ea, trebuie sa te misti, sa stai intr-un echilibru. Copii se joaca mult pe mingie si asta este foarte bine, pe burta, pe spate, sa topaie pe ea, este indicat sa faca asta zilnic.

Aaaa si in sala sunt pacienti cu diferite probleme. O domnisorica a intrat cu telefonul si i-a atras atentia dr, care a zis sa nu ne mai aplecam la telefon, ci sa ridicam telefonul/tableta, in dreptul ochilor! Altfel ajungem sa facem cocoasa!!!

Problema mea este ca am si tratament pentru 10 zile si am impresia ca ma cam umflu de la el, parca sunt tot timpul balonata, dupa zilele astea sa ma cantaresc si eu sa vad daca sunt diferente de greutate.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Giorgi Vin 05 Iun 2015, 5:23 pm

Da,cocoasa in SMS ,asa au denumit-o.
Eu merg la pilates o data pe saptamana si mai fac si acasa de pe youtube.Ma simt bine,pilatesul mi se potriveste.
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Dum 07 Iun 2015, 12:22 pm

Diada, se poate sa reti apa, nu neaparat sa te ingrasi. Ai grija ce mananci, perioada asta, din cauza tratamentului. Bafta cu sportul, sa-ti fie de leac!
Cocoasa de mobil, tableta, gadget e foarte periculoasa, pt.ca nu suntem atenti la ea, fiind atenti la dispozitivul din fata. Trebuie sa le atragem atentia mai ales copiilor, daca ii lasam sa se joace pe chestii. Diada poate scri si la Ingrijirea copiilor sau pe undeva, de acest aspect. Tot mai multi parinti scapa de copii, cu "ajutorul" tabletelor.... zid
Eu m-am lasat pe tanjeala, a venit musafirul lunar, apoi o indigestie si am lasat sportul, dar imi era dor. Sper sa ajung azi sa biciclesc la Skirt Bike si poate si mai mult si un program mai serios, sa revin in forta.
Insa mi-am facut un gel anti-celulitic o nebunie, sper. Am pus doar 10ml de ulei de chili si inca ma mai arde pielea, totusi fara sa se irite sau inroseasca. Am pus fucus (o alga) si iedera tot ulei esential. Am mai pus si chiparos, asta cred ca are proprietati antibacteriene, nu anti-celulitice, insa. Toate le-am amestecat intr-un gel de aloe cumparat, care zacea prin casa. Apoi m-am imbracat cu un trening sintetic si am stat cuminte, pana n-am mai putut de usturime si am facut un dus. Cred ca mai trebuia cafeina in gelul asta si era mai bine. Insa promite, sigur activeaza circulatia si misca depozitele de grasime de sub piele.
M-am tinut de apa, insa in unele zile, chiar mai mult de 2l pe zi. Si mancare am mancat mai cu masura, n-au prea mai fost prajituri prin zona.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Gabica Mar 16 Iun 2015, 12:04 pm

Eu mi-am indeplinit obiectivul.
M-am tonifiat
Vin cu dovada:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ştiţi cât de greu se taie iarba cu trimerul??? Am nişte muşchi la mâini de zici că am tras de fiare.
Când greblez strâng burta îi dau drumul, ritmic.
În fiecare weekend aproximativ vreo 6-7 ore.
Am încercat şi coasa mecanică dar îmi e greu nu ştiu tehnica şi îmi dă dureri de coloană.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de valentinadof Mier 17 Iun 2015, 12:08 pm

Gabi,arati super!Treburile astea casnice dar mai solicitante inlocuiesc exercitiile din sala cu mult mai ult succes,adica fac bine si la psihic mult mai mult!
Era un banc:
**Vai draga, dar ce-ai slabit!Ce faci pentru asta?
Ei,ce sa fac,legume zilnic!
Le fierbi?
Nu,le sap! Smile


Azi am mancat vreo 3 fursecuri,n-am mai mancat de ceva vreme dulce,nu mai stiu cand am facut ultima prajitura.In schimb am dat-o pe cirese si capsuni la vremea asta,foarte rar cate o inghetata.
Problema e ca,nu mai am salata in solar si pana se vor face rosiile mele mai dureaza.Nu stiu ce-o sa mananc pana atunci,de la piata desigur.
Tineti cont si de fazele lunii la procesul de slabire!Da,nu radeti! wink Cand luna este in scadere atunci dati-i cu slabitul tare!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Sam 27 Iun 2015, 3:54 pm

Valentina, nu stiam de fazele lunii. Zi mai multe!
Eu m-am mai tonificat, am mai dat jos, dar cred ca putin, desi la haine se simte. Celulita tot este si de sport m-am lasat de acum 2 saptamani, cand am plecat in Delta. Acolo am inotat mult, am pedalat sub apa, aveam diminetile abdomenul plat si ce-mi placea. Acolo n-am mancat legume crude, insa. Alea imi fac burta de greiere.
Si dulce... ce bine de tine, Valentina! Eu nu ma abtin... zid
Vreau sa ma apuc cu sotul de One week shread. Doar ca vrem de vreo 3 zile si tot nu ne-am apucat. prietenie

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB