Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Probleme tehnice (masini de cusut) 5

+80
IoanaPel
Edit
adrianp
miles carmen
Sava Ionuț
Diana 85
carmen manta
MihaelaT
laly_colcy
aniel
cornelia76
Saft
Lucica67
LRodica
Dany_Dum
prunapetronela@gmail.com
Nori
Eugen Grigorescu
Fancy-
tak
Iulia - Emilia
dan2017
anamaria.s
dadah
Adela Ispas
Anastasia Gorbuleac
daniela67
Indra
Alexz12
oliv
lex06
Gabiuta
stefan_xt
laura_elena87
lori16ro
Danutzaaa
geany
adina_lg
nemessiss90
Michelle88
florentinaship
Camis
valentinadof
ancaadriana
dragut
ioana soare
ppisic
Samarineanca
Adorama
vlad_mom
Loredanaaa
aamaria
diada
elena georgiu
Ioana MJ
delphinas
tumblr
diandra
loo.lory
annemona
anex07maia
IoanaMarin
Admina
imso90s
piciul
stefania11223
deea_28
tomari
Deniiiiiii
plesea_rodica
gobelin
SilviaDumitrescu
orhapetru
Gandalf
nicuv
nico21
flores
Floren
adii
danniela
84 participanți

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de orhapetru Mar 13 Feb 2018, 5:00 pm

Aaa....scuze eu chiar vroiam sa fac o gluma....
daca ai sponuri din acelea mari care se desfac/desurubeaza.... inseamna ca masina este asemanatoare cu modelele 755 / 750 si bobinarea atei se face direct in suveica orizontala. se trage placuta de ac inspre tine si in funcitie de model ai o maneta/buton care ori se apasa ori se cupleaza inspre stanga, apoi cu masina infilata ( ata trecuta prin ac ) se apasa pe pedala si masina bobineaza ea sponurile; ele fiind din plastic transparent au pe ele 2 cercuri ( rosii sau negre in functie de model ) care reprezinta capacitatea sau maximul de ata cat poti sa bobinezi pe ele.
caut eu ceva clipuri video si le pun imediat in postare...asa vei intelege mai bine decat explic eu wink

-------------------------------
uite aici :


orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de aniel Mar 13 Feb 2018, 6:33 pm

Multumesc.Asa este sponul.Nu mi-a venit a crede ca asa se incarca,Eu am tinut cu degetul apasat pe axul acela din spon pt a incarca,mai prindea ata dar a mers,nu am inchis si capacul. zid
aniel
aniel
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/11/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 17 Feb 2018, 1:43 pm

Am și eu o dilemă. .. Îmi trebuie o curea noua la o masina veche(o Rodica '76 electrica) și nu sint sigură ce dimensiune să iau.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cam așa arata actuala, nu o pot măsura corect si nici numara dintii. Am măsurat cu un siret locul unde vine întinsă și are 33cm. Am vazut ca se gasesc curele de 33 si 33.5cm, nu stiu exact ce înseamnă dimensiunea asta, cureaua masurata la interior sau locul unde vine montata. Ce și cum sa aleg?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Problema masina de surfilat

Mesaj Scris de laly_colcy Joi 01 Mar 2018, 9:30 pm

Bună seara. Am și eu o mică poate mare problemă.
Am o mașină de surfilat pe care o ultra folosesc. E un SEMAQ 1334.
De aseară îmi face ceva probleme pe care nu le pot identifica. Din când în când mi se blochează. Ceva se freacă de ceva și nu identific care ar fi problema. Ultimele materiale pe care le-am surfilat sunt niste huse de scaune din saten. Problema a apărut când am schimbat culoarea atei de surfilat, că acum am de surfilat niște bucăți tot din saten - fundițe pentru huse. Ce ar trebui să desfac ca sa identific problema. De lubrifiat e lubrifiată corect, e curățată, în față unde sunt piciorușele și locașurile prin care trece ața nu văd nici o problemă - nicăieri nu văd să se atingă ceva, dar totuși mi se blochează și când învârt manual să ridic acul îl ridic f f greu și se simte cum ceva „strânge”. Îmi cer scuze pentru limbajul de necunoscător dar de când o am nu am avut nici o problemă și cartea tehnică e în italiană deci nu înțeleg nimic.
În speranța că îmi veți răspunde vă mulțumesc anticipat!
laly_colcy
laly_colcy
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de geany Vin 02 Mar 2018, 9:33 am

O optiune: scoate atele de tot si infireaza inca o data, este posibil sa dispara problema.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de laly_colcy Vin 02 Mar 2018, 8:29 pm

geany a scris:O optiune: scoate atele de tot si infireaza inca o data, este posibil sa dispara problema.
Am încercat și chiar și fără ațe tot foarte foarte strans e undeva...vai e așa de fustrant că sunt și contra-timp!!! Nu stiu ce sa-i mai fac plange
Aș încarca un videoclip dar nu se poate din cate am observat ;(
laly_colcy
laly_colcy
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 02 Mar 2018, 8:52 pm

laly_colcy a scris:
Aș încarca un videoclip dar nu se poate din cate am observat ;(
Încarcă pe YouTube şi pune link aici. wink

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de laly_colcy Vin 02 Mar 2018, 9:21 pm

MihaelaT a scris:
laly_colcy a scris:
Aș încarca un videoclip dar nu se poate din cate am observat ;(
Încarcă pe YouTube şi pune link aici. wink

Mulțumesc MihaelaT Merci
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

nu stiu daca ajuta cu ceva.....
laly_colcy
laly_colcy
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 02 Mar 2018, 9:30 pm

Cum face când nu ai firele la ea. Tot aşa ţine?
Ai schimbat tipul de fire?

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de laly_colcy Vin 02 Mar 2018, 9:37 pm

MihaelaT a scris:Cum face când nu ai firele la ea. Tot aşa ţine?
Ai schimbat tipul de fire?
Da tot așa e și fără fire. Uneori am impresia că pe roata s-a strâns ceva, sau la acul principal, ceva il împiedică să funcționeze sus-jos normal. Am desfăcut cât am putut în partea superioară dar nu am identificat nimic ce sa-l obstrucționeze.
laly_colcy
laly_colcy
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 02 Mar 2018, 10:11 pm

Nu ştiu ce să zic. Rolling Eyes
La liniară am păţit odată, demult, să meargă greu şi era plină de scame, praf...în zone interioare. A desfăcut-o atunci soţul, am curăţat-o, a uns-o bine şi nu au mai fost probleme.
Caută un mecanic sau poate te sfătuieşte Petru.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de laly_colcy Vin 02 Mar 2018, 10:29 pm

MihaelaT a scris:Nu ştiu ce să zic.  Rolling Eyes
La liniară am păţit odată, demult, să meargă greu şi era plină de scame, praf...în zone interioare. A desfăcut-o atunci soţul, am curăţat-o, a uns-o bine şi nu au mai fost probleme.
Caută un mecanic sau poate te sfătuieşte Petru.
Musai sa-mi adun toată răbdare și s-o desfac părticică cu părticică, se pare că nu am de ales...și dacă nu...la dom doctor de masini cu ea.
Oricum multumesc mult pentru sfaturi și timpul „pierdut” pt mine. Vă pup! kiss
laly_colcy
laly_colcy
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de laly_colcy Sam 03 Mar 2018, 10:05 pm

Bună seara. Deși sunt  convinsă că vă stresez, eu mai am speranțe de ajutor sau soluții.
Azi m-am ambiționat și am desfăcut-o, am curățat-o, uns-o și tot rău... acum aș crede că e de la motor. Nu are putere să-mi miște acul principal sus-jos, deși sunt cu pedala la podea. Atașez link cu video cu mașina mergând și cum face spre sfârșitul videoclipului...acum nu mai face nici atât! pale
laly_colcy
laly_colcy
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 04 Mar 2018, 4:15 pm

Parcă nici nu taie, zici că trage fără cuţitul coborât, adună materialul ca atunci când parcă nu e tensionată bine ăn funcţie de material... E prea strâns...eu aşa văd, nu ştiu cum să explic. La mine face aşa dacă nu o tensionez cum trebuie şi sare jos firul de pe un cârlig. Sau am uitat să cobor odată cuţitul şi tot aşa aduna... Rolling Eyes

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de carmen manta Lun 12 Mar 2018, 7:45 pm

Buna seara ! Fetele din Buzau ma pot ajuta cu o recomandare pentru un mecanic bun?
avatar
carmen manta
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Varsta : 57
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 01/03/2014

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de Diana 85 Mar 04 Dec 2018, 1:08 am

Buna seara.
Trebuie sa cos material licra. am pus ac special pt material jersey(asa scrie pe cutiuță), dar masina nu coase, adica merge in gol, parca de jos nu vine ata din bobina.Am încercat cusatura dreapta si zig zag
Alt timp de material il coase indiferent de cusatura.
Am schimbat cu ac normal, si la fel. aceasi poveste.
Precizez ca inainte sa ma pun sa cos, am curățat masina, deci posibil ca ceva nu am pus la loc cum trebuie.
Va rog frumos ajutați-ma sa rezolv problema pt ca am un proiect de terminat in 2 zile si sunt presata de timp.
Mulțumesc frumos.
Diana 85
Diana 85
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 38
Localizare : arad
Data de inscriere : 10/10/2017

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de diada Vin 07 Dec 2018, 9:05 am

Te-ar ajuta mult o masina de acoperire overlock. Incearca cu hartie pe transportator. Mie nu imi place pentru ca ma chinui sa scot hartia dupa. Dar coase.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty probleme masina cusut

Mesaj Scris de Sava Ionuț Sam 04 Ian 2020, 10:51 am

Am o masina de cusut Gritzner 331 primită, masina este veche, sunt incepatoare si imi înșiră la suveica si rupe ața la ac, nu mereu, câteodată. Aș vrea sa stiu ce trebuie sa fac in legătură cu aceasta problemă, eu nu stiu să o reglez bine. Vă mulțumesc din suflet daca mă puteti ajuta.
Sava Ionuț
Sava Ionuț
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Vorona
Data de inscriere : 03/01/2020

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de diada Mier 08 Ian 2020, 8:51 am

Bine ai venit! Ma bucur ca se ofera masini de cusut! Avand invedere ca este veche si esti incepatoare, iti recomand sa o vada un mecanic. Daca nu ai aceasta posibilitate, iti spun din experienta mea, ata insira jos cand nu este suficient de tensionata sus. Rupe ata la ac cand ata este foarte tensionata si nu are timp sa faca traseul jos la suveica. Ata se mai poate rupe pentru ca este veche, incearca sa o rupi in mana. Testele se fac pe o bucata de bumbac, gen material lenjerie. Mult succes!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty DEFECTIUNE MASINA DE CUSUT ELNA 340

Mesaj Scris de miles carmen Joi 06 Feb 2020, 10:46 am

AM O MASINA DE CUSUT CARE NU MAI MERGE ELNA 340
miles carmen
miles carmen
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : aiud
Data de inscriere : 06/02/2020

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de miles carmen Joi 06 Feb 2020, 10:52 am

AM INCERCAT SA TIVESC O PERECHE DE BLUGI SI NU MAI TRAGE MATERIALUL SI CAND INVART SA INTRE ACUL IN MATERIAL TRONCANE URAT DE PARCA SE RUPE CEVA IN EA ESTE NOUA .
miles carmen
miles carmen
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : aiud
Data de inscriere : 06/02/2020

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de diada Joi 06 Feb 2020, 3:13 pm

Carmen, si fara ac troncane? daca poti trimite-o inapoi la garantie, nu are rost sa o duci la mecanic. Pierzi garantia. Este o masina buna!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Sensul de transport al materialului a devenit invers.

Mesaj Scris de adrianp Dum 04 Iul 2021, 6:20 pm

Buna ziua,
Am rugamintea daca se poate sa ma ajutati cu in sfat pentru a incerca sa rezolv o defectiune la marina de cusut. Masina este de tip rusesc din anii 80 cu action are electrica fara functii suplimentare. In timp de functiona normal, la in moment dat a inceput sa nu mai transporte materialului, am desfacut suportul din lemn, am desfacut piesele care sustin suveica, am curatat scamele care se adunasera pe piesele respective, am mai uns unele lagare, am asamblat la loc. Cand am repornit-o am constat ca materialul era transportation inspre fata nu spre spate cum este normal, am desfacut iarasi piesele de la suveica si chair fara acestea sensul de transport al materialului este invers, in rest nu am umblat la nicio parghie sau angrenaj.
Multumesc.
adrianp
adrianp
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/07/2021

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de LRodica Lun 05 Iul 2021, 7:25 am

Personal nu ma pricep, dar poate gasesti in topicul 'Masinile noastre de cusut' [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

sau la 'Probleme tehnice la masinile de cusut' [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de adrianp Lun 05 Iul 2021, 6:46 pm

Din package nu am gasit, multumesc oricum.
adrianp
adrianp
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/07/2021

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 5 - Pagina 8 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB